18
  • mumoka 2012
    #1
    nagyon szép az Apple és még kitudja miket csinálnak titokba ezeket nem csak pénzbeli büntetésre kéne ítélni hanem a büntetés mertékétől függően bezárni a gyárat jó pár hónapra és talán észbe kapna hogy mi a törvény.
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.02.10. 18:27:48
  • Tinman #2
    Az a baj, hogy szó szerint szektásaik vannak és azoknak aztán szállíthatod a tényeket, csak vakon azt képzelik, hogy ez a mesterségesen felhypeolt sznob szar őket jobbá és többé, sőt valamiféle elit ligába teszi. Aztán nem... ill. de, a szűk látókörű, agymosottak ligája az övék.
    Vannak szakemberek akik évtizedek óta a témával foglalkoznak, vannak műszaki videók, robbantott ábrák, etc., de ezek sem képesek arról meggyőzni a "mosottak" társaságát, hogy miről szól ez az egész és mennyire irdatlanul le vannak húzva a vevőik.

    És miért nem meggyőzhetőek? Szó szerint azért, mert fel sem fogják, meg sem értik amit látnak! Egyszerűen hülyék a témához! Műszaki analfabéták!

    Továbbra is: Nem az Apple-el van baj. Ők zseniálisan hülyét csinálnak ezekből... a vevőikkel van a baj.

    Legutóbb sztorim, iMac bővítés!

    - Alapból egy szarfos 1TB vinyó van benne, ezt ezek a kufárok 256 GB-os SSD-re 72 800 Ft-ért, 512 GB-os SSD-re 145 600 Ft-ért bővítik!!!!

    Fel tudjátok fogni??? Jelenleg egy minőségi 256 GB-os SSD max. 20.000 Ft, ha ehhez egy "erős" szerviz munkadíjat számolunk, akkor max +15.000 Ft-ról beszélünk.

    Az 512 GB-os SSD-nél 30.000 Ft az alkatrész, a munkadíj dettó 15.000 Ft. Hogy a picsába lesz ebből 145.600 Ft?????

    És akkor nézzük a ramok kérdést, mert azt is bővítünk!

    - Ebben a fosban DDR4-2400 MHz-es memória van, méghozzá alapból 8 GB! Ezt ezek kérem szépen 72.800 Ft-ért bővítik ki 16 GB-ra!!!!

    Elárulom, hogy egy ilyen gépbe plusz memóriát tenni HÁROM PERC!!!!!! HÁROM!

    A legmárkásabb DDR4-2400 MHz-es 8GB-os sodimm modul se kerül 16.000 Ft-nál többe és igen, perfektül fog vele menni ez a szarrakás.

    Tisztelettel kérdezném, mire kérnek el 72.800 Ft-ot? Mire? A szaktudásra? Mert arról fogalmuk sincs, ugyanis már egy nyomorult telóban sem hajlandók sok esetben alaplapot cserélni, vegyél újat!

    Az már csak hab a tortán, hogy aki 2020-ban képes úgy eladni egy !FÉLMILLIÓS! készüléket, hogy abban a rendszer meghajtó 1TB-os HDD, annak a fején kéne eltördelni az engedélyét!
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2020.02.10. 19:19:33
  • fotolit
    #3
    "Tisztelettel kérdezném, mire kérnek el 72.800 Ft-ot? Mire? A szaktudásra? "
    Elég nyilvánvaló, hogy az ordenáré mennyiségű hype masszív dollármilliókat emészt fel, szerinted ezt miből fedezik? Ma már egy komolyabb mozifilmnél is a promóció teszi ki a költségek felét, vagy akár még többet is.

    Másrészt meg egy fancyphone vásárlásával a "feelinget" vásárolják meg azok, akiknek erre igénye van, a "megtehetem érzést", vagy a (némiképp szánalmasabb) "Te tuti nem teheted meg, neked azért nincs" önámítást. Vitatkozni azért kár a kifejezett fanboy-okkal (ne aggódj, androidos oldalon is van elég elmebeteg), mert bekapcsol a kognitív disszonancia, amit kiégetni az emberek agyából nem lehet és ennek kiaknázását az Apple tökélyre fejlesztette. De tedd a szívedre a kezed! Ha tehetnéd, Te nem csinálnál hülyét a fél világból csilliárdokért? :)
  • gombabácsi
    #4
    mondjuk egy kb ugyanolyan hw-n az ios 2-3x gyorsabb mint egy android... :)
  • molnibalage83
    #5
    Hát igen. Egy fórumon egy mindenhez is értő ügyvéd megmagyarázta nekem, hogy azért köpködöm csak az almást telefont, mert savanyú a szőlő, hogy nem tudok egyszerre a 40 ezer forintos telefonommal 100 db ablakot nyitva tartani.

