11
  • coyote55
    #1
    Úgy látszik, a neandervölgyiek is ismerték a régi mondást:" nincsen ronda nő, csak még keveset ittunk!" Keféltek fűvel, fával, bokorral.
  • Mat666
    #2
    Kérdés a megkövesedett maradványokból hogy vonsz ki használható elemezhető dns?
  • Irasidus
    #3
    Talán úgy, hogy ilyen kevés idő alatt nem kövesednek meg a csontok!
  • Mat666
    #4
    Mutass nekem egyetlen egy tetemet ami minimum 50 ezer éves és DNS mintát tudsz kivonni belőle. Volt már házi állatod amit el ástál a kertbe azt 10 év után felástad a kertet mit találtál a biológiai anyag lebomlik tönkremegy ennyi abból öcsém nem vonsz ki te semmit mert nem marad ott semmi.
  • Irasidus
    #5
    Nem tetemből vonják ki, hanem a csontszövetből, és a tíz éve elásott állat csontja nem bomlik le. Az első Neandervölgyi DNS-t 1991 sikerült, lásd itt. Egyéb iránt a bűnügyben is használják, több tíz éve eltemetett csontokból kivont DNS-ből is megmondják ki volt az illető. Illetve, a régészek száz, és ezer évre visszamenőleg is, tudod pl.: a honfoglaló ősinkről is (Wow, mi?). Ha ezekről sem hallottál még, akkor érdekes barlang lehet a tiéd, de néha ki kellene mozdulni, vagy használni a googlét...
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2019.07.18. 19:39:56
  • Mat666
    #6
    Te itt száz meg ezer évről beszélsz gagyogsz nekem a cikkben 120 ezer éves mintákról volt szó érted a különbséget ember a kettő között mutass nekem egy 120 ezer éves csontot ami a természetben hevert és ezt az elképesztő időt a csontszövet túléli úgy hogy abból használható mintát is lehet venni én lehet hogy egy egyszerű ember vagyok de azért mindent nem hiszek el.
  • Irasidus
    #7
    Mutattam.
  • Mat666
    #8
    Csak azt gondolod mindegy higgy amibe hinni akarsz nekem mindegy.
  • Sequoyah
    #9
    Azt senki sem allitotta hogy te, mindenfele biologiai tudas nelkul egy kerti tetembol barmilyen DNS-t ki tudsz vonni. Ehhez igencsak fejlett eszkozoket hasznalnak a laborokban.

    Itt van amugy tobbek kozott a tetem ami nem hogy 50.000 eves, de egyenesen 700.000.
    https://www.nationalgeographic.co.uk/history-and-civilisation/2017/11/worlds-oldest-genome-sequenced-700000-year-old-horse-dna
    https://en.wikipedia.org/wiki/Ancient_DNA
  • Mat666
    #10
    ok
  • Irasidus
    #11
    A hitnek semmi köze hozzá.