856
valheim-cover.jpg
Minecraft + Fallout + Dark Souls
  • undY1ng #1
    Üdv all_mindenki!

    Mivel még nem volt témája ennek a nemrég megjelent "HC survival" játéknak, így gondoltam kreálok neki egyet. Pár óra játék után igen kellem kis időtöltés tud nyújtani, ahogyan a téma teljes címe is az adott játékokból van jó pár elem mint:

    -Minecraft - //részben// teljesen átalakítható környezet, ugyan nem blokkokból kell építkezni de elég jó kis házakat/épületeket lehet így is összehozni.

    -Fallout/Skyrim - karakterünk amit használ azt fejleszti (ha sokat fut akkor a futás képesség fog növekedni vagy ha pl fát vág)

    -Dark Souls - igen komoly kis és nagy boss harcok vannak TPS nézetből.

    Ahol megvásárolható a még korai hozzáférésű játék:

    Valheim a steamen

    Viszont 20+ ezer szavazat után így startként 96%-on áll.
    Eddig bejövős. :)






    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2021.02.11. 20:08:52
  • lostprophet
    #2
    Hamarosan magyar nyelven is :)
  • hunbalee
    #3
    Egymillió példány kelt el a Valheimből

    Mi ez a Valheim őrület?! – Több mint 100 ezren pörgették a Steamen
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2021.02.12. 13:31:37
  • undY1ng #4
    Durva egyébként, hogy ilyen hamar ennyire beszippantott mindenkit.
  • Kancsalborz
    #5
    Most tényleg puszta kíváncsiságból :
    Mi ekkora szám ebben a játékban ?
    Tényleg durva, hogy most hirtelen a csapból is ez folyik...
    Ránézésre semmi különlegeset nem mutatott.
    Ez most "no offense"-ként irtam, én nem vagyok a stílus nagy ismerője... ;)
    lgaz csak pár játékmenet videóba néztem bele, de valaki írja már le, hogy szerinte miben dobott ekkorát ez a game, azt még hátha én is kedvet kapok...XD


  • PiszkosFred
    #6
    Az apro reszletektol? :) Eletemben egy jatekban nem haltam meg attol, hogy ram dolt egy fa annak kivagasa utan, na itt mar haromszor is :D

    (es a hazaim sem sokszor omlottak ossze, csak mert nem volt tartogerendam)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.02.14. 00:19:35
  • Ironman2
    #7
    Ráadásul nincs agyonnyomva hd textúrákkal,kicsit csúnyácskák közelről a pixelek,de nem is ez a lényeg,hanem a játékmenet,ami nagyon jó lett,és érdekes hogy belefért 1 gigába az egész game.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.02.14. 01:35:42
  • undY1ng #8
    Nekem is ez volt az első élményem... de már csak kíváncsiságból is alá álltam. Meglet az eredménye. :D :D
  • PiszkosFred
    #9
    Elsore oke, nem tudtam. Masodjara mar figyeltem, erre a kidolo fatorzs ledontott meg egyet, az meg egyet es eskuszom, mint valami kalandfilmben, menekultem a dombon lefele futva mikozben mogottem gurultak lefele a ronkok, amelyek ujabb fakat dontottek ki. Kb mint a Horizon ZD csapdai, csak itt en voltam a gep :D

    Aztan arra is rajottem, hogy ha elfogy a stamina uszas kozben, akkor itt nem fogsz lelassulva tovabb uszni, mint a tobbi survival jatekban, hanem konkretan meghalsz, ha nem vagy part kozeleben, hogy ki tudja evickelni.

