36
Call to arms - Gates of hell: Ostfront a Men of War sorozat legujabb tagja
  • Montanosz
    #1
    Mivel lehet jelentkezni már bétára, jomagam is játszom vele és minden eddigi hasonló játékot überel ( +hogy a mikromenedzselés megmaradt) és hamarosan megjelenik gondoltam ideje a topiknak hogy már a bétárol is beszélgessünk



    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2021.03.12. 10:27:28
  • hunbalee
    #2
    Ha már van topikja (bár gondolom nem sok embert érint) az előzőnek a sima Call to Arms-nak milyen a kampány része, jóféle? (Mert 3.74 euróért akciózzák mindig aztán kártyazsetonból meg még olcsóbb és vagy ingyen lehetne.)
  • Montanosz
    #3
    nem tudom mert az nem WWII hanem egy mellék ág csak névben azonos és nem néztem
    De ez érinteni sok embert érint, tekinve hogy ez az egyik leghíresebb WWII stratégia sorozat

    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2021.03.12. 14:24:40
  • Montanosz
    #4
    mikro menedzsment asszem csak a theatre of war sorozatban van még, steel division még ami ilyen látványos és élethű, körökre osztottban meg a combat mission sorozat a sima táblás szimulációs wargameken kivül
    A többi rts-t nem kell figyelembe venni mert a valós harcokhoz nincs sok közük
  • s1lkforrent
    #5
    Szódával elmegy. Single player miatt szvsz nem érdemes alap CtA-t venni, esetleg Season Pass kiadásban, mert ott a ruszki és német hadjáratok egy fokkal talán jobbak.

    Érdemes megjegyezni hogy Gates of Hell-hez kelleni fog az alap CtA is, mert ez hivatalosan egy kieg lesz. Gyakorlatban persze egy teljesen független játék, amit már évek óta készítenek, de az 1C-Best Way összeborulás kivágott a Taigetoszra, és a DMS egyezség mentett meg, szóval jogilag mindenképp csak kiegészítőként adhatják el.
  • Montanosz
    #6
    leszedtem a virágboltit, huu nagyon király, főleg hardcore-ban.
    annyi hogy ha már csak 1-2 ellenség van érdemes a fegyverzetet, lőszert vagy egyebet begyűjteni mert utolso ellenfél halálával átdob a következő pályára.
    Tipp:
    kiképző pálya az ami.
    1. aknakereső a kocsin, (szem ikon) érdemes jobbra-balra pásztázva menni asszem 5 akna van
    2. ellenséges támadás alatt kell a mediccel gyógyítani, itt csak annyi a dolgunk ne áldogáljunk ellenséges tűz alatt bambán ahogy én hogy most mi van. Elsődleges/másodlagos küldetés a balra a hátizsákra kattintva, jobb oldalt bővebb leirás a jegyzet ikonál
    3. lövészgödör ásás hogy az utkereszteződést védjük
    4. ellenséges támadás visszaverése,első komolyabb harc, géppuskás meg hadnagy lövészgödör, én kettő katonával balrol ellenlökést végeztem mert fedezékben marad az ellen nem rohan nyakra-főre előre mint más játékban.meg cuccost gyűjtöttem
    5.géppuskafészek elpusztitása, kuszás meg kézigránát, egyik irányban egyik katonát feláldoztam hogy a tüzet magára vonja, de persze kismillo modon meglehet oldani
  • Montanosz
    #7
    nem kell az alap CtA, szerencsére kezelésben meg minden egyébben a MoW jol kiszabott utját követik
  • Montanosz
    #8
    6. a géppuska felvehető plusz minenféle cucc, harckocsit javitani, a lőszert a teherautoval felvenni amit nem rakunk a harckocsiba, bár itt most nem kell sok lőszer, pár darab az ellenséges harckocsi miatt ami a hidon tul vár ránk rejtve,de nem ellenfél, régi modell
    ha a tartálykocsivel a tank mellé állunk magátol megtankol, de lehet kannában is cipelni és feltölteni a tankot.át vonulni a hidon és mindenkit megsemmissiteni és vége is a béta egyik küldetésének

