231
A legendás stratégia.
  • Mydgard
    #1
    Üdv!

    Dél körül belekezdtem, most fejeztem be... Sok hasonlóság van az előző résszel, de van jópár újdonság is. Néha sikerül telenyitogatni a képernyőt ablakokkal és teljes a káosz. :) York viking főnökével indultam neki.
  • Montanosz
    #2
    lehet a Etelközi magyar törzsövetséggel is Álmos vezérlete alatt játszani, már ezért érdemes kiprobálni

  • Hunor1
    #3
    hűha, izgi! ez egy kibebaszott játék lenne, ha a csatákat le is lehetne játszani total war-os formátumban. nem tudom miért nem csinál valamelyik fejlesztő cég ilyet, hatalmas kasszasiker lenne.
  • Hunor1
    #4
    @Montanos ez a te játékodból készült screenshot? Kiváncsi lennék hogy mennyire lenne életképes a Magyar nép ha megőrizné az ősi vallást ,sőt terjesztené is majd ?
  • Montanosz
    #5
    igen abbol de még nem tolom várom a GM magyaritást legalább, vaalással nem járná jol mert tuti keresztes hadjárat lenne ellened a vége, fosztogatni nagyon jol tudnak a magyarok, feltéve ha hazafelé elnem kapnak
  • Hunor1
    #6
    persze, tutira nekem esnének a keresztények, de lenne kihívás bőven! :)
  • Montanosz
    #7
    hát vannak azok a kapcsolok a uj játék elején, de igen biztos az a sava-borsa ha realisztikus.....azért vedd számításba hogy a tudományos-technikai-kulturális fejlődést egyedül a keresztény vallás tudta biztositani a szabad inspirácio, egyén szabadsága,stb miatt a többi civilizácio leragadt az okor szinvonalán, a törzsi kulturákra is igaz ez, mégha a magyarok már félig letelpültek voltak etelkeözben....ha maradnak akkoe meg sztem az ortodoxiát választják
  • Hunor1
    #8
    Na, be is szívott rendesen a játék!! :))) Lászlóval, a Transzilvánia Hercegséggel kezdtem. fordulatos nagyon. Fogalmam sincs hogy miért de 3 vazallusom is fellázadt ellenem és függetlenségi háborút indítottak ellenem. 3 év alatt sikerült csak leverni a lázadást. szerencsére jól választottam feleséget, és a horvát családja jelentős segítséget nyújtott -mint szövetséges- a háborúban.ezután levertem a gyenge magyar királyt (aki másokkal is hadban állt) , most már én vagyok a törvényes magyar uralkodó. sajnos azonban a lengyelek maradtak háborúban a Magyar Királysággal, akiknek 3x annyi katonájuk van.... a pénzzel van gondom nyilván, mert fejlesztenem kéne, de a háborúskodás miatt nincsenek forrásaim.
  • Condás
    #9
    Én is Lászlóval kezdtem! :) Viszont teljesen más megközelítést vettem a dolgoknak. Én egyből szövetkeztem Salamonnal, és elfoglaltam Lengyelországot, ezzel lengyel királlyá avatva magam. Ezután Géza testvérünk (Salamonnal) mondván, hogy segít a magyar trónra ültetni, hadat üzent Salamonnak. Azonban Salamon szövetségesének tudta a Német-Római császárt, akik az egyik legnagyobb sereggel rendelkeznek. Azonban a másik legnagyobb sereggel a Bizánci császár rendelkezett, akiket pedig én tudtam beszervezni hamar, egy házasulatlan utód frigyének előkészítésével. Így gyakorlatilag a Bicánci császár segített elfoglalni a magyar trónt, s most Magyar királyság címen egyesítettem a Magyar,s a Lengyel királyságot.
    Utoljára szerkesztette: Condás, 2020.09.07. 02:47:09
  • Hunor1
    #10
    aha, na ezért fasza ez a játék! rengeteg alternatív módon játsszhat vele az ember! :))
  • Montanosz
    #11
    eszménytelen mennyire belelehet élni magunkat, emlékszem már a dos-os változattal is rengeteget játszottam a medieval lords-al.
    Ott is voltak megelepetések amikor sziciliát lerohanták a vikingek csak lestem :-D
    ez az aprolékos figyelmesség hogy mutatja a térképen az összefüggéseket meg mindehol kiirja a magyarázo ablakot az nagyon jol meg van oldva, példa hogy egérmozgásra kitűzi a képernyőre ha kell, satöbbi kényelmi funkciok
  • Condás
    #12
    Rengeteget fejlődött az UI, és az AI. Elképesztő, hogy a szövetségeseink mennyire mélyen gondolkoznak, s figyelembe veszik a saját katonáink mozgását, ellenfél számát, ellenfél mozgását. Az ellenfelek is például nem a békeidő közepén jönnek fosztogatni, hanem rendszerint akkor, amikor összr van hívva a seregem az ország tuloldalán, s nehéz lenne átkordinálni őket. Nagyon el lett találva a tartalom. Habár biztos van még mit beletenni, de már - az előző Paradox játékokkal ellentétben- az alapjáték is rendkívül teljes.
  • Bandras DaSilva #13
    Nekem egy kicsit megint az ellenséges seregek mozgásával van gond. Sokszor vagy fogócskát játszunk, de valahogy mindig tudják, hogy merre akarok menni vagy pedig arról szól a buli, hogy ki foglalja el előbb az ellenfél várát. Nyílván ha zsoldosokat fogadok föl, akkor az egy kicsit javít a dolgon.
    A sereg szétosztás is opció lenne, de egy kis 1 falus grófként kezdtem a mostani játékot és így nincsenek nagy seregek (még).