    Aztan felepitettem a hazikomat, dupla tetovel, de gerenda nelkul, es amig csodaltam, hogy de fasza is lett, elkezdett osszeborulni az egesz :)

    Az epitkezes picit szokatlan a tobbi survival jatekhoz kepest, de tobb racio es "logika" van benne, mint a legtobbjeben. Meg nagyon az elejen jarok, de baromira szorakoztato. Aztan meglatjuk mi lesz, a tengeri kozelekedest nagyon varom, hamarosan kiprobalom.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.02.14. 12:41:20
  • Ironman2
    #10
    Akkor megérte rá beruháznom.
  • drop
    #11
    hangra jönnek a ellenség, időközönként megtámadják a bázist ahogy fejlődik a embered úgy lesz erősebb nekünk már mocsári dögök jönnek a hajózás nagyon jó a vihar elég durva kígyók meg kis hajót szétkapja mint a papírt
  • Marcinko
    #12
    Nekem is nagyon tetszik eddig ! Benne van az is amit hiányoltam a Medieval Dynastyban ...
  • Caliph
    #13
    Hali! npc segítők vannak,vagy csak multi? pet rendszer? én szeretek egyedül játszani ilyen gameket is,ezért kérdem.. :D
  • PiszkosFred
    #14
    Followerrel/segitovel nem talalkoztam (npck vannak, kereskedok), de petek vannak, szelidithetsz farkast, malacot, aki aztan jon veled es harcol stb.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.02.14. 19:23:09
  • Caliph
    #15
    köszi:)
  • shaba23 #16
    Egyedül mennyire érdemes belefogni? Nincs időm partizni már :(
    Utoljára szerkesztette: shaba23, 2021.02.14. 21:24:38
  • undY1ng #17
    Egyedül is simán boldogulhatsz, úgy tudom, hogy solo friendly a játék.
  • shaba23 #18
    Majdnem megfulladtam a füstben...nem kell teljes tető a házra :D Nagyon beteg :D
  • zorrobomber
    #19
    Neten más megoldás van javasolva, én ilyen kis ablakokat szoktam hagyni, így egész pofás:


    Más, reggeli köd. Biztos csak én vagyok igénytelen, de ez a játék szép :D

    Utoljára szerkesztette: zorrobomber, 2021.02.15. 07:45:54
  • shaba23 #20
    Csákány nincs a játékban? Idegesítő kavicsonként összeszedni a kellő mennyiséget. A tüzet megoldottam, mert relative kicsi a házam és folyton belegyalogoltam :) Így kiraktam a ház elé, egy féltető alá. Mellé a cserzőkeret, meg a többi craftstation imp.cucc :) Azért kell benne rendesen grindelni a bőöket, bár ahogy olvastam, kicsit túlbiztosítom magam az első boss ellen :)
  • zorrobomber
    #21
    Van csákány :) Lehet én vagyok a béna, de nézőpont kérdése hogy mi számít túlbiztosításnak. Tény hogy én hamar nekiugrottam és megöltem, de izgi volt és kinyírt vagy háromszor...
  • Voltan
    #22
    A fények egész szépek, jaja. Még mindig szólóban?
  • shaba23 #23
    Most már tényleg van pickaxe :)
  • zorrobomber
    #24
    Persze. Eddig simán szólózható, és egyébként is csak PVE van.

    Több véleményt ne kérj tőlem, mert most már elfogult vagyok :D Tegnap este kaptam is az asszonytól, mert fürdetés előtt belőttem egy kicsit, és odaült a lányom is az ölembe nézni. Fürdés közben kérdi az asszony:
    - Nem volt félelmetes a játék, kislányom?
    Én: neeem, dehogy. (az idő nagyrészében azt látják, hogy madárcsicsergés közepette fát vágok :D)
    A lányom: villámlott, esett az eső, dörgött az ég és a fekete erdőből csontvázak jöttek ki apát üldözni!

