52
  • duke
    #1
    "hogy a törvény elsődleges célja a gyűlöletbeszédet tartalmazó bejegyzések jelentős mértékű csökkentése."

    Vagyis az illiberalis tartalmak torlese, a liberalis velemenydiktatura tovabbi erositese.
  • gombabácsi
    #2
    ma pl a féreg orbán bejelentette hogy a cigányok nem magyarok. ráadásul ez a féreg még kereszténységre is hivatkozik.
  • ozimak
    #3
    Maguk a cigányok szokták ránk úgy hivatkozni, hogy: "magyarok". Akkor most mi van? Mindig is "csodálattal" figyeltem az ilyen embereket mint te.
    Hogy vagytok képesek olyan "embereket", népcsoportot, kisebbséget védeni mint a cozma gyilkosság elkövetői, vagy a tanárt a gyereke előtt halálra verők, vagy csak szimplán akik kalapáccsal vernek agyon 80 éves embereket 3000 Ft-ért drogra. Vagy csak egyszerűen be kell menni egy börtönbe körülnézni, hogy arányaiban nézve mennyi van közülük börtönbe és mennyi kint.
    Nem orbán ennek (is) az oka... Nagyon egyszerű a képlet koma: Kezd az embereknek a fas*a tele lenni velük... A túlnyomó többségüknek még a szándéka sincs meg a normális életre! A túlnyomó többségüknek! Senki nem zavarja ki őket az iskolákból. Sőt! Pont ellenkezőleg történik mint azt láthatjuk, olvashatjuk. Csak hát ugye ha apu, anyu semmittevésből, segílyből, családiból meg betörésből, lopásból él, akkor nyilván nem fognak soha kimászni a szarból. Én is a szarban hugyban nőttem fel, alkoholista szülők mellett. Mégis lettem valaki.
    És had áruljam el, hogy akár hiszed akár nem, te vagy ezzel a véleményeddel a kisebbség. Valószínűleg pl. az ismerőseid között nem mered ezt a véleményedet felvállalni! Velem ellentétben...
    Utoljára szerkesztette: ozimak, 2020.05.15. 19:45:00
  • gombabácsi
    #4
    elismételgetted szolgaian a náci paneleket.
    a végén leírtad a lényeget: kisebbség vagyok a véleményemmel. tehát nálad valaminek az igazsága attól függ, hogy mennyien tartják igazságnak.
    és de, vállalom ezt az ismerőseim előtt. többek között ezért is alig vannak ismerőseim.
  • TokraFan
    #5
    Hogyne, persze. Akkor azt mivel magyarázod, hogy az egyik legnagyobb magyar ateista youtubert rendszeresen tiltják, videóit akkor is törlik, ha semmi trágárság, vagy egyéb, etikai szabályzatba ütköző content nincs benne?

    Mert akkor én is simán állíthatom azt ennek alapján, hogy a gőgös keresztény-konzervatív ámokfutók véleményterrorja áll a háttérben!
  • TokraFan
    #6
    Ez politikáltól független. A cigánysággal sok gond van, és ezt javarészt maguknak köszönhetik! A jelenleg futó Gyöngyöspatai ügyben is meg kéne nézni azt is, miért történt a szegregáció, mi volt annak az OKA!
    Már megbocsáss, de egy normális magyar embernek, aki dolgozik és rendben neveli a gyerekeit, pont annyi joga van, mint egy cigánynak. És ha a cigány töürténetesen nem tartja be a szbályokat, terrorizálja a többieket az iskolában, zavarja az órákat és a tanárt a tanításban, akkor az ellen valamit tenni kell. Az én, vagy más gyerekének is joga van ahhoz, hogy biztonságban tanulhasson, hogy az uszodában ne fertőződjön meg a sajnos sok esetben koszos, tetves fertőzésben szenvedő másik gyerektől. Ha a cigányság azon tagjai, akik nem képesek és nem is akarják betartani a civilizált együttélés szabályait, nem jogosultak egyenlő bánásmódra sem! Az meg egyenesen nonszensz, hogy még ők kapjanak potya pénzt. Utálom orbánt mert manipulatív, gonosz és hazudik, de ebben a kérdésben sajnos egyet kell értenem vele.
  • Palinko
    #7
    Ez különösen azért vicces mert akkor ő sem magyar ezek szerint :D
  • TokraFan
    #8
    Mondasz valamit, egy névváltoztatás nem változtat a származáson!
  • ozimak
    #9
    Semmilyen "náci" megnyilvánulás nem volt a hszemben. Valamint először leírtam az igazságot/véleményemet, majd utána mondtam rád, hogy kisebbségben vagy. Nem fordítva. A butaságodon nem fog segíteni a nácizás. Még akkor sem ha ezt ma a világon fegyverként kezelik sokan. Speciel mondjuk én le is szarom... tőlem akár innentől kezdve hívhatsz nácinak is. Rohadtul nem érdekel, de szerintem már senkit. Pont ez a baj, hogy a hozzád hasonlók a "náci" jelzőt aggatják mindenkire aki nem védi feltétel nélkül a kisebbségeket. Ezzel kb. el is vettétek az "élét" a dolognak. Ma már minden szélső bal oldali, liberális gondolkodó napi szóhasználatában benne van. II. vh. kutya fas*a ehhez képest. Pedig a nácik akkor éltek igazán... (NSDAP, ami ma már nyilván nem létezik).
    Nem attól lesz igazam, hogy te kisebbségben vagy, hanem attól hogy én a többségben. Azért ha egy bizonyos dologról 2/3, 4/5 arányban ugyanúgy vélekednek, akkor talán érdemes elgondolkodni, hogy nincs-e igazuk. És itt most nem a politikára gondolok hanem elsősorban a szóban forgó cigány témára.
    És ez a dolog nem attól lesz igaz vagy nem igaz, hogy te kissebségben vagy-e vagy, hogy én náci vagyok-e vagy nem. Mint írtam: Be kell menni a börtönökbe és meg kell számolni mennyi cigány van bent és mennyi kint. Majd összevetni a magyar (vagy kb. bármelyik normális kisebbség/népcsoport pl. kínai) emberek arányával. Ennyi. Nem kell hozzá nagy tudomány. A hülye is látja... oh wait...
    El kellene gondolkodni, hogy talán igaza van a többségnek, és nem úgy viselkedni mint egy helikopter. Mert az trendi a 21. században... (lásd lmbtqmtrjklmftr vagy mi a fa*zom)
    Ezzel a seggemet a földhöz verem stílussal a normális embereknél nem mész semmire max. hülyének néznek... Talán azért (is) van kevés ismerősöd.
    Ja és szolga itt maximum te vagy a cigóknak. Én max. kényszerszolga vagyok mert hülye fejjel fizetem a segélyüket a családi pótlékjukat, a börtönkosztot, stb... Miközben szerintem szarabb gyerekkorom volt mint jó-néhány "szegregáltaknak". Víz, villany, gáz, csatorna, és normális fűtés nélkül éltem 12 éves koromig. Mégis kijártam a 8at, utána meg leraktam a szakmámat. Most meg ott tartok, hogy 20 évet lehúztam az építőiparban, abból 18at már nettó államkassza befizetőként! És még 30 van hátra a nyugdíjig (ha lesz).
    Úgyhogy az ilyen emberekkel mint te meg az ingyenélő/bűnöző cigók (mert vannak normálisak is hálistennek) legszívesebben azt csinálnám, hogy nyakon csípném és magammal vinném az építkezésre/felújításra napi 10/heti 40-50 órába nyomni az ipart! Megtudnátok milyen az ÉLET! Sok sírásnak meg az állambácsin csüggésnek vége lenne!
  • TokraFan
    #10
    "Ma már minden szélső bal oldali, liberális gondolkodó napi szóhasználatában benne van"

