14
  • robicarlos6
    #1
    Várom már ezt is hogy NETEN tudjam a tesztjeit nézni és a bolti agyontúlárazott árait..
  • Agyturbinikusz
    #2
    Nyugodtan várjál csak.
  • t_robert
    #3
    azt hiszem egy 400 dolláros ajánlott ár egy közel gtx 1080-as teljesítményért túl sok.... Nekem legalább is...
    úgy 100-150 dollárral alacsonyabb árat látnék elfogadhatónak...
  • robicarlos6
    #4
    250 ezer alatt kötve hiszem hogy kapható lesz :)
  • repvez
    #5
    az a durva, hogy eddig a xx6x es sorozatu VGA-k mindig az also kategoria és a közép kategoria között voltak valahol, hol az also hol a fközép kategoriában és ehhez mérten sose voltak drágábbak 40-50 ezer ft-nál . most meg már egy belépü szintü kártyát is csak 100-200k környékén vehetünk ?
    Elmennek a P-ba.

    Ha valaki csak VGA-t akar fejleszteni akkor az többe kerül mint az összes többi komponens egyuttvéve még akkor is ha közel csucs kategoriát választunk azokbol.

    DE hogy néz ki egy olyan PC ami felső középkategoriás komponensekbol és egy also kategoriás VGA-bol áll? még néhány éve is ugy lehetett osszerakni egy gépet, hogy a CPU és a GPU passzoljon egymáshoz , de most ezt csak azok tehetik meg akiknek a pénz nem számit.
  • Kryon
    #6
    Még 1-2 év, aztán egy erős IGP+DDR5 bőven lefedi az alsó-középkategóriát. Arra várok én is. A VGA sajnos luxuscikk lett...
    Utoljára szerkesztette: Kryon, 2021.07.27. 16:48:22
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #7
    Feltételezve, hogy AMD gyárt majd neked olyan APU-t, amelyik eléri akár egy akkori belépő szintű AMD kártya szintjét. Nem fogadnék rá!
  • robicarlos6
    #8
    Simán lehetne már rég...de látszólag direkt nem lépik meg.
    Pedig ddr5-el elsó hangon is illene elérni egy gtx 1050-es szintet ami játékra untig elég (akit nem érdekel a max grafika és a 4K)
    Én is erre várom már mióta de egy szaros mx 450 szintet se ütik meg.
    Pedig ha lenne végre egy 1050 szintű igp azonnal olyan procit vennék. Én már nem fogok többszáz ezreket kiadni egy szaros HW.ért amin 1 év múlva már butitgatni kell a grafikát hogy menjenenek az új cuccok
  • Ender Wiggin #9
    Prociból lehet olcsón is csúcskategóriást venni. VGA-ból talán már sosem lesz ilyen...
  • Kissssss0 #10
    esetleg ha fordítanának egy kis időt az "amd driver timeout" problémára, jó lenne ha megoldanák.
  • t_robert
    #11
    Igen ebben tökéletesen egyet értünk. nagyon elmentek a korábbi belépő szint vagy közepes szintű kártyák ára sokkal feljebb és itt nem a jeln piaci árra gondolok, hanem már az ajánlott árak is túl drágák. Pár éve azért volt a mondjuk GTX-1050 Ti(elötte GTX-750) majd a GTX-1060, később a GTX-1660 és 1650 vagy az AMD esetében a RX 570/580 amiket az emberek többsége vett a gépébe mert elég volt neki egy FHD szinten egy jó minöségi játékra. Ma ezek a szintek hiányoznak. Persze a mai kor teljesítmény szintjén. Ez volna a tömeges "népkártya" szint ami végül is a többségnek bőven megfelelne. Magyar árakban ez volt a kb. 50-120 ezer forint közti A mai kártyák belépő szintjének ajánlott ára valahol a 400 dollár körül mérik. Az meg túl sok egy belépőó szintű grafikáért. Valahol a 200-250 dollárt szintet hiányolom. Azokat a kártyákat amivel használható 200-350 ezer körüli játék gépeket lehetne építeni a következő pár évre. És megismétlem ez nem csak a konkrét piaci helyzet miatt van. egyszerüen a a kártya gyártók már normál piacon is a dupláját kérnék el a belépő szinteknek is. Tehát azt várom el, hogy 230 dollárét kapjak egy mai GTX 1660-as kártyának megfelelőt. Vagyis a 2 évvel ezelötti teljesitményhez képest úgy 30-40%-kal erősebbet . Én még 76.5 ezerért vettem 2019 öszén a 1660-at. Persze ma ennek a szintnek úgy egy RTX 2060 super vagy 2070 körüli teljesítmény felelne meg. Egyszerüen hiányzik a piacról a belépő szint és középszint alja valahol a 60-120 ezer közti áron. Vélhetően a büdös életben nem fogok 1500 dolláros videót vennia gépembe, mert egyrészt nincsen rá szükségem másrészt aránytalanul drágának tartom. Mint ahogy mikor az RTX 2080 TI volt a csúcs asztali gépek szintjén azért is sokaltam a az akkori 430-480 ezer forintot.
  • Kissssss0 #12
    "Magyar árakban ez volt a kb. 50-120 ezer forint "

    pontosan, én az rx580 kártyámat 120ezer környékén vettem annak idején, szerencsére még mindig jól működik.
  • t_robert
    #13
    Persze egy RX 580-as ma is remekül elboldogul a legtöbb játékkal Ha nem is 4K-ban de azért egy FHD -ban igen Pont az ilyen szintű kártya hiányzik jelenleg a kinálatokból. Persze a pár évi fejlődést figyelembe véve egy 30-40%-os teljesítmény töblettel. Haladjunk a korral. Lehetne egy ilyen kártya egy RTX 3060-as vagy az itt leirt RX 6600 is de nem 400 dollár körüli ajánlott árral, ami a piacon legalább 600 dollár lesz, miközben itt még szívunk a 27% áfával és a forint leértékeléssel. Vagyis a 200-250 dollár körüli kártyák hiányoznak illetve a valódi belépő szint, amit a GTX 1650 jelentett az akkori 54 ezer körüli árával(amit már akkor is sokaltunk érte)
  • caprine #14
    Ja igen, én is azt vettem észre, hogy a cpu-k ára nem ment annyira fel mint a vga árak. Pedig chip meg RAM mindkettő.

    Mert veszel egy komolyabb procit mondjuk egy 8 magos Ryzen 7 3700x-et 95-100ezer, 1 éve is ennyi volt, meg az elődje a 2700x is 100 körül mozgott. De vettem használtan egy RTX 2070S kártáyt, akkor olyan 200e volt a kisker ára, most 400 felett. Nagy lobbi van itt, ideje lenne a bányászatot betiltani.