194
Hogwarts Legacy az új Harry Potter játék
  • grebber
    #1
    Bemutatkozott a Hogwarts Legacy, az új Harry Potter játék

    Bár Potterhez semmi köze nem lesz, a Wizarding World világában kalandozhatunk majd.Érdekes módon a Warner Bros. nem vitte el a DC FanDome eseményre a Hogwarts Legacyt, bár akkor beértük a képregényes témájú játékok (Gothan Knights, Suicide Squad) bejelentésével is. Most teljesen váratlanul, a PlayStation 5 mai bemutatóján kapott szerepet az Avalanche és a Portkey Studios kooperációjában megvalósuló szerepjáték.
    Az 1800-as évek végére utazunk vissza, a Roxfort diákjait fogjuk alakítani a nyílt világú RPG-ben. Az ifjaknak azon túl, hogy az iskolai kötelességeiket teljesíteniük kell (ez elsősorban varázslás és bájitaltan), nem várt kalandokban is részük lesz. Egy idő után az iskola falain túlra is ellátogathatunk, repkedhetünk, harcolhatunk, barátkozhatunk különféle szörnyekkel. Folyamatosan fejlődünk közben.

    PC-re, PlayStation 4-re, PlayStation 5-re, Xbox One-ra és Xbox Series konzolokra fog megjelenni 2021-ben.




    Info: Gamestar
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.09.17. 20:03:31
  • hunbalee
    #2
    Sajnos csak jövőre!
  • hunbalee
    #3
    Igen ez a legfontosabb dolog ami csak történhet egy játékkal

    A Harry Potter: Hogwarts Legacy-ben transznemű karaktert is lehet majd készíteni, legalábbis most így áll a helyzet
  • robicarlos6
    #4
    Újabb stúdiókról derült ki, hogy besegítenek a Hogwarts Legacy fejlesztésébe
  • robicarlos6
    #5
    Tovább csúszhat a Hogwarts Legacy
  • robicarlos6
    #6
    Még idén megjelenik a Hogwarts Legacy
    Utoljára szerkesztette: robicarlos6, 2022.01.20. 11:25:42
  • Kandurex
    #7
    Várós!
  • AnuluWork #8
  • AnuluWork #9
    Lesz ebből PCs dobozos verzió?
  • Plata
    #10
    Nem játszik vele senki?
  • PiszkosFred
    #11
    Eppen rekordokat dont steamen az egyideju jatekosok szama (single jatek eseteben 840k jelenleg es az elso hetre siman meglehet a 9-10m koruli eladas), konzolon meg jobban fogyott, vagyis de, jatszanak vele egy paran :)
  • Seth
    #12
    De, nagyon sokan, csak ez a fórum halott
  • Plata
    #13
    Nekem is van már benne 9 órám,de SG-n semmi mozgás a topic-ban.
    Nekem steam-es van.
    Ó tévedtem,steam szerint 11.4 órám van benne.Érdekles mert játékban 9-et mutatott.
    Mondjuk lehet hogy a menüben dekkoltam pár órát mert alt tabolnom kellett hogy ne vegyék észre játszom. XD
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.02.12. 18:59:24
  • Plata
    #14
    Hát az lehet.
  • hawkie22
    #15
    Milyen hosszú lett a játék? 14-es szintü vagyok, de még csak kb. 10 %-nál járok, még seprüm sincs meg semmi, most tanultam meg az Expelliarmus bübájt. :)
  • lwb
    #16
    40. szint a max, kb 25-30 óra egy átlag végigjátszás, nyilván nem kimaxolva mindent.
  • PiszkosFred
    #17
    Hát, eddig 10 óránál tartok és még csak most megyek a faluba a cuccaimat potolni. Eddig letudtam ket tanorat es kvazi bejartam az akademia (vagy kastely vagy miez) minden szegletet, probaltam megismerkedni a hellyel, de iszonyat nagy es ugy el lehet tevedni benne, hogy ihaj - foleg akkor, amikor "huuuu, nezzunk be oda is, mi van ott" utasitasokat kapsz a hatterbol :) (Fast travelt nem hasznalok, ezt a szabalyt meghoztam a jatek elejen)
  • Plata
    #18
    Javaslom haladj a fő sztorival legalább addig hogy megszerezd a seprűt a szükség szobáját és a főbb varázslatokat,mert sok mindenhez újra vissza kell majd menned különben.Még csak most szereztem meg a szükség szobáját,de már van 11 vagy 12 varázslatom.Igaz még a zárakat nem tudom nyitni.De sok mindenhez kellenek a varázslatok.Főleg bizonyos rejtvényekhez.ott állsz és gőzöd sincs hogyan old meg,naná mert nincs meg hozzá a varázslat.Jelenleg 25.8 órám van benne,kb 15%-nál tartok.Iszonyú sokat mászkáltam a világban én is,de már roxfort körül bele ütközöl olyan ellenfelekbe akikhez kellenek a talentok.
  • lwb
    #19
    Ahogy Plata is mondta: haladj a fősztorival egy picit, legalább a talentek unlockolásáig. A legtöbb iskolabeli küldetést lényegében bármikor megcsinálhatod.
  • Plata
    #20
    Jah és még valami,kapd elő a csákányod és húzz le a bányába holdkövet szödni. XD
    Ne zavarjon ha már van két tonna a batyudba szödj még.Valamire csak jó lösz.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Bútor lösz belőle.

