54
"Ultimate space sandbox"
  • Tuvok #1
    Üdv.

    Sokáig keresgéltem, de meglepetésemre nem találtam a játéknak topikot. Habár Early Access-ként 2017 óta elérhető, de csak idén márciusban jelent meg az 1.0
    Hogy miről van szó ? Űr sandbox, kereskedés, roncsok bontása, kalózok és idegenek levadászása, bányászat, bánya vagy gyárállomás építése, kalózkodás, felfedezés, milliónyi bejárható szektor (szó szerint !), és a legfőbb szempont: hajóépítés. A dizájnnak gyakorlatilag a türelem és kreativitás szab határt, teljes mértékben személyre szabható mit építesz, A kezdeti gyufás skatulyából kiindulva a későbbi hatalmas vadászhordozókig vagy kereskedő bárkákig. És ugyanez igaz az állomásokra is. A Steam-en elérhető több ezer dizájn közt valóban vannak elképesztően szép gyöngyszemek, annak ellenére, hogy az egész Legózásnak tűnik. Mert kicsit az is. :D

    A játékban van single és multiplayer is.

    Elsőre valóban furcsa lehet a kinézet, Minecraft-szerű kockák mindenhol, de aki nem csak a grafika miatt szereti az X-sorozatot vagy az Eve Online-t az nem fog csalódni, ugyanis a játék VESZÉLYESEN ADDIKTÍV!

    Steam link

  • Montanosz
    #2
    köszi teccik +fav

    bővebb ismertetőt kezelésről stb ha tudsz dobbj már linket, nem baj ha ánglisul van
  • Tuvok #3
    Youtube-on sok használható Beginner Guide van, azokból tanultam el sok mindent, linkelek párat:







  • BladeW
    #4
    Vannak bizonyos gyerekbetegségei (főleg ami a UI-t érinti), de ha megvan a "commitment" túl lehet ezeken lendülni. Én is csak megerősíteni tudom, veszélyesen addiktív. Úgy röppent bele 60 órám, hogy észre se vettem. Tökéletes karanténjáték!

    Tegnapi sztori, megépítettem életem első bázisát, ami egy steel factory lett volna. Épp jött valami tutorial üzenet, hogy biztosítást kellene kötni, erre beugrott 3 kalóz és AZONNAL szétlőtte a bázist. -7 millió credit. Nem probléma... Építettem inkább egy silicon mine-t azt meg lehet próbálni ellőni.

    Egyébként már a barriernél vagyok, Xanion bányászat pörög ezerrel, és sikerült szövetségre lépni a helyi (egyébként óriási kiterjedésű) birodalommal. Az a terv, hogy együtt ütjük majd a Xsotanokat, csak a reinforcement token ára még eléggé borsos.
  • Tuvok #5
    Ha valakinek kedve lenne online játszani, 32 playeres Nitrado Game Server-en (csak egy 32-es Nitrado van, szóval nem lehet eltéveszteni) kezdtünk nem rég egy új játékot, van egy 2 fős Alliance is. :)
  • Montanosz
    #6
    hát én csak a virágboltit néztem de tényleg van hangulata, megkértem rá a gépi fordítást, abbol kiderül lehet e egyáltalán forditani max ahogy játszom előre haladva magyaritom rendesen, persze ahon sokéig tarto otthonlét kell
  • Z33noo
    #7
    Az eredeti verzióban a fejlesztök hirdetik, hogy segits nekik leforditani a te nyelvedre és hivatalosan is belerakják
  • Montanosz
    #8
    aham ez jó hír
  • Ssenkradlive
    #10
    https://translate.avorion.net/projects/
  • Ssenkradlive
    #11
    Fingom sincs hogyan kell ide linket beilleszteni, de az alábbi az.
    Bárki fordíthatja.
    Nagyon jó játék, és valóban ráférne a fordítás, bár az alap dolgok kézreállnak benne egy "gyakorlott űrszimesnek", de a tutorial az nagyon kevés és felszínes, rengeteg dologra magadtól kell rájönnöd ha van fordítás, ha nincs...
    Inkább egy jó kis magyar fórum kellene, ahol sok infót lehet szerezni egymástól.
    Reméljük ez lesz az.
    Üdvözlöm az indulását. :)