    Utoljára szerkesztette: zorrobomber, 2021.02.15. 12:24:27
  • PiszkosFred
    #25
    Van lehetőség (jobb felső ikon inventory nézetben), hogy aktiváld a pvp-t, ha te vagy a host :)
  • Voltan
    #26
    :D:D:D Na, egyre inkább sodródom affelé, hogy most már én is megnézzem magamnak, egyelőre a friss backlog tart vissza - Medium, Nioh 2, Little Nightmares, még a Cyberpunkkal, Vallhallával se végeztem, szóval még nem akarok beleugrani. De nem rohan ez sehová, érdekesnek tűnik.
  • zorrobomber
    #27
    Egyértelmű, én most ilyen szempontból vákuumban voltam, nem volt semmi, ami iránt lelkesedni tudtam. EA, úgyhogy a várakozással csak nyerni tudsz :)
  • Ironman2
    #28
    Azért lehetne magasabb is a bejárati ajtónyílás.
    Néha elakadok az ajtóba,nem birok bemenni a házamba.DD Amúgy tetszik,hogy ágyat,munkapadot nem lehet letenni tető nélkül,így mindenképpen kell épiteni valami kunyhót.
    Viszont azt nemtudom javítás van-e az eszközökön,mert nem találtam ilyet.Ami eltörik,elkopik,ahelyett újat kellett gyártanom mindig.Az upradge is jó dolog,még nagyon az elején vagyok,de tetszik.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.02.15. 21:27:15
  • PiszkosFred
    #29
    Ha lesz workbeched, akkor ott tudsz javitani.
  • zorrobomber
    #30
  • Ironman2
    #31
    Ja megvan,arra a hülye ikonra kellett kattintani
  • Ironman2
    #32
    Mik nem vannak! Nem lehet aludni,mert vizes vagy.DDD
  • hunbalee
    #33
    Tovább robog a szekér..

    "And today, the teams announced that Valheim surpassed two million players in under two weeks."
  • zorrobomber
    #34
    Jól sejtem, egy estényi sikertelen próbálkozás után, hogy barlangot nem lehet kiásni? Kicsit sutának érzem mind a kapa, mind a csákány használatát. Bár lehet szokható, de most azért kicsit szomorú vagyok. Egy hegytetőn volt az egyik viskóm, és alulról bele akartam fúrni a hegybe...
  • gvarga12
    #35
    hja barlangot nem lehet asni meg buvarkodni sem lehet ...
  • Ironman2
    #36
    Aki szeretne,jöjjön szerverre!! Most indultam vele:

    [HUN] Ironman Valheim server
    IP: 51.195.105.51:29201

    jelszó:b0737a64

    jelszavat nemtudom megváltoztatni,egyelőre a g-portal adja meg,de jó igy is
    Figyelem! A szerver,csak a steamból indul,a szerverek menünél,a kedvenceknél adjátok hozzá a szerver ip cimét,és a portot,frissitsetek rá,onnan inditsátok! Karaktert,leltárt,mindent át lehet vinni,egyedül a map indul nulláról! PVP sebzést gondolom mindenkinek magának kell beállítani,mert a szerveren nincs ilyen beállítás,szóval mindenki maga feleljen a karakteréért!

    Jó szórakozást!!!!

    (ha sokan leszünk,akkor bővitem a szerót,ha lesz rá igény,meg küldtök támogatást a g-portal oldalamra,de egyelőre 15 slot marad)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ide lehet küldeni a lóvét,ha valaki támogatni szeretné a szervert:
    https://www.g-portal.com/eur/donate/44d06b909ac9722583c126d7655b843a/gportal_329693

    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.02.16. 15:22:45
  • Ironman2
    #37
    A 64 slot ne tévesszen meg senkit,valójában 15 slotot vettem,de ki tudja.Aki új karakterrel akar indulni,az még szerverbelépés előtt kreálhat egyet,de át lehet hozni a mentett karaktert,és leltárt,csak ki kell választani a menüből azt!
    Éjfélkor van restart! Mindennap.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.02.16. 15:26:51
  • zorrobomber
    #38
  • Ironman2
    #39
    Jó trükk,hogy a single pályáról a ládákban lévő cuccokat is át lehet hozni,csak a leltárba kell átpakolgatni.Valószinüleg ezt majd le fogják tiltani.
  • PiszkosFred
    #40
    Azt nézted már, hogy ha átviszem a karaktert hozzád, ott fejlődök, ruházkodom, stb. akkor azt a karatkert vissza tudom hozni a saját világomba, vagy ennyire nem engedi a kétirányú "oda-vissza transfert"?