24
Pi Network - Ki mit gondol róla?
  • gotchaaa
    #2
    Lopja az adataidat, amit aztán elad, és pénzt keres vele. Ahogy a reklámokkal is, amiket mutogat neked. És neked soha nem lesz belőle egy filléred sem. Hajrá!
  • gosub
    #3
    siptam nevű felhasználó valszeg ezért regisztrált, hogy bepalizzon pár áldozatot magának. Ő maga az átverő. Süt a beetető, álnaív, 'csak jót akarokság' az egyetlen kommentjéből, de bepróbálkozott.
  • Montanosz
    #4
    retardált
  • uwu2020
    #6
    Zárható téma.
    Most komolyan, ki az a hülye aki elhiszi hogy számítási kapacitás nélkül bányászhat?
  • ximix #7
    A "jó" öreg piramis játék nem akar kikopni, mindig valaki előkapja.
    Anno az Orosz MMM
  • hunbalee
    #8
    Pont a haverom hívott ma hallottam-e erről és hogy ajánlom-e neki...
  • uwu2020
    #9
    Ismerősök között felbukkant, de semmi konkrétumot nem tudtam meg róla.
    A fehér könyvbe is kb. az van, hogy valaki majd számol helyetted ha majd elindul.
    Te addig "csak" az adataiddal és az ismerőseid listájával járulsz hosszá. Hogy mégis kelljen valamit csinálni a figyelmedet kérik, hogy minden nap klikkelj. A klikkelés értelme nem derül ki, az adatok meg kellenek, mert "elengedhetetlen a működéshez".
    Nem értem miért is indulna el, milyen érdek fűződik az üzemeltetéshez? Valakinek csak kelelne számolgatni nem? Inygen csinálnák miután előre megkapják amit kérnek?
  • SODRAAS
    #10
    Amúgy ez a piramis játék szerű toborzás nem tűnik a leglogikusabb módszernek itt, mivel minél tőbb tagnak pereg a számlálója csak úgy autómatikusan, annál több PI kerül "forgalomba" ergó, ha egyszer fog is érni valamit, minél több tag van, annál kevesebbet. Sokat amúgy sem érhet, hiszen aki a kezdetektől csinálja, és nagyon elszántan toboroz, annak már több ezer vagy 10ezer PI-je is lehet, az pedig magas árfolyam esetén akkora összeg, ami nagyon nem tűnik reálisnak, főleg gyakorlatilag a semmiért...
  • Palinko
    #11
    Már nagyon régen minden appnál nem a felhasználók száma, hanem az aktív felhasználók száma a mérce, tehát legegyszerűbben így lehet aktívan tartani a népet ha ahhoz valami érdekük fűződik. A készítők 25% nyi extra Pi-t generálnak a saját számlájukra azért az nem rossz, ha megnézed a 15 milliónyi felhasználó mennyi Pi-t termelhetett. Szóval nekik is érdekük a sikeres projekt és minél magasabb ár.

    #10
    Van olyan ismerősöm aki több százezer bitcoint bányászott ki majd adott el korán, Pi-ből a több ezer sem túlontúl sok mert sokkal több embert ér el és sokkal nagyobb piaci kapitalizációja lehet mint sok más coinnak...

