5
Aliens: Fireteam Elite 3-fös coop mókázás
  • hawkie22
    #1
    Ma jelent meg az Aliens: Fireteam Elite.

    Játssza valaki?
    3-fös coop móka, Xenomorphokat kell gyilkolászni.
    - 4 kampány, fejenként 3-3 küldetéssel
    - 4 különbözö karakterosztály, Gunner, Demolisher (ez az Aliens 2. részéböl ismert Vasquez pl.), Technician és Doc
    - van egy rakás különbözö alien-típus, már az elsö küldetések során is van minimum 5 különbözö, ebböl a Warrior az egy igen genya, a többit még nem láttam
    - gearelös-lootolós jóság, fegyvereket kell fejleszteni, különben nem nö sem a gearscore, se a játék nem lesz "könnyebb"
    - minden karakternek 3 képessége van, ezeket is lehet különbözö módosítokkal fejleszteni
    - skinek is vannak a fegyverhez, karakterhez (hogy mikrotranzakció-e, azt nem vágom még, nem néztem utána, alap skinnel nyomom)
    - vannak Challenge Card-ok, amiket ha megcsinál az ember, akkor kap extra jutalmat a küldi végén
    - Dailyk és Weekly küldetések is vannak már
    - viszonylag rögtön talál embereket melléd randomba, ingame chatet még nem találtam, bár lehet, hogy csak nem kerestem eléggé, viszont ha nem talál 1 percen belül másik játékost, akkor bedob melléd két botot, azokkal is simán lemegy a küldi, ha odafigyel az ember

    Még csak 4 órát tettem bele ma, de baromira élvezetes, sokkal jobban bejön, mint a D&D Dark Alliance, hangulatilag ég és föld szerintem.

    Ha valakit érdekel, itt egy majdenm 6 órás stream:
    Aliens: Fireteam Elite twitch-stream
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2021.08.24. 13:28:27
  • AnuluWork #2
    Kicsit félve nyúlok a Colonial Marines day1 megrendelése óta minden Alien játékhoz, de ez tényleg jónak néz ki.
  • lammaer
    #3
    Beletekertem a twiccsbe, de abszolút nem adja az alien hangulatot, kb mintha szokásos zombihentelős játék lenne (mostanában elég sok ilyesmi van), csak ezúttal zombik helyett alienek jönnek mázsaszámra.
    Igy világosban tömegébvel támadva semmi adrenalinlöketet nem ad, szemben mondjuk a filmekkel...
  • hawkie22
    #4
    World War Z alienekkel. Én most csinálom a 2. kampányt, 3. küldetésnél járok, de standardon simán belebukik az ember, annyian jönnek ellened. :) Egyébként van egy-két elrejtett, sötétböl elöugró ellen a játékban minden pályán, amiknél megugrik azért az ember, ha csak rohan elöre. :)
  • hawkie22
    #5
    8 óra játék után még egy kis infó:
    - a botok semmire se jók. :) De tényleg, azon kívül, hogy felélesztenek, ha megfeküdtél, de ezen kívül nem használnak képességet, csak lönek, illetve legalább addig se téged támad az ellen, míg ök élnek. Így viszont magasabb szinteken kínszenvedés néhol a küldetés, simán bukható is, ha úgy jön össze
    - coopban nagy móka, bár nem tudom, miért csak 3-fös coop van, ha már 4-féle karakterosztályt raktak be. Simán megcsinálhatták volna úgy, hogy mindegyik osztályból 1 kell a küldetéshez, így mindenki képviselve lett volna. Na mindegy, lehet, hogy ezen még változtatnak késöbb
    - nincs mikrotranzakció, a különleges "kreditet" minden küldi végén kapod, abból pedig lehet skineket venni fegyverre, emberre, illetve Challenge Card-pakkot, 3db kártyáért 150 kreditet kell leszurkolni, ez kb. 2-3 meccs alatt meg is van
    - minden karakterosztály külön szintezödik, asszem 7. szinttöl nyílik meg az összes elérhetö perk
    - a karakter maga is fejlödik, ahogy én látom, ennek alapján kapjuk az új fegyvereket, kiegeket stb., bár ezeket venni is lehet a "boltban"
    - grafikailag nagyon tetszetös, jól optimalizált, szépen fut jó fps-el
    - bugba még nem nagyon futottam bele
    - nincs ingame chat, ebböl kifolyólag a noobozás, anyázás kizárva
    - magasabb szinten kelleni fog a csapatmunka, szóval jó lesz, ha van haver, akivel lehet együtt tolni, esetleg Discord-szerveren keresni embereket
    - végig kell vinni mind a 4 kampányt, akkor nyílik meg a Horde Mode, így arról sajnos még nem tudok értekezni.
    - a pályákon el vannak szórva dolgok, hol egy diktafon, hol egy akta (eddig azt figyeltem meg, hogy pályánként 1, max. 2), ezeket felvéve a küldetés után bizonyos emberektöl lore-morzsákat szerezhetünk az "Alien-birodalomból"

    Egy szó mint száz, hangulatos, el lehet vele lenni, nem váltja meg a világot, de azt kell mondjam, az utóbbi évek során az eddigi legjobb Alien-játék.
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2021.08.24. 20:05:18