57
  • nlght
    #1
    "a különböző nem-semleges kifejezéseket úgy fordítják le, hogy azokat a célnyelvben mind női, mind férfi alakban megadják"

    Talán ott van a probléma, hogy balfasz nyelvet használnak. A francia még rosszabb. A covid-ról hónapokig vitatkoztak havibérben a nyelvészek, hogy eldöntsék a covid férfi vagy nő a nyelvükben.
    Igazi balfaszok!
  • Palinko
    #2
    Ez a nem igazából szinte minden általam valaha tanult nyelvben benne volt, angol,német, francia, olasz, szerb, portugál, egyedül a tagalog-nál nem volt
  • peterx
    #3
    "Jó példa erre a Google Fordító, amelynél a különböző nem-semleges kifejezéseket úgy fordítják le, hogy azokat a célnyelvben mind női, mind férfi alakban megadják." Pff ezt az előítéletességet pont a Guglitól! mintha csak férfi meg nő létezne.... miért diszkriminálják a másik 70 nemet?
    Utoljára szerkesztette: peterx, 2020.11.27. 12:45:50
  • BenedekFeco
    #4
    Elég sikeresen küzd az előítéletek ellen. Google ->"happy black woman" -> képek, aztán ugyanez "happy white woman"-nel. Megnéz, elgondolkodik. :)
  • duke
    #5
    "Anna Ukhanova egyike a Google kutatóinak,"

    Latva a fenykepet, azt hittem kifejlesztettek egy eloiteletmentes robotcsajt. Akartam irni, hogy nem rossz ahhoz kepest hogy robot. De sajnos csak egy ember.
    Utoljára szerkesztette: duke, 2020.11.27. 13:45:45
  • Sydra
    #6
    "az egyik legnagyobb kockázatnak tartja számos kutató"
    Ezek nem kutatók, hanem politikai programok keretében alkalmazott politikai aktivisták. Nem kutatnak semmit, csak a már létező agendájukat alkalmazzák minden aktuális dologra.
  • Csaba161
    #7
    Akkor a Bantu nyelvvel igen csak meggyűlhet a bajuk, mert ott pont egy tucat nem van, Hímnem, Nőnem, Napnem, Holdnem stb. egészen a Semleges nemig...
  • peterx
    #8
    Genderkedésben a bantuk se rúghatnak labdába ezzel :D
    https://www.healthline.com/health/different-genders
  • Sydra
    #9
    A genderbenderkedés a hatalomról meg a politikai hovatartozás kommunikálásáról szól. Minden más csak színház. Pont az a lényege, hogy valami egyedi és szokatlan dologra kell rávenni az embereket, ami alapján be lehet azonosítani, hogy szövettséges vagy ellenség. Ha valaki nem az ideológiának megfelelően beszél azt kapásból be lehet támadni és még ő lesz a szemét meg az érzéketlen. Az meg lényegtelen, hogy valaki csak azért használja a törzsi jeleket mert egyetért a mögöttes ideológiával, vagy csak fél a támadástól, a lényeg, hogy a tetteivel a politikai mozgalmat támogatja.
  • Voltan
    #10
    Aztakurva.... :O
  • gosub
    #11
    Sztereotípia ellen harcolni, na ezt is megértük. Idióta. Előadást is tart? Érdemes a wikipédián elolvasni mit is ír róla. Az egész gyermekkor a tapasztalati tanulásról szól, pl ha megvágom magam a késsel akkor megtanulom, hogy minden más késsel is megvághatom magam, de ettől a kés még nem rossz, csak meg kell tanulni használni. Valamint ha a tapasztaltabb elmondja, hogy valami ilyen-olyan akkor nekem már nem muszáj megtapasztalnom, azaz az okos más kárán tanul. Az is megtanulható, hogy vannak bizonyos emberek akiktől agresszív viselkedést, támadást, veszélyt várhatok és őket külsődleges jegyek alapján meg tudom különböztetni. Persze ha elég ostoba vagyok és nem hallgatok a mintázat sugallta veszélyre akkor ne csodálkozzak.
    Nem csak a normális emberi gondolkodást akarják magukhoz görbíteni, hanem a mesterséges intelligenciát is a torz világképükhöz szándékoznak szabályozni. Pedig az is csak természetesen működik.
  • Sequoyah
    #12
    Talan gondolkozni kene neked is, es nem a sajat gender-ellenes agendadat alkalmazni minden hirre...
    A szociologia az nem egy kitalalt dolog, hanem valos emberek valos problemaival foglalkozik. De csak azert mert ezek nem a TE problemaid, attol meg nem lesz nemletezo es kitalalt a problema.