  • Montanosz
    #12
    gépi nemsokára lesz, aztán a játékben haladva lehet magyarosabbá tenni, ugy emlékszem van egy könyvtár teli szövees fájllal amiben mindendt elmagyaráznak, link beszurása meg a url beszurásra opcio
  • Nomad90Hun
    #13
    Na belenéztem én is, a tutorial után sikerült szétlövetni magam.
    A fizika része már most tetszik, csináltam elsőre (jobb ötlet hijján) egy dobozt 4db hajtóművel és a tehetetlenség szépen elvitt a bázis melett mikor dokkolni kellett volna.

    Azt meg nem vártam, hogy miután megkapom a rejtett rendszereket mutató kütyüt rögtön kalózokba botlok. Azok lőttek rommá.
  • BladeW
    #14
    Inertia dampenert kell tenni a hajóra, az tud lassítani. Nagy hajókra az is kevés lesz, hozzá kell szokni a sodródáshoz. Elején nagyon fontos túlélés szempontjából (ugyanis engem is rommá lőttek először, még normalon is, ahol ugye csak 20% sebzést kapsz) az integrity field generator, ami egyben tartja a hajó részeit. Ez csak titaniumtól elérhető, ezért 1st prio a titanium bányászat. Ha szerencsés vagy a kezdő rendszerben is fellelhető.
  • Nomad90Hun
    #15
    Azt raktam is a hajóra, a probléma gyökere inkább abban volt, hogy a 4db hajtóművel az utánégetőt marha fejjel az állomástól 500m-re kapcsoltam ki, a drone-os tapasztalatok alapján, és szépen elsuhantam a dock mellett, szerencsére egy gyors 180 fokos fordulat segített kezelni, azóta már olyan 1km körül kezdek lassítani, ekkora hajóval az is jó, nagyobb dögökkel még durvább lesz gondolom.
  • Tuvok #16
  • Nomad90Hun
    #17
    Szép hajó, bár én tudnék ilyet összerakni.
    Meg hogy az ördögbe csináltál kerek részeket rajta, nekem csak szögletes elemek vannak, mondjuk nem lenne meglepő, ha jobb anyagokból más alkatrészeket lehetne csinálni.

    Tegnap megpróbáltam egy új játékot soloban, most már találtam a kezdő rendszerben titániumot is, és több fémet bányásztam, amivel nagyobb hajót építettem, csak az energiaellátásra és a manőverezésre nem gondoltam, bár az, hogy nagyobb a hajó tömege a nagyobb mérete miatt adja magát, hogy lomhább és több energiát eszik. Gyorsan dobtam rá 1-2 napelemet, de sajnos a helyzeten nem javított. Valami csapatos ökörködésben benne lennék.
  • Tuvok #18
    Kerek alkatrészek nincsenek de ívesek és hegyesek igen, és a "kerekség" titka annyi, hogy eleget tegyél egymás mellé. A kör is gyakorlatilag pontok halmaza.
    A hajó a képen 8600 blokkból áll, az alapja workshop-os, de mivel moduiáris (tele van framework-kel) saját szájízemre tudtam alakítani. Elképsztően szép dizájnok vannak Workshop-ban, amik alapnak jók.
  • Nomad90Hun
    #19
    8600??? Te jó ég mekkora monstrum az akkor? Bár belegondolva a részek méretét tudod állítani. Mondjuk ahogy én néztem ha növeli az ember az építőrészek méretét a súly hatványozottan nő.
  • BladeW
    #20
    Bizony szép designok vannak ;)
    Warhammer 40k

    Lehet custom factionoket is gyártani, szóval nemkevés munkával de elvileg bármilyen univerzumot össze lehetne rakni (nyilván tele van SW, ST hajókkal is ha valakinek arra van gusztusa).
  • Tuvok #21
    Első elgondolásom egy szép zöld romulán warbird megépítése volt. Aztán kiderült, hogy már van több is. :D
  • BladeW
    #22
    Napelemmel nincsenek jó tapasztalataim, állomásokra talán jók lehetnek. Túl nagy a tömegük és túl kevés energiát adnak. Titanium már tud energiát termelni inkább azzal érdemes nekiindulni.

