269
  • Montanosz
    #1
    a nyérces mutáciora példa nem jó
  • Sequoyah
    #2
    Es ez jo esellyel ilyen is lez mar mindig, pont mint az influenzaoltasnal. Szoval mindig igazitani kell a vakcinat az ujabb mutaciokhoz.

    De ha az alap eljaras mar megvan, akkor lenyegesen egyszerubb modositani, es egy oltas gyakran nyujt nem 0 vedelmet a kozeli rokon mutaciokkal szemben is.
  • Jawarider
    #3
    Mekkora biznisz. Következő lépcső az lesz, hogy 7 mrd adag kell. Utána hova tovább? Meg is van: utána majd az a rendszer jön. h fejenként 2 adag kell.....
    Utoljára szerkesztette: Jawarider, 2020.11.09. 21:56:53
  • Tntmaxy
    #4
    Megy a néphülyítés ezerrel. Nagyon szomorú.
  • repvez
    Szüli
    #5
    igen ugy tudom, hogy két komponensú, tehát 1-2 honap eltéréssel kell egy ismétlöt kapni.
    Amugy néztem a 2 cég részvényeit, csak ma 12%ot emelkedtek az áraik
  • syn7h37ic
    #6
    Hurrá!!
    Kezdődhet a licit. Kikiáltási ár tíz dollár per adag. Ki ígér többet?
    Én!ÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉnÉn!
    Senki többet? Akkor 1000 dollár először.....
  • Relixo
    #7
    Szomorú valóban ahogy írod...de a nép mindent bekajál.
    Aztán majd csodálkoznak mikor zombik szaladgálnak 1 év múlva az utcákon, igaz már most is van belőlük elég. :D
  • barret
    #8
    Nézzük a jó oldalát! Az erős immunrendszerűeknek meg sem fog kottyanni :D Rá lehet fogni,hogy segít!
  • hawkie22
    #9
    Ti tényleg ennyire sötétek vagytok? Mi ezen a néphülyítés? A korona van, létezik és sok esetben bele is hal az ember. Nem direkt koronába, de jelentösen rásegít a dolgokra. Nekem van jópár kollégám, aki karanténban fekszik otthon, a többségük az ágyból kikelni nem bír.
    Van benne egy kis félelemkeltés is a mostani híradásokban, de a hírek legtöbbje sajnos igaz. A 2. hullám nagyon durvára sikeredett.
    Az meg, hogy a gyógyszeripar pénzéhes, azt eddig is tudtuk, de nem hiszem, hogy pont egy világjárvány közepén fognak nyerészkedni.
  • kvp
    #10
    A nyugati gyogyszercegek csak az amerikai valasztas veget vartak. Ha nem ez az eredmeny jott volna ki, akkor meg negy evig nem lett volna vakcina. Viszont az, hogy van, azt jelenti, hogy van oltas a covid19 ellen. Na most nagyon gyorsan neki kellene allni, hogy a covid20 es 21 ellen is legyen oltas, mert ezeket az oltasokat minosegetol fuggoen 3-6 vagy 12 honaponkent ismetelni kell az uj torzsekkel. Sot ha sikerul 12 honapos vedettseget nyujtot gyartani, akkor akar az eves influenzaoltasokba is belerakhatjak. Ha vegul maradna a 3 havonkenti oltas, akkor az jovedelmezobb lesz ugyan, de csokkenteni fogja a vasarlast. A 90%-os hatekonysag remelhetoleg azt is jelenti, hogy az oltott szemely nem is lehet kesobb rejtett terjeszto, mert ha megis, akkor sokat nem er a teljes lakossag szempontjabol.

