93
Phasmophobia
  • Ironman2
    #1
    Érdekes játék látott napvilágot kb 1 hónapja Steamen.Téma egyszerű,fel kell deríteni egy szellemet az adott helyszínen,és dokumentálni kell a naplónkba hogy milyen eszközökkel tudtuk felderíteni az adott entitást.MInden szellemnél háromféle módon megy az azonosítás,ha megvan a háromfajta mód,akkor a naplónk beazonosítja milyen fajtával van dolgunk,mert itt bizony többfajta szellem létezik,a könyebb fajtától kezdve (aki szintén ki tud nyirni minket),az agresszívig.)
    Egy kamion a hadiszállásunk,avval érkezünk az adott helyszínre,itt megtalálhatóak az alap felszerelések,később viszont a polcokon elérhetőek a megvásárolt cuccok is,mivel a küldetések teljesítése után pénzt kapunk,amiből jobb felszereléseket tudunk vásárolni.
    Ennyi a lényeg,kezdetben egyszerű helyszíneken kereshetjük az entitásokat amatőr fokozatban,házakban,pajtában,később már bonyolultabb épületekben borzonghatunk,pl elmegyógyintézetben.Felszerelések közt zseblámpa,EMF mérő (szellemaktivítás mérő),kamera,UV lámpa az ujjlenyomatokhoz,és egy könyv amibe tud irni a szellem ha olyannal van dolgunk.Aztán a küldetésekért kapott pénzből lehet venni jobb cuccokat,pl kameraállványt,jelzőfényeket,erősebb zseblámpát..stb.
    A játék viszont tartalmaz egy hangfelismerő rendszert,ami egyedivé teszi,le a kalappal a készítője előtt,mivel csak egy ember készíti a játékot.Szóval mikrofont telepíteni,és beizzasztani,mert anélkül nem megy a szellemvadászás,mivel kötelező beszélni az adott szellemhez,mert csak úgy lehet előcsalogatni.Erre a legjobb eszköz a Spirit Box,amin keresztül kommunikálhatunk a szellemmel,igaz ő nem mindig válaszol beszédben,de észrevesszük az EMF mérővel,és a környezeti változásokkal,ha közeledik felénk.Találunk minden pályán egy Ouija táblát,ami szintén erre a feladatra alkalmas,hogy kapcsolatot teremtsünk a külvilággal beszéd formájában.A legszebb az egészben hogy van magyar hangfelismerés a játékban,és nagyon is jól működik a dolog.Szóval magyarul is ért minket a szellem,lehet hozzá kérdéseket kreálni,persze egy előre megadott kérdés intervallumban.Valahol le van írva milyen kérdéseket lehet feltenni neki,majd rákeresek mindjárt.A hatás nem marad el,beindulnak elektromos cuccok,és a lámpa is villódzik,vagy éppen kisérteties hangokat fogunk hallani,énekekkel,léptekkel,zörejekkel,szóval garantált a beszarás.Legjobb élmény 4-es co-op-al a játék,egyedül nem ajánlott,mivel csak a kamionban lehet látni az entitás aktivítás erősségét,és az agyi tevékenységeket minden playernél.Akinek nullához közeledik az agyi tevékenysége,az meneküljön ki gyorsan az adott helyszínről,már ha a szellem nem zárta be a bejáratot.Egyébként még kulcsokat is kell keresni a pályán,mert a zárt ajtókhoz csak ezek vezetnek.A kamionban találjuk mindig a főbejárat kulcsát,a zárt szobákhoz meg szétszórva a helyszínen.Élményekben bőven lesz dolgunk,és minden újrakezdéskor más lesz,mivel mindent random ad be a játék,és meg kell fejtenünk hogy valójában milyen entitással van dolgunk. (csak óvatosan,mert meg is tudnak jelenni,ha nem vigyázunk hátunk mögött kapnak el).
    A játék még korai megjelenésben van,22 felszerelés,10 fajta szellem,különböző tulajdonságokkal,plusz még 7 helyszín is várja a borzongani vágyó csapatokat,de állítólag vannak napi eventek is.

    Steam link
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.10.19. 23:01:38
  • Ironman2
    #2
    Youtubeon sok videó kering már a játékon,szinte minden magyar streamer kipróbálta már,nekem tetszett Hexarius,és Nessaj videó is.Meg is vettem a játékot,de mikor először elment az áram a házban,futottam kifele egyből.