    Thrustereknél érdemes arra figyelni (lehet a tutorial is mondja, nem emlékszem rég volt), hogy a tömeg-középponttól minél távolabb helyezd el, jobb lesz a fordulás. Illetve érdemes lehet még gondolkodni directional thrusterekben, azok csak két irányban működnek, de jobb a hatásfokuk.
  • Nomad90Hun
    #23
    Nah összehoztam végre egy működőképesnek tűnő hajószerűséget, bár inkább hasonlít valami borg bányász drone-ra mint akármilyen hajóra, de legalább jól fordul meg ilyenek.

    Ime:
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2020.04.14. 14:06:58
  • Z33noo
    #24
    Practice, practice, practice :D
  • Z33noo
    #25
    Az én Fekete Madaram
  • Z33noo
    #26
    És esetleg ha valakit az rettent el a játéktol, hogy "csúnya" meg hogy "legó kocka" meg ilyenek, annak pár kép az ürhajókrol amiket össze lehet rakni, ezek mind workshoppos gyönygyszemek:
    Carrier:

    Destroyer:

    Miner:

    Utoljára szerkesztette: Z33noo, 2020.04.15. 20:09:48
  • Nomad90Hun
    #27
    Kíváncsi vagyok, hogy akik ezeket összerakják mennyi melóznak rajta.
  • BladeW
    #28
    Én speciel 20 óra legózás után feladtam, hogy normálisan kinéző hajót csináljak :) Inkább játszok. Lehet amúgy komplett fleeteket is letölteni, en ezeket használom:
    LAC
    De ezek is jól néznek ki.
    NCI

    Nem muszáj abból az anyagból építeni amiből a WS verzió készült, lehet konvertálni fel/le, attól függően hol tart az ember.
  • Nomad90Hun
    #29
    Tényleg jól néznek ki.
    Kezdjük ott, hogy még az első hajó rendes összerakásával szívok, egyelőre titánium a legjobb amit találtam.
    Másik amin sokat filózok, hogy megéri-e az első hajót bányász szerűre szerelni, vagy azt inkább harcra gondoljam, és a drone-al bányászgassak? Utóbbi jobban manőverezhető is, a nagyobb hajók meg szétverik magukat egy-egy aszteroida mezőben szerintem, de lehet hülyeséget mondok.
    A multitól kicsit ódzkodok még, bár hirdette itt valaki a Nitrado szervert, nézegetem, folyton csak 2/10-en áll ez hogy lehet?
  • BladeW
    #30
    Amint van rá keret csinálni kell bányász hajót, legénységet toborozni, mining lasert rá, és küldeni passzívba bányászni. Akár shipyardban is lehet gyártatni, és legénységet is adnak mellé, nem feltétlen kell építeni. Később modolható, ha kell. Ha R tipusu mining lasert találsz akkor sokkal több nyersanyag jön be, de raw formában (ezért cargo is kell), ebből resource depoban lehet használható nyersanyagot finomítani. Felesleges nyersanyagot aztán el lehet adni. Legalábbis én így indultam :) De ha korán találsz jó minőségű trade modult rá lehet állni kereskedésre is, elég jó pénzeket lehet szakítani. Vagy lehetsz roncsvadász is Salvage laserrel, azokból is esik nyersanyag dögivel, plusz upgrade modulok is. TLDR: kezdő drónt minél előbb nyugdíjazni.
  • Tuvok #31
    Javaslat: minden Nitrado szerver felejtős, tanuljatok a hibánkból. :(
    Ugyanis az összes Nitrado szerver bérelhető, free trial idővel, tehát ideiglenes, csak addig él amit a bérlője fizet. 1 hét-1 hónap max. Ugyanez igaz a nodecraft és még mittomég melyik ideiglenes vackokra. És sajnos a miénk amin már pár hete játszottunk ma eltűnt, a mentéssel együtt. Utána kell nézni, hogy a szerver permanent-e, és csak azon szabad játszani online, erre többnyire a neve/leírása utal. Szerencsére a hajó dizájnok nem vesznek el (autosave).
    Szóval ma este ismét a bányász drónban ülünk, de ha minden igaz ezúttal megfelelő szerveren, csak az első pár nap nehéz, amíg újra beindulnak a dolgok.
    Bosszantó, szóval erre vigyázzatok.
  • BladeW
    #32
    Community Servers are coming!
    Lehet igényelni sajátot, ingyenes.
  • Tuvok #33
    Épp linkelni akartam.
    Jó lesz, de pont amikor végre találtunk egy normális szervert...:D
  • BladeW
    #34
    Beüzemeltem az első factory chain-t. Carbon Extractor + Coal Mine + Ore Mine (ez nem az enyém, helyi faction birtokolja) látja el a Steel Factory-mat, ami a faction Trading Post-nak passzolja tovább az árut. Cargo Shuttle-ök szállítják a nyersanyagokat és a végterméket is, így csak Ore-t, illetve a Carbon Extractornak Wheat-et kell vásárolnom. Kb 16 millióba került eddig a buli, Steel-re high demand van, háát kíváncsi leszek...
  • Tuvok #35
    Ha valakinek kedve támad online játszani és esetleg jönne Alliance-ba, az alábbi szervert keresse:

    [GER][PVE] Iron Sky - High Performance Dedicated

    Német szerver, állandó, a ping elég jó rá, teljesítménybeli problémákat se tapasztaltunk az elmúlt két hétben, így már bátran tudom ajánlani.
    Gondolkodtam, hogy jelentkezek a community szerver dologra, de egyrészt nem sok kedvem van megint nulláról kezdeni, másrészt az sem Mo-n lenne, harmadrészt amíg vannak jól működő magán szerverek addig nem sok értelme lenne 2-3 ember miatt fenntartani egyet. De ha véletlen valaki csinál egyet, szóljon. :D
    Bár a korábbi szerveren ahol játszottunk volt magyar nevű player, de alapvetően gondolom nem túl sokan vagyunk, sajnos. :)
  • BladeW
    #36
    Tegnapi sztori:

    Felszereltem egy 13 slotos dreadnought-ot, 1 millió HP 4 millió shield 7k omicron tűzerő. Gondoltam akkor ideje a kalózok körmére nézni és megtámadtam egy barrier közeli bázisukat. Nem kicsit lepődtem meg, hogy 40k(!!) tűzerővel rendelkező cruiserekkel van tele a rendszerük, mindegyiken tesla turretek. Valamint olyan hiperblokkolókkal vannak felszerelve, hogy 5 percig nem lehet elugorni. Hát köszi. Behoztam még a carrieremet is 10 squadnyi fighterrel. Drenyával egyszer el tudtam menekülni, armort átalakítottam stone blokkokká, ami 100% védelmet ad tesla turretek ellen. A hajómról viszont így is lelőtték a turreteket, szóval az sem működött igazán.

    Sokáig ki tudtam játszani a védőket, nagyon kellett figyelni, végül elfogytak nagy nehezen, de megérkezett az erősítés, és mindkét hajómat kilőtték. 2 hajó újraépítése + javítások: 25 milla és 100 fighter bukta. "Dajó" ez a játék.
    Utoljára szerkesztette: BladeW, 2020.04.27. 19:32:58
  • Tuvok #37
    Merész vállalkozás volt.

    Ha nagyon szorul a hurok jobb el-boostolni és menekülve kivárni amíg a Hyperspace Interrupter lejár, és elugrani onnan amint lehetséges.
    Mindig legyen a hajódon Reconstruction Token, amiből ingyen és bérmentve újraépítheted a hajót, plusz érdemes tartani egy hajót Repair Turrettel, vagy néhány Repair Fightert, miután azok feljavítják a Hull-t 100 %-ra, a töréseket megjavítani már filléres cucc. Ezzel rengeteget spórolhatsz.
  • BladeW
    #38
    Reconstruction token újra vásárlása ami pénzes. Kb majdnem annyi, mintha újra megépítenéd a hajót. De legalább a turreteket visszarakja automatikusan. Amúgy persze megúszhattam volna, ha feladom, csak fele ennyi pénzem bánja, de túl nagy volt a csábítás :) Kijjebb megyek kicsit és ott fogok kalóz bázisokat pusztítgatni. Plusz megnéztem 1-2 turret factory-t, 37-es tech levelt lehet gyártani barrieren kívűl, borsos áruk van, de olyat építek ami nekem kell. Repair fighter jó ötlet.

