7
  • zola2000
    #1
    Amilyen VGA hiány van lehet lenne piaca...
  • kvp
    #2
    Ez jelenleg gyengebb mint a modern intel processzorok beepitett egysegei. Viszont a technologia adott, tehat ha kepesek lesznek megfelelo modern csikszelesseggel gyartani, akkor mar versenykepes lehet.

    A GPU-k mukodese nem annyira titkos, csak az elerheto gyartastechnologiakon es szabadalmi liceszenszeken mulik, hogy mennyire tud barki versenykepes megoldast szallitani. Mivel a kinaiakra nem vonatkoznak a szabadalmi jogok, ezert csak a csikeszelesseg a kerdes. Minden mas leamasolhato az elerheto dokumentaciok es csiszolt chip-ek alapjan.
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #3
    28nm-en lehet elég jó teljesítményt is gyártani, például ott van a GTX 980 Ti. (a jelenlegi GPU hiányos időkben a gtx 960 is sok mindenre elég 100w körüli fogyasztással) Itt a kérdés csak az, hogy miért gyártottak egy 70wattos GPU-t 28nm-en, mire szeretnék ezt használni? Illetve a másik, hogy miért nem hozza a gtx 960 teljesítményének a 70%-át? Szerintem mégsem olyan egyszerű azért GPU-t tervezni, szakértelem is kell hozzá, nem csak lopott szabadalmak :-)
    Utoljára szerkesztette: Gabbbbbbbbbbbb, 2021.07.01. 13:07:02
  • zola2000
    #4
    Itt a kulcsszó szerintem nem is a szakértelem hanem a tapasztalat.
  • duke
    #6
    Szerintem senkinek, se a felhasznalokak, se a konkurencianak nem kell attol tartani, hogy valaha is ilyen GPU-val talakozik. Mert a kina banyaszok helyben felvasaroljak az egeszet, ezert soha egyetlen egy sem fog eljutni kulfoldre. Rohognek rajtuk, ha most a kinai cegeket szivatnak a kina banyaszok. Megerdemelnek.
    Utoljára szerkesztette: duke, 2021.07.03. 23:58:03
  • Macropus Rufus
    #7
    " Mert a kina banyaszok helyben felvasaroljak az egeszet, ezert soha egyetlen egy sem fog eljutni kulfoldre."
    már 2019 májusában felröppent a hír, hogy Kína be fogja tiltani a bányászatot.
    2021. májusában már több bányász cég leállította a bányászatot, vagy másik országba pakolták át a telephelyeiket. Szóval idén júliusban már látható volt, hogy Kínában nem lesz bányászat hosszú távon.
    És idén szeptembertől bűncselekménynek minősítették a kriptokkal való kereskedelmet.. Szóval volt nincs bányászat Kínában.

    Ez a kártya meg picit anomália. Gabbbbbbbbbbbb jól írta: amit nem tudnak ellopni azt csak sz@rúl tudják legyártani. Milyen érdekes, hogy VGA-t tudnak gyártani, mikroelektronikát tudnak, űrbe juttatnak ki és hoznak vissza embereket, mobil kommunikáció is teljesen rendben van náluk és még lehetne sorolni. Mi a közös ezekben? Mindegyik technológiát el tudták lopni. Ennyi. Ui. a golyóstól golyójának a gyártás technológiáját nem. Azt a németek gyártották pár évvel ezelőttig. Akkor tudták legyártani azt a gépsort a kínaiak ami a kis golyókat legyártja. De mikroelektronikájuk van, ami kisebb léptékkel dolgozik mint a golyó a tollban. Szóval én abban is egyre inkább biztos vagyok, hogy pl. a lőport sem ők találták fel. Nem hiszem, hogy a kínai nép az utóbbi 50-60 évben ment át másolóba.