    Hexarius köszönet neked,mivel nálad láttam először a játékot!



    Nessaj,és The VR videói folytatódnak! (3 videó)



  • Ironman2
    #3
    Hatalmas siker a játék!!
  • Ironman2
    #4
    Azt mondják lesz benne szellemirtás is,de még idáig nem tartok ott.Annyit még hozzá kell tennem hogy bármikor el lehet hagyni a helyszínt a kamionban ha úgy döntünk,de akkor csak a teljesített feladatokért jár pénz.Van olyan feladat pl hogy le kell fényképezni a szellemet,vagy egy beszennyezett vizet a csapban,szóval rá vagyunk kényszerülve hogy odacsaljuk a gyönyörűséget.Nem mindegyik szereti a fényeket,sőt utálják is,mert sötétebb helyszíneken könyebben kommunikálhatunk velük.Másik meg az hogy el is tudunk bújni a szekrényekben,ha érezzük a közeledését a szellemnek,ilyenkor feltöltődik az agyhalál mérőnk.D
    Csúcsgrafikára senki ne számítson,mert itt nem az a lényeg,a bloom,meg egyenesen kinyirja a látásunkat,főleg ha valaki éjjel bámulja a monitort,azt ajánlatos kikapcsolni,engem nagyon zavar,lehet az élményhez hozzátesz,de nem egészséges dolog az biztos.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.10.19. 23:21:54
  • Hexex86 #5
    Engem meglepett a játék mennyire jól van megalkotva. Kicsit óvakodva vettem meg mivel most mindenki ezt tolja és én nem nagyon szoktam egyet érteni a köz ízléssel, de ez nagyon tetszik. Igazából egy nyomozós logikai játék amit lehet ismerősökkel játszani. A fejlesztők ténykedését (mivel alapból 1,2 ember csinálja csak) itt lehet nyomon követni: Trello Roadmap
    Itt egy kis régebbi stream tőlem. (Csak 720p-s a videó, akik kényesek, hogy nem 5465K-ba van az úgy is talál más videót. xd Köszönöm. )

    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2020.10.20. 00:05:45
  • Ironman2
    #6
    Ja köszi,amúgy belinkeltem a videót,csak más felbontásban,de alul ki lehet választani a 720-as felbontást,csak szerintem senki se foglalkozik vele (mármint a beállításokkal),de így is jó.A roadmapot is köszi.Látom amúgy telefonon is lehet tolni,csak fizetni kell érte heti dijat a prémiumért.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.10.20. 00:33:45
  • Ironman2
    #7
    Ha valaki megtalálja a magyar utasításokat,akkor linkelje be ide,köszi! Nessaj amúgy felsorolta valamelyik videójában.
  • Hexex86 #8
    Oh nem vettem észre, köszi, hogy az enyém is megosztottad. Késő volt már és nem is nagyon néztem az ezelőtti hozzászólásokat.
  • Ironman2
    #9
    Engem most felcseszett a tutorial nagyon,szórakozott velem rendesen,mozgott a kéróban ide-oda,kapcsolgatta a villanyokat állandóan,azt hittem csak hülyéskedik az elhunyt tag,még beszéltem is hozzá,válaszolt a Spirit Boxba férfihangon,azt hittem hogy egy marhaság,erre az egyik szobából jön ki az árnyék,és velem szembe,hülye kisértethanggal,ÁÁÁÁÁÁÁÁ,menekültem,de megúsztam.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.10.20. 03:34:34
  • Ironman2
    #10
    Ennek már a tutorial része is befosatós,amúgy egy ONI-t kaptam most,leszórt ez mindent a földre,még a falakról a képeket is.
  • Ironman2
    #11
    Azért én nem lettem volna a helyükben: DDDD

  • Hexex86 #12
    Aztán folytatódtak a kalandok haverokkal.