    Maradjunk objektívek...A konziknak is pont így megy a kommunistázás, ebben a tekintetben nincs sok különbség.

    Sok sírásnak meg az állambácsin csüggésnek vége lenne!

    Ja, ezzel egyetértek, de emellett engem legalább ennyire zavar, amikor semmirekellő szarember politikusokat tartok el az adómból, vagy azt látom, hogy nem pár ezresért csüngenek a szociális hálón, hanem milliárdokat lopnak. Pártállástól függetlenül...
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.05.15. 21:22:47
  • ozimak
    #11
    Ezzel is csak annyi a baj, hogy sosem mászunk ki belőle. Mindig ez van: "Dehát ők is kommunistáznak..."
    Én pl. sosem... nem látom értelmét valakit lekommunistázni ha nem az. De ez az óvodás szint, hogy "addig amíg ők sem hagyják abba addig én se!". Nem látom értelmét... így sosem lesz vége. Globálisan kellene gondolkodni, és individuálisan cselekedni. Nem fordítva. Mert akkor csak birka lesz mindenki egy nagy nyájban.
    Engem is zavar amikor eltesznek milliárdokat, de ez szerintem ilyen kelet európai dolog lehet. Ahogy Hofi mondta ezt már hagyománytiszteletből csinálják. Hozzátéve, hogy a magyar ember meg szeret ezen csámcsogni. Ha valaki nem tenne el, arra is ráaggatnák már, hogy lop. Ennek se lesz sosem vége.
    Így fogunk itt megrohadni ebben az országban... Ebben az unalmas, minden nap ugyanolyan, veszekedéssel telő politikai környezetben. Ez megy már a rendszerváltás óta. Sőt azóta még durvul is talán. Főleg a nagyvilágban. Csak még ráadásul manapság előkerültek olyan kényes témák mint a cigánybűnözés vagy ez a gender téma...
  • Palinko
    #12
    Igen mert ez csak így működik, annak van igaza aki többségben van, szóval mikor az emberek azt gondolták hogy a Nap kering a Föld körül nyilván igazuk van mert többségben voltak, hát persze :D

    Egyébként meg nem a probléma meglátásához kell ész hanem a megoldásához, szóval ha már azonosítottad a problémát milyen megoldásokat javasolsz rá?
  • peterx
    #13
    Vajon meddig maradnának a libsi/balos politikusok a Francia törvényhozásban ha FB gondol egyet és lekapcsolja az egész országot, mert betarthatatlan ez a törvény? :D Imádom mikor egymást falják fel a balliberálisok ki a nagyobb PC barom.. legszebb!
  • molnibalage83
    #14
    Sikerült jól offba vinni a beszélgetést.
    Pedig a cikk inkább arról szól, hogy a törvényalkotóknak lövésük sincs arról, hogy ez technikailag lehetetlen...
  • Sydra
    #15
    Ja a cenzúrázás az mindig jó irányba vitte el a dolgokat a történelem során.
  • noland
    #16
    Amit írsz az erős csúsztatás, mivel az "emberek" sosem gondolták, hogy a Nap kering a Föld körül, az emberek erre magasról tojtak, kisebb gondjuk is nagyobb annál. Akik ezt gondolták azok a korabeli okosok, írástudók voltak. Az meg nem a többség, sose volt.