    Az alternativa persze az lenne, hogy kivarni amig a virus kifullad, ami varhatoan 3-5 ev es pl. Magyarorszagon kb. 100 ezer halottal jarna. (evi 20-30 ezres halalozas, a szokasos influenza tizszerese es az ellen van oltas is)

    ps: Egyebkent nem kell 7 milliard oltas. Eleg ha a vezetoknek es a nyugati vilag dolgozoinak jut, mert most is csak azert panikoltak nyugaton, mert nem tudtak a gazdag, ugyanakkor idos nagytokeseket oltassal megvedeni. Ha ok vedettek, akkor az mar nagymertekben csokkenti egy jarvany veszelyesseget es mar csak a gazdasagi hatasokat kell kezeniuk (tobbnyire a human eroforrasok, azaz a munkasok beoltasaval). A Fold tobbi lakoja vagy kap vagy nem es egyebkent is a szegenyebb orszagokban azert nincs nagy jarvany, mert ott a veszelyeztetett csoportok mar reges reg meghaltak a rossz eletkorulmenyek miatt, ezert nincs aki sulyosan lebetegedjen.
  • M2 #11
    "A nyugati gyogyszercegek csak az amerikai valasztas veget vartak."

    Gratulálunk, Ön megnyerte a napi facepalm konteós hozzászólás nagydíját, átveheti a szerkesztőségben!
    Ennyi idiótát egy rakáson...
  • ximix #12
    Magyar fejlesztésű terápia győzheti le a koronavírust – Merkely Béla a Mandinernek
    mandiner link
  • aemus
    #13
    A kapkodás nem vezet jó eredményre, tudomásom szerint évekig kell(ene) tartania a teszteknek és még utána is lehetnek mellékhatások. Egy félkész "gyógymód" többet árthat mint amennyit használ.
    Nem nagyon hallani a már hónapokkal ezelőtt kifejlesztett Orosz - Kínai vakcináról sem.
  • Arnika19
    #14
    A mellékhatásokról semmi információ és 3895 embernél mi történt? Ezt miért hallgatták el?
  • Steel
    #15
    Pontosan ezt akartam írni.
    Következő oltásbiznisz....
    Érdekes, hogy ezzel valójában az okozatot kezelik, de az okot nem szűntetik meg.
    Hogy képes egy vírus ilyen szintre mutálódni, engem ez jobban érdekel.
  • Myers
    #16
    Nem hallani? Készen állunk hogy bevásároljunk belőlük. :)
    Állítólag decemberre az országba érkezik az orosz vakcina. De nekik egyébként már 3 féle is van.

    Viszont az a hír járja, hogy az oroszoknak gyártási gondjaik vannak, és az idén tervezett 15 millió adag helyett csak 600 ezret tudnak gyártani. Kérdés, hogy ebből hogy fog jutni nekünk.

    Kína meg vajon miért nem kezdi el beoltani saját népét?
  • Myers
    #17
    A cikkben említett oltóanyagot elvileg -80 fokon kell tárolni.
  • nlght
    #20
    az én környezetemben is meglepően sok ember mondja indoklás nélkül, hogy "ilyen ismeretlen szart nem fognak nekem beinjekciózni"
    úgy hogy semmit sem tudnak a vakcina készítésről, kockázatokról, gyártásról, működésről
  • mortep
    #21
    Hamvasztás után nehéz bármit is megállapítani.
  • mortep
    #22
    Nem vagyok mikrobiomókus, de több neves szakértő szerint a koronavírusokra jellemző, hogy mutációjuk során az influenzavírushoz viszonyítva nagyon keveset változnak. Ha jól emlékszem, szerintük ennek oka egy ellenőrző mehanizmus ami megakadályozza a nagyobb léptékű hibás másolást ennek következménye lehet, hogy nem kell évente új oltóanyagot kifejleszteni... (persze a covid nem ért a business-hez, de a gyógyszeripar igen így az előbbi -logikus- következtetés a való életben, lehet h. nem lesz igaz)
  • repvez
    Szüli
    #23
    Szóval azt mondod, hogy a korona vírusok, nem mutálódnak annyira és ezért nem kell majd ismételni az oltást?
    Az influenza is egyfajta koronavírus és érdekes módon minden évbe új mutációja van ezért minden évben uj vakcina kell amit csak az előző éviből tudnak kifejleszteni és megjósolni, hogy kb milyen lesz a következő verzió és ugye ezt a kitalált verziós ellenanyagot oltják beléd, hogy vagy jó lesz vagy nem .

