12
  • NEXUS6
    #1
    Essszüje! XD
  • Agyturbinikusz
    #2
    Emberek, a lebegő pontos ábrázolása a számoknak, smafu? Mi az a billion?

    10^12 vagy az angol fordítás hiányosságai miatt 10^9?

    Ha már számítógépről beszélünk, de használhatjuk a hivatalos prefixumokat is vagyis Giga vagy Exa dollár amiről beszélünk?
  • t_robert
    #3
    nem kell szerénynek lenni... simán kérjenek 2 trillió dollárt... :)
  • t_robert
    #4
    itt ha jól sejtem 2 milliárd dollárról van szó a mi mértékegységeink szerint.
  • CrazyAchmed
    #5
    Nem jól sejted: "1 billió (igen, ezer milliárd)"
  • VolJin
    #6
    Pöttyet elmeroggyant az illető...
  • asgh
    #7
    Az USA-ban olyan a jogrendszert, hogy hiába bukja el a pert a felperes, a perköltségeket mindenki maga fizeti. Ezért elméletileg bárkit megéri beperelni bármilyen hülyeséggel, mert az alperes költségei még egy nyertes per esetén is nagyságrendileg magasabbak lehetnek, mint ha a felek peren kívül megállapodnának.
    Tehát ha monduk beperled a Microsoftot, hogy a kékhalál színét a kerítésedről másolta, akármennyire is zéró az esélyed nyerni a bíróságon, az MS-nek akkor is megérné kifizetni mondjuk tízezer dollárt peren kívül, mint végigtolni a jogi procedúrát és háromezret fizetni az ügyvédeknek óránként.

    Elsőre tehát jó ötletnek tűnhet mindenféle agyhalott baromsággal támadni a nagyvállalatokat, lehetőleg minél nagyobb összegeket követelve, hogy annál többet lehessen kaszálni a peren kívüli egyezséggel.

    Csakhogy ez a taktika pont a nagy cégekkel szemben nem működik.
    Az óriásvállalatok inkább végigviszik a pereket, aztán ellenpert indítanak a perköltségeikre hivatkozva és durván lehúzzák a nyerészkedőket, hogy a többieket elrettentsék a további próbálkozásokról.
    Ilyenkor persze a cégnek is többe kerül a hercehurca, mintha megállapodna, de a cél nem a költségek minimalizálása, hanem a példa statuálás, hogy lám, az idiótája bepróbálkozott és most viszik a házát, kocsiját, mindent, ne húzz újat velünk, mert megjárod hülyegyerek.
    Az ilyen jogi költségekkel meg már a pénzügyi év tervezésekor számolnak.

    Azaz esetünkben a csóka durván meg fogja szívni, csak még nem tud róla.
  • ostoros
    #8
    Magyarul mondva a nagyok bunkósbotként használhatják a pénzüket és hatalmukat. Charming...
  • gombabácsi
    #9
    nem teljesen értem. saját dolgokat fejlesztett ios-ra és azok voltak a telóján amit beadott javításra?
  • Zulu12
    #10
    Ha rajtam múlna én 10-szer ekkora összeggel perelném be az Apple-t és még rá is sz@rnék az asztalukra :DDD
  • M2 #11
    Legalább tisztában lennének vele, hogy egy állatkerti majommal van dolguk! :-)
  • Agyturbinikusz
    #12
    Latom, ti sem tudjatok eldönteni, akkor mi lesz a pórnéppel
    Utoljára szerkesztette: Agyturbinikusz, 2020.06.13. 05:43:12