    Másrészt amit sugall a mondandód, hogy ezekszerint valamiféle tudományos-technicista társadalommodell lenne kívánatos, egyszerűen utópia, próbálkoztak vele az őskommunisták is egy darabig, de könnyen belátható, hogy pl. a politika és demokrácia is nagyrészt érzelmi kérdés. Jelenleg nem tudod betáplálni egy szuperszámítógépbe, hogy pl azt akarod, hogy legyen több javad, ami aztán kiszámolja az oda vezető utat...

  • TokraFan
    #17
    "De ez az óvodás szint, hogy "addig amíg ők sem hagyják abba addig én se!""

    Ezt kizárólag Te írtad, mert vetítesz ezerrel! Én erről nem beszéltem, az írásomból pedig sehol nem következik. Igazán sajnálom, ha nem értetted meg a mondatot! A személyeskedős, sértegetős vonalra direkt nem reagálnék, azon neked kéne elgondoldkoni, miután részemről nem történ hasonló irányodba.
  • Csaba161
    #18
    Na ezért vagy te egy sötét fasiszta, mivel szerinted a "Cigánysággal" van baj!

    Vannak gyilkos, tolvaj stb. cigányok. Ahogy vannak gyilkos, tolvaj stb. nem cigányok is.

    A felsorolt, cigányok által elkövetett bűntetteket a nem cigányok is sűrűn elkövetik, azok nem basszák a csőrödet????

    Még az elhíresült falusi esetekben is van néhány cigány hangadó, akik gyűlölködő hangját hallod, emiatt azonosítod ezt a cigánysággal, de köztük is a nagy többség békében akar élni, mégha nem hagyják őket békében, különösen az olyanok, mint te...


    Utoljára szerkesztette: Csaba161, 2020.05.16. 11:32:24
  • TokraFan
    #19
    Alapvetően igazad van, nem lehet 100% általánosítani, de az arányokat sem szabad figyelmen kívül hagyni, sőt, ott húzódik a lényeg! Márpedig nézd csak meg, hogy _nagy átlagban_, ahol egy magyar vagy egy sváb származású magyar él nyomorban, ott ettől még tisztaság van maga körül és próbál tisztességgel élni. Ezzel szemben nézd meg, hogy _nagy átlagban_, hogyan néz ki ugyanez a cigányság körében. Erőszakos jellegű bűnözésnél hasonló a helyzet. Magyarok is bűnöznek, ezzel nem lehet vitába szállni, de messze nem olyan mértékben! Persze a képet árnyalja, hogy az un. "fehér galléros" bűnözők körében már fordított az arány, és bár ezek általában nem fognak fejszével agyonverni mert gazdasági bűnözőkről, adócsalókról van szó, ők is tolvajok! Vagyis nem mindegy, hogy adott népesség hány százaléka hajlamos a bűnözésre, ha egyébként lenne más lehetősége is, pl. tanulhatna és tisztességes módon is élhetne! Ha ezt vizsgálod, akkor sokkal egyértelműbb a kép sajnos.
  • peterx
    #20
    Gondolom pont ugyanez lenne a véleményed ha a szomszédságodban cigánysor lenne, mondjuk Csenyétén. Tipikusan az a fajta vagy aki életébe nem látott cigányt, de te akarod meghatározni mit gondolhatnak mások akik ki vannak téve a cigányok általi terrornak.. én is könnyen dumálnék a Rózsadombról mondjuk, vagy a Soros a 3 méteres betonfallal körbevett házából...
    Utoljára szerkesztette: peterx, 2020.05.16. 12:11:57
  • Tetsuo
    #21
    Dehát nem magyarok, hanem cigányok. Van pl. roma önkormányzat - ez neked biztosan új. Egyébként valóban féreg, de azért, mert magyarellenes - hiába a szép szavak, a tettei mindig a szervilitást igazolják a jöttmentek felé.
  • Tetsuo
    #22
    És akkor mi van? Azért nem igaz, mert "náci"? Ennyi az érved, a nácikártya? Ez éppen olyan, mintha egy náci 1943-ban azt mondaná, nincs igazad, mert zsidó vagy. Te pont olyan vagy, akiket gyűlölsz.
  • Tetsuo
    #23
    Egyetértek. A Facebookon, Twitteren stb. erős balliberális cenzúra van, amelyik elnyomja a jobboldali hangokat. Napi szinten láthatunk rá példát. A magyar (szélső-)jobboldalt szinte fel is számolták ezeken a platformokon - ennyit a szólásszabadság libsi lózungjáról. A liberalizmus meg nem csak folyik, hanem szennyvízként ömlik minden médiacsatornán.
  • Tetsuo
    #24
    Minden szavad hazugság és cáfolható.
  • zola2000
    #25
    Én az amerikai alkotmánnyal értek egyet, ahol a szólás és kifejezésszabadság alapvető emberi jog (oké hogy a mainstream amerikai oldalak cenzúráznak de van millió kisebb oldal) az valamelyest akadályozza azt is hogy a demokrácia a többség diktatúrájává válljon a kisebbség felett/tabu témákról nem lehet beszélni sem ott olyan sincs.

    Mert most is mi van itt? Valaki azt írja hogy 'nincs vírus' akár öt évet is kaphat, nácik vonulhatnak módosított horogkereszttel, de például egy buddhaszobron nem lehet swastika? Nevetséges.

