8
  • Macropus Rufus
    #1
    155 percben mi a sok? 2 és fél óra és ez sok? Egy ilyen cuccnak mint a Dűne lehet még kevés is. Am. biztos, hogy másfél órába is bele férne, de ugye a 84-es Dűne 2 óra 17 perces és eléggé össze csapott lett. (bár nekem tetszik ettől függetlenül)

    "mert míg a moziba mondhatni rá van kényszerítve az ember, hogy végig ülje az időt"
    fegyverrel vagy mivel? Unom a filmet, kimegyek a moziból és jó napot. Kb. pont azt csinálnám mint ha otthon nézem meg. Meg hát ugye otthon esetében akár két részletben is megnézhetem. Szóval inkább esélyes, hogy otthon többen fogják végignézni mint a moziban.
  • grobs
    #2
    135 perc volt az 1984-es mozi változat, és a legnagyobb probléma az volt vele, hogy nagyon-nagyon rövid. Emiatt csapongó, és helyenként a regény nélkül értelmetlen. 20 perccel több is kevés lesz.
    Teljesen fölösleges 1 részben lenyomni az első könyvet.
  • zetortraktor
    #3
    ?? Hisz épp az a lényeg, hogy nem egy részben nyomják le az első könyvet.
  • KoLaMan
    #4
    Ugyan, mi az a két és fél óra a cirka négy órás TLOR filmekhez képest?
  • gothmog
    #5
    Fogadok hogy tele lesz lassan pergő homokszemekkel! ;)
  • t_robert
    #6
    Azért a 1984-es Dűne film értéséhez nem ártott, ha olvasta elötte az ember a regényt. Másik ami nekem nem tetszett benne a gőzpunkos hangulat volt, ami erősen hajazott a 19 századi gőzgépek korára. Ok tudom hogy a Dűne univerzum elő történetében volt egy a gépek elleni hosszú háború, amire majdnem ráment az emberiség. Ezért is nem használnak fejlett számítógépeket és mesterséges intelligenciát és egyebek. Lásd mentátok, meg az űrutazásnál a hiperugrások célját tudatmódosítóval(fűszer) belőtt izék (régen emberek voltak) tapogatják le. Ennek ellenére azért egy űrutazó civilizációtól fejlettebb felszerelést várnék el. Például egy vezérlő panelen nem mechanikus kapcsoló karokat és lámpákat, mint egy kurblis telefon korában. Nekem túl primitív és régies volt a környezet.....
  • t_robert
    #7
    Amúgy az Avatar 162 perc volt. Ráadásul, amit mi láttunk a moziban az már egy megnyesett rőviditett változat volt. :) Ráadásul 3D-ben nézni, ami szerintem jobban fárasztja az embert, mint a sima 2D film....
  • t_robert
    #8
    Amúgy beül az ember a moziba mindenki benyomat egy hektoliter üdítőt meg egy köbméter popcornt vagy mást. aztán majd behugyozik a film végén. :)