    A kommented 100%-ban sajat magadra vonatkozik, szoval inkabb azon agyalj hogy te hogyan viselkedsz civilizalt tagjakent a tarsadalomnak...
    Utoljára szerkesztette: Sequoyah, 2020.11.27. 18:27:08
  • Sequoyah
    #13
    Na igen, pontosan ez a baj, hogy mar kora gyerekkortol beleneveljuk a negativ viselkedesmintakat. Ha a gyerek azt latja a szulotol hogy rasszistak, akkor a gyerek ezt siman eltanulja, akkor is, ha eleteben nem talalkozott masik rasszal. Ha apa szidja a noket, akkor azt is eltanulja a gyerek es o is lenezo lesz a nokkel szemben.

    Sajna van egy termeszetellenes torzitas az adathalmazban amin ezek az algoritmusok mukodnek, hiaba semleges az algoritmus maga. Az adatot nem lehet csak ugy kijavitani, akkor marad az, hogy az algoritmust kell hozzaigazitani a torzitashoz.
  • peterx
    #14
    Okés kezd Te a negatív viselkedésminta ellen a harcot és engedd el mondjuk a 16 év feletti tini lányod (vagy bármely gyerek családtagod/rokonod) egyedül éjszaka a cigánysorra sétálni vagy a Harlemi negyedbe ha épp USA-ba utazol.. tegyük fel van ilyen rokonod, engednéd vagy sem? Sokat számít a válaszod :)
    Utoljára szerkesztette: peterx, 2020.11.27. 19:14:08
  • peterx
    #15
    Az algoritmust meg ki és milyen jogon módosítja, hogy a saját(!) világképéhez/vágyaihoz igazítja, h mások mit láthatnak?
    Utoljára szerkesztette: peterx, 2020.11.27. 19:27:13
  • Sydra
    #16
    Nálam ez a gagyi stílus nem működik, amit itt előadsz. Nem a szociológiát kritizáltam, hanem a gender-bender ideológiát. Az ilyen előítéletes algoritmusokon aggódásnak semmi köze semmilyen valódi problémához. Ez csak afféle parazitizmus a rendes emberek munkáján. Az összes ilyet azonnal ki kellene rúgni és vissza küldeni a Mekibe hamburgert csomagolni, mert oda valók.
  • Sydra
    #17
    "Az algoritmust meg ki és milyen jogon módosítja"
    A google a saját algoritmusát úgy módosítja ahogy akarja. A baj inkább azzal van, hogy hazudnak a szolgáltatásukról. Sok esetben nem azt adja ki a kereső, amit te akarsz látni, hanem azt amit ők akarnak, hogy láss.
  • Sequoyah
    #18
    A "gender" az nem egy idelogogia. Az ideologia az az, hogy olyan emberek mint te, bele akarnak szolni hogy masok hogy eljek az eletuket.
    Ha egy fiu lanykent akar elni, vagy forditva, mert olyan a beallitottsaga, akkor neked megis mi kozod hozza? Ideologia az az hogy egyesek megis bele akarnak pofazni es raeroltetni az ezereves kategoriakat amikbe ok nem illenek bele.
  • Sequoyah
    #19
    Ha neked a rasszizmus temaja kimerul Harlemnel, akkor tenyleg nem kene beleszolnod, hanem inkabb tanulni elotte...