    ÉS akkor azt még nem is vettük számításba, hogy az influenza már több 100 éve jelen van és a modern orvostudomány még nem talált rá ellenszert, hogy soha ne kapd el ?
    De a korona vírushoz fél év alatt kifejlesztenek egyet ami jó lesz egyszeri oltással ?

    nem ellentmondásos egy kicsit?
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2020.11.10. 10:33:29
  • mortep
    #24
    Egyrészt nem én mondom, másrészt: "influenza is egyfajta koronavírus" több kérdésem nincs... két különböző családba tartoznak, mielőtt baromságokat írsz, vedd a fáradságot és minimális szinten nézz utánna.
  • Vata111
    #25
    Én a rhyno vírusokról olvastam, hogy azok is a koronavírusok közé tartoznak. De azok meg ugye nem influenza.
    Mondjuk mindegy, azokat is utálom elkapni, COVID-dal meg végképp nem kisérleteznék. Ha lesz vakcina, nekem belőhetnek kettőt is. Főleg ingyen.
  • MerlinW
    #26
    Influenza asszem H1N1, covid meg SARS vírus. Két külön faj.
  • mortep
    #27
    Mindkét vírus, rendszertanilag ugyanabban a csoportba tartozik, de utánna más a törzs, más az osztály, más rend és más család. Ugyanebben a csoportban vannak pl. az ebola vírusok, de ez alapján azt mondani, hogy a covid az influenza és akkor az ebola is tulajdonképpen ugyanaz emeletes baromság.
  • mortep
    #28
    Egyes hírek szerint kell is a kettő, 1 vagy két hónap után meg kell ismételni az oltást... azt már nem tudom miért, vagy h. mennyire megalapozott ez, majd meglátjuk, de valóra válhat amit mondasz, a 2 oltás :)
  • ToxiMaxi
    #29
    De a kommentelők döntő többsége mindenhol ilyen. Nulla tudással osszák az észt.
    Érdemes végignézni:
  • mortep
    #30
    Nagyon érdekes előadás, köszönöm, hogy megosztottad.
  • kvp
    #31
    "Hogy képes egy vírus ilyen szintre mutálódni, engem ez jobban érdekel."

    Sok ember, kis helyen, gyenge tisztasagi szabalyok. Ez lehetett volna akar egy halpiac is, de abbol, hogy a virus nagyon jol turi a hokezelest arra lehet kovetkeztetni, hogy olyan kornyezetben fejlodott ki, ahol gyakran sterilizalnak hovel. Ilyen egy korhaz vagy egy kutatolabor. Szemelyes tippem az, hogy vagy az egyik helyi korhazban sikerult korhazi fertozeskent kifejlodnie vagy a helyi kutatolaborban nem fertotlenitettek eleg alaposan a kiserleti eszkozoket es az egyik laborans vitte ki amikor veletlen megfertozodott egy nem eleg tiszta petricseszerol. Mindket esetben jart utanna, valoszinuleg tunetmentes fertozottkent a kozeli piacon. Egyik eset sem tunik szandekosnak, inkabb mint a ket masik (bakerialis) fertozes, amik azota tortek ki kinai kutatointezetekhez kothetoen. Mindket esetben a gyenge fertotlenites es a szabalyok be nem tartasa vezetett kisebb meretu jarvanyokhoz. Csak ott legalabb meg ideoben kiszurtak oket es szerencsere a bakteriumok konnyebben megallithatoak.

