15
  • Zombee
    #2
    Engedd el, boldogabb leszel tőle!
  • hawkie22
    #3
    Csatlakozom Zombee-hoz, engedd el, te ezek szerint nem tartozol a képregényrajongó közösséghez, akik ezeken a füzeteken nöttek fel és egyszerüen élvezik ezeket a filmeket, mert szórakoztatóak, nem kell értelmet keresni bennük, de mégis van sztori benne. És mindenekelött visszahozza gyerekkorunk höseit úgy, ahogy anno Stan Lee megálmodta öket. Ennyi és nem több.
  • Sequoyah
    #4
    Hagyd, egyesek szerint kizarolag az a jo szorakozas amit ok csinalnak, mindenki mas pedig hulye...
    Tipikusan az egyszeru, alacsony kepzettsegu es beszukult tudatu emberek szoktak igy gondolkozni, akik jo esellyel a sajat vaarosukat sem hagytak meg el nagyon...
  • Lapajka
    #5
    A Bosszúállókat hogy végre befejezték, nagyon nagy megkönnyebbülés. Rendesen szorongtam már a film gondolatától az utóbbi 10 évben, hogy úristen tuti lesz még rész, mert tudtam hogy úgyis megnézem, muszáj megnéznem, nem bírom ki és úgyis kikészít, ledarál... az agyam habosra turmixolja, rotyogósra főzi, majd zanzásítja, elpárologtatja és szublimál tőle minden agysejtem más-más univerzumokba... XD
    A Bosszúállók az a sorozat, amiért nincs túlzott büntetés, a Time Square közepére pucéron kifeszíteni és legalább 20 évig kínozni, míg meg nem hal, a felelőst, sem arányos, csak épphogy... szegény Stan Lee (bár persze fiatal sem volt már mondjuk) is inkább meghalt, mert már valószínűleg ő sem bírta el ezt a terhet... a Bosszúállók a filmtörténelem koronavírusa. Annyira rossz és zagyva eltúlzott, széthájpolt és túlspilázott, hogy fizikailag fáj... Megszámoltam, az utolsó részben 52 amerikai sztár szerepel! Nincs szabály sem határ, minden összenyitva, bárki-bármi bárhonnan bárhogyan bejöhet... (mondhatja valaki persze alappal, hogy nyugi nem lesz már több rész, hiszen Vasember meghalt, Amerika Kapitány családot alapított a múltban (persze már itt a cikk hogy visszatér, mert jön a 4-edik része), Gamorra eltűnt, Black Panther azaz Chadwick Boseman, meg a valóságban szintén meghalt szegény. hát nem csodálom hogy ráment erre a projektre...), a Bosszúállók egy gigantikus nehézipari porszívó, mindent letarol... művész színészeket, tehát akik korábban tényleg vigyáztak, hogy gagyit nem vállaltak, simán benyelt (pl Natalie Portman. Gyweth Paltrow, Anthony Hopkins, Karen Gillan, Brie Larson, Benedict Cumberbatch. Tilda Swinton, Michelle Pfeifer stb (Oscar díjasok... a Bosszúállók előtt igényes színésznek számítottak könyörgöm zokogva)... na mindegy... ja igen, és a nézőt is benyelte, péppé marrta a gyomrában, majd kiköpte, mitöbb hányta... már azt vártam egy idő után hogy Batman és Superman is megjelennek Jokerrel, Robin-al és Batwoman-al meg Catwoman-el, valamint Poison Ivy és persze Pingó... Szóval életre szóló sérülést okozott... de úgyis tudom hogy lesz folytatás, most pár év szünet lesz, főleg hogy Lee bácsi meghalt, meg azért a készítők is tudják hogy olyan tömény volt, hogy súlyos, akkut nem gyógyuló fiziológiás tüneteket okozott... viszont a Marvel szólófilmek közt vannak azért gyöngyszemek, legalábbis szerintem. A Doctor Strange szerintem zseniális, nagyon fájt, hogy belemixelték ebben a moslékba. a Galaxis Őrzői is rendben van (tudni kell hogy sci-fi-mese vígjáték és akkor nincs vele baj), Karen Gillan eleve bármit feldob, ahogy Brie Larson is, hisz eleve gyönyörűek bombanők és még nagyon jó színésznők is szemtelen módon. A Hangya is jó még Michael Douglas sem tudja elcseszni, pedig rezeg a léc, viszont felhozza Evangeline Lilly. Külön-külön ezek mind kellemes szórakozások, még a Black Panther is egy meglepően jó szuperhősfilm. A baj akkor van, amikor ezt az egészet, azaz az összeset összeöntik... Az X-men mutánsokat mérsékelten turmixolták bele, de már elkezdték, hiszen ugyebár Wanda már onnan jött, de ami késik nem múlik a következő részben már a főbbek tuti benne lesznek és ha készül az új Fantasztikus Négyes, borítékolható, hogy abból is mazsoláznak...
