7
  • end3
    #7
    De láthatóan még nagyobb fenyegetést jelentenek a nemzetek feletti pénzügyi manipulációkkal a multinacionális mammut-vagyonok, meg a nyílt társadalmi ideológiák. Az emberiség totális vesztét azok okozzák, nem Kína és nem is Amerika. A "ki lop kitől"-t is leginkább ezek használják az emberiség megosztására, a népek egymás ellen hangolására. (Miközben gond nélkül lehet, hogy "megrendelésre" a CIA "tulajdonított" el (másolt!) a bizonyítékként tálalt kínai IP-címeken, ügynökein keresztül..!)
  • Cefet
    #6
    "Kína komoly fenyegetést jelent" ...
    Nem tudom (de tudom), hogy az utóbbi 100 évben ki vívott több háborút: USA, vagy Kína?
    USA nagyobb fenyegetést jelent. Mindenbe is beleártják magukat.
  • Sequoyah
    #5
    Kicsit off, de egyebkent by design technikailag szar a rendszer. A tarsadalombiztositasi szam arra lett kitalalva, hogy a nyugdijasoknak legyen egy azonositoszama, ami alapjan a nyugdijat kovetni lehet. Gyakorlatilag annyit ert mint egy rendszam...
    Aztan elkezdtek minden masra is hasznalni, es hirtelen erzekeny adatta valt, amit elvileg titokban kene tartani, mikozben soha nem lett titkosra tervezve...

    Szoval nem is 2, hanem 3 hiba talalkozott. Nehezen vedheto adat, amit az Equifax nem is vedett rendesen, es persze maga a tolvaj.
  • Sequoyah
    #4
    Persze hogy balfaszsag, senki nem mondta hogy nem az... Szidjak is az Equifax-ot nem is kicsit, es meg folynak a perek ellenuk.

    De attol a lopas meg lopas marad. Ha te ellopod a szomszed biciklijet, akkor megbuntetnek teged, fuggetlenul attol hogy a pinceben tartotta lelakatolva, vagy kint felejtette az utcan lakat nelkul.
  • ostoros
    #3
    Jó, jó. 100 millió ember adatát egy helyen tárolni akkor is mi? Balfaszság én azt mondom...
  • Sequoyah
    #2
    Olvasd el a cikket kerlek eloszor, mert egyaltalan nem errol van szo. Nem allami adatokat lopak el, hanem egy privat penzintezet altal gyujtott adatokat. Azon adatokat, akiknek a FELADATA az hogy ezeket az adatokat kezelje.

    Olyan ez mintha "lopasnak" nevezned azt, hogy a bankod eltarolja a bankszamlaszamodat es szamlaegyenlegedet...
  • ostoros
    #1
    Nem tudnák ellopni, ha a saját államuk (USA) nem gyűjtené őket...

    Másképp fogalmazva csak azt lopták el megint, amit már egyszer elloptak...
    Utoljára szerkesztette: ostoros, 2020.02.11. 19:49:34