12
  • Sydra
    #1
    Még több cenzúrára van szükség! Ez így nem állapot, hogy bárki leírhatja a saját gondolatait. Hát milyen demokrácia az ahol az emberek szabadon ütköztethetik a véleményüket?
  • Csaba161
    #3
    Milyen cenzúrára????
    Álhírekről van szó, béláim!!!!!!
    Azokat pedig könnyű beazonosítani,
    csak ellenőrizni kell független forrásokkal
    és kiderül, hogy a hír nem igaz...
  • M2 #4
    "a saját gondolatait"

    Istenem, ezen mekkorát röhögtem! Kibacott papagájokkal van tele az internet!
  • Csaba161
    #7
    Leírtam, mi az álhír, de úgy látszik nem tudsz olvasni:

    Álhír az, ami nem igaz és ezt könnyű elellenőrizni független források segítségével.
  • Csaba161
    #8
    És mi a bajod?

    Te ellenőrizted és kiderítetted, hogy álhír.
    Ez miben módosít azon, hogy ennek ellenére
    vannak továbbra is álhírterjesztők, akik ellen
    harcolni kell, ahogy te is teszed?

    Például, már sokan és sok tudományos kutatással
    megcáfolták, hogy az oltások autizmust okoznának,
    mégis sokan terjesztik ezt.

    És ez a cikk is éppen erről
    szól, hogy ezek ellen kel harcolni.
  • UUUU
    #9
    Majd Trump, foleg ha a valasztasokrol van szo. :)
  • Sydra
    #10
    Én szoktam olvasni a facebook fact check ajánlásait és rendszerint hülyeségeket írnak. Teljesen nyilvánvaló hogy nem a tények miatt aggódnak hanem a politikai narratívájukat akarják fenntartani.
  • Tetsuo
    #11
    Ez így megy már egy ideje, de a teljes cenzúra a céljuk.
    Valószínűleg hamarosan felmerül, az embernek mi szüksége van kisebb híroldalakra, ha a nagy IT-cégek minden információt megadnak a hírügynökségektől?
    Ha az emberek több, mint 90%-át kielégítik a nagy weboldalak hírei, akkor a maradék pár % eleve gyanús...
  • BruceZ
    #12
    Ez mondjuk pont nem jó példa, mert lehet csúsztatni. (sok oltás korábban használt aluminium származékokat, hogy stimulálja az immunrendszert és ezek valóban okozhattak problémákat).

    A jó példák inkább: "terroristák felrobbantották az országházat." Kimegy valaki megnézi. Jéé még áll, konkluzió a hír kamu.

    Szóval valóban kell küzdeni az álhírek ellen, de nagyon meg kell gondolni hol a határ... szvsz