    Mellesleg megjegyzem,nem foglalkoztam a sötét varázslatokkal.
    Nem tettem rájuk talent pontot.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.02.13. 21:34:26
  • lwb
    #21
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Én igen, kettő már meg is van a három unforgivable curse-ből. :D De úgy hallottam, hogy játéktörténetet nem befolyásolja, ha használod.
  • Plata
    #22
    Én is úgy tudom.
    Azt hallottad hogy a
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hugrabugosok be mehetnek azkabanba?


    Mellesleg tudjátok hogy van magyarítás a játékhoz?
    Nem túl minőségi de magyar.


    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.02.13. 21:43:46
  • Plata
    #23
    De a telentpont kiosztással amúgy is gondban vagyok,nem tudom mire is tegyek.
    Egy két dologra tettem,több varázslatot tudjak kirakni,meg kis láthatatlanság és hasonló.
    De ha jól emlékszem talán 56 dologra lehet tenni,de csak 40 szint van és talán 36 talent pont?
    Nem vagyok jelenleg játékban így ha pontatlanul emlékszem akkor bocs.
  • 0Fritz
    #24
    https://gep.monster/games/hogwarts-legacy
  • lwb
    #25
    Attól függ, hogy milyen varázslót szeretnél. Ha nem nyúlsz az átkokhoz, akkor a dark arts részt ki is hagyahatod pl. Szerintem a core-ban és a spellsnél van egy-két alap, illetve érdemes a wiggenweld potion erejét is növelni kicsit, mert lósz.rt se gyógyít alapból.
  • Plata
    #26
    Nem ismerek még egy sötét átkot sem.Bár a bombarda-ra kíváncsi leszek,de az nem az.
  • lwb
    #27
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A három unforgivable curse-t a slytherin srác, Sebastian Sallow küldetésein keresztül szerezheted meg.

    A bombarda az nem az, azt a rendes módon a tanároktól fogod megtanulni.
  • PiszkosFred
    #28
    #18 #19
    Ez (volt) a terv eredetileg, de a sulit es a tornyait/szarnyait annyire jol megcsinaltak, hogy tatott szajjal nyitottunk be mindenhova es mentunk le a pincebe vagy fel a tornyok kupolaiba. Nem tudom mikor lattam ennyire reszletes es valtozatos, tenyleg minimalis repetativ megoldassal/belsovel rendelkezo epuletegyseget.

    Azota mar voltam a faluban a Nattyval, osszeszedtem a cuccokat, meg beneztunk mindenhova, csak idokozben beesteledett es menni kellett vissza, mert hat ugy latszik a 21-22 oras takarodo a Hogwarts koliban is alapszabaly.