    A fegyverviselés más téma, mert az nem működik pár pisztollyal hogy megdönt a többség egy elnyomó rezsimet, viszont az hogy bárki könnyen szerezhet fegyvert a terrorizmus és iskolai lövöldözések táptalaja lett (a kulcsszó itt az hogy 'könnyen' )
    Utoljára szerkesztette: zola2000, 2020.05.17. 11:10:12
  • TokraFan
    #26
    Ezt nem értem. Éppen azzal példálóztam, hogy az ateistákat is törlik. Azok meg jellemzően nem a libsiket szokták zavarni. Oda akarok kilyukadni, hogy nem látok egyértelmű ideológiai alapú törlési metódust.
  • TokraFan
    #27
    "Mert most is mi van itt? Valaki azt írja hogy 'nincs vírus' akár öt évet is kaphat"

    A véleménnyilvánítás szabadságát, és a butaságból és/vagy szándékos tévhitek terjesztésével a közösség -másik ember- egészségét, akár életét is veszélyeztető magatartás között különbséget kell tenni! A konteo gyárosok közös pontja, hogy semmit nem tudnak bizonyítani, csak pofáznak bele a világba. Az oltásellenesek miatt lassan ott tartunk, hogy az évtizedek óta az oltásoknak hála már ismeretlen kórokozók, kezdenek ismét járványokat okozni, mert a sok ökör miatt nincs meg a megfelelő arányú átoltottság a népességben. Ez pedig pont az a buta, agyatlan, tudományos tényeket nem ismerő magatartás, mint amikor valaki olyan nyilvánvaló hülyeséget terjeszt, hogy "nincs SARS-COV-2 vírus". Az ilyet pedig nem törölni kellene, hanem direkt lecsukni, mert közveszélyes!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.05.17. 15:03:14
  • ozimak
    #28
    Jó, lehet hogy én is túloztam. DE! Párhuzamot vonni a középkor és a ma között azért erős lenne. Több szempontból is. Kevés cigánynak lenne keze pl.
    Itt most a kontextus inkább a véleménytöbbségről szólt mint "ideológiai igazságról". Meg tegyük a szívünkre a kezünket! Mindenki tisztában van vele mi folyik itt az országban! Ugyanúgy ahogy tisztában vagytok a politikusok lopásaival, ugyanúgy tisztában kellene legyetek a cigánybűnözés problémájával. Ha az egyiket letagadjátok, akkor onnantól kezdve hiteled veszted minden értelmes (nyitott szemmel járó) ember előtt.
    Hogyne kellene már??? Nem látod hányan még magát a problémát sem veszik észre? Vagy nem akarják... Akkor a te logikádból kiindulva sajnos kevés az a bizonyos ész.
    Megoldás?
    1. Nem az én dolgom. Viszont mint szavazó állampolgár, aki rendesen fizeti az adókat/járulékokat 18 éves kora óta, elvárom hogy megoldják helyettem a politikusok akiket én is fizetek!
    2. Azt tudom mi NEM az! Az "adjunk még több pénzt" biztos nem az. Hogy aztán ugyanúgy láthassuk őket a híradóban ahogy 10en halálra vernek valakit poénból. pl....
    Eddig is kapták a családit, segélyt ugyanúgy mint mindenki más. Eddig is és ezután is ott lesz a lehetőség iskolába járni mint nekünk. Nincs kiírva az iskolák kapujára, hogy: "kivéve cigányok". Mégis arányaiban nézve náluk valahogy nem alakult ki a(z elmúlt 30 évben sem) "legyünk normálisak" érzés. Persze köztünk is van bőven bűnöző sajnos, de az arányok szinte összehasonlíthatatlanok. Miért van ez szerinted? Miért van az szerinted, hogy náluk az a jó példa ha valaki legalább egyszer már megjárta a börtönt? Régen is voltak itt cigányok, nem volt velük semmi baj. Ez a hozzáállás az utóbbi 20-30 évben alakult ki ennyire drasztikusan náluk. Már nem dívik zenészcigánynak lenni, már nem elég köszörűsnek lenni vagy ószeresnek. Most a kés, a drog és a nők futtatása a menő (mint azt láthattuk épp a múltkor kapták el a brigádot akik nőket futtattak németországban vagy svájcban). Gyönyörű evoluciója a gondolkodásmódnak és szépen mutat előre a cigányság fejlődése felé! Szerintem a megoldást amúgy nem nekünk kellene "kitalálnunk"... Hanem a cigányoknak kellene kevesebbet bűnözni és többet tanulni! Ennyi... nem kell hozzá még politikusnak sem lenni, hogy ezt a képletet megoldjuk.
    Te milyen megoldást tudsz egy olyan problémára ami saját magát generálja? Pénz? Mégtöbb pénz? Külön iskolák? Minek?? Ki merné őket tanítani szerinted miután rendszeresen verik, leköpik és inzultálják a tanárokat (többször is volt a tvben is)? Saját cigány tanárok? Esetleg... ha találsz annyit, hogy régiónként legalább egy iskolára valót összeszedj. De szerintem ők is vannak annyira normálisak (mert vannak, mint mondtam), hogy nem sokáig bírnák. Ezt kívülről nem lehet megoldani az tuti. Csak erővel. Pl. elvenni a bűnöző családok gyerekeit már kis korban, kiszakítani a miliőből és taníttatni. Ezt lehet. De amíg az EUban vagyunk ilyet még gondolatban sem lehet. Rögtön 17 különféle civil szervezet és 30 különféle mindenhájjal megkent ügyvéd adna be keresetet az állammal szemben és meg is nyernék. Aztán a gyerek mehetne vissza a bűnözők közé akik még egy jókora "kártérítést" is kaphatnának.
    Biztos vagyok benne, hogy egészen addig amíg (az itt is írogató) egyes embereket nem éri atrocitás addig a véleményük nem fog változni.
    Amíg nem titeket kapnak el a blahán vagy valahol vidéken addig megy az önkéntes ombudsmankodás a "tömegek" szimpátiájáért.
    De amíg élek nem fogom tudni megérteni, hogy hogyan tudtok olyanokat védeni akik a saját kislánya előtt vertek halálra egy köztiszteletben álló tanárembert, majd most még ők kapnak kártérítést. Ez 2020? Itt tartunk? Ez az igazság? Ez a törvény? A jog? Ez kell nektek? "Mindenki szarjon rá addig amíg nem vele történik meg." Tényleg ez a jó hozzáállás? Ezeket védjük? Meg akiket most kaptak el luxusautókkal meg 3 centi vastag fuxokkal, többmillió készpénzzel... Úgy futtatták a lányokat kint, hogy halálosan megfenyegették őket és elvették mindenüket. Ezeket kell védeni? Ők a szegregáltak? Egy ideig tele volt velük az 1es villamos vonala ahogy minden állomáson (de főleg ugye a híres neves hős utcai résznél) szipuztak, drogoztak, tűvel szurkálták az utasokat. Sorolhatnám... de szerintem mindenki tisztában van vele, csak a 21. század vívmánya sokaknak nagyon bejön: "Társadalmi igazságosság" ami valójában csak elméleti síkon "működik". Mint a kvantumfizika.
  • lefogesni
    #29
    "Na ezért vagy te egy sötét fasiszta, mivel szerinted a "Cigánysággal" van baj!