    A többieknek meg, szomorú látni ezt a befásult, szatyorban élő hozzáállásotokat és ugyanez a negatív hülyeségeket írogattatok eddig még minden kriptoról, 10 év alatt sem változott a hozzáállásotok pedig a piac nagyon ellenetek mutat. Az adatlopás meg szánalmasan nevetséges érv egy olyan appal szemben amit minden hozzáférés nélkül el lehet futtatni, kb csak a telefonkönyvhöz kér, de ha nem adsz akkor elfut az nélkül is csak a biztonsági körbe nem fogsz tudni telefonszám alapján embereket adni. Remélem azért a vakcinára rohantok regisztrálni és kapjátok 2 óra múlva a lehúzó sms-eket mert az állami rendszer olyan jó és megbízható, meg fent van a telefonotokon egy rakás app például a steam mert fostok hogy feltörik a fiókotok és kell a 2FA, cserébe a steam appja hozzáfér a fotókhoz, tárhelyhez, meg még egy rakás cucchoz de nyilván az rendben van, a Pi-t meg le kell fikázni úgy hogy láthatólag fogalmatok sincs a projektről.
  • uwu2020
    #12
    Úgy tűnik te kicsit jobban benne vagy, kérlek írj róla pár sort! Én hiába keresek rá, azt nem értem, hogy ki fogja a tranzakciókat végrehajtani és ellenőrizni a főkönyvet? Pi-nél elvileg a bányászatot a felhasználók figyelme adja: napi 1 klikk és hawai, semmi komoly számítás nem fut a telefonokon. Jófejségből üzemeltet valaki valamit? Ha igen akkor ki az és mit csinál? Vagy kétféleképpen is lehet bányászni? Nem tiszta a Pi milyen hardwert használ.
  • Palinko
    #13
    A node hálózat fogja ezt elvégezni természetesen, jelenleg a tesztháló fut, mivel elindult a Teszt Pi tárca, a grafikonokból látható is hogy mikor már elég sok tranzakció van a rendszeren. Itt megnézheted mikor mindenkinek újdonság volt meg ráugrott volt olyan nap hogy 1 millió 670 ezer tranzakció volt, ami a ha megnézed az több mint az ethereum meg a bitcoiné együttvéve, meg a stellar ahol sok tranzakció megy ott szokott ennyi lenni. Szóval jól döntöttek mikor a stellar fork mellett döntöttek és elvileg a smart contract rendszerét kibővítik, biztonsági körös dolgot beteszik stb.

    A node-ok egyelőre jófejségből futtatják igen, hogy ki legyenek választva a hálózatra később kaphatnak érte Pi-t (tranzakciós díj), bár ez még nem fix, lehet hogy pl el lesz burn-olve a tranzakciós díj, viszont akkor más feladatokkal kereshetnek Pi-t majd a nodeok, ez attól függ miket fejlesztenek a rendszerre pl CDN megoldást is ki lehetne találni meg sok mindent. Eddig meg voltam győződve hogy 100% a node-ok kapják majd a tranzakciós díjat de látod elég képlékeny még a történet, ezért majd meglátjuk pontosan hogy alakul, a core team mindig sokat mérlegel ilyen döntések meghozatala előtt. Ugye a telefonos gyűjtés feleződni fog a főháló elindításával, vagy teljesen leáll. Szerintem elkerülhetetlen hogy előbb utóbb leálljon, akkor jó motiváció lenne a node-oknak a futtatáshoz hogy úgy még kaphatnak Pi-t a tranzakciós díjakból. Egyelőre csak telefonnal lehet gyűjteni és sehogy máshogy.

  • uwu2020
    #14
    Ez mégiscsak lehet egy működő rendszer. Kár hogy ez a nod dolog még nincs kiforrva, addig ez csak ígéret, nem lehet tudni mibe ugrasz bele. Ezek alapján a telefonos appal sokat nem bukhatsz, max. lenyúlják az adataidat. Úgy látom nod gépet is lehet indítani, ott már esetleg kockáztathatod a vasadat is, és nem tudni mi lesz a haszna, ha jófejségből számolgatsz nekik. Lehet beállítok egy irodai selejt gépet erre XD
  • Palinko
    #15
    Nézd, végül is nem használja a gépet, kb észre sem veszed hogy fut így bukásról nem igazán lehet szó. A telefonos app meg nem kér hozzáférést semmihez max a telefonkönyvhöz de azt sem kell megadni igazából ha nem szeretnéd így nem nagyon nyúlhat le semmit se. Az igaz hogy a bizonytalanság nagy, de ez minden induló, indulás előtti cryptora igaz, de itt napról napra több ember vonódik be így már nem tudnám elképzelni hogy ne lenne belőle éppen semmi.
  • uwu2020
    #16
    Történelmi méretíű átverés még lehet. Nem tudom hogy, annyira nem vagyok képzett. Mindegy, már van 1 pim, egy lallódó gépdől meg szuper nod lesz remélem. Vagy így vagy úgy lesz egy tanulságos kripto sztori az unokáknak.
  • uwu2020
    #17
    Bár felraktam, használom, jó ötletek vannak benne, egyáltalán nem vagyok meggyőzve róla, hogy nem átverés. Csak azért mertem megtenni, mert nem látom kockázatosnak. Az egész arra a bizalomra épül, hogy a fejlesztők jófejek és teszik a dolgukat. Mivel tök sötétben tapogatózunk, csak a hit marad, hogy jó lesz. Egyáltalán nem biztos hogy igaz amiket írogatnak, szélhámosságnak ugyan olyan jó mint új kriptónak. Én alapvetően optimista vagyok, mivel az összes meglévő kripto egy rakat szar, és csak a bajnak van, előbb utóbb jönnie kell valami megoldásnak a hibákra, mert az alap ötlet jó. Hátha ez lesz az.
  • Palinko
    #18
    Nehéz erre mit mondani, nyilván senki nem garantálhatja hogy a projekt sikeres lesz, ez mindenkit érdekel mi lesz a sorsa, de azt olyan projektnél sem garantálják ahol pl minimum 1-5-10 ezer $ a beugró, na ahhoz képest itt tényleg az a napi 5 másodpercről van szó amit más tevékenység közben is elvégezhet az ember.

