15
  • barret
    #1
    Honnan tudja a mesterséges intelligencia,hogy mozgatni akarom a protézist,vagy csak rá gondolok a mozgatására?
  • kékherceg
    #2
    Nem vagyok szakértő, de lehet, hogy más agyi tevékenységet fejtesz amikor meg akarod mozdítani a végtagod és mást amikor csak gondolsz rá.
    Utoljára szerkesztette: kékherceg, 2019.10.15. 15:55:37
  • kvp
    #3
    Pontosan.

    "Two bilateral wireless epidural recorders, each with 64 electrodes, were implanted over the upper limb sensorimotor areas of the brain."

    Gyakorlatilag a mozgasi kozpont kimenete kozlebe tettek a szenzorokat. Ennel direktebb mar csak az agytorzsnel bekotott lenne. Viszont alvas kozben ezt ki kellene kapcsolni, mert az alvasi paralizis itt meg nem hat, tehat ha azt almodja hogy mozog, azt is venne a szenzor. (lasd alvajaras) Egyebkent mukodik.
  • jozef1976
    #4
    Simán hihető, nálunk már egy prototípusa is létezik, úgy hívják, hogy Mészáros Lőrinc...
  • Morinad
    #5
    Ahogy te is érzed, hogy különbség van, ő is észre fogja venni. Az MI mintákkal dolgozik. Nagyon-nagyon sok mintával (ahogy az emberi agy is). Amikor már ott tart azt algoritmus, hogy közel 100%-ban jól dönt, akkor van kész. És olyankor már tudja, hogy csak gondolsz-e rá, vagy tényleg akarod.

    Hogy honnan? Ez a vicces benne: nem tudni. Ezek öntanuló algoritmusok. Nem azt mondjuk meg nekik, hogyan kell csinálni, hanem csak azt, hogy mit. Próbálkoznak és amikor jól csinálják, azt jelezzük nekik. Így fejlődnek (akár mi emberek is).
  • gombabácsi
    #6
    na végre, öröm olvasni hogy egyre többen értik az öntanuló ai-t, és értelmesen meg is tudják fogalmazni
  • DcsabaS
    #7
    Az agykéreg motoros központjáról veszik le a jeleket (ez nagyjából a fejünk tetején van), és mivel még ez is részben kódoltan tartalmazza az információt, szükséges valamennyi dekódolás, aminek a konkrét formája függ attól, hogy pontosan hogyan sikerült az elektródákat elhelyezni, illetve hogy az adott személynél az érintett agykérgi oszlopok konkrétan milyen munkamegosztást alakítottak ki egymás között. (De egyébként elég a kívánt mozgásra gondolni, és elhatározni.)

    Az egyik, jelenleg még tudomásom szerint NEM megoldott probléma az, hogy az agyba ültetett elektródákat az agy hajlamos idegen beavatkozási kísérletnek tekinteni, és idővel elszigeteli a jel útjából, amiért is egyre hatástalanabbá válnak. Tehát mire rendesen beletanulna a delikvens a cucc használatába, az használhatatlanná válik.
    Ez tehát arra utal, hogy az egyik legfonosabb kérdés az volna, hogy hogyan lehet olyan agy-interfészeket kialakítani, amelyekből az agy nem akar "kigyógyulni". Ez egyértelműen Nobal-dij várományos eredmény lenne...
    Utoljára szerkesztette: DcsabaS, 2019.10.15. 22:45:20
  • noland
    #8
    Mi van majom?
  • jozef1976
    #9
    Annak mondd ezt, aki esténként eléd önti a moslékot, nímand!
    Utoljára szerkesztette: jozef1976, 2019.10.17. 20:57:07
  • noland
    #10
    mi van majom? XD


    Utoljára szerkesztette: noland, 2019.10.17. 22:38:00
  • noland
    #11
    Mi történt, bevezették a zinternetet a jegenyefába?

    A magvas politikai nézeteidet mondjuk az indexen terjeszd, ez más, nem neked való...asszem ide akartunk kilyukadni.
  • jozef1976
    #12
    Az neked mióta politikai nézet, ha a valaki szóváteszi, hogy egy gondolat vezérelt buta stróman sz@rrá lopja az országot, az adófizetőket, miközben a háttérből O.V. vezérli? Ez csak egy sima tény volt, amúgy sem politizálok. Miután egy mondatomból "sikeresen" extrapoláltál az elmebeli képességeimre is, megkérdezném: a te témába vágó hozzászólásodat miért nem látom itt? Mert a személyeskedést remekül elindítottad...

    Remélem élőben is így majmozgatsz embereket, mert akkor előbb-utóbb szembe jön a valóság egy bázikus pofon formájában, ami lehet rád is férne...
  • noland
    #13
    Tudod hallgatni arany, én ehhez tartom magam. Te pedig a cikkhez tartozó hozzászólás helyett - nyilván bizonyos deficit miatt - , felszínes gyűlölködésbe kezdesz. Ez mutatja, hogy az elmúlt napok eseményein sikerült jól felbátorodni, kiadni a feszültséget. Ezért szóltam, hogy nem mindig jó, ha az ember ennyire befolyásolhatóvá válik, téged alaposan megvezettek...azért javasolnám, hogy erre majd évek múlva emlékezz, így magad tudsz szembesülni bizonyos érzékeny következményekkel...én szóltam.

    Ha viszont akkora legény vagy, hogy képzeletbeli pofonokat osztogatsz, állj a sarkadra és mondd meg neki személyesen a véleményed. Csak ahhoz át kellene lépned a korlátaidat...Nagyon szívesen!







    Utoljára szerkesztette: noland, 2019.10.18. 18:17:12
  • jozef1976
    #14
    Na, akkor most pontokba szedve reagálom le ezt a maszlagot, amit ideböfögtél:

    1. Ha hallgatni arany, akkor miért majmoztál le? Miért érezted a késztetést, hogy írj?
    2. Még egyszer mondom: nem politizálok, nincs bennem gyűlölet, sem deficit, teljes harmóniában élem az életem, nem tartozom egyik politikai oldalhoz sem. Amit írtam, tényként írtam, mert az a valóság. Ha szerinted az említett úriember a saját erejéből, tehetségéből tart ott, ahol, akkor lelked rajta...
    3. Nem osztogattam képzeletbeli pofonokat, csiszold még a szövegértelmezésed. Azt írtam, ha ebben a stílusban nyomod, akkor előbb-utóbb telibeveri valaki az öntelt búrád.

    Több karaktert nem érsz, úgyhogy tanítson majd az élet!
    Utoljára szerkesztette: jozef1976, 2019.10.18. 18:46:45
  • noland
    #15
    Na, akkor most pontokba szedve reagálom le ezt a maszlagot, amit ideböfögtél:

    1. Ha hallgatni arany, akkor miért majmoztál le? Miért érezted a késztetést, hogy írj?
    2. Még egyszer mondom: nem politizálok, nincs bennem gyűlölet, sem deficit, teljes harmóniában élem az életem, nem tartozom egyik politikai oldalhoz sem. Amit írtam, tényként írtam, mert az a valóság. Ha szerinted az említett úriember a saját erejéből, tehetségéből tart ott, ahol, akkor lelked rajta...
    3. Nem osztogattam képzeletbeli pofonokat, csiszold még a szövegértelmezésed. Azt írtam, ha ebben a stílusban nyomod, akkor előbb-utóbb telibeveri valaki az öntelt búrád.

    Több karaktert nem érsz, úgyhogy tanítson majd az élet!

    A többivel egyetértek! ;)