    Vannak gyilkos, tolvaj stb. cigányok. Ahogy vannak gyilkos, tolvaj stb. nem cigányok is.

    A felsorolt, cigányok által elkövetett bűntetteket a nem cigányok is sűrűn elkövetik, azok nem basszák a csőrödet????

    Még az elhíresült falusi esetekben is van néhány cigány hangadó, akik gyűlölködő hangját hallod, emiatt azonosítod ezt a cigánysággal, de köztük is a nagy többség békében akar élni, még ha nem hagyják őket békében, különösen az olyanok, mint te..."

    A kolléga nem hagyja őket békén???
    Persze,nyilván aki kimeri mondani az igazságot,az fasiszta!
    Mi más lehetne. :)
    Pedig a CIGÁNYSÁGGAL KURVA NAGY BAJ VAN!
    Nagy betű,hogy értsd !
    És ebben a Kádár óta mindenki hibás aki azóta kormányon volt!
    Nonsens hogy mindig velük van a probléma,közben a többi hazánkban élő kisebbséggel probléma nélkül tudunk együtt élni
    Nonsens hogy több száz év alatt nem tudtak asszimilálódni ahhoz a többségi társadalomhoz,akik befogadták őket!
    És ez nem pénz kérdés!Erre évszázadok álltak a rendelkezésre,de akarat a részükről láthatóan a mai napig nincsen!

    Nonsesns hogy náluk rengeteg helyen azt látod meg eszi őket a kosz,szutyok,(erről videók vannak a youtubon) hogy ebben igénytelenségben nevelik a gyerekeiket,aki ezt viszi tovább,és akikből sajnos jó eséllyel a jövő bűnözői lesznek.
    A tisztaság,rendezett udvar,levágott gaz,összeszedett szemét nem pénz kérdés.
    Nonsens hogy a börtönben az arányuk minimum 60-70 % ,úgy hogy a leg pesszimistább becslés szerint is még mindig 4x többen vagyunk!
    Bicskanyitogató hogy láthatóan nincsxen vissza tartó ereje,és nem is szégyen az ő szubkultúrájukban az,ha valaki börtönben van,vagy volt! Külön kategória született a legnagyobb videó megosztó portálon emiatt...
    Bicskanyitogató hogy Magyarországon, valahogy csak náluk fordul elő,hogy hordába verődve,fél állat módjára embereket lincseljenek meg!

    Vérlázító hogy idős emberek,akik egy életen át dolgoztak ,rettegve járnak vidéken templomba,rettegve fekszenek le éjjel,mert cigány honfitársaink vegzálják,meglopják,és sajnos sok esetben bántalmazzak,és meg ölik őket ,a kevéske javaikért!
    Vérlázító hogy egy társasházban akár egy deviáns család közülük, tönkre tudja tenni a normális lakók életét!
    Vérlázító hogy odáig jutottunk,hogy szempont lett költözésnél ,hol mennyi cigány él.
    Hogy azt kérdezgetik egymástól a magyarok az interneten, van e kiválasztott településen,vagy a szomszédban cigány.
    És nem lakosság lett rasszista,hanem ők tettek rengeteget azért ,az eltelt évtizedek alatt hogy ne akarjunk a közelükbe élni ,ha van választásunk...

    És elképesztően dühítő,valamint csak tovább fogja mélyíteni az amúgy is hatalmas ellentéteket az: hogy azért mert deviánsan viselkedtek,azért mert alapvető higiéniai porlámáik voltak,azért mert tönkre tették a többi gyerek tanulásának lehetőségét,(ennek folyamodványaként és a mindennapi terror miatt el is vitték őket a magyar szülők időt,és pénzt ne kímélve),és azért mert már a tanárok sem bírtak velük,egy nem ilyen estekre hozott törvény miatt ,ezt a viselkedést jutalmazzuk!

    És ezt tudnám sokáig sorolni még...