    Miert nem a Louisianai viragzo fekete varosreszekrol beszelsz amik 100 evvel ezelott tele volt jol meno feketek altal mukodtetett uzletekkel, kulturaval, es alacsony volt a bunozes, de aztan talalt ki melyik varosreszt valasztottak ki hogy autopalyat epitsenek a kozepere, sz szerint kettevagva azt?
    Vagy hogy hogyan is volt hogy a feketek szisztematikusan ki voltak zarva a foldosztasokbol, tamogatott lakashitelekbol, oktatasbo stb...

    Ha folyamatosan lerabolnam a csaladodat hogy az utcara kerulj, akkor a te kozeledbe sem engednem a 16 eves lanyomat az biztos.
  • Sydra
    #20
    "Az ideologia az az, hogy olyan emberek mint te, bele akarnak szolni hogy masok hogy eljek az eletuket."
    A vita nem úgy zajlik, hogy elég mindent megfordítanod, amit a másik mond, vagy csinál. Egyelőre kettőnk közül én vagyok az, aki azt képviseli, hogy senki ne mondhassa meg a másiknak, hogy hogyan élje az életét.

    "Ha egy fiu lanykent akar elni, vagy forditva, mert olyan a beallitottsaga, akkor neked megis mi kozod hozza?"
    Ha valaki férfi létére női ruhákat hord, vagy női hormont szed az az ő magánügye. Úgy éli az életét ahogy neki tetszik. A probléma ott kezdődik, amikor tőlem várja, hogy nőként kezeljem, amikor én nem tartom annak. Nekem ő "he" és mindig is "he"-nek fogom nevezni, mert ez a valóság.

    "Ideologia az az hogy egyesek megis bele akarnak pofazni es raeroltetni az ezereves kategoriakat amikbe ok nem illenek bele."
    Ne projektáld rám a szokásaidat. Az ideológia az, amikor genetikailag determinált viselkedésmintákat és erre épülő ezer éves szokásokat társadalommérnökösködéssel, erőszakon, hazugságon és tömeges zaklatáson keresztül próbálsz meg felülírni.
    Az hogy kit hogyan meg miként kezelek, azt elsősorban én döntöm el. Ha a másiknak ez nem tetszik, akkor kerüljön el!
    Utoljára szerkesztette: Sydra, 2020.11.28. 00:25:13
  • VolJin
    #21
    Nem magyarázta el valaki még ennek a szakember hölgynek, hogy a statisztikai elemzéssel sémákat felderítő tanuló algoritmus lényege az előítélet gyártás?
  • zola2000
    #22
    Ilyenkor érdekes más kultúrában készült keresőt is megnézni mit ad ki ugyanarra pl az orosz yandex vagy a kínai baidu (fordítóval érdemes a kulcsszót lefordítani) persze azok sem semlegesek csak más irányokba torzítanak.

    Illetve a duckduckgo talán még nem annyira átpolitizált.
    Utoljára szerkesztette: zola2000, 2020.11.28. 01:24:50
  • Agyturbinikusz
    #23
    "Ha egy fiu lanykent akar elni, vagy forditva, mert olyan a beallitottsaga, akkor neked megis mi kozod hozza?"
    Ha valaki férfi létére női ruhákat hord, vagy női hormont szed az az ő magánügye. Úgy éli az életét ahogy neki tetszik. A probléma ott kezdődik, amikor tőlem várja, hogy nőként kezeljem, amikor én nem tartom annak. Nekem ő "he" és mindig is "he"-nek fogom nevezni, mert ez a valóság."