    A játék egyébként sztem is nagyon jó, roppant viccesek a változások, ahogy öregszik a karakter, ha beteg lesz és az egyéb ilyen-olyan kis extrák.

    Ami lehetne egy kicsit jobb az az, hogy nem nagyon jön üzi ha épp a váramat támadják. Amikor már nagyobb az uralmad, de még nem vagy király, akkor a hűbérurad azért háborúzgat, aminek néha az az eredménye, hogy a te váraidat is ostromolják. Viszont ha éppen mással is el vagy foglalva, nem látod csak amikor elfoglalták a várad és mehetsz börtönbe az egész családdal.

    Nekem kicsit sok a belső háború is...3-4 játékot toltam eddig, de az AI egyfolytában háborúzik és ez eléggé zavaró tud lenni.

  • botyika
    #14
    van pár érdekes dolog azért. arra például nem tudtam rájönni hogy irányítsam az AI szövetségest. megy a saját feje után, néha nagynehezen lehet odamenni ahova ő. plusz folyton elkezd visszafordulni és hazamenni. arra gondoltam lehet itt a játék sebessége is számít, ha nem 5ös fokozaton pörgeti az ember, talán jobban van ideje számolni az AI-nak hogy merre menjen. kéne legalább valami rally point amit ki lehetne jelölni hogy ide jöjjön má az AI ha már segíteni akar.

    amikor Sway-elésnél lehet dícsérni az embert és választani 3-4 opció közül hogy mit dícsérek rajta, akkor annak köze nincs ahhoz hogy mondjuk az illetőnek milyen skilljei meg traitjei vannak, tehát felesleges megdícsérni hogy jó x dologban, hiába van ugyanabból magas képessége, szóval ez random. akárcsak az, hogy ha udvarolsz valakinek, tök random mit választasz, mihez lenne kedve. pedig jó lenne ha ez egyezne az adott karakter skilljeivel meg traitjeivel.

    egy csomó infó ami fontos lenne, el van rejtve úgymond a játékban, pl. jó lenne látni hogy kinek mi a véleménye egy másik karakterről, nem csak rólam.

    az intikálásnak még nem nagyon jöttem rá mi értelme, bár nem volt ilyen karakterem aki ezen az ágon fejlődött volna, de alapban általában nem találnak semmi különös titkot a spymasterek, murder-elni meg túl sokáig tart, szóval eddig nem nagyon láttam semmi hasznát a spymasternek. ti hogy használjátok?

    én eddig csak a tutorial Munster emberkével játszottam, de már vagy hatszor újrakezdtem. amit a leginkább nem értek, az az, hogy hogyan kéne okosan gondoskodni az örökösről. kb bármit csinálok, amint meghal az uralkodó aki egyesítette írországot, az örököseim egymásnak ugranak, vagy épp a vazallusok kirántják alól a királyságot, stb.