    a másikkal orosz oldalon harcolunk, gyalogságnak érdemes mindig a géppisztolyokat felvenni és géppuskákat stb mert a tűzérséget leszámitva a német fegyverzet jobb...most nem emlékszem hogy ebben a szériában vagy a ToW-ban lehetett felvenni a kilőtt harckocsibol a gépfegyvereket,de tegyük meg érdemes
  • Montanosz
    #9
    TATÁR KATONÁK MOSZKVÁT VÉDIK :-d
    Azért sokat dobb a saját nézet....
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2021.04.30. 08:49:48
  • Montanosz
    #10
    Na még ilyen fegyver is van, Molotov launcher ami gyújtófolyadékkal teli üveglövedéket lő ki
    https://warisboring.com/the-soviet-ampulomet-launched-glass-bombs/
  • s1lkforrent
    #11
    Ha lewarezolod a francba akkor nem is..

    De ha megveszed, akkor kelleni fog, mert másképp nem adhatják el, csak DLC-ként a CtA-hoz. Mint írtam különálló játék, nem a telepítés kell, hanem a licensz megléte a fiókon, így működik a béta is amit letorrenteztél, mert a teljes játék kb nyár elejére lesz kész.
    Utoljára szerkesztette: s1lkforrent, 2021.04.30. 12:38:54
  • Montanosz
    #12
    ja értem, biztos megveszem ha kicsit csökken az ára, az eddigieket is megvettem a ToW-al meg a command missionokkal együtt, a Graviteam játékokat csak azért nem vettem meg mert évek óta nem tok eligazodni a menüben meg a rengetek opcios lehetőségben :-D
  • Montanosz
    #13
    képtelen vagyok megcsinálni az orosz küldetést, az egyszál harckocsival képtelenség feltartani az utolso német rohamot, valami tipp erre?
  • Montanosz
    #14
    na nagynehezen ugy sikerült hogy el kelett foglalni ellenséges tankokat, kézifránáttal kikergetni a személyzetet és felhasználni a tankokat, mondjuk egy volt ami sértetlen volt a többiben csak fegyvereket tudtam használni
  • Montanosz
    #15
    amugy az orosz küldetés legendás sztori, film is készült belőle Panfilov 28 gárdistája cimmel, érdemes megnézni mert izgalmas és látványos
    Am a 28 gárdistábol 6an élték tul a valoságban, nálam 1 darab :-D
    18 tankot semmisitettek meg és vagy félszáz német katonát
  • s1lkforrent
    #16
    Valahogy nem a legjobb ez a PvE/PvP béta ami péntektől elérhető. Menü felület kb 2-3 évvel ezelőtti még nem javított CtA-t idézi, nincs multi lobbiban chat, party rendszer kapott hatalmas ablakot és nem működik(ott sem ment). Játékon belül nem tudom mit állítottak de a saját egységek buták mint a föld, tank előtte álló gyalogságot meg sem próbálja géppuskával lekaszálni (mint a Men of War részekben már 15 éve), repeszgránátra vált és azt lövöldözi.
    Hangok nagyon jók lettek, animáció, grafika úgy általában jobb mint Assault Squad 2-ben.

    Ha dolgoznak még rajta, hogy a CtA-ból örökölt bugokat (pl most minden második online játék összeomlik) javítják, akkor jó lesz ez, ha nem akkor bajok lesznek, mert a CtA maga egy közepes kritikai / népszerűségi bukás lett a régi MoW(AS) játékokhoz képest, pénzügyileg enyhén sikeres.
  • Montanosz
    #17
    meg is jelent a drágaság, szószerint drága :-D
    szerencsére virágbolti is van, legközelebb szerdán leszek pihenős, addig rágom a körmöm :-D

  • s1lkforrent
    #18
    Attól függ. 40,5 euróért (kb 14000 forint) tényleg nem olcsó, de 27 euró(Call to Arms alapjáték tulajoknak kb 9500 forint), és 24 euró (CtA Season Pass + Deluxe tulajoknak kb 8500 forint) nem rettenetes sok érte. 40 eurós csomagba természetesen nem csak a Gates of Hell, de a Call to Arms is beletartozik, azért két teljes játékot kap az ember.