    Virusok: A koronavirus ezen valtozata a sars-2 nevre hallgat (azaz nem hallgat, mert nincs fule :-) ), de a sima megfazas is koronavirus, csak egy masik, kevesbe veszelyes europai valtozata. Par szaz eve angliaban meg eleg sokan haltak bele abba is. Az influenza egy masik virus csalad, a legismertebb valtozata a h1n1 (Fabry utan hini) ami spanyolnathakent terjedt el a vilagon, de par eve ujra felbukkant. A mai influenza oltasokban mar benne van ez is, szoval nem annyira veszelyes. Mindegyik fent emlitett virus eleg gyorsan mutalodik ahhoz, hogy eves, rosszabb esetben gyakoribb oltas kelljen ellene, idealis esetben az influenza es a korona virus ellenes oltas kombinalhato egy 8-10 komponensu oltasba (4+4 vagy 6). Ez lefedne a legtobb nagyobb torzset mindket viruscsaladbol.

    Mellekhatasok:
    Az elso orosz oltas az csak gyengitett virusos oltoanyag, a gyengebb vagy tulerzekeny szervetuek ugyanugy belehalhatnak mint magaba a rendes fertozesbe, de ez a legegyszerubb, leghagyomanyosabb oltoanyag. A mellekhatasok gyengebb valtozatban ugyanazok, mint a rendes fertozesnek. Az ujabb tipusokat meg kell vizsgalni egyesevel, mert az eltero hatasmechanizmusok miatt elofordulhatnak mindenfele mellekhatasok. A kinai vakcina osszetetelet nem ismerem, de hasonloan egyszeru lehet, mert gyorsan, uj technologiak nelkul csak a gyengitett vagy teljesen elolt virusos megoldasok azok amik realisak. Utobbi egyebkent jo is, a 100%-ban elolt virusos oltas nem nagyon veszelyes, ellenben sok mellekhatasa sem lehet. Es akkor vannak a modern, csak feherjeket, csak a koronat, csak az akarmit (pl. resz rns-t) tartalmazo nyugati oltasok. Ezeknel a hatasossag nagyobb kerdes mint a karossag, de persze mindkettot vizsgalni kell.

    ps: Az orosz vakcinak eseten a magyar gyartas merult fel, tehat mi gyartanank magunknak es a tudasert cserebe nagy tetelben az oroszoknak is. A nyugati oltoanyagot csak megvennenk, esetleg itthon csomagolnak. (de mivel allami oltas lesz, ezert nem kell patikakba szallitani es igy teljesen jo a tomeges oltasi kiszereles is)
  • Akva
    #32
    "az influenza már több 100 éve jelen van"

    Te kis naív! Jó lesz az több százezernek vagy milliónak is.
  • Sequoyah
    #33
    Szerintem a megfazassal kevered, az a koronavirus (a COVID-19 gyenge, tavoli unokatesoja), nem az influenza.
  • TokraFan
    #34
    Ahhoz, hogy lassan 1 évvel a járvány kitörése után, még mindig ennyi marhaságot hordj itt össze, tehetség kell.
    Vagy tájékozatlan vagy ami a Te hibád, vagy nem értettél meg semmit abból, amit hónapok óta adatokal megtámasztva zeng a média hiteles fele, és amiben már a teljes tudomámyos közösségben konszenzus van, ami szintén a Te hibád.

    Sokkal kevesebb görényt kéne nézned, és sokkal több Dr. Jakab/Kemenesi párost a Pécsi virológiáról.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.11.10. 16:25:06
  • Sequoyah
    #35
    De egyebkent igaz amit mondasz, van ra esely, hogy az infulenzahoz hasonloan kell majd kezelnunk ezt is a jovoben. Mindig mutalodik, szoval mindig aktualizalni kell az oltast majd.
    A kulonbseg az foleg a jelen pillanatban kulonbseg. Az influenza mar regota jelen van, ezert egyreszt ertjuk a mukodeset, tudjuk kezelni, es egy alapveto immunitasa a legtobb embernek van. Ezek mind erosen limitaltak persze, de szuksegesek ahhoz hoy elfogadhatoan alacsony es kiszamithato legyen a hatasa es veszelyessege. Remeljuk a koronavirus is maximum ilyen lesz a jovoben. Eltuntetni ha nem is tudjuk, de egy turhetoen hatasos vakcina, es a jovoben kifejlesztett uj kezeleseknek koszonhetoen joval alacsonyabb lesz a korhazi kezelesek es halalozasok aranya.