    mindenesetre alapnak jó, remélem bővítik majd rendesen, kéne bele egy pár dolog, pl amivel békeidőben lehet foglalkozni, udvari intrikák, trade rendszer, eventek arra hogy más karakterek trait-jeit megváltoztassuk, ne csak murder vagy sway. pl. meg lehetne bízni egy courtiert hogy épüljön be egy másik udvarba és ott csábítson el egy másik karaktert, aztán lehetne blackmailezni, vagy gyengítse egyik karakternek a másikról a véleményét, stb. arról sincs semmi infó hogy mitől függ hogy a házastársak lefekszenek-e egymással, mert tök mindegy alacsony-e vagy magas az opinion, ugyanúgy jön a gyerek vagy nemjön.
  • Condás
    #15
    Nem tudom, hogy neked miért ilyen a szövetséges AI. Nekem teljesen ésszerűen gondolkozik. Ha nem tud egy csatához odaérni, akkor nem is jön, hanem inkább várat ostromol, de javarészt segít a csatákban (90%-ban). Tehát én az előző Paradox játékokhoz képest, és egyébként is meg vagyok elégedve az AI-val mindem téren.

    Másrészről az öröklés pedig nagyon - történelemhűen- nehézzé teszi a játékot véleményem szerint. Nem csak az az általános bevett szokás, mint a CK2-ben, hogy valahogy gyorsan áttuszkolom az elődről az utódra a címeket, egyebeket, hanem hosszú folyamata van már csak ennek a kivívásának is.

    Nem tudom, hogy neked miért tűnik unalmasnak a békeidő. Nekem teli van megoldandó feladatokkal. A man-at-arms toborzásától, az építkezéseken át, a jarakterfejlődéseken keresztül, az intrikákig. Egyszóval nekem, ha beleélem magam, még békeidőben lehet, h több dolgom is van, mint a háború idején.
  • Montanosz
    #16
    igen a imperatorban is azt szeretem hogy el lehet szöszölni békeidőben is, nemugy mint a euban
  • Hunor1
    #17
    hopsz, tényleg van ez a Római koros Imperator is! az is hasonló ehhez a CK3-hoz? ( Imádom a római kort )
  • Montanosz
    #18
    én is imádom :-D
    az inkább a eu és ck kereszteződése, szerencsére mindekttőböl azt vették át ami jó tehát van rpg elem is meg birodalom/tartomány/provincia menedzsment...bár annyira még nem mentem bele mert a magyaritást várom, de itt is a bögre nevű youtuber ismertető videoi, végigjátszásai sokat segitettek megérteni a játékot...ráadásul az már a továbbfejlesztett motorral van, nagyon szép és dupla térkép modok ios vannak meg ott már egy provincia 4-6 tartomány is lehet stb
  • Bandras DaSilva #19
    Nálam mindig bejött az, hogy azt a részét dicsértem, amire traitje volt, szóval szerintem az működik.

    A spymastert én úgy fejlesztem, hogy a steward ágon van egy golden obligations pont, rögtön az eslő, ezt megszerzem, aztán valahol (nem vagyok gépnél, bocs) van egy olyan, hogy a hookokra lehet pénzt kérni. Ezek után csak azt az ágat kell fejleszteni, ahol jobbak lesznek az eredmények meg gyorsabban pörgeti a spymaster és el kell küldeni valami nagyobb városba kutakodni.
    Ezek után talál szép titkokat. tt először meg kell zsarolni az illetőt, ha hagyja magát, akkor lesz hook ellene, azt felhasználva meg pénzt követelsz tőle. Ha gazdag illetőt találsz, akkor ilyen 100 aranyakat le lehet szedni, de a szegényebbekről is esik 10-50. Mondjuk nagyon nem fognak kedbelni, ezért én ezeket a zsarolásokat relatíve messze követem el.

    Nekem egyelőre nagyon tetszik. Szerintem elég sok event is van, ami nem háborús, hanem közben. Amúgy te is tarthatsz lakomát meg vadászatot, ott is indulhatnak eventek.

    Örökösöknél meg lehet olyat is csinálni, hogy ha van 1-2 fiad, akkor a tudomány/tanulás ágon van egy olyan, hogy önkéntes cölibátus. Azt benyomod és akkor nem lesz több gyerek...bár ha a többivel történik valami, akkor gáz van.

    Építkezni is elég jókat lehet, ott is lehet számolgatni, hogy mivel jársz jól, meg a vazallusok egyengetése is elvisz időt.

  • Montanosz
    #20
    Gépi forditas elérhető a fészbuk csoportban Tudom sokan nem vagytok hívei a gépi forditásnak, de tekintve hogy a második részhez is 10 év alatt nem készült el a magyaritás, illetve a hatalmas szövegmennyiségre nézve igy elérhető az enciklopédia is mégha ilyen módon.
    Részemről hálás vagyok, főleg a tooltippek miatt.