    Ha most vegig gondolod, akkor az hogy XX vagy XY a genetikai kododban a 23. par, az nem azt jelenti, hogy az agyad kemiai mukodese azt kovetni fogja. Ha TE nem vagy hajlando elismerni a masikat annak a aminek erzi magat, mit varsz toluk? Mert ugye TE is gondolsz egy ket dolgot magadrol, amit elvarsz masoktol, hogy elismerjen, ahogy eddig ezt prezenteltad.
    Utoljára szerkesztette: Agyturbinikusz, 2020.11.28. 02:40:43
  • Sydra
    #24
    "Ha TE nem vagy hajlando elismerni a masikat annak a aminek erzi magat, mit varsz toluk? Mert ugye TE is gondolsz egy ket dolgot magadrol, amit elvarsz masoktol, hogy elismerjen, ahogy eddig ezt prezenteltad."
    Nem várok tőlük semmit. Nem kötelező nekünk egy helyen tartózkodni. Én nagyon jól elvagyok gender bender emberek nélkül is. Ha meg ő úgy gondolja, hogy én egy serpenyő vagyok és serpenyőnek szólít az is az ő dolga.
  • Agyturbinikusz
    #25
    Ertem, akkor most miert is irtal, hiszen semmilyen elvarasod sincs ugye?

    Kicsit gondold at ezt megegyszer, ha igaz lenne amit irtal, akkor nem irtal volna.

    Mert most is elvarod tolem, hogy atz gondoljam, ez igy igaz, es azt gondoljak rolad amit te szeretnel....

    Ugye ugye
    Utoljára szerkesztette: Agyturbinikusz, 2020.11.28. 03:36:32
  • Agyturbinikusz
    #26
    Ez akkor lenne igaz, ha megtortent volna, de ugye teged sosem tamadtak meg emberek peldaul Tongabol, vagy Szenegabol ugye?

    Vagyis a primitiv elme primitive kifogasa, egy komplex problemara.

    Innen szeretnek gratulalni, hiszen en nap mint nap talalkozok olyan kinezetu emberekkel akit TE nagyivben elkerulsz, en meg viccelodok veluk es jokat rohogunk, milyen butak az emberek.
    Mert a sajat viselkedesed tukrozodik vissza, mert a masik sem hulye latja, a non verbalis jelekbol mit gondolsz. Csak ugye az Okos Hans kiserletrol sosem hallotal igy fogalmad sincs mit valtasz kia masik emberbol a rettego magatartasoddal.

    Ez a TE problemad valojaban, de ugy csinalsz mintha valaki mas problemaja lenne, ami eleg egy gyerekes magatartas forma.
  • NEXUS6
    #27
    Az a baj az egésszel, hogy az emberek tényleg csoportokba sorolhatók, ráadásul csoportokat is alkotnak. Ez nem látszólagos, hanem valós tulajdonság.
    Lásd pl. szélsőségesebb esetben a foci szurkolókat. Ez ösztönös, belső szükséglet, az ember identitását az adja hogy egy csoporthoz tartozik, amit a bedrótozott pszichés mechanizmusok, mint eszközök segítségével véd. A csoporthoz tartozókkal szolidáris a csoporton kívüliekkel agresszív, ez egy evolúciós hagyaték, ami az előző évmilliók során mióta az ember létezik hatékonyan támogatta a fennmaradásunkat.

    És ez most sem változott meg. A társadalom egyes csoportjai ma is harcban állnak, mert ez nem is lehet máshogy, és valójában a genderkedés, előítéletmentesítés sem ennek felszámolásáról szól, hanem arról, hogy a gender/előítéletmentes csoportok, politikai pólusok harcolnak az identitásukat felvállalókkal, azt hagyományosabb minták alapján meghatározókkal, mint másik csoporttal.

