107
Death Stranding - Hideo Kojima
  • oneal1
    #1
    Remélem nem csak én várom a pc-s verziót:

    megjelenés: 2020.07.14

    Death Stranding gépigény:

    Minimum:

    Operációs rendszer: Windows 10
    CPU: Intel® Core i5-3470 vagy AMD Ryzen 3 1200
    RAM: 8 GB
    Videokártya: GeForce GTX 1050 3 GB vagy AMD Radeon RX 560 4 GB
    DirectX 12
    Szabad hely: 80GB
    Hangkártya: DirectX kompatibilis

    Ajánlott :1080p és 30 fps esetén:

    Operációs rendszer: Windows 10
    CPU: Intel Core i5-4460 vagy AMD Ryzen 5 1400
    RAM: 8GB
    Videokártya: GeForce GTX 1050 Ti 4 GB vagy Radeon RX 570 4 GB
    DirectX 12
    Szabad hely: 80GB
    Hangkártya: DirectX kompatibilis

    Ajánlott: 1080p és 60 fps esetén:

    Operációs rendszer: Windows 10
    CPU: Intel Core i7-3770 vagy AMD Ryzen 5 1600
    RAM: 8GB
    Videokártya: GeForce GTX 1060 6 GB vagy AMD Radeon RX 590
    DirectX 12
    Szabad hely: 80GB
    Hangkártya: DirectX kompatibilis
  • caps lock
    #2
    Úgy hallottam a játék ikonikus zenéje - ami miatt sokan beleszerettek a trailer alapján - nem csendül fel a játékban. Kár mert tényleg fantasztikus feelingje van:

  • oneal1
    #3
    viszont sok már jó zene végigkísér a sztorin úgy tudom! :)
  • JonasSandor
    #4
    Kedden jön.
  • oneal1
    #5
    köszi az infót! :D :D
  • grebber
    #6
    Már előtölthető a Death Stranding PC-verziója
  • grebber
    #7
  • grebber
    #8
    VGA teszt
  • grebber
    #9
    Death Stranding – Eddig hatalmas sikernek tűnik a PC-s verzió
  • oneal1
    #10
    számomra teljesen eszméltetlen, hogy 4k-ban ezt igy meg tudták oldani!

    Féltünk tőle, hogy 4k-ban majd talán épphogy elfut stb, ezzel ellentétben beton stabilan 60 fps fölött megy a játék max beállításon.

    Eszméletlen hangulat, sztori, poénok. kurvajó!
  • Evoluti0N
    #11
    Ez remélhetőleg jó előjel a Horizon Zero Dawn PC portját illetően, ami ugyanez a motor.
  • grebber
    #12
    Elég annak a gépigényét is megnézni aminek 3 éves vga az ajánlott gépigénye az tetris is elfut majd...
    Nem volt egy erőgép a ps4 nem véletlenül futnak jól ezek a cuccok pcn. Remélem a sikereknek hála jön a Killzone Shadowfall is az is ezzel az engine-el készült
  • oneal1
    #13
    az előrendelői bonuszokhoz hogyan lehet hozzájutni?
  • grebber
    #14
  • grebber
    #15
    Death Stranding – Az alkotók megköszönték a játékosoknak a brutálisan erős PC-s rajtot
  • LaLee67
    #16
    Sziasztok! Nekjem meg nincs meg a jatek , csak a vegigjatszasat lattam. Az erdekelne, hogy miutan a kikotoben Sam atmegy a tuloldalra es nem akarja rogton kovetni a story vonalat, van-e lehetosege visszamenni a keleti partra ott kuldeteseszni?
    Tudom , akkor minek megyek majd at....Ha jol emlekszem akkor a kikoto tulso oldalan jut majd fegyverhez stb....ezert :)
  • petar45
    #17
    Igen, vissza lehet menni. Gyorsutazással, azaz anyagokat és felszerelést nem vihetsz magaddal, de persze mindent le lehet újra gyártatni, fegyvereket beleértve.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    (Én pl. kihagytam az első half-life küldetést, és vissza kellett mennem.)