  • Ironman2
    #13
    Na én erről lemaradtam,pedig itt voltam a gépnél,asszem beállítom az emlékeztetőt a csatornádra.Ez a twitchen volt?
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.10.20. 20:11:05
  • Hexex86 #14
    Igen ezt Twitch-en szoktuk.
  • Ironman2
    #15
    Ja ott voltam az előbb,látom az új Amnéziát tolod majd,mondjuk az annyira nem csigázott fel,az egyik oldalon jól le is húzták,mert nem olyan mint az elődje volt,no para,inkább történetorientált lett.
  • Hexex86 #16
    Voltak benne jó részek, de majd később megnézem újra, ha lesz magyar felirat. :D
  • Hexex86 #17
    Oh egy kis kiegészítés. Akinek nem megy a hangfelismerés az windows-ba szedje le az angol nyelvet és váltsa át. Abban van hangfelismerő, a Magyarba nincs.
  • Ironman2
    #18
    Az elég baj,akkor nálam nem is fog működni normálisan,mert magyar a windowsom? Pedig a spirit boxba jött a válasz,amikor beszéltem.
  • Hexex86 #19
    Hát akinek nem működik akkor egy megoldás lehet. Mi hárman ezt megcsináltuk és jó lett. A játékon belül Beállításokba van a hangfelismerő teszt, ott lehet megnézni, hogy működik-e.
  • Ironman2
    #20
    Nálam nem müködik úgy se.Amúgy a vezérlőpultban a beszédfelismerés résznél lehet megnézni hogy támogatja-e a rendszer.Azt irja nekem hogy az adott nyelven nem elérhető.
    Valószínü bukta lesz a játék így,mert a legfontosabb része veszik el,azért meg nem fogok angol nyelvü win-re váltani.Még bizakodok hogy megoldják a dolgot.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.10.21. 03:21:34
  • Hexex86 #21
    szerk.: Oh, hát jap ez windows-os hiba úgymond. Mivel a Magyar nyelvbe nincs beszédfelismerő.
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2020.10.21. 04:15:32
  • Ironman2
    #22
    Megoldodott,csak most angol lett a billentyuzet is.DDDDD Cortana meg is jelent a gephazban.Egyebkent a betat ajanlott letolteni steamben,mert a magyar nyelv tokeletesen jo lett benne,es javitva van a hangfelismeres is. Uh,a billenyut kene csak visszaallitani magyarra,mert ez igy szar.

    szerk:közben sikerült,csak egy win-szóközt kellett nyomni,a telepített billentyüzet kiválasztásához,érdekes ez a windows,ilyen beállításokat nem is nagyon használtam idáig,ez a játék oktat úgylátszik.D
    Találtam egy oldalt ahol angolul le vannak irva az utasítások:

    https://progameguides.com/phasmophobia/how-to-talk-to-ghosts-in-phasmophobia/

    Na elküldöm a k.rva @nyjába mindjárt a szellemet,velem ne szórakozzon már! DDD

    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.10.22. 23:22:23
  • Ironman2
    #23
    Még annyi hogy a régiót is amerikai angolra kell váltani,és akkor már jó lesz.Engem nem zavar hogy angol lett a winyóz,tudom mi hol van,így legalább érdekesbb lett.Talán az updatek is hamarabb érkeznek majd.
  • Hexex86 #24
    Na ez remek! :) Arra még figyelni kell, hogy a szellem felfigyel vizonyos szavakra, ha beszéltek játék közben. Fear, hide, run, és hasonlók. Ezekre elvileg felfigyel. :D De sok ilyen szó van még amit nem ajánlott sokat mondogatni. Lényegében minél jobban hangot adunk játékon belül a félelmünknek annál jobban ránk száll. Ez rohadt jó.
  • Ironman2
    #25
    LOL.Azt hittem idáig hogy csak a Spirit box,és Ouija táblához kell a hangfelismerés.Ezek szerint bármikor tudunk hozzá beszélni.Mondjuk a push to talk beállítás,lehet korrigálja ezt.
  • Hexex86 #26
    Aha. Hát, ha mondjuk csapattal mész és velük beszélgetsz akkor azt is hallhatja a szellem. :)
  • Ironman2
    #27
    Jó amúgy ez a béta verzió,sok hibát is javítottak benne,a magyar nyelv se guglis,hanem perfekt.A tutorial sikerült,egy árnyék volt nekem,de az első street house pályán el is véreztem,addig kóvályogtam az emeleten,amig szembe jött velem a rohadék,érdekes hogy tök sötétben,mert lámpafénynél b@szott előjönni,és az EMF mérő se ment fel kettesnél feljebb.DE rohadtul idegesitett hogy nyitogatta a szekrényeket,meg ajtókat.Mikor elkezdtem beszélni,akkor megszólalt a telefon,meg gyorsabbak lettek a zajok is.
  • Hexex86 #28
    :D Hát igen. Ugye 12 szellem van és van amelyik nagyon különböző adottságokkal bír mint a többi. Van amelyik a falon is képes átmenni érted, bár olyannal csak professional terepen találkoztam.
  • Ironman2
    #29
    Van potenciál a játékban bőven.Ja most olvasom akkor is hall minket a szellem,ha nem nyomom meg a V-t,tehát tökmindegy hogy van-e push-to-talk,vagy nincs.
  • Ironman2
    #30
    Jó volt az uccsó videód is,végignéztem,jól sejtettétek hogy egy embernek kell maradni a házban,ahogy egyedül maradtál,egyből rád is támadt a szellem.Pont a pince volt a telephelye,füstölőid meg el is fogytak,pedig ha maradt volna,akkor megmenekülsz.Most is jött pici update a bétához,persze folyamatosan fejlesztik,mindig lesz frissítés hozzá.Egyébként a voodoo baba jó valamire,vagy az csak dísz a játékban?
  • Hexex86 #31
    Köszi!
    Hát a voodoo babát elvileg érdemes lefényképezni egyenlőre ennyit tudunk. Pár dolcsit adnak a képért.
    Ja folyamat fejlesztik. Szerintem kapkodják a fejüket rendesen még discordon is. :D 58.000 ember van kb ott is. Ötletek, megoldások, stb stb.
  • Ironman2
    #32
    A baltás is durva volt,mikor megjelent az ablak előtt,kirázott a hideg,szinte hagyta hogy lefotózzátok.Lehet egy szelfi jobb lett volna vele.DD
    Mikor lesz belőle stream legközelebb? Vagy egyelőre jegelitek a játékot?
  • Ironman2
    #33
  • Ironman2
    #34
    Ja még az elején vagyok,mert egyedül nehéz belevágni,de azért ilyen szép tornyot már ki tudok rakni :)))))
  • Hexex86 #35
    Huh jó kérdés mikor lesz ismét. Én is szeretnék majd belőle, de nem mindenki ér rá egyszerre sajna.
  • Ironman2
    #36
    Ez most rendesen megszivatott,ki is léptem,mert megjelent a szemétláda előttem.Erről nem volt szó hogy a geci bezárja a főbejáratot,én meg bent maradok a házban.EMF 4-ig ment fel,ghost orb volt,mert leraktam egy kamerát a szobában,és láttam a gömböt repkedni, (már amúgy szellem gömb a neve a naplóban),fagyás nem volt,de beszélt a szellem,hallottam valami motyogást,szóval tuti hogy a spirit boxon keresztül megszólalt volna.Gyorsan csináltam egy screenshotot,mielőtt kiléptem,mert nagyon beparáztam tőle:



  • Ironman2
    #37
    Hogy lehet kijutni így a házból,ha a geci bezárja a főbejáratot? Valahol van kulcs? Ez valószínü,hogy egy árnyék akart lenni.Ja azt nem irtam hogy akkor jött elő,mikor elkezdtem beszélni,hogy mutatsd magad,meg adj nekünk jelet.ABban a pillanatban már hallottam a beszédhangját,és a lépteit is,ki akartam menekülni,és be volt zárva a főbejárat.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.10.26. 01:36:31
  • Hexex86 #38
    Amikor elkezd ugye villogni a zseblámpád akkor el kell bújni egy szobába gyorsan és becsukni az ajtót. Amíg "vadászik" addig be van zárva az ajtó, aztán amikor vége akkor kinyílik csak csukva van, de nem lesz zárva.
    Egyébként lehet egy árnyék volt igen.
  • Ironman2
    #39
    Ja igen,volt villogás,és léptek zaja is,de kicsit megijedtem,de ahogy a kép mutatja a háta mögé kerültem,csak nem tudtam kimenni a főbejáraton akkor ezek szerint emiatt.Gondolom el is kapott volna,mert már nem volt menekülés előle.Köszi a tippet,erre nem számítottam hogy bezáródik a főbejárat.

    Kellett nekem hozzászólni.DD
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.10.26. 01:46:42
  • Hexex86 #40
    Jaja sokszor lesz ilyen később. Ilyenkor gyorsan be egy szobába és távol az ajtótól. :D