    Utoljára szerkesztette: Lapajka, 2021.05.04. 02:49:07
  • hawkie22
    #6
    Kérhetek abból, amit szívsz? Ezek szerint vagy nem olvastad a képregényeket vagy nem vagy rajongó.
    Csak pár példa a képregényes univerzumból: Civil War, A Titkos-háború-sorozat, Avengers vs. X-Men és még lehetne sorolni, ahol képregény formában már összeeresztettek ennél sokkal nagyobb mennyiségü szuperhöst.

    De mint a korábbi hozzászólásomban is említettem, sokan nem ezen nöttek fel, nem bírnak kikapcsolódni egy ilyen film vagy filmek nézése során (akár megnézted, akár nem), de mivel valamit ekézni kell és divat mostanság mindent ekézni, így mindenképp hozzá kell szólni a témához. Neked is mondom, engedd el, jobban fogod magad érezni. Csak azt nem értem, hogy ha ennyire kínszenvedés neked a sztori meg hogy határ nélkül minden szupersztárt beleraknak (hozzáteszem, nem minden Oscar-jelölt vagy -díjazott akar örökre csak drámákban meg Oscar-jelölt filmekben szerepelni, én is orvos vagyok végzettség szerint, mégse csak orvosként dolgozom [nem teljesen jó a példa, de majdnem :)]), akkor miért nézed meg minden egyes negyedévben az esedékes szuperhösfilmet? Vagy ha csak az összemixelt filmek zavarnak, akkor egész egyszerüen hagyd ki öket! Amennyit a sztorihoz hozzátesznek, azt majd összemazsolázod a netröl a következö szóló filmig.

    A szórakozást meg hagyd meg azoknak, akik tényleg élvezik még az összemixelt filmeket is. Peace.
  • Angel5
    #7
    Nagyrészt egyet értek veled a Bosszúálló témában,Brie Larson randa és még színésznek is szar,Black Panther meg egy langyos fekete kávé rossz szájízzel,a többi stimmel :) ott tartunk hogy minden emberre lassan jut 1 hős vicc ...... az egész olyan súlytalan érdektelen mert majd úgy is feltámad valahogy visszahozzuk ha kell többször is hanem akkor majd 20.földről vagy az 1ről tökk mindegy megoldjuk így ebbe a formába nulla súlya van mit izguljak ? úgy sem hal meg úgy sem nyírják ki úgysem fog....... Nos ez Fekete Özveggyel is így van önmagába lehet hogy jó lesz de kb egy 007 filmet kapunk megszórva marveles cukorral.
  • Lapajka
    #8
    Művészetről (nagy kérdés hogy itt arról van-e szó), pontosabban szubjektív ízlésbéli kérdésekben épeszű emberek nem vitáznak... (mielőtt jönne a szokásos kontra, hogy akkor te meg itt miért vitázol egy hülye filmről, halkan jelzem, hogy nem vitát kezdtem, hanem véleményt írtam)... engem megvadít Brie, ez van, kérlek tartsd tiszteletben és szerintem nem csak engem, biztos nem azért Oscar díjas világsztár, mert ócska, meg randa... Neked nem tetszik van ilyen. Nekem pl nem tetszik a Johansson, amióta MILF trampli lett; aztán pl nem tetszik Julia Roberts sem pl és lehetne sorolni, pedig mindenki imádja gyönyörű sikeres szupersztár, mégsem tetszik, mer éppen nem passzol bele az ember ízlésvilágába, nincs ezzel baj, de a másikat ezért lecseszni ezért, hát hallod, sz inkább rólad referál...