    Kb. itt kezdtem kopaszodni. Összesen nem telepítettem fel 6 appnál többet a telóra, amik közül kb. 3-at használok gyakrabban. Meg minek tarstak sokat nyitva? Hogy keresgéljem a sok szar között ami kell? Megnyitottam mindent, amit tudtam, és akkor sem lassult le. Ergo, ez az átlagembernek elég.

    Persze ma divat a szarért sokat fizetni valamiféle homályos elvek mentén.
  • molnibalage83
    #6
    A 43k Redmi 7 telómon valós időben zajlok minden. Ennél hova kell gyorsabb telefon...? És ezzel a telóval is az a bajom, hogy túl nagy. Nem lehet egy kézzel kezelni, mert nem éri át az ujjam.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.02.11. 11:27:26
  • Tinman #7
    Anno én nyitott voltam. Vettem iPad-et, vettem iPhone-et.,.. igaz egyiket se magamnak, hanem a nejemnek. Előbbit 3 hét után visszaadtuk és droidos tablet lett belőle, utóbbi a gar után 3-4 hónappal lett alaplap hibás. Ha Apple készüléket hoztak be javítani abszolút úgy álltam hozzá, mint bármi máshoz, amíg egyre inkább nem szembesültem én is az őrülettel.

    A legviccesebb az Apple matricás WD vinyó, ami náluk több, mint 60.000 Ft volt akkor, mi 2x nagyobbat és gyorsabbat tettünk bele !negyed! áron, szintén WD márkában. Erre nincs mentség! Ez lehúzás!

    Nem tudok a fejükkel gondolkodni... nem tudom elképzelni, hogy milliókat húzzak le folyamatosan.
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2020.02.11. 13:04:12
  • Tinman #8
    Zárt rendszer, zárt hw környezet, ha még arra se lenne képes, hogy u.o. hardveren gyorsabba legyen, akkor tényleg el is földhetik magukat. Ellenben a droidban n+1-féle hw-en kell futnia és elég jó is fut, már kb. a kitkat óta nincsenek vele különösebb problémák. (Nyilván bugok vannak 1-2 nagyobb frissítéskor, de ezeket elég jól beszokták foltozni.)
  • Tinman #9
    Ehh... ez a másik... amikor azt hiszi, hogy nem tudod magadnak megvenni és azért ekézed. Aztán de... csak nem vagy vak, vagy volt már és csalódtál benne, vagy ne adja ég értesz a témához.
  • passatgt
    #10
    a jelenlegi imac modellek majdnem 3 évesek... aki ma olyat vesz, az magára vessen :) valszeg heteken belül jön majd új modell, meglepődnék, ha nem ssd-vel lenne alapból a nyomi hdd helyett... viszont az is biztos, hogy a t2 chip is lesz benne, szóval későbbiekben max külső(thunderbolt) megoldással lehet csak bővíteni tárhelyet, ram meg rá lesz forrasztva alaplapra(bár a mac pro szerelhetőség szempontjából elég jó lett, szóval minimális remény van rá, hogy marad bővíthető)

    tárhely és memória bővítés mindig is drága volt, de imac esetében legalább otthon is cserélhető, nem muszáj tőlük venni. Megnéztem a HP all-in-one ajánlatát, náluk még drágább az upgrade: 256gb ssd 270$(80e + áfa), 16gb ram pedig $190(60e + áfa). Szóval nem az apple adja drágán, hanem az összes nagyobb gyártó, aki ad cto gépeket. Ez inkább a céges felhasználóknak van, akik megveszik egyben konfigurálva a gépet, minthogy nekiálljon egyesével ramot meg ssd-t cserélgetni. Ezt használják ki a nagyobb gyártók és árulják többszörös áron az alkatrészt...
  • duke
    #11
    "Szó szerint azért, mert fel sem fogják, meg sem értik amit látnak! Egyszerűen hülyék a témához! Műszaki analfabéták!"