    Tudom hogy könnyebb nekem úgy mondani hogy nem átverés, hogy rendszeresen beszélünk Nicolassal, Chengdiaoval a dolgokról, de ez most neked nem jelent még mindig semmit, most vagy elhiszed amit mondok vagy nem. Igazából nem látom okát hogy hazudjak és a core csapat sem kockáztatná a karrier előrehaladását egy csalással, leinformálható emberek, publikációkkal a témában stb. Nekik is megéri mivel a 25%-os dev rewardról ne feletkezzünk el tehát nekik is érdekük hogy minél jobban befusson a Pi és minél magasabb árat képviseljen. Az egész appos platform Pi Browserrel együtt amit kitaláltak struktúrában jó, fejlettségben meg gyerekcipő, de az alapjai tényleg erősek. Akár egy google play storenak is valamilyen szinten konkurenciája lehet ahol self hostingal elindíthatod az appot és fizetést is intézhetsz rajta rögtön Pi-ben. Legtöbb fejlesztő akivel beszéltem igazából izgatott és építi rá a kis dolgát, pl ebay szerűséget, task bounty és hasonló dolgokat. Coinventionon beszéltek erről maguk a fejlesztők és a 3rd party fejlesztők is az appos rész a három pont.... videóknál kezdődik.
  • uwu2020
    #19
    Eltelt egy év, semmi fejlődés, tesztnet vagy valami még a kanyarban sincs.
    Egyre egyértelműbb hogy scam. Beszélgettek még? Ha igen, szerintem botokkal beszélsz :D
  • Palinko
    #20
    Tesztnet 2 éve van, mainnet december óta, de az igaz hogy nem allokálták még a Pi-t majd csak akkor ha elég ember átment a KYC-n és megindul több fáziban a walletbe való kiosztás. Lassan halad abban igazad van, de ennek ellenére nem scam. Tegnap hallottam Nicolas meg Chengdiao hangját utoljára, nem tűntek bot-nak :D
  • uwu2020
    #21
    Szépen telik az idő, a PI-USD chart kiválóan mutatja mennyire fasza kis projekt ez.... ja nem!
    Mintha kibocsátás óta beleállt volna a földbe. Eleinte nem lehetett jól megítélni, de eltelt már annyi idő, hogy igen magas valószínűséggel ki lehessen jelenteni, hogy scam komolyabb kutatás nélkül is.
  • Palinko
    #22
    Hogy lehet kibocsájtásnak tekinteni azt, hogy küldözgethetik az emberek egymást közt és olyan kibocsájtásokkal összehasonlítani ahol egyből tőzsdére mentek? Mondták hogy addig nem lesz nyílt főhálózat, meg tőzsde stb amíg nem lesz ökoszisztéma. Sajnos azt nem mondták mellé hogy gondolják hogy itt építkezzenek a projektek mikor nem tudják a Pi-t eladni... Viszont ettől függetlenül ma is volt Magyarországon Iphone 11, 128GB meghirdetve 650 Pi-ért, vagy egy másik példa:

    "Pi elfogadó hely. Derekegyház Malom Apartman. Csendes, nyugodt környezett, három jó termálfürdő található fél órás körzetben. Hétköznapokon 4 főig, 10 Pi/éj. Érd.:+036209169935 vagy [email protected]"

    Vagy elmehetsz a kocsid is lemosatni:


    Nem azt mondom hogy hű de nagy iramban épülnek ki a dolgok, de a halottól azért ugyanúgy messze van.
  • uwu2020
    #23
    pedig ezek alapján meg iskolapélda:
    https://tradingsim.com/blog/pump-and-dump
  • uwu2020
    #24
    Egyébként a fő profiljuk az adatgyűjtés, ez olyan applikáció ahol önként és dalolva tolod nekik a személyes adataidat, elsősorban a kontaktokat, de akár útlevelet is.