    Utoljára szerkesztette: petar45, 2020.08.07. 09:54:13
  • LaLee67
    #18
    Szuper, koszi !:) !!!!!!! Akkor mar csak egy akcios arat varok es megveszem :)
  • 6600GT
    #19
    61 óra játék idő után értem a végére persze ennél jóval hamarabb is be lehet fejezni,összességében nagyon jó játék volt csak ajánlani tudom aki netalán fontolgatja hogy megveszi.További szép napot!
  • Hunor1
    #20
    hali. láttam hogy a PS-ben van magyar felirat. a PC verzióban nincs benne, vagy nem lehet valahogy "kinyerni" a PS. verzióból?
  • grebber
    #21
    Valamit csúnyán benéztél, mivel a pc-s verzió is magyar nyelvű
  • Hunor1
    #22
    opsz, lehet benéztem valamit? a feliratoknál nem találtam a magyart . vagy esetleg a magyar feliratost csak nálunk lehet kapni? és talán mert virágbolti amit lerántottam?
    Utoljára szerkesztette: Hunor1, 2020.10.17. 10:33:40
  • grebber
    #23
    Warezban is ugyanúgy benne van feltéve ha nem only oroszat töltöttél le pl...

    pl a magon ami fent van Death.Stranding-CPY abban benne van. Gameplay közben nem lehet állítani a nyelvet csak kint a menüben.Ennyit olvastam a kommentek között
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.10.17. 10:47:03
  • Hunor1
    #24
    a japántól a lengyelen át a portugálig benne van vagy 9 nyelv (a feliratokhoz) de a magyar nincs benne. és CPY az én verzióm is. na mindegy...
  • Hunor1
    #25
    a "magon" ? az melyik? oda csak meghívóval lehet felmenni? köszi
  • Hunor1
    #26
    oppá bocsi! valóban van magyar nyelv! csak tényleg a főmenü beállításainál lehet magadni, de a játék közben nem .... köszi a segítséget :)
  • lonvard
    #27
    Olyan feelingje van a tájnak, mintha Új-Zélandon lennénk. Hol van a több száz éves infrastruktúránk? Egyelőre utak sincsenek. Várost tudtak építeni, utakat nem. A hamvasztóig nem egy könnyű út van, hanem egy hegy, amin át kell verni magam. Nem csoda, hogy kihal így az emberiség. :D Ja meg ezek az Öszvér-martalócok ha csak úgy napi szinten meghalnak a tájban, nem idéznek elő atomrobbanást, ahogy a városi emberek?

    Játékélmény szempontjából egyelőre zabálom, csak inkább olyan, mintha egy idegen bolygón kellene küldetéseket teljesíteni. Valahogy nem érzem kidolgozottnak a hátterét annak a cirkusznak, amibe belecsöppent szegény Norman Reedus. Na de még csak két állomást csatoltam be a hálózatba, lehetnek még meglepetések. :)
  • lonvard
    #28
    Remélem a motort megkapom, ha a szélerőműves küldin túl vagyok.
  • Hunor1
    #29
    hát a motorozás nem lett túl jól megcsinálva! nagyon szar a fizikája, a terep is tele van kövekkel, állandóan elakad. kanyarodás szimplán bedőléssel van animálva, ráadásul a másodperc tört része alatt ?? szóval ez nem tetszik benne. az egyetlen előnye hogy lehet rá cuccokat pakolni. ja és hamar lemerül, javítani sem lehet csak garázsban. az meg egyelőre nincs...
  • lonvard
    #30
    Nekem az tetszik. Köveket úgy küzdöm le, hogy felemelem az első kereket, és ugratok vele. Az irányítás azért olyan amilyen, mert villanymotor. Erre fogom. :D Az energiát meg úgy fogom pótolni, hogy építek egy rakat generátort, amerre megyek.