  • Hunor1
    #21
    köszi, dobsz egy linket?
  • Montanosz
    #22
    G:G:M
  • Hunor1
    #23
    köszi!
  • AnuluWork #24
    Mitől függ, hogy mennyi lovagunk lehet?
  • Montanosz
    #25
    How is the maximum number of Men-at-arms and knights determined?

    They are determined by your tier and various modifiers. The number of Men-at-Arms slots and the number of Knights are calculated separately, although they have some of the same inputs, so that a bigger realm will generally have more of both.
  • Montanosz
    #26
    LOVAGOK A CKIII-ban
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2020.09.09. 20:53:30
  • terasz
    #27
    Megőrjít, hogy folyamatosan mutatja az aktuális grófság adatait, akármerre is jár az egér. Még a felugró popup ablakokat is kitakarja az infódoboz. Nincs valami mod, ami leszedi, vagy legalább késlelteti?
  • Montanosz
    #28
    beállitásokban lehet beállitani
  • terasz
    #29
    Szerintem te a tooltips-re gondolsz. Én erre a - tartományonként változó és eltüntethetetlen - ablakra.
    Utoljára szerkesztette: terasz, 2020.09.11. 04:12:29
  • terasz
    #30
    kép
  • Montanosz
    #31
    nálam nincs mindig ott, biztos ezt is lehet állitani a beállitásokban
  • Montanosz
    #32
    elkezdtem a GM fordítás lektorálását, enciklopédia és a tooltippek kivételével (ezek mivel nem tördelt szövegek hanem egybefüggőek jól érthetők a GM fordítással is) ha valakinek van kedve beszálni irjon privit
  • silverchain
    #33
    Hogy lehet megszabadulni a túl sok powerful vassal-tól? Nincs elég council hely mindenkinek, és sokakat hiába ér baleset, mindig jön újabb...
  • Montanosz
    #34
    azt hol tudom megnézni hogy esetleg én mit örökölhetek? vagyis egy lépcsőre vagyok valaki után? mert csak azt találtam ahol utánam levő örökösöket mutatja
  • Kmarha
    #35
    ha valahol 1. vagy 2. vagy a sorban, akkor azt a tab-al előhozható infó felsorolás fülön, ki van emelve (talán még a 3.-at is, ebben nem vagyok biztos)
  • Montanosz
    #36
    aham köszi
  • Kmarha
    #37

    Itt látszik, hogy East Ridingnek az öröklődési sorában pl első vagyok (az utódom meg a 3.). Ez a kis provincia amúgy látszódik a Claims-eim között is (2. a fehér alapon piros keresztes tartomány), valami ilyesmivel hogy "direct claim" vagy hasonló jelzővel.
  • Amergin
    #38
    Írország királya vagyok. Feleségem egy magyar herceg lánya.
    Második gyermekünkről egy fiúról kiderült, hogy egy magyar senki (nincs nemesi címe) az apja!
    Elválni nem tudok tőle, a börtönbe vetés elől meg megszökik!
    Nos, mivel "becsületesek" vagyunk (királyi többes) és a gyerek megölése stresszt okozna és sajnos nem is valószínű hogy sikerülne így a következőt döntöttük.
    Átadjuk "nevelésre" a féltestvérünknek, akit előzőleg fosztottunk meg minden földjétől és -100 -ra szeret minket...nem lepődnénk meg ha hamarosan egy "szerencsétlen baleset" érné gyermekünket.
    Második lépésben eljegyeztük egy magyar herceg púpos leányával (anyai ágú örökléssel természetesen, azaz minden utódja abba a házba születik).
    Kiírta, hogy ennél a frigynél fennáll a belterjesség veszélye, mert vérrokonokról van szó.
    Óh, be kár!
    Azt hiszem erre lehet mondani, hogy a kis srác halmozottan hátrányos helyzetű...
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2020.09.19. 16:34:58
  • Hunor1
    #39
    Én nálam pedig (korai Anglia-Wessex) a magyarok betámadtak, raidoltak dél-angliában! és nem voltak szövik egyik ellenségemmel sem...
  • Malarki
    #40
    Nálam a magyarok konkrétan elfoglalták Normandiát és Párizst. Kicsit kaotikus ez a 867-es kezdés :D