    Lásd az alant kialakuló parázs vitát. ;)
    Utoljára szerkesztette: NEXUS6, 2020.11.28. 12:06:37
  • gosub
    #28
    Nem ismerek se Tongait se Szenegálit. Viszont nap mint nap közlekedek BKV-n meg a városban és van némi tapasztalatom az 500 éve integrálatlan bevándorlóinkkal. Én egy nagyon visszafogott, törvénytisztelő és rendszerető ember vagyok, nem rettegtetek senkit, de egyáltalán nem látom ezt visszatükröződni azokban akiket megemlítettem. Ha van belőlük 3-4 egy csapatban a 4-6-os villamoson akkor nagy az esély a balhéra, ilyet sokszor tapasztaltam. Olyat is láttam, hogy egy magyar, számomra hős a megtámadott (szóváltásba keveredett azaz belekötöttek) védelmére kelt, de csak szóban, na ő kapott a legtöbb ütleget a csapattól miután kivitték a megállóba. Én nem vagyok ilyen bátor, hogy agyonveressem magam. A legdurvább eddig mégis az volt, hogy a 32-esek terei megállóban két 10 év körüli magyar iskolás sráchoz odament 5 tizenhúsz éves beilleszkedést elnapoló, a gyerekeket iskolatatyójuknál fogva nem engedték el és verbális fenyegetőzéssel (ami csak az ő esetükben nem lehet rasszista kifejezés) gyorsan kiürítették a zsebeiket, mobiltelefon, kis pénzecske. Őket nem verték meg, csak picit megalázták és sírva szálltak az érkező villamosra, szerintem életre maradandó emélkekkel.
    Nekik magyarázd el, hogy ők a kirekesztő rasszisták, főképp ha eztán kerülni kezdik a cigányokat és ezzel szegényekben félelmet keltenek az Okos Hans kísérlet szerint.

    Baranyában lakó sógoromat huszonévesként a rasszizmus áldozatai megkéselték, csak a karját vagdosták össze, mert nem vette komolyan a régi mondást és cigány útra ment. Szóváltásba keveredett azaz belekötöttek és nem akarta kifizetni az elengedési pénzt.

    Tongaiaknak Tongában, Szenegáliaknak Szenegálban a helyük. Szeretem a kutyánkat, de ettől még nem engedem be a lakásba se én se a családom, mert mindennek és mindenkinek meg van a helye.

    Utoljára szerkesztette: gosub, 2020.11.28. 12:24:47
  • Agyturbinikusz
    #29
    Persze hogy csoportokba sorolhato, csak a problema az, hogy afenotipus nem hatarozza meg a viselkedes format. Vagyis lehet atfedes a velt tulajdonsagok es az adott egyen valodi tulajdonsagai kozott de ez eseti es nem 100%.

    Ha ezt fordtva nezzuk igen kellemetlen mert a feherboru bunozoket pozitivan diszkriminaljuk.

    Egyszeru gondolat a balatoni nyaralokrol, ugye a hogyan epultek, a gyari munkas aki jol lopott, sikeresen szerzett anyagot a teherauto sofortol aki jol lopott. Ezen tenyszeru megallapitas alapjan, olyan minta latszik kirajzolodni, hogy aki feherboru MO-n az lop.

    Ugye ahhoz mar nincs eleg batorsag, hogy rasszistan tukorbe nezzunk.
  • Agyturbinikusz
    #30
    Igen, es ugye olvasod a forditott eseteket is, mert ugye olyan is van.

    Mindenhol tortenik ilyen meg ott is ahol nincsenek kulonbozu borszinu emberek osszeeresztve. Akkor ezt hogyan magyarazod?

    Az okos Hans Kiserlet, pedig tudod mikor kezdodott? Amikor az a suhanc kb 0 eves volt. Csak ugye ezt mar nehez belatni.
    Mindennek oka van, nem csak ugy tortenik. Vagyis mi valtja ezt ki?

    Mert ismerek rengeteg cigany szarmazasut aki tisztessegesebb mint az orszag 2/3-ad. Folytassam?
    Remelem erted mire akarok kilyukadni.

    Ha nem akkor sem tortent semmi, neked ez igy jo, en meg nem vagyok erdekelt, mert eleg messze vagyok az ideologiadtol, mint terben, mint idoben.
  • gosub
    #31
    Nekem ez egyáltalán nem jó így. Van fordított eset és jó példa is, becsülöm is azt a cigány nénit, nála voltak óvodások a gyermekeim, de miért baj az ha nem akarok önként és dalolva a késbe rohanni? Azt felejted el, hogy maguk között is a saját törvényük szerint élnek, viselkednek amit maguk alakítottak ki. Lassan ott tarunk az ilyen hülyeségek miatt, hogy rasszizmus lesz a védekezés.
    Tévedésben vagy a bőrszínnek semmi jelentősége, az csak a külsődleges jegyek. Vagy már az is rasszizmus ha két embert a természeti adottságok miatt meg tudok különböztetni? Ha a kutyát a farkastól meg tudom különböztetni az is rasszizmus?

