449
Call of Duty: Modern Warfare (2019)
  • MoRT2195
    #1
    Bejelentették a 2019-es Call of Duty-t, ami a Modern Warfare alcímet kapta. Pár dolog amit a játékról tudni kell:

    - Nem folytatás, nem előzmény, nem remastered, egy teljesen új rész ami semmilyen formába nem kapcsolódik a többi MW részhez. Mondhatni reboot.
    - Lesz sztori mód ismét.
    - Lesz multiplayer természetesen, ami 20 játékosnak enged helyet egyszerre. A Battle Royale kimarad most.
    - Illetve lesz coop mód, ami inkább a régebbi Spec Ops módokhoz fog hasonlítani. A zombi móka most teljesen kimarad.
    - Lehetőség lesz együtt játszani a PC-s, PS4-es éx Xbox One-os játékosoknak (cross play).
    - Nem lesz Season Pass.
    - Új grafikus motort kap a játék.
    - Az új tartalmak ismét elsőként PS4-re fognak jönni.
    - Megjelenés PS4-re, Xbox One-ra és PC-re (csak Battle.net-en lesz elérhető, Steam-en nem) 2019 október 25-én.

    És a bejelentő trailer:

  • hawkie22
    #2
    Nem szeretem/szerettem a Call of Duty-sorozat, az utóbbi idökben nem voltak jók annyira, bár a WWII nem lett rossz, viszont ez most várós nekem.
  • Montanosz
    #3
    Új Brothers in Arms vagy H&D3 kéne inkább ezek helyett
  • MoRT2195
    #4
    Miért "ezek helyett"? Attól, hogy jönnek "ezek", jöhet az általad írt kettő játék is akár, semmi köze az Activisionnek ahhoz a két játékhoz. :D
  • grebber
    #5
    Brothers in Arms elméletileg készül de kb Dead Island 2 szindrómás....
  • Danecay
    #6
    Ez mit jelent? Bocs de nem vágom a Dead Island-et, a BIA viszont érdekel!
  • grebber
    #7
    Az hogy már ezer éve szó van róla hogy készül ,de gyakorlatilag nincs belőle semmi sem :(
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2019.06.02. 20:17:56
  • Danecay
    #8
    Ja, erre a Becstelen Brigantik alapú BiA-ta gondoltál? Igen arról már "ezer éve" lehetett olvasni de annak szerintem füst lett, azt hittem, hogy van valami új infó.
  • grebber
    #9
    Activision Reveals Call Of Duty Modern Warfare Reboot With Impressive New Ray Tracing-Enabled Game Engine
  • soo277
    #10

    mp7 meg társai megint baszó lesz
  • grebber
    #11
    Modern Warfare - részletek a PC-s verzióról
  • grebber
    #12
    Call of Duty: Modern Warfare - a héten rajtol a béta
  • grebber
    #13
    Call of Duty: Modern Warfare - jönnek a lootboxok
  • grebber
    #14
    Már elő is lehet tölteni a Call of Duty: Modern Warfare bétáját, kiderült a gépigény
    A háború folytatódik és sötétebb lesz, mint valaha

    Bár a PlayStation 4 tulajok már futhattak egy kört az új, forradalminak ígért Call of Duty-val, a PC-sek számára ez a lehetőség csak most jön majd el. Azok, akik látatlanban előrendelték az epizódot, már ma, valamikor később, mindenki más pedig szeptember 21-től férhet hozzá a bétateszthez, amelyben a 2v2 és a 6v6 mellett a Battlefieldet hazai pályán támadó 32v32 mód is kipróbálható lesz, ha viszont a start után még nem szeretnénk arra várni órákat\napokat (internete válogatja) hogy a körülbelül 45 gigányi anyag a szerverekről a gépeinkre kerüljön, már most elindíthatóvá vált a preload, vagyis az előtöltés lehetősége, méghozzá mindenki számára. Ehhez nem is kell más, csak egy Blizzard applikáció, szóval aki bétázna, érdemes már most rászánnia az időt és a sávszélességet a dologra.
    Ha pedig csak az tart vissza a dologtól, hogy nem tudod, a masinádon menni fog-e az elméletileg teljesen az alapjairól újraírt grafikus motor az új COD alatt, a béta kezdése előtt nyilvánosságra hozták a gépigényt is, amely meglepően barátságosnak tűnik. Windowsból például csak 64 bites az ajánlott, az viszont akár egy 7-es is lehet, processzor fronton egy i5 2500-as Intelre, vagy egy ennek megfelelő erejű AMD-re lesz szükség, VGA-ból pedig GeForce irányból egy GTX 670, AMD felől pedig egy Radeon HD 7950 a minimum, az alacsonyabb felbontásokhoz és a visszafogott grafikai részletességhez pedig 8 giga RAM is megfelelő lesz. Ha kiemeltebb látványra vágyunk, azért ott már nem árt a vas – prociból ilyenkor egy Core i7 4770-es (vagy hozzá hasonló AMD) fog kelleni, GPU-ból pedig egy GTX 970, vagy egy Raden R9 390 azért nem fog megártani – 16 gigányi rendszermemória mellett. A jelek szerint a ray tracing támogatás a bétában még nem lesz ott, a leírásban legalábbis nyomát sem látjuk RTX kártyának, ami egyelőre létfontosságú lenne a dologhoz.