    Ti hogy álltok?
  • Tuvok #39
    Épp ilyesmivel vesződünk, Turreteket gyártunk, csak előtte fel kellett húzni a reputációt az adott frakcióval, hogy olyat is lehessen gyártani, ami tetszik.
    Eddig többnyire felfedezgettünk, ma telepedtünk le végre, lett az Alliance-nak Home Sectora, bánya hozza a pénzt dögivel, van rengeteg nyersanyag, hajónk is van elég jó, amint normális Turrentjeink lesznek, megyünk farmolni a kulcsokat a Barrierhez. Most az elsődleges cél egy nagyobb területet lefoglalni az Alliance-nak, gyárakon, láncon is agyalunk. :)
  • lammaer
    #40
    Sziasztok, beszálltam én isaz ür minecraftba, hajnali 4ig bontottam az aszteroidákat :)

    Pár gyors kérdés:
    1. az AI által irányított hajók ugyanolyan hatékonysággal bányásznak mintha én csinálnám kézzel?
    2. mennyi idő alatt respawnolódnak újra az aszteroidák?
    3. van 2-3 chain turretem és még a kezdő területen vagyok, de a játék még mindig azt irja jóval gyengébb vagyok a környező hajóknál, szóval ha kalózt látok inkább elszaladok. Mégis mi az afegyverzet amivel az elején már bele lehet fogni a harcba?
    4. ha netán felrobbantanak akkor mit bukok? Vesznek a hajón lévő alkatrészek, turretek?
    5. roncsokat érdemes az utolsó szemig elbontani, vagy ha a nagyobb darabokat már felaprítottam akkor nem muszáj totojázni veluk? Az aprólékokat elég macerás levadászni
    6. Meg lehet vhogy jelölni a roncsokat hogy később megtaláljam őket? Volt egy űrharc (ahol persze a munka nagyját az NPCk végezték), 3 ellenséges hajó robbant fel, de utólag pl nem nagyon találom meg az elsőt. Szektor térkép nem jelöli, én meg vak vagyok hogy kiszúrjam...
  • BladeW
    #41
    1. Alapvetően: nem. Te ki tudod választani mit bányássz, ha több féle is van a rendszerben. AI nem priorizál. Mindazonáltal a manuális bányászatot a lehető leggyorsabban abba kell hagyni, és AI bányászokat munkába állítani. Addig te felfedezhetsz pl.
    2. Jó kérdés, állítólag 1.0-ban van egy bug, hogy csak akkor indul a respawn, ha teljesen kifogytak a bányászható aszteroidák. Innen kb fél óra múlva. Mining System kell, különben NEM fogod kibányászni az összeset, sok rejtve marad. A respawn-nak kb csak multiban lehet értelme, single-ben egyszerűen lehetetlen, hogy a galaxis kifogyjon.
    3. passz :) Sokat nem adnék erre a jelzésre.
    4. Nehézségi fokozat függő. Minden hajóhoz jár reconstruction token a létrehozáskor. Ha felrobbantanak repair base-nél visszakapod, turretestül. Rakományt, vadászokat bukod. Reconstruction tokent utána újra kell vásárolni!
    5. Nem sokat salvage-eltem kézzel, ezt is érdemes AI-ra bízni. Tractor beamet nem árt rá, és akkor nagyobb eséllyel húzza be az upgrade-eket is.
    6. lásd 5. Ha nincs ott hajód, szállj ki drone-ba és küldd el a hajódat salvage-olni. Meg fogja találni magától :) Strategic view nem igazán használható erre, mert nem forgatható a kamera, inkább zoomolj ki amennyire kell, és úgy nézz körbe.