    És a leg elszomorítóbb, hogy az olyanok mint Te,csak tetézitek a bajt azzal,hogy igyekeztek mindennemű párbeszédet elfojtani,csirájában ,és különböző,az eltelt évtizedek alatt, a baloldal által bunkósbotként forgatott panelekkel érvelni.Náci,kirekesztődő,rasszista ,stb...
    Megsúgom hogy nem lesz rasszista az,aki egy népcsoportot az alapján ítél meg,ahogy annak a népcsoportnak többsége viselkedik,és él .
    És ettől még el lehet ismerni hogy vannak kurva rendes,dolgos cigány emberek,családok.
    Csak a tapasztalatok azt mutatják hogy a túlnyomó többségük nem ilyen.
    És attól sem lesz rasszista-náci,stb valaki hogy Te,és a hozzád hasonlók(akik az én tapasztalataim alapján is kisebbségben vagytok az országban) folyamatosan le rasszistázzátok azt,aki mer mást mondani ,mint az épp aktuális mainstrem bal oldali vélemény.
    Azt vettem észre hogy úgy vetitek magatokat arra,aki ki meri mondani e témában a tőletek eltérő véleményét,mintha itt minden hét végen össze verődne a magyar lakosság ,és cigányokat vegzálnának.
    Pedig ez fordítva sokkal inkább igaz!


  • zola2000
    #30
    Az oltásellenesekről ez jut eszembe:
    http://parkocka.hu/csoallat/erintesvedelem/

    Vagyonokat költünk oktatásra, minden hivatalos helyről is az megy hogy kell az oltás, hogyha az sem elég, akkor talán meg is érdemeljük.
  • monk00
    #31
    Én csak annyit tudok, ha pl a szomszédom megöl, vagy megver valakit, akkor nekem is rosszul esne ha egy kalap alá vennének bennünket. A bún az bűn.. Az nem bőrszín, és vallás függő. Mint ahogy nincs magyar bűnözés, úgy nincs cigány, vagy zsidó bűnözés sem. Engem is értek már inzultusok, de azért nem ítélek el egy egész népcsoportot. Aki ezen nem tud felülkerekedni, azt általában félre nevelték a szülei. Vagy ha nem, akkor szimplán hülye....
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #32
    "i olyan nyilvánvaló hülyeséget terjeszt, hogy "nincs SARS-COV-2 vírus""

    Nincs is. A vírus neve COVID19, az okozott megbetegedést hívják SARS-COV2-nek.
  • Akva
    #33
    "jobboldalt szinte fel is számolták"

    Te is bizonyítod, hogy sajnos nem.
  • Akva
    #34
    Kövér már előzőleg bejelentette, hogy az ellenzékiek nem magyarok. Most Orbán saját magát is kitiltotta a magyarok közül, vagy mi?
  • Akva
    #35
    Nagy különbség, hogy a zsidó akkor is zsidó, ha nem akar az lenni, a büdös náci viszont szabad akaratából náci. Továbbá attól, hogy zsidó valaki lehet jó ember vagy rossz ember, a náci eleve azért lett náci, hogy elnyomjon, sóvárgása szerint akár meggyilkoljon embereket, akiknek valamiért nem tetszik a pofája. Leggyakrabban a származás okán, vagy azért, mert nem ért egyet az elnyomással, gyilkolással stb.
  • Akva
    #36
    "erről videók vannak a youtubon"

    Bármikor tetszés szerinti mennyiségben lehetne videót készíteni koszos magyarokról vagy bármilyen náció koszos egyedeiről. Elenben koszos gazdag cigányt te nem mutatsz. A koszosság bizony a kilátástalanság függvénye. A hoszabb ideje hajléktalan magyarok is koszosak például. Győzikééknél enni lehet a földről!
  • lefogesni
    #37
    "Bármikor tetszés szerinti mennyiségben lehetne videót készíteni koszos magyarokról vagy bármilyen náció koszos egyedeiről"

    Senki sem állította ,vagy tagadta el azt, hogy a magyarok között nincs erre példa.Csak sokkal kevesebb...
    Már megint az arányokról van szó.
    Én azt mondtam,és mondom hogy órási különbség van a két kultúra között,aminek része,méghozzá rémisztő ,és elgondolkodtató része ez az elképesztő igénytelenség is ,amit te nemes egyszerűséggel a "a kilátástalanság függvénye" névvel illetsz.
    Sokkal kevesebb koszos,szutykos-putris magyar portát láttam akár személyesen ,akár az interneten az eltelt éveim alatt ,mint ugyanezt cigány kivitelben.,És még mindig ott van a tény ,hogy 4x vagy 5x több ilyet kellet volna látnom magyarban,ha a probléma egyforma arányban állna fent .
    De nyugodtan cáfolj meg,mutasd meg hogy annyi,vagy több van.
    Mutasd meg azokat a tipikusan magyar településeket,gettókat,ahol csak magyarok élnek ,és olyan állapotok uralkodnak mint mondjuk ezeken a helyen.Tőlem mutathatsz olyan településkét amiket a cigányok laktak,és szépen rendben tartották ,de magyarok beköltöztek,és leamortizálták őket..
    A teljesség igény nélkül...

    [/URL]
    [URL=https://www.youtube.com/watch?v=9699lfXEYvI]

    [/URL]
    [URL=https://www.youtube.com/watch?v=YZugI8zTZOo]

    [/URL]
    [URL=https://www.youtube.com/watch?v=DUb4ycv29ms&t=182s]

    [/URL]
    [URL=https://www.youtube.com/watch?v=r4IDjQZXQto]

    [/URL]
    [URL=https://www.youtube.com/watch?v=12GoS4n42qo]


    És azt is mutasd meg hogy ,hogy azokból a helyekből,4x,5x annyi van mint amennyi a cigányok lakta helyekből van
    Mert lakosság arányosan így kell lenni,ha nem rosszabb a helyzet náluk,mint nálunk!
    Azt is biztos megtudod magyarázni hogy hogy a francban hogy ugyan abban a faluban,ahol a cigányok élnek elképesztő higiénia körülmények között,akár 5,6 gyerekkel,pár házzal arrébb ,a nevetséges nyugdíjból tengődő magyar idősek,rendezett portát,virágzó kerteket ,gyümölcsösöket tartanak fent ,és gondoznak?
    A hajléktalan példád nem releváns,mert én nem hajléktalan cigányokról beszéltem !