    Tudtad, hogy a cigányok lakta falvakban megfélemlítik a még ott lakó magyarokat, de ők mégsem válnak olyanokká, mint ahol állítólag kirekesztett félelemben kell a cigányoknak élniük. Tudtad, hogy sokkal több magyar él szegénységben mint cigány, mégis a börtönökben túlnyomórészt cigányok vannak, a fiatalkorúakban 90%-os. Ez szerinted bizonyára a rasszizmus miatt van. Tragikomikus volt látni, hogy egy cigány riporter dokumentumfilmet készített a fiatalkorúak börtönében, a rengetegben egyetlen magyar fiatal volt.

    Majd a sógoromnak is elmagyarázom, hogy rasszista. Még egy története jutott eszembe tőle, 100 lelkes falucskában lakik a családjával és a 2008-as válság idején többen igencsak még jobban szegényedtek (nem jutott eszükbe lopással kompenzálni), sőt egy nagyon sok gyerekes cigány családot befogadott a falu egy üres házba. Edényeket, bútorokat dobott össze a falu, mindent ami az emberi élethez kell. Eladták. Pár nap után kezdődtek a problémák, felesége bejön az udvarról és ott van a konyhában egy égből pottyant kölök, hűtőjükben turkálva. Befogadottak az iskolázásról hallani se akartak, védőnői szolgálatos néni második alkalommal már nem jött ki mert megfenyegették. Elkezdtek eltünedezni a kertben hagyott apróságok. 3-4 fős gyerekcsapatban egymás nyakában lófráltak a falu 3 utcájában napközben amikor a rasszisták dolgozni voltak. Így jobban belátni a házak ablakán. Emberéletben szerencsére nem esett kár. Végül kenyértörés lett és egyszer győzött a rasszista magyar falu, mindössze egy év után sikerült kitenniük őket.
    Szerintem le kéne buszoztatni oda néhány érzékenyítőt, hogy micsoda rasszizmust csináltak és próbálják meg újra és újra.
  • Cefet
    #32
    Minden tiszteletem a leírtakért! Hogy mennyire igazad van, és hogy mennyire önáltatóak, vagy félrevezetettek azok, akik mást gondolnak, csak olyan szavakkal tudnám jellemezni, amik nem tűrik a nyomdafestéket. Maradjunk annyiban, hogy NAGYON!
  • kvp
    #33
    Az algortimusok nem eloiteletesek, nem is tudjak mi az. A betanitasukra hasznalt adatok nem egyeznek meg az elvart viselkedessel. Az algoritmusok egyetlen baja az, hogy altalanositanak es a korabbi tapasztalatokbol probalnak a jovore kovetkeztetni. Ez a tanulasi folyamatuk lenyege. A gond az, hogy ezt hivjak jelenleg eloiteletnek, mivel az eloitelet a korabbi tapasztalatok atlagabol kialakitott feltetelezes.

    A feladat tehat az, hogy olyan algoritmusokat hozzanak letre, amik a kivant modon viselkednek, akkor is ha a viselkedesuk ellentmond a jozan paraszti esznek hivott mukodessel. (angolul common sense) Ez ellentetes az allatvilag evoluciosan kifejlesztett viselkedesevel es pont itt a gond, hogy a melytanulo es az evoluios algoritmusok is mindig eloiteletes es mondhatni rasszista mesterseges intelligenciakat hoznak letre. De ennek az oka az, hogy a kutatok eddig a legjobb algoritmust akartak megtalalni az adott feladatra, nem a legkorrektebbet. Tehat ha a jovoben e kivalt politikai es tarsadalmi elvek szerint szurik az MI-ket a betanitasuk vagy kifejlodesuk soran, akkor ez megoldhato lesz. Igaz, hogy az atlagos ember szamara minden ilyen MI orultnek tunik, de a hasonlo elveket vallo emberek is annak tunnek. Viszont ok viselkednek a hivatalos es a modern globalis vilagban mindenkitol elvart modon.