    Masnap reggel mar segitettem egy szegeny lanynak is (Zenobianak), mert a tobbiek kisse kib.sztak vele, de akkor nem sietek ezekkel a side questekkel, mert ha ezek kesobb is elerhetoek lesznek, akkor inkabb unlockolom a main storyval a "fontosabb" featureket.

    #20
    A hoarder stilus nalam alap, ami mozdithato, azt felveszem, mert "biztos jo lesz majd valamire, azert van ott". :)

    Kerdes:
    Ezek a challengek, ezek mennyire valtozatosak egy adott helyen? A faluban elobb volt egy szedj ossze 8 darab lapot, majd amikor az megvolt, akkor szedj ossze megint tizenvalamennyit... ez mindenhol ilyen lesz?
  • lwb
    #29
    Challengek kb igen. Ne felejtsd el megnézni, hogy ha teljesítetted, akkor milyen kozmetikákat unlockolt neked. Én a játék felénél vettem észre először, hogy kapok is érte valamit.
  • PiszkosFred
    #30
    Azt lattam es behuztam, tul sok jatekban van battlepass rendszer, megedzodtem es szinte automatikusan megneztem a rewardot :)

    Ami a kozmetikai dolgokat/skineket illeti, egy gyors kerde, ami most jutott eszembe: ha felveszek barmit ladabol, rewardkent, barhonnan, az ugye onnantol automatikusan bekerul a transmog rendszerbe? Vagyis eladhatom nyugodtan a regi vackokat, attol meg tudom hasznalni azt a kinezetet? Tegnap este mar nem sok energiam volt figyelni, de mintha igy lattam volna.
  • lwb
    #31
    Igen, eladhatod, bekerül.
  • Plata
    #32
    Minek halálos átok ha van káposztánk? XD
  • Plata
    #33
    Mi a fene még unikornisunk is lehet.Eddig azt sem tudtam hogy lehet háziállatom.
    Link.
  • lwb
    #34
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Nem lehet háziállatod, hanem lesz, kötelezően. A főszál része, aztán hogy mennyi extra állatot gyűjtesz be később, az a te dolgod. De valamennyit muszáj lesz, ha végig akarod vinni. Én ennek annyira nem örültem, a Fantasztikus Állatok vagy mi sorozat sose jött be, nem tetszik, hogy rámerőltetik ezt a vonalat.
  • tomy88trance
    #35
    Sziasztok! Sajnos a gépigeny.hu-ra nem tudok belépni valami oknál fogva, de hátha itt is tud valaki segíteni. Eddig minden gond nélkül játszottam a játékkal,de most elindul, az epilepszia veszély szöveg még látszódik aztán feketeség és csak a háttér zene hallatszik. Ötlet ,hogy mi lehet a gond? Már fájl épségének ellenőrzése is megvolt.
  • PiszkosFred
    #36
    Hagyd, hadd fusson/menjen, par perc utan vegez, a shadereket generalja ujra. Sajnos egy ilyen idiota megoldas.
  • tomy88trance
    #37
    De azt ki szokta írni nem? Folyamat kezelőben "nem válaszol" van. Megpróbálom azért, köszi! :)
    Utoljára szerkesztette: tomy88trance, 2023.02.24. 11:21:41
  • PiszkosFred
    #38
    Ez meg az elott van, de mondom, idiota a rendszer :D Nalam is ezt csinalta anno a 2-3. inditas utan, egyszer, aztan azota se jott elo. Nem tudom miert, akkor utananeztem redditen, masok is irtak, hogy hagyjam, hadd menjen, hagytam es a vegen folytattam a jatekot.
  • tomy88trance
    #39
    Igazad volt, köszi már megy is. :D Csak furcsa volt mert eddig nem volt ilyen sokáig fekete a képernyő :) :D
  • Kancsalborz
    #40
    Ja, látom már írta más is,pl. nálam is csinálja hogy mitt'omén 6-8-indításonként percekig fekete képernyő van zenével csak, task manager meg azt írja : "program nem válaszol", de semmi gond nincs, egyszer csak újratölti a shader-eket.
    Egyébként máskor meg 2mp-alatt a menübe dob...XD

    Egyszer egy patch ezt majd megszünteti gondolom...