    Utoljára szerkesztette: lefogesni, 2020.05.18. 18:42:44
  • ozimak
    #38
    "ha pl a szomszédom megöl, vagy megver valakit, akkor nekem is rosszul esne ha egy kalap alá vennének bennünket."
    Mekkora logika... ezt most inkább nem is kommentálnám.
    Mint ahogy nincs magyar bűnözés, úgy nincs cigány, vagy zsidó bűnözés sem.
    De van. Csak nem mindegy milyen az aránya, de ezt úgy látom az atya úr istennek se bírjátok megérteni. Van magyar, van zsidó és van cigány is a börtönökben. 16-18 ezer ember van börtönökben magyarországon. Ha ez mind magyar lenne akkor is kb. 0.2% a teljes lakosságra vetített arány. Most akkor menj be és számold meg hány cigány és hány magyar van bent. Mindezt vesd össze a 9 millió magyar emberrel és a kb. 4-500 ezres cigány lakosság számával. Nézd meg a két százalékszámot és utána beszélgetünk.
    Aki ezen nem tud felülkerekedni, azt általában félre nevelték a szülei. Vagy ha nem, akkor szimplán hülye....
    Nyilván... hiszen te mint elfogadó és toleráns ember ezt megmondtad. Egészen addig vagy toleráns, amíg nem kerülsz kellemetlen helyzetbe. Majd utána egész egyszerűen lehülyézel mindenkit akinek más véleménye van mint neked. Gratulálok! Még én sem hülyéztem le sem csaba161 kollégát aki le "sötét fasiszta"-zott, vagy a "férgező" gombabácsit sem.
    Dehát mit tudhatok én mint sötét, hülye, neveletlen, fasiszta náci? Ennyi toleráns, liberális gondolkodású rendes ember között én nem rúghatok labdába. :)
    Szánalmasak vagytok... romba fogjátok dönteni ezt a világot.
  • monk00
    #39
    Én is kerültem konfliktusba cigányokkal. Sőt, a nagymamám tyúkjait is ellopták, nem egyszer. Engem is megfenyegettek többször is. Budapesti vagyok, így jó párszor már én is estem ennek áldozatául. Tehát tudom hogy miről beszélsz. És még valami. A szomszédunk zsidó volt. Igazi mocsokládák voltak. De én akkor sem azt mondom hogy a cigányok, meg zsidók, vagy arabok stb stb...
    Csak azt az embert teszem felelőssé, aki csinálta, és nem az egész családját. Pláne nem egy népcsoportot. A börtönökről meg annyit, hogy magyarországon, vagy inkább úgy mondom hogy keleteurópánban igen furcsán értelmezik a törvényeket. Nincs egyenlő bánásmód a bíróságokon, sem pedig a rendőri szerveknél. Ha én magyarként elkövetek valamit pl a románoknál, vagy szlovákoknál, akkor pontosan ugyanazért a bűntettért egy román kevesebbet kap mint én. Csak azért mert magyar vagyok. Ez nálunk ugyanígy van. Szóval az esélyegyenlőség keleteuróapában=a 0-val. Menjél ki az ukránokhoz, és ott majd éreztetik veled hogy mi az a hátrányos megkülönböztetés. És mi még magyarok jobb esélyekkel is indulunk, mint a cigányok. Mert ha nem szólalsz meg, akkor nem tudják hogy magyar vagy. De egy cigány ezt nem teheti meg. Én nem akarlak meggyőzni semmiről sem. Előbb utóbb majd az élet fog helyettem meggyőzni. Ha más nem, akkor majd mikor a halálodon leszel, és imádkozol hogy isten bocsásson meg neked, mert nem voltál jó ember. És azért te sem gondolod komolyan, hogy Jézus majd nem teszi fel neked is a kérdést, hogy miért gyűlölteted embertársaidat, mikor ő nem ezt tanította. Akkor is ezekkel a mindenki által átlátszó érvekkel fogod majd védeni magad? Ez minden csak nem keresztényi. Egy olyan országban ahol a gyerekeket úgy engedik el az óvodába, hogy ne barátkozzon zsidókkal,cigányokkal, ázsiaiakkal stb... akkor nem lehet csodálkozni hogy az a gyerek felnőtt korára egy megkeseredett antiszemita lesz. És ez sajnos magyarországon, illetve keleteuróapában mindig is így volt. De mindegy is. Hisz, míg a gyűlölet nagyobb mint a józan ész, addig kár minden szóért. Szóval nyugodtan legyen csak hitler a példaképed, mert előbb utóbb mindenkit utolér a sorsa. Hitlert is utolérte :) Isten elől nem lehet elbújni, nem lehet eltitkolni semmit sem. Ezt ne feledd
  • ozimak
    #40
    Nem hiszek istenben/jézusban/szentakármiben.
    Egy olyan országban ahol a gyerekeket úgy engedik el az óvodába, hogy ne barátkozzon zsidókkal,cigányokkal, ázsiaiakkal stb... akkor nem lehet csodálkozni hogy az a gyerek felnőtt korára egy megkeseredett antiszemita lesz.
    Nyilvánvaló, hiszen te minden családhoz bejáratos vagy és látod/hallod ahogyan elindítják őket ezzel a szöveggel az iskolába...