    Ja az utcan leggyakrabban, ilyen 5 centis mukormu,orr szaj, ful karikas, egyebb vasakkal felszerelt, mar elso ranezesre gyengeelmejunek latszo embereknel latok ajfonokat. Ez az a reteg, akiket az apple hulyiteni tud.
  • Tinman #12
    Azért veszi, mert azt hiszi a lehető legjobbat veszi meg, mert nála az Apple ezt jelenti. Ezt nyomták bele a fejébe, ennyit tud. Közben meg ha megnézzük a félmillás alap iMac-at, abból a pénzből baromi jó alternatívákat talál és még Apple matricát is ragaszthat rá, pár 100 Ft :-D

    Igen, de amíg a HP abszolút az business vállalati kategóriának szánja az ilyen ajánlatait és azok is tartanak rá igényt, addig az Apple az utolsó csövesnek is ennyiért adja, nincs alternatíva... hacsak... és pont erről szól a cikk. Egyéb szervizek nagyobb hozzáértéssel, olcsóbban megoldják.
  • Tinman #13
    Engem inkább az zavar, hogy értelmesnek gondolt emberek, diplomával is bedőlnek és abszolút figyelmen kívül hagyják a műszaki jellemzőket. Sőt, ha javasolsz erősebb, gyorsabb, jobb, 3 év garos alternatívát még a végén téged néznek hülyének, hogy de hát az "csak" egy Dell/MSI/Lenovo/Asus/Acer...
  • passatgt
    #14
    Nem hiszem... mert ha bemész egy apple boltba, vagy bármely viszonteladóhoz(pl mediamarkt), cto gépet nem tudsz venni, csak külön rendelésre. A többség az alapmodellt veszi mindent apple gépből.

    Az Apple-nek nincs külön business kategóriája, ugyanazt a gépet szánja mindkét piacra. Az alternatíva az, hogy alap modellt veszed és házilag upgradelsz :)

    Az alap 4k 21.5" 500e ft. Ennyi pénzből valószínűleg össze lehet állítani egy jobb konfigurációt. Viszont ha almát hasonlítunk almával, akkor ugyanazokból a komponensekből egy PC-t összerakva, drágábban jössz ki:

    Processzor Intel Core i3-8100 - 43 890 Ft
    Alaplap ASUS PRIME B360M-A - 25 790 Ft
    Rendszermemória HyperX 8GB DDR4 2400MHz CL15 FURY Series - 12 790 Ft
    Merevlemez WD Blue 1TB - 13 990 Ft
    Videokártya SAPPHIRE PULSE Radeon RX 550 4G OC - 32 590 Ft
    Egér/billentyűzet szett Logitech MK850 US - 41 590 Ft
    Wifi hálózati kártya ASUS PCE-AC51 - 12 190 Ft
    Bluetooth adapter Gembird BTD-MINI5 Bluetooth Adapter - 1 890 Ft
    Hangszóró Logitech Z207 fekete - 14 790 Ft
    Számítógép ház SilverStone Grandia GD09B - 29 290 Ft
    PC tápegység Seasonic Focus Plus 450 Gold - 22 690 Ft
    Operációs rendszer Microsoft Windows 10 Pro EN 64 bit (OEM) - 50 190 Ft
    Webkamera Logitech HD Pro Webcam C920 - 25 590 Ft
    Monitor - LG 22MD4KA-B UltraFine 4K - 199.900 Ft

    Összesen: 527.270 Ft
  • M2 #15
    Egy csoportos pernek jobban örülnék, ahol minden iPhone tulajnak visszajár a készülék ára, ha lassabb rajta a rendszer mint megjelenésekor.
    Bele is roggyanna a cég és meg is érdemelnének egy ilyen pofont.
  • Sequoyah
    #16
    Igazabol ki tudnak fizetni. Rengeteg kezpenzuk van, es csoportos pert csak orszagonkent lehet inditani, szoval nem kene az OSSZES keszuleket kifizetniuk.
    Persze ettol csak jobb otlet lesz az egesz, mert igy legalabb realisztikusan megvalosithato...
  • Tinman #17
    Olyan hardvereket írtál, melyek a valódi átlag felhasználónak egyáltalán nem kellenek, de ha igen, akkor se vesz pl. 4k monitort 200-ért, amikor kap k. jó 4k monitort fele annyiért (se), nem vesz 50-ért Win10-et, amikor ezernyi akció van rá töredék árért vihető, vagy tesz rá egy Linux disztrót.

    Persze, ha igazolni akarod az állításod, akkor tehetünk bele 400 ezres 4k monitort is, csak a valósághoz sok köze nem lesz.
  • VolJin
    #18
    Hoppácska, jól látom, hogy elégedetlenkedsz az almával? :-)