    Nekem az egyetlen problemam az, hogy az evolucio tulelesi stategiajavan szembe meno iranyzatok nem bizonyultak hosszutavon eletkepesnek, igy a termeszetes evolucios torvenyekkel szembemeno MI fejlesztesi strategia hasznalhatosaga is kerdeses.
  • gosub
    #34
    Az élettel ellentétes. Tanulást, tapasztalatot, ismereteket akarják mesterségesen felülírni egy ideológia mentén. Nem csak az MI-ben, hanem a mi agyunkban is. Csoportosulások, csoportérdekek mindig is voltak, vannak, lesznek az egész élővilág így működik, még növényi, meg bakteriális szinten is. Az adott csoport pedig megkülönbözteti magát és próbálja megvédeni magát, különböző okok miatt pedig akár megtámad másikat.
  • Sydra
    #35
    Ha dekontextualizálod az állításomat, akkor azzal lehet hogy könnyebben tudsz majd vitatkozni, de egyben meg is változtatod a jelentését, vagyis nem azzal vitatkozol, amit én mondtam. A szofista trükkjeidet tartsd meg másnak!
  • NEXUS6
    #36
    Javítsatok ki, ha tévedek, de ennek a mélytanulásnak nem az a lényege, hogy az AI összefüggéseket, mintázatokat keressen?
    Ha talál, akkor lehet, hogy nem tetszik nekünk és lerasszistázzuk, majd nekiállunk mondjuk paraméterezni, gyak torzítani a működését. Őööö akkor az mennyire lesz természetes és hatékony?

    De lehet hogy rosszul látom ezt az egészet.
  • Tetsuo
    #37
    Egyetértek. Nem szabad a gyereknek megjegyeznie azt, hogy a kés éles, és nem szabad emiatt tartania attól! Meg kell tanítani neki, hogy ne féljen a késtől, mert lehet, hogy a következő puha, kellemes tapintású lesz. A hideg fém látványából nem szabad következtetéseket levonnia.
    Ugyanígy ha kirabolják meg megerőszakolják bizonyos kerületben, nem szabad, hogy legközelebb arra járva bármi félelme legyen, illetve de! Féljen attól, hogy tudat alatt előítéletes lesz, ez ellen harcolva öleljen magához minél több helyi bandatagot.
    Remélem MINDEN libsi így neveli a gyerekeit, mert ez a minimum, ha annyi hülyeséget összehordanak.
  • Tetsuo
    #38
    Szóval rasszista mód' azt állítod, hogy a cigók nem dolgoznak? Egy igaz libsi helyett jöttem én, egy ultrajobbos, és felteszem neked ezt a tisztázandó kérdést. Hajrá.
  • Tetsuo
    #39
    Konkrét példa:
    New York 110-dik utca környékén autófeltörések legalább 150 elfogott elkövetőinek adatait (kor, nem, rassz, magasság, tanulmányok, család mérete, betegségek, meg még több száz...) feldolgozva az AI megsaccolja a legközelebbi gyanúsítottak elkövetési esélyeit: Ha néger, akkor magas, ha fehér, akkor alacsony.
    Ez rasszizmus természetesen, ezért átírták az algoritmust, hogy a rassz adatként-rögzítés ellenére nem lehet olyan válasz, hogy az alapján határozzon esélyt. Így a rendőröknek a fehérekkel szemben ugyanúgy kell eljárni, mint a feketékkel szemben, mégha nagy valószínűséggel sejtik is, hogy a néger a tettes.
    Mi a következő? A kor, nem stb? Ha minden különbséget eltörölnek a gép- és az emberrendőr előtt, akkor mi alapján hozhat döntéseket, hogy valószínűsít, szűkíti a kört?
    Agyrém az egész libernyákolás.
  • Sydra
    #40
    Nem javítalak ki, mert pont úgy van ahogy mondod. Ezeknek az embereknek minden rasszizmus meg szexizmus, ami a kisebbségieket, nőket, melegeket negatívan érinti.