    De mindegy is. Hisz, míg a gyűlölet nagyobb mint a józan ész, addig kár minden szóért. Szóval nyugodtan legyen csak hitler a példaképed, mert előbb utóbb mindenkit utolér a sorsa. Hitlert is utolérte :) Isten elől nem lehet elbújni, nem lehet eltitkolni semmit sem. Ezt ne feledd
    Miután burkoltan le "neveletlen hülye"-ztél, elég hülyén veszi ki magát a te szádból isten meg jézus de legfőképpen ez a gyűlölet duma.
    Szóval nyugodtan legyen csak hitler a példaképed, mert előbb utóbb mindenkit utolér a sorsa. Hitlert is utolérte :)
    Nem tudom honnan veszed, hogy "hitler a példaképem" mikor egy szavammal sem bántottam egyetlen egy zsidót sem. Semmi bajom velük. Csakúgy mint ahogy pl. a kínaiakkal sem. Dolgoznak, élnek, nem bűnöznek. Sőt ilyetén módon pl. még a románokkal és az ukránokkal sincs.
    Logikád kikezdhetetlen. Ezt már az előző "szomszédos" hasonlattal is bebizonyítottad. Nyilván mert azt gondolom, hogy nem kötelességem a saját hazámban mindent eltűrnöm, akkor kapásból hitler a példaképem. Magától értetődő. Legalábbis szerinted.
    Nagyon egyszerű megoldást tudok ám erre a szerinted eltérő bánásmódra: Ne bűnözz! Ennyi... ha nem kerülsz bíróság elé akkor nagy valószínűséggel börtönbe sem. Ugye milyen nagyszerű? :)
    Már ne haragudj de papolsz itt istenről meg jézusról, miközben szerinted nem azzal van a baj, hogy valaki (mennyi és mekkora) bűnt követ el, hanem azzal ahogy eljárnak vele szemben vagy elítélik. Tízparancsolat már smafu? Az már elavult?
    Ezekre a "menj ki az ukránokhoz" megnyilvánulásokra meg annyit tudok csak mondani, hogy én direkt nem akartam odavágni, hogy menj le gyöngyöspatára vagy egyéb köztudottan "szép" helyre lakni. Ha már annyira szerinted nem létezik olyan hogy cigánybűnözés akkor költözz be a hős utcába vagy menj le egy cigánytelepre és mutasd meg nekünk fasisztáknak, náciknak! Gyerünk!
    Mindazonáltal az is érdekes ahogy te is megnyilvánulsz a zsidók felé: "A szomszédunk zsidó volt. Igazi mocsokládák voltak. De..."
    Nagy hívőként. Ez minden csak nem keresztényi. Ugye? Meg az ukránokkal és szlovákokkal sem vagy látszólag túl jóba... akik eddig szóba sem kerültek. Amit én írtam a cigányokról az igaz. Be lehet menni a börtönökbe körülnézni. Erre érdekes módon csak ilyen általatok kitalált konteókkal tudtok reagálni mint "nincs egyenlő bánásmód". Viszont az ukránok és szlovákok maximum utálnak minket. De nem ütik le 3000ft-ért a nagymamámat és nem rugdosnak halálra ha elsodrom a lányukat 10-el a földúton. Ja és nem késelnek pl. halálra csak mert "csúnyán néztem" rájuk a discoban. Nekem semmi bajom nincs sem a zsidókkal, sem a kínaiakkal, sem a szlovákokkal, sem a románokkal, sem az ukránokkal. Mert ha ezek szembe jönnek velem az utcán akkor nem kell átmennem a másik oldalra. De ha egy csapat rosszarcú cigány... Hát mindenki tegye a szívére a kezét! Nem kell rá válaszolni!
    Ezt a hitlert meg istent, meg utolér a sors dumát mondd el légyszíves ennek a "úriembernek" pl.! Sors meg faxom... szerinted van olyan hogy karma meg sors??? Akkor ezek hogy nem döglöttek még meg??? Vagy csak nekem jár a sors meg karma aki nem bűnözik? Vagy hogy van ez? Valakit megkéselt, majd megrugdosta a földön, kapott 13 évet, harmadolták, szabadult, majd rögtön tartott egy akkora szabadulóbulit hogy egész enying nem aludt.
    Harmadolták!!!! De persze "egyenlő bánásmód" nincs... peeersze. Tudod az ilyen embereknek mint ti én tiszta szívemből azt kívánom, hogy kapjatok még pofont az élettől amíg ki nem józanodtok.
    Nekem ne gyere ezzel a "jó ember" dumával ember... 12 éves koromig alkoholista szülők mellett "nevelkedtem", borér jártam apámnak, meg néztem ahogy üti veri anyámat meg engem. Mégis elmentem iskolába. Mégis lettem valaki! Hogy van ez? 20 éve mást sem csinálok mint dolgozok mint a barom és ellátom a jelenleg 87 éves betegeskedő nagymamámat akivel egy háztartásban élek. Mindemellett 7 évet nyomtam le önkéntes tűzoltóként zuglóban. Nekem már nem kell semmit sem bizonyítanom senkinek. Az összes ismerősöm ismer és elismer. Én egyenes ember vagyok gerinccel. Nem olyan szó szerint álszent mint te, aki bort iszik és vizet prédikál.
    Ha én tudok így élni, akkor hogy lehet hogy a fentebb linkelt "úriember" hátrányosabban él mint én? "Harmadolták" Mutass már egy olyan videót, ahol fehér magyar embert ünnepelnek azért mert börtönben járt!
    Téma lezárva!