    Amit nem értek, az a jutalomrendszer. Szóval most mi az hogy lájk? Mit érek vele? Mért álljak meg az elhullajtott csomagokért? Eleinte csináltam, de egyre kevésbé van hozzá kedvem, mer nem tudom mit nyerek vele. Ez az első játék, amiben nem érzem magam kicsit se motiválva, hogy gyűjtögessek. A mellékküldetésekben még bízom, hogy leesik valami spéci jutalom.

    ja meg rohadtul felcsesz, ahogy ajnároznak. Úristen, ön egy legenda, a legnagyobb hordár, köszönjük, még egyszer köszönjük, tényleg köszönjük! Nem hiába hívják legendának! Aztán motorztam két állomás között egy nulla veszélyességű szakaszt. Ja érdekes, nem jönnek a PV-k. Az első négy állomást megcsináltam, azok között kavarok, és se eső, se pv.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.10.19. 17:24:02
  • lonvard
    #31
    Amúgy a "gránát" az melyik lényre hat? Vannak azok a szellemlények, azokat megdobtam vele, semmi. És akkor van az, hogy átváltunk fekete mocsárra, és üldöz az a nagytestű harcsa. Na arra rádobtam a gránátunkat, és mintha lelassult volna. Tulajdonképpen a kérdésem, hogy az ácsorgó szellemekre is dobható a gránát, vagy már csak akkor használjuk, ha kurva nagy a gáz, és kepesztetünk abban a fekete dzsuvában?
  • Hunor1
    #32
    a szellemekre nem hat. csak az "állatra" miután elragadtak. kb 5x kell eltalálni a gránáttal és akkor megdöglik. akkor el is tűnnek a szellemek is, és az eső is eláll.
  • lonvard
    #33
    A vérgránát az foszlatja a szellemeket is. Csak nem tudom hogyan hozom össze a lopakodást a motorozással. Alapesetben el kellene osonni a szellemek mellett, de rámkényszerít egy akkora pakkot, amit motorral tudok csak cipelni, ezek után egyetlen szurdokban vezet az út, amit elállnak a szellemek. Na most mi legyen? Leszálltam a motorról, elkezdtem gránátokkal tisztítani az utat. Amikor tiszta lett, mentem kicsit motorral. A végére azért csak bekóstoltak a dögök, jött a fekete iszap, erre legnagyobb meglepetésemre a motor simán kitört belőle, leráztam azokat a holtakat, akik kapállóztak, és elviharzottam. :D
  • caps lock
    #34
  • caps lock
    #35
    Idén eddig ez a legjobb játék számomra, legyen akármilyen is a Cyberpunk, ez most nagyon betalált nálam. Pont az ilyenek miatt játszom, a sok tucatélmény mellett üdítően eredeti. A színészek a legjobbjukat nyújtják, külön ki kell emelnem persze Norman Reedust, aki egy az egyben hozza Daryl jól ismert karakterét a Walking Dead-ből. Egyértelműen rá lett írva a szerep. Imádom a zordon cinikusságát, azt a mogorva de jó lelkű, magának való figuráját.

    De ami a legjobb - a zenéken kívül - az az atmoszféra. A Metro óta nem találkoztam olyan játékkal ahol a környezet ennyire szerves része lett volna a játékmenetnek. Mint lentebb is írták tényleg olyan mintha egy idegen bolygón lennél, küzdesz a természettel, küzdesz önmagaddal és a rád törő rémségekkel. Mész előre mert küldetésed van, mégsem lesz ettől fennkölt, Sam csupán egy ember, nem filozofál, nem nyavalyog csak teszi a dolgát.