    Különösen hogy a kalóz változatban a 10 küldetéses kampány és a Conquest tartozik bele, úgy hogy az 1.0-ás játék eléggé instabil volt. A további javítások, a multi, a Workshop (várhatóan messze a legtöbb mod csak Steam Workshop rendszeren lesz elérhető), a kooperatív mód a fizetős játék kiváltsága marad.

    A játék a beta eleje óta sokat javult, ajánlható és szerethető mai szintre feljavított Men of War-ról beszélhetünk.
    Utoljára szerkesztette: s1lkforrent, 2021.06.16. 15:28:57
  • Montanosz
    #19
    persze, feltétlenül megveszem az első akcionál, mint irtam régebben az összes többit is megvettem a CM-el meg a theatre sorozattal együtt, és maximálisan ajánlom, az alappal is csak az a bajom hogy max WWII-ig érdekel a téma
  • Montanosz
    #20
    nagyon kellemes tapasztalatom van a játékkal. példa a gyalogos csapatok önmaguktol hozzá igazodnak a páncélosok előretöréséhez, vagy a tüzérség a támadáshoz,stb

    az első német pályán a hidnál levő orosz állásokat a fák fedezékében közelitettem meg jobrol mig az ut menti árokban a aknavetősök és géppuskások meg a gyalogságot kisérő tüzérség helyezkedett el. kitörve a fák közül lerohantam az oroszokat olyan eredményesen hogy a gyalogsági löveget és kettő páncélost is sikerült zsákmányolni és a benzines hordok sem semmisültek meg...a beásott páncélost amely csak előre tudott lőni és a többi árkot is igy hátulrol tudtam elfoglalni amelyet nehezen tudtak megvédeni, az ellenlökést a páncéltörő puskákkal és molotov koktéllal felszerelt gyalogságot meg a maguktol felvonulo gyalogságom intézte el, nagy mennyiségű fegyvezrzetet zsákmányoltam
    igy most a második vonalbeli védelem felgöngyölitésén dolgozom aknavetőkkel és a zsákmányolt nehézfegyverzettel, inkább az semmisüljön meg mint az enyém :-D
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2021.06.17. 18:24:56
  • RedRiot
    #21
    Üdv mindenkinek!
    Lehet hogy amatőr kérdés de hogy lehet teherautóra felpakolni egy aknavetőt vagy egy nehézgéppuskát?
    A "beszállás" ikon - ami feljön ha egy normál lövészrajjal mutatunk egy üres teherautóra nem nem jelenik meg. Ha "elcsomagolom" a fegyvert akkor meg kézzel hurcolásszák a kezelők. Úgy meg vége a háborúnak mire megérkeznek. :)Jármű inventoryjába sem lehet áthúzni. Mi a megoldás?
    A másik kérdés hogy épületeken belül hogy lehet emeleten elhelyezni katonákat? Mondjuk egy MG34-est beállítani egy ablakba?
    Előre is kösz ha valaki segítene.
  • Montanosz
    #22
    szerintem nem lehet felpakolni a flexibilist, csak a hordozhato változatát a géppuskának

    a pályák nem olyan nagyok hogy gyalog, max sebességen el ne lehetne érni a célokat, én teherautot nem is használok tekintve az ellenséges tüzérséget
  • Montanosz
    #23
    kicsit a gyalogságot elhanyagolták és táposabnak kellene lenniük tekintve létszámukat a gépfegyver korszakban. ez a ToW-ban és a CM-ben jobban meg volt oldva, illetve a nehéztüzérség meleltt a tankok lőtávolságát visssza venném hogy legyen súlya csak a gyalogság támogató tüzérségnek
  • Montanosz
    #24
    belső nézet nagyot dobb a játékon, néha direkt commandós stilusban foglalok el egy-egy pozíciot fps-ben. mesterlövész/közelharc(kés)+golyószórós/medic+lövész/robbantos hármasban.

