7
  • Cat #1
    Tönkre is megy gyorsan az a mobilakksi, amit így töltenek.
  • barret
    #2
    Kész haszon! :) Lehet újat venni!
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #3
    Optimistán állva a dologhoz, ez nem telefontöltésre való, hanem arra, hogy typeC -vel tölthess akár 16+ magos procival szerelt workstation laptopokat.
  • Sir Cryalot
    #4
    Állítólag pont az van hogy ha forró az akksi töltés közben akkor kevésbé rossz neki, ezzel meg szavatolod azt.
  • wraithLord
    #5
    Az okostelefonoknál maradva, nekem bőven elég a 4500mAh-s akksis telefonomhoz a 15W-os töltés is. (Tudom, ezt a 240W-osat nem telefonokhoz találták ki, de telefonokhoz is van a 15 W-os többszörösét tudó töltés.)
    A 15W-os töltővel is nagyon gyorsan felmegy 60%-ra (talán fél óra). Ha pedig nem érek rá megvárni, amíg felmegy 90 fölé (nem szoktam 100%-ra tölteni), akkor vagy átdugom power bankre, vagy jó lesz 60 körül is, úgy is simán kibír másfél, 2 napot. Már ha nem csinálok rajta semmi extrát, csak a szokásos chat appok meg email-, hírnézegetés.
  • kvp
    #6
    Megneztem az uj power delivery tablazatot:
    3A: 5V, 9V, 15V, 20V (15 – 60W)
    5A: 20V, 28V, 36V, 48V (100 – 240W)

    Ebbol az 5V 3A az ami a normal 5V-os USB-s keszulekek szamara meg biztonsagos. A specifikacio szerint ha lekapcsolodik a toltott keszulek, akkor 1-1.5 masodpercen belul kell visszallni a biztonsagos 5V-os kimenetre. Azaz ha barmilyen szoftveres gond adodik vagy tul gyorsan cserel valaki keszuleket, akkor siman kaphat 48V-ot egy 5V-os keszulek. Nagyon oda kell majd figyelni.

    Ezzel a 48V-al es az 5A-el elmentek odaig amig meg kisfeszultsegunek es kisaramunak szamit. 48V folott mar sokkal komolyabb szigeteles kellene. Ami erdekes, az a csatlakozok kialakitasa, mivel erintkezonkent 1-1 amper az ajanlott maximum es a type C portokon 4 power es 4 ground erintkezo van, igy 4A lenne az ertelmes maximum. (ami persze sok esetben keves lehet)

    Viszont a kerdes az, hogy manapsag milyen keszulek igenyelhet 48V 5A-nel tobbet? (nekem 20V 3.25A-es a laptop toltom es 5V 4A-es a tablete, de dedikalt tapdugosak, igy nem az usb portokat foglaljak)
  • disorder14
    #7
    Ha nem is többet, de az én laptopom majdnem ennyit igényel. A jelenlegi töltője 19.5v 9.23A, ami kell is, tekintve, hogy ha a GPU maxon megy, csak magába 110W-ot fogyaszt. Ha jól látom az RTX 3080 laptop GPUnak van variánsa, ami 150W-ot eszik, egy ilyenhez valseg nem lenne elég a 48V 5A