    Persze ezek mind hipotezisek, nem tudjuk pontosan mi lesz.
  • TokraFan
    #36
    Ez így nem valid, megfázásnak a tünetegyüttest hívjukk, amit viszont számtalan különböző vírus és/vagy baktérium okozhat, melyek között történetesen egyéb koronavírus verziók is vannak (szám szerint jelenleg 4, ha jól emlékszem)
  • TokraFan
    #37
    Így van, plusz ugye az a tapasztalat, hogy idővel a zoonotikus vírusok kórlefolyása enyhül is, bár ez nem 1-2 év alatt következik be.
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #38
    A kozonseges megfazast leggyakrabban nem koronavirus okozza, de valoban elofordul az is.
  • 74auriga
    #39
    Eléggé elgondolkodtató, lehet benne valami.

    Egy kis érdekesség!

    A legegyszerűbb vírusos dolog a nátha, amit leggyakrabban rhinovírus okoz és, amire a mai napig, több ezer év után sincs semmilyen gyógymód!

    Erre meg hirtelen néhány hónap után van? Érdekes, nagyon érdekes.
    Utoljára szerkesztette: 74auriga, 2020.11.10. 19:39:39
  • TokraFan
    #40
    Tényleg "k*rva érdekes", mivel egyiknél hullanak az emberek, a másiknál meg folyik az orrod. Ismered azt a szót, hogy prioritás? "Nagyon érdekes", hogy azzal foglalkozunk, ami veszélyes és nem azzal, ami alig. Ráadásul most irtózatos pénzeket toltak bele vakcinafejlesztésbe az egész világon, ezt megelőzően meg a tizedét nem költötték rá. Nincs gyógymód...ahha, Fekete himlő, kanyaró, Mumpsz, TBC, Járványos gyermekbénulás...fogalmatok sincs semmiről.

    Világos, hogy csakis "a gonosz háttérhatalmak a gyógyszerlobbi, és természetesen Bill Gates" állhat mögötte. Az általad linkelt oldal egy tömény konteó gyár, gratulálok, hogy sikerült ott kikötnöd. Folt a zsákját ugyebár.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.11.10. 20:04:46
  • repvez
    Szüli
    #41
    egy szóval nem mondtam, hogy ugyan az a kettő, az , hogy félre érted azt amit akarok mondani az nem az én hibám, és érdekes modon a következő Hszedben meg elismered azt amit én is mondtam, hogy a kettő hasonlít egymásra .

    És nem nézek semmilyen konteos dolgokat egyszerüen megállapitottam, hogy a kettő között vagy vaélami furcsaság.
    És azzal is tisztába vagyok, hogy több millió éve van influenza is, de arra akartam utalni, hogy kb csak nemrég kezdtünk el tudatosan foglalkozni a kezeléssel.
    DE annak is már 100 éve, hogy a spanyol nátha (H1N1) elég jol leamortizálta az emberiséget és mind a mai napig, nincs ellene hatékony ellenszer , hogy ne betegedjünk meg tőle.

    Mondtad, ugye , hogy prioritás, a spanyol nátha eléggé nagy gond volt, és azóta sem foglalkoznak annyira vele, hogy nehogy még egyszer megerősödjön vagy mutálódjon .100 év alatt már eléggé ismerniük kellene ahhoz, hogy tudják, hogy semlegesítsék a szervezetben.
    De a korona vírusra meg fél év alatt meglesz az ellenszer és biztos nem is lesz mellékhatása .főleg ugy ,. hogy nem egy cég vagy nemzetközi összefogásból készült, hanem minden nemzet aki tudott kotyvaszt valamit.
  • Tetsuo
    #42
    "...De nem hiszem, hogy pont egy világjárvány közepén fognak nyerészkedni."
    LoL