    Akik nem szuperhősök, mint a BWidow, az íjász gyerek, meg mittudom a másik két, izzadtsággal oda erőltetett vasember (persze Stark" szkillje" is csak annyi, mint Batman-nek hogy szupergazdag és zseni), azaz inkább a többi szuper-ruhát jobb híján üzemeltető balfék haverjai (jójó tudom az egyik szórványosan a csaja is), EZEK NEM IS SZUPERHŐSÖK KÖNYÖRGÖM, hát takarodjanak már onnan... meg amúgy a Hangya sem ugyebár, az is csak a hülye ruhája miatt az, ráadásul egy bűnöző a srác, még szerencse hogy jófej (meg jó a színész aki játssza)... ezeket a felveszem a ruhát és máris én vagyok a szuperhős jellegű dolgokat először képernyőn vagy 25 éve láttam a Half-life játékban (de amúgy tudom tudom, a sci-fi regényekben és IGEN a képregényekben, már létezett az ötlet a XX század közepén is). Ahogy már írtam Batman vagy Vasember pl rendelkezik kvázi szuper szkillje, hogy szupergazdagok és szuperzsenik, ezért tudnak a szuper-felszerelésük segítségével szuperhős szinten harcolni
    Black Panther érdekes kérdés, eleve a faji előítéletek miatt ugyebár "nem lehet jó" sokak szemében hiszen néger film. (holott az első teljes értékű önálló, egy személyes fekete szuperhős a Marvel világában. ami nagy dolog és már ez önmagában beemeli a film eszmei nívóját)
    Nézd, én azt mondom hogy inkább 10 Black Panther, mint egy Spiderman... színészileg legalábbis mindenképp, hisz ott meg egy balfék taknyos kölyök mert megcsípte egy pók arra menőzik... nagyon ócska minden Pókember általában (képregényben valahogy jobb volt, ott el lehet hinni, hogy kemény szuperhős, az utóbbi részeket már meg sem néztem, nem szántam még rá magam (bőven elég volt látni az Avengers-ben hogy milyen nyálas taknyost találtak már megint, persze tudom tudom, emögött is koncepció van), de talán már egyszer, mert szeretem a cgi sci-fi mese akciófilmeket... Persze oké, a Fekete Párduc is csak az ősi király szuperhős ruha miatt bír szupererővel, ha elhagyja, akkor ő sincs a topon. (tehát ő is kvázi vagy pszeudo szuperhős) Én bírom a feketéket, tehát én biztos a BLM-esek mellett vonulnék USA-ban (már ha foglalkoznék ilyesmivel), nem utolsó sorban Jacko ugyebár, akit 30-40 éven át istenítettek (tudom ma már kevésbé, bantu néger, csak az utolsó 20 évében már nem látszott rata, meg mondjuk kb az sem nagyon hogy egyáltalán ember), és lehetne még sorolni sok feketét, akit imádunk, a művészetben, nincs velük semmi baj, de nem is írtad ezt az aspektus, szóval ne vedd magadra. Nézd látom milyen film, látom hogy nem egy mindent verő topok topja, de azért gondoljuk el milyen felhozatalban jön... tehát azért egy Amerika Kapitány 3, meg Thor 3 ill azt egész Avengers zagyvalék mellett kimondottan üde kivétel, nekem külön tetszik, hogy rejtett afrikai ősi hitech civilizáció, afféle fekete Atlantisz fia (és ezt elég szépen meg is csinálták, titkos kapu ugyebár satöbbi, én az ilyenekre begerjedek, ez van bocsánat, amúgy a sztori tényleg nem nagy szám, meg a színész sem sajnos, hiába istenítik azóta is poszthumusz), és sajnos a Bosszúállókat sem dobja fel hogy jön, szalad a szuperhős tömegnyomorban ő is artikulátlanul Wakandázva... nem hiszem hogy még egyszer megnézném, de ki tudja... (mondjuk ez minden Marvel filmre igaz nálam), hogy langyos kávé az mondjuk legyen a színészre oké, de szerintem a film rendben van... de már ez is ugyebár szubjektív vita lenne, jobban belemenni...
