10
  • Vanek úr
    #1
    Csak Trump meg ne lássa/meg ne tudja... :)))
  • gombabácsi
    #2
    vicces lenne, ha kitörne egy vulkán és a légkörbe kerülő por épp kiegyenlíteni a felmelegedést :)
    és akkor elmondhatjuk, hogy megakadályoztuk a lehülést :))
  • dyra
    #3
    Kicsit naiv vagyok de a vilag politikai vezetoinek le kene ulnie es egy nagyon komoly strategiat kitalalni a kornyezettudatos elet megvalositasaert. Nem igaz hogy nincs mod arra hogy megvaltoztassuk a hozzaallasunkat. A pokolba lovagolunk. Osszefog omlani az ökoszisztéma.
  • VolJin
    #4
    Igen, naív vagy, ha azt gondolod, hogy össze fog omlani az ökoszisztéma...
  • ostoros
    #5
    Már volt rá példa az emberi történelemben... A megafauna kihalására gondolok. Az egy részleges összeomlás volt.
  • ximix #6
    Akkor közkívánatra :)


    Magában a klímaváltozás szó szerintem kevés arra, hogy ezt a problémát jellemezze, mivel a klíma amióta Föld létezik folyamatosan változik, így használva csak ez a szó lesz kisajátítva rosszul szerintem, bár nem ő lenne az első.

    Jó pár éve volt itt az Sg-n beszélgetés co2 szint emelkedéséről ha jól tudom akkor a "Global Warming" volt a téma.
    Találtam egy videót melyben az illető egy szikla fal előtt mondta, hogy bizonyos távolságokban egymástól volt egy más színű csík a kőzetekben, más helyrajzi területeken is kereste és megtalálta ezt a csíkokat amik távolságát időben ha jól emlékszem talán 20000 évre becsülte, tehát a földnél a co2 emelkedés és a velejáró klímaváltozások elvileg ciklikusak, legalábbis ő ezt hozta ki belőle, az más kérdés, hogy "mi" ezt egy kicsit felpörgettük mostanság.
  • primavis
    #7
    Marhaság, nyolcvan éves vagyok s jó pár ennél melegebb nyarat is megéltem már!
  • primavis
    #8
    A Megafauna nem halt ki soha, egyes állatcsoportok/fajok igen, de azok sem egyszerre, hanem fokozatosan évmilliók alatt. Az élővilág léte mindig a környezeti tényezők függvénye. A miocénben (25-5 millió év) , de még a pliocénben is számos melegégövi növény és állat éált a mai Kárpáti -medence területén, a pleisztocénbeli eljegesedések miatt mind eltűnt innen, viszont megjelentek a hűvösebb éghajlatot kedvelők,de ők sem akkor keletkeztek, hanem ide jöttek északabbi területekről. A 12.000 éve bekövetkezett felmelegedés miatt nemcsak az 50-ik északi szélességi fokig lehúzódó európai és észak-amerikai jégpajzs kezdett el visszahúzódni, hanem követték a hidegkedvelő fajok is (mamut, rén, stb). DE a jelenlegi állapot sem fog kitudja meddig tartani, hanem kb. még 6-8.000 évig, a következő hideg szakaszig. Ergo, nem megsülnek, hanem megfagynak majd késői utódaink!-:)) A klíma folyamatosan változik, benne az emberiség szerepe max 1-2%-nyi, Megakadályozni nem tudjuk, csak alkalmazkodni hozzá. A klimahiszti=egy nagy biznisszel!
  • ostoros
    #9
    Ez az ostobaság netovábbja.
    https://hu.wikipedia.org/wiki/Pleisztoc%C3%A9n_megafauna
  • hillman
    #10
    És a hóban ugráló kengurukkal mi lesz? Belefagynak a felmelegedésbe?