    Másik még ami nagyon tetszik az a hamisítatlan "japánság" ami minden ízében jelen van a játéknak. Látszik hogy olyan nép gyermekei készítették akik egészen másként gondolkoznak a világról meg az emberről. Sosem tudhatod egy japánnal szemben hogy viccel veled vagy véresen komolyan gondolja. Ilyen a játék is, egyensúlyoz a józanság és őrültség között.
    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2020.10.21. 14:06:48
  • lonvard
    #36
    Egy kis élet nagyon kellene bele. Ugye minden állomás ugyanolyan, ráadásul csak hologramokkal beszélgetünk. Most ha Sam volna az utolsó ember a Földön, akkor megérteném, de elvileg több tízezres városokat látunk el ezzel-azzal. Egyébként azt is el tudom képzelni, hogy nem véletlenül nem találkozunk hús-vér emberekkel. Végén egy olyan csattanó, hogy vagy emberek nem élnek már, vagy Samből lett szellemlény, vagy gyorsítottak a fejlesztésen. :D
  • Hexex86 #37
    A játék ugye elég metafóra így nemhiába, hogy Sam szinte mindíg egyedül van a BB-vel. :)
    Még Ps4-en végigtoltam és huh elég magával ragadó élmény volt. Bár a tört verzió a lényegét veszi ki. Szóval az igazából fél játék csak.
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2020.10.21. 15:41:49
  • caps lock
    #38
    Még a tutorial részben találhatunk NPC által hátrahagyott létrákat, köteleket hogy segítse a továbbhaladást. Online pedig fokozottan lehetőség van rá hogy a mások által kiépített utakat/eszközöket használjuk. Mert ez végül is egy közösségépítő játék is akar lenni. De sokaknak - magamat is beleértve - ez zavaró, mert jobb szeretünk magunk csinálni mindent. Abban nincs semmi kihívás ha egy hegyre például felvonóval megyek fel, ahelyett hogy fáradsággal megmásznám vagy magam farmoltam volna ki a feljutáshoz szükséges tárgyakat.

    Az egész játék nagyon individualista, ez árad a tájból, a történetből, magából az útból. Kicsit magadba szállsz, olyan mint egy El Camino. De pont ebből a kellemes magányból zökkent ki ha azt látom hogy jártak már ott előttem mások, otthagyták a szemetüket vagy épp hasznos eszközöket. És igen, bele lehet magyarázni az alternatív valóságokat, de hadd találjam meg én a válaszokat, hadd értelmezzem a magam módján mi-miért történik. Az én utam, az én játékom, az én elképzeléseim.
  • Hexex86 #39
    De nem csak egyedül vagy akkor. Érzed, hogy vannak mások is. segítesz te is úgy, hogy akár senki meg sem köszöni azonnal. A te utad így van, de mindenkinek van egy útja. És azt láthatod is. Ahogy más is a tiédet. Ez egy nagyon érdekes esszenciája a játéknak. Erre épít.
    Sok dolgot akkor is neked kell bejárni. Amíg nics helyreállítva a gócpont addig ugye nem látod más dolgait. A dolgok elromlanak idővel így sokszor inkább mások által épített romos dolgokat látsz. De nyílván amíg nem tapasztalja meg az ember nehezebb is elképzelnie milyen az. Videók nem adják át. Egyébként én is azt preferálom mindenhol, hogy magamtól jussak előre. Szerencsére az online feature nem rontotta el ezt az élményt. Van egy mondanivalója a játéknak ami anélkül nem lesz olyan. Élmény lesz nyilván mivel egy nagyon jó kis játékról és utazásról szól a játék.
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2020.10.21. 17:26:49
  • caps lock
    #40
    Meggyőztél, elhiszem. És tényleg, az eszembe se jutott hogy én magam is építhetek dolgokat ami másnak hasznára lehet. Ez olyan szép törekvés, már csak ezért is kiemelkedő a játék. Aztán meg amúgy is az egyes játékoson múlik hogy elfogad-e segítséget vagy sem.