  • Lapajka
    #10
    Pécsi Búzasör... Sem rajongó nem vagyok, pláne nem képregény olvasó. Gyerekkoromban csóró proliként, nekem luxus volt egy drága nyugati képregény, nem tudták megvenni, és nem is erőltettem (inkább olvastam helyette történelmi regényeket, jó sokat, meg mitológiát és nem bántam meg) tehát csak itt-ott haveroknál fértem Superman kalandjaihoz, a rajzok néha tetszettek, a sztorik nem érdekeltek, és általában infantilis zagyvaság volt már akkor is (bár fura hogy gyerekként, már bugyutának láttam), nyilván nem néztem végig több ezer képregény füzetet, de amit kóstoltam belőle, nem fogott meg soha... Ezzel együtt néztem képregényeket VICCESEKET!!! Tehát egy Egyesült Álllatok (ugyebár Tojglival a főszerepben, egy Asterix vagy éppen Villám Will (Lucky Luke) az nagyon szórakoztatott, jókat röhögtem. Az erőlködő akciózás, nagy durr meg puff ill skrsrdfzzzzzzzzzz feliratokkal egyenesen taszított... bár való igaz, hogy pl Rahan-t szerettem, Conan-t is (de ezeket sem mert szuperhősök, hanem mert történelmi a környezet), Dr Justice-t az egyetlen akit szerettem, és napjainkban játszódott, de nem is szuperhős, csak egy menő macho bunyós nyomorzó doki, aki mindent megold vagy így vagy úgy (nyilván ez is sablon karatkter persze)... persze csak ezekhez fértem az olcsóbb képregény újságokban, mint pl a Kockás újság, vagy az Alfa magazin képregény, szekciójában, melyekben nem volt soha Batman, de nem is hiányoltam... szóval abszolút nem vagyok azaz voltam gyerekkoromban egy nagy képregény fan.
    Nem ekézek, csak igyekszem objektív kritikát írni. A baj az és ez a nagy trükkje egyébként a Marvelnek, amivel elment az őrületig, kb párhuzamban a vén főnök őrületével... hogy egyfelől ugyebár árukapcsolás, keresztbe kasul drótozzák a sztorikat és hősöket. Ugyebár a Vasember az első Bosszúálló (Vagy nem is tudom lehet az Am. Kapitány); aztán ha egyet megnézel, nyilván megnézed a folyatást, bármily ótvar és csalódás, már érdekelni kezd a világ és meglátsz mondjuk egy újdonságot, mondjuk legyen a Thor vagy akár Hulk, amilknek az első része szerintem nagyon jó. amúgy is szerettem a színészt, hiszen a Huntsman filmek zseniálisak. De amúgy az Amerika Kapitány első rész is jó, nekem tetszett... és még sorolhatnék párat, ahol az első rész nagyon jó. Aztán kifullad, látszik hogy erőltetik, majd bedrótozzák az Avengers káoszba... Aztán pl ott a Doktor Strange, ami a létező legjobb szuperhős film szerintem. Nem is értem hogy Cumberbatch hogy vállalhatta el az Avengers-t... Robert Downey-t az első filmjei óta csípem, jó színész, jófej... tehát adta magát hogy miatt megnézem a Vasembert (a harmadik részét már NEM néztem meg pl, egyszerűen teljesen hidegen hagy), nagyot csalódtam, még jó hogy közben csinálta a Sherlock-ot is, ami meg zseniális és azzal kárpótolt! A csajok meg a másik. Karen Gillant ahogy megláttam a Galaxis Őrzőiében, máris nyöszörögtem, még elmaszkírozva kiborggá is olyan dögös hogy sírni lehet... és még jobb, a tökéletes popsija vakít... :) Amúgy a Galaxis Őrzői a trailer megnézése után évekig nem érdekelt, mondom mi ez a baromság, hogy egy szót kimondani tudó óriás ent, meg törpe mosómedve lövöldöznek, hagyjuk már inkább megnézem a Shrek-et még egyszer... de valahogy valahol szembejött... Chris Pratt-et közben megismertem, másik filmben és