    a játék néha elképesztő: egy bunkerré alakitott házzal nem birtam (oroszok gyors megoldásként bunkerré ugy alkitottak át házakat hogy a bevitt löveg/péncélos jármű elé plusz egy falat huztak fel), igy gondoltam marad a gránát.
    Ahogy oda áltam az ajto mellé hogy bedobjam a gránátot, kommandom csak ugy magátol megsejtette a szándékom és elkezdtek az ablakokon belőni hogy levigyé földre a katonákat igy sérülés nélkül sikerült a gránátokkal kipucolni a helyet.

    egy kis harctéri/történelmi tudás az nem árt mert a kimondhatatlan nevű német járműveket névről még én se tudom hirtelen, a sok egyébb használható cucc között is nehéz eligazodni (sátor példa)
  • Montanosz
    #25
    második pályán védekeznünk kell, szerencsére vannak 88 ütegeink, ez köré csoportositsuk a védelmet, illetve az összes harckocsival mozgó védelemre rendelkezzünk be és a orosz rohamok közti időben ellenlökéseket indítsunk és foglaljunk el orosz páncélosokat, másodlagos küldetés megjavítani egy kv nehéz harckocsit.
    az északi orosz lövegeket aknavetőkkel és rohamcsapatokkal pusztitsuk el amiket a holtaktol szerzett gránátokkal fegyverezzünk fel
  • Montanosz
    #26
    harmadik pályán használjuk a késeinket, de még nem találkoztam senkivel aki riadoztatás nélkül megcsinálta
    utána álványos géppuskát, löveget a szálloda némettábor felőli magaslatára vigyük fel, aknákat a jegyzetfüzetben irott helyszinre telepitsük, katt a lefelé mutato nyilra, utánpotlás több ha előzőleg sikerült riasztás nélkül elfoglalni a helyszint
  • Montanosz
    #27
    rádio alkatrész a lövegben van, alkatrészt oda kell vinni ahol a jegyzetfüzet irja
    utána kapunk erősitést de végül is nincs rájuk szükség ha több golyoszorot és géppisztolyt használunk mint az alap
    szokásos kommandos egységünkel balrol megközelitve a aknavetősöket lőjük őket halomra és kész a pálya
  • s1lkforrent
    #28
    Modok szépen jönnek már a játékhoz:

    SirHinkels CtA-GoH Missions

    1 darab skirmish pálya, még tesztelési fázisban.

    Normand féle Valour
    "adds France (early war period) for testing only"
    nagyon korai teszt változat

    Blub0r2k féle GSM Fields of Honor - Reborn

    korai változat, pár járművet adtak még csak a ruszki/német oldalakhoz

    US Army by SturmFuhrer-PK

    főleg MoWAS(mod) egységek átportolva

    New mission Announcement for Old Boys Missions Mod

    szó szerint csak egy Workshopon keresztül kitett közlemény, hogy várható az Old Boy küldetéseinek GoH változata