láttam hogy jó. Mondom na jó, akkor nézzük meg, hátha nem cseszték el nagyon és nem túl idétlen, az űr-meséket végülis szeretem, és kellemes csalódás volt... Tehát ezek után most állapítsa meg kedves doktorúr hogy rajongó vagyok vagy sem... Nem csak az szórakozhat, aki képregényen nőtt fel, ha a filmek jók... ha meg mind rossz (és bizony sajnos többsége rossz szerintem), akokr max valamiféle beteg Stockholm szindrómba miatt néz meg egy képregény rajongó 40-50 filmet, hogy jártas legyen az egész új generációs Marvel "univerzumban"... A DC szerintem jobb amúgy, a Wonder Women nálam mindent visz (de ugyebár a történelmi vonulat miatt nálam eleve előnnyel indul) a nő gyönyörű. Aztán az Aquamaan-ben sem csalódtam, Atlantiszos (aminek pl valóban rajongója vagyok, meg a tengernek is), tehát nagyon el kellett volna szúrni ahhoz hogy ne tetsszen. Momoát nem nagyon bírtam, bár a Conan-ban nem rossz, de a Trónok Harcában kissé túljátssza a lelketlen barbár bunkót... egyáltalán nem szereti meg az ember... legalábbis én... viszont van egy filmje ami után nagyon megváltozott minden, ez a Vadcsapáson, mindenkinek, aki nem látta, NAGYON ajánlom! Nem sorolom tovább a Batman és a Superman sajnos gyengék sorra buknak is a filmek,, hiába zseni a rendező, az Igazság Ligája már nézhető, de valahogy az sem az igazi... Batman film utoljára Tim Burton kezei alatt tudott tényleg élvezetes lenni... szerintem...
  • hawkie22
    #11
    Én se csak képregényeket olvastam, mondom ezt jópárszáz könyvvel a hátam mögött. Voltak is az életemben európai képregények is, de a legtöbb comicom a marveles vonalból volt, DC-ben leginkább csak Batman sztorijait olvastam.
    Ha objektívan nézzük a Marvel-filmeket vagy akármelyik szuperhös filmet, akkor nyilván nem fognak nagymértékben a filmtörténelemhez hozzátenni, hacsak nem bevétel terén. Szubjektívan nézve viszont azoknak bejön a film, akik gyerekként ezeket olvasták (amcsiknál jó sokan, de európai kölkök között is van valszeg jópár) vagy csak ki akarnak kapcsolódni arra a másfél-két órára.
    A csajos témához meg csak annyit, ízlések és pofonok, nem rúgnám ki az ágyamból se Brie-t, se Scarlett-et (mondjuk a feleségem valószínüleg abban a pillanatban dobná ki öket, ahogy befeküdtek mellénk...). :)
    Mindegy, én képes vagyok bármikor megnézni ezeket a filmeket, az összes szuperhösfilm megvan, ha a fiam elég nagy lesz hozzá, akkor közösen megnézzük, mint ahogy a Star Wars-összest, a Gyürük Urát, Hobbitot, Indiana Jones-t, Alien-sorozatot és még sorolhatnám a 80-as, 90-es és 2000-es évek klasszikusait. [Jó nagy mozimaraton lesz, több, mint 250 filmet gyüjtöttem össze neki eddig.]
  • Zombee
    #12
    Mit nem adnék egy Titkos-háború filmért. :) Most, hogy a Fox is a Disney-é, náluk van a Fantasztikus Négyes és az X-Men is, akár meg is lehetne csinálni.
  • Lapajka
    #13
    Hát nem tudom, első blikkre jófej apának tűnsz, de hosszú távon khm... nehéz volna meggyőződéssel kijelenteni valamit erről.. remélem nálad az az "elég nagy lesz a fiam hozzá", legalább 15 éves kort jelent...
  • Zombee
    #14
    10 évesen láttam a Nyolcadik utas a Halált először a 90-es évek közepén. :)
  • Lapajka
    #15
    Szuper! Hasonlót talán én is tudnék írni, de inkább nem... viszont azért vigyázz, pszichiáter közelében ezt nehogy említsd... XD