    Ez magyarul azt jelenti, hogy a régi MoW/MoWAS modderek ismét belehúznak, és jön a tartalom gőzerővel az "új MoW"-hoz.
    Ez azért nagy szó, mert a Call to Arms-t igazából nem szerették a modderek, különösen a régi öregek. Volt pár jobb mod ahhoz is, de 700-4000 arányban bőven a MoWAS2 vezet. Plusz ahhoz volt több nagy Workshopon kívüli mod is (Red Rising, Cold War, több más ruszki mod), míg CtA az csak Workshop, illetve ott is inkább csak kisebb fingós mapok tették ki a 700-at, nem a szekérderéknyi total conversion, sp, és skirmish pálya mint az elődöknél.
    Utoljára szerkesztette: s1lkforrent, 2021.07.07. 13:05:02
  • Montanosz
    #29
    a negyedik német pálya a legösszetettebb és sokrétűbb, sajnos a pályát átdolgozzák mert teljesithetetlen jelenlegi állapotában, jo 20X előfölényben levő ellenséget kellene legyürni időre
    map.pak-on belül a 0.mi fájlt kell szerkeszteni ahol egységeket tudnk hozzá adni. na így sikerült megcsinálni, nálam a megkeresendő pilota a felu északi részében rejtőzött, megtalálni a tárgy vagy hulla kereső gombal lehet mert mindeképp lelő egy orosz katonát és a közelben bujik el.
    amugy kurszkrol van szo, szal a vége kötelező visszavonulás
  • Montanosz
    #30
    kiprobáltam a mission részt meg a conquestet is, arra sem lehet panasz, ahány indítás annyi verzió
  • s1lkforrent
    #31
    Remélhetőleg jól fogyott és bővítik majd új nemzetekkel, küldetésekkel.

    Sajnos a DLC kiadási mód nagyon sokakat megzavart. 20-25 éves emberek nem tudták felfogni hogy miért kényszerült a GoH Call to Arms alá azután sem, hogy fórumon / Discordon szájbarágósan elmagyarázták neki. Ezután bele sem merek gondolni hogy az átlag tizenéves CtA játékos hogy reagált a Season Pass utáni GoH DLC-re.

    Volt kis reménykedés hogy a CtA tulajai majd könnyen átállnak rá, de ahogy nézem a közönsége főleg csak a MoW-MoWAS körökből kerül ki, pedig ők CtA nélkül eleve többet fizettek érte, 24-27 euró helyett 40-et.

    mod: Azt még hozzá tenném, hogy 1C-Best Way körökből szinte semmi hírt nem hallottam hogy mikor lesz nyugati MoW2: Arena indítás. Van egy sanda érzésem, hogy a Gates of Hell duplán megmenekült, mert nem hogy az 1C a 2 évvel ezelőtti nagyon korai kiadással kinyírta volna a projektet az Arena javára, de lehet maga az Arena is kinyúlik a nyomorult ruszkik kezei között.
    Utoljára szerkesztette: s1lkforrent, 2021.07.12. 10:26:56
  • Montanosz
    #32
    hát engem egyemlőre az bosszant hogy időlimites a conquest meg a missionok lejátszása, nincs egy user guide,ugy kell infokat összevadászni a forumokrol

    amit írtál azt értem, de miért ne lehetett volna külön játékot fejleszteni, hiszen azért van hasonlo játék más studiotoktol is
  • Montanosz
    #33
    most 7ezer forintért bezsákolhatjuk
  • s1lkforrent
    #34


    Call to Arms - Gates of Hell: Talvisota

    Érkező DLC a DLC-hez.
    Finn frakció, 40 új jármű, 50 egyenruha, 20 kézifegyver és löveg
    6 új történeti küldetés, 12 (4-4 minden oldalon) skirmish pálya ami az Assault Squad 1-2 újítása volt, de Call to Arms óta nem foglalkoztak vele.

    Majd még kiderül hogy coop-ban hogy és hogy nem lehet fizetés nélkül hozzáférni a kiegészítő tartalmához. PVP-ben egyszerű, mert lehet a finnek ellen harcolni, csak őket választani nem.
  • Montanosz
    #35
    van hozzá DEEPL forditás
  • Savaran
    #36
    Akit érdekel Valour néven fut egy mod, a magyarok is szerepelnek benne, a steam műhelyből tölthető