    Minimum:

    OS: Windows 7 64-Bit (SP1) vagy Windows 10 64-Bit (1709)
    CPU: Intel Core i5 2500k vagy vele egy erősségű AMD
    GPU: Nvidia GeForce GTX 670 2GB / GTX 1650 4GB vagy AMD Radeon HD 7950
    RAM: 8GB RAM
    HDD: 45GB
    Szélessávú internetkapcsolat


    Ajánlott:

    OS: Windows 10 64 Bit (a lefrissebb)
    CPU: Intel Core i7 4770k vagy vele egy erősségű AMD
    GPU: Nvidia GeForce GTX 970 4GB / GTX 1660 6GB vagy AMD Radeon R9 390 / AMD RX 580
    RAM: 16GB RAM
    HDD: 45GB
    Szélessávú internetkapcsolat

    Utoljára szerkesztette: grebber, 2019.09.19. 13:06:26
  • hawkie22
    #15
    Nekem már lent van, várom is az este 7 órát, hogy játszhassak vele, szerintem a laptopommal nem lesz gond a játék futtatásával. :)
  • hawkie22
    #16
    Na, egy kicsit belepillantottam a bétába, nem lett rossz.
    1. Grafika jó, bár egy picit szerintem még fognak ezen finomítani, hogy még szebb legyen.
    2. Rengetegen voltak a bétában eddig, valszeg a crossplay lehetösége miatt.
    3. Remélhetöleg a teljes játékban ezt a lehetöséget kiveszik vagy legalábbis beleraknak olyan lehetöséget, hogy lehessen választani, kik ellen akarsz játszani, mert konzolosok ellen a konzolon meglévö Aiming Help lehetösége miatt a PC-sek alapból hátrányból indulnak.
    4. Felmentem egyelöre lvl8-ig, több játékra ma nem volt idöm, eddig megnyitottam az összes classt (assault, ghost, demolition, sniper meg még valami), pár fegyvert és segédeszközt, rengeteg a választék, amiket a szintek meglépésevel érhetsz el.
    5. Többféle kinézetü karaktert választhatsz, mindkét oldalhoz van kb. 8 különbözö kinézet, amiket a szintek meglépésével nyithatsz meg
    6. Lootbox-al nem találkoztam a bétában
    7. 5-féle játéklehetöség van a bétában, ebböl nekem a Team Deathmatch és a Domination tetszett. Szerencsére egyelöre a Battle Royale-féle hülyeséget kihagyták, emiatt pörgösebbek a meccsek, de érdemes csapatban rohangálni, nem szólózni. Haverokkal, fejessel, TS-en vagy Discordon nyomva jó móka lesz ez
    8. Már most lehetett találkozni klánokkal, nyilván ök kicsit összehangoltabban nyomták a pályákon, többségük lvl20-21 körül volt az elérhetö 30-ból.
    9. Mindent összevetve nem lesz ez rossz, van egy-két dolog, amin még csiszolni kell szvsz, de jó lesz ez.
  • grebber
    #17
    Jól fut a Modern Warfare PC-s bétája

    "Persze a dolgot némiképp árnyalja, hogy a bétát több ponton is visszafogták a fejlesztők; a textúrák és a részecskék minőségénél például a „High” beállítás feletti opciók egyelőre le vannak tiltva, illetve rendszerint az egyjátékos kampány szokta jobban megterhelni a gépeket."
  • Árnyvadász
    #18
    Nagyon jó lett. Éjszakai bevetés, kiber támadás, bárhova kitámasztható fegyver (sokkal jobb megoldás, mint a lean), korrekt kinézet és remek hangulat. Teljesen megvan a MW érzés. Végre egy jó COD multi. Ezt meg fogom venni. Hétvégén meg alaposan kivesézem.
  • hawkie22
    #19
    Te milyen módban játszol? Mert éjszakai bevetésen én még nem voltam, pedig 19.-e óta játszom a multival. Quick Play és Ground War, amit tolok.
  • janik
    #20
    Mást nem idegesít, hogy alig lehet észrevenni az ellenséget sötét/árnyékosabb helyeken? Sose veszem fel egy játékba se a fényerőt, de itt muszáj volt, mert egyszerűen a sok túl sötét és túl világos helyek váltakoznak és a sötét illetve egy kisebb árnyékos részen is, alig lehet észrevenni az ellent. Egy szimpla árnyék is annyira sötét, vhol, hogy ez nem már élethű grafika. Túl kontrasztolt szar. Az előző codokkal nem volt azért ilyen gond. De kb. ugyan ez van a új bf-nél is, hogy ott is alig lehet észrevenni a sötétben, de ott már asszem korigáltak rajta, mert szóltak nekik bétába, hogy ez így koknrétan játszhatatlan, ha vki becampel egy sötét helyre. Jó lenne a játék amúgy, ha itt is korrigálnák.
  • hawkie22
    #21
    Azért ha a való életben becampelsz egy sötét helyre, és valaki világos helyre berongyol sötétbe, te meg ott üldögélsz a sarokban, akkor ott se fog téged rögtön észrevenni. Engem ez annyira nem zavart. Viszont az, hogy valaki gyakorlatilag kettöt lö beléd TESTRE, és már hullasz is, te meg egy teljes tárat kiürítesz, és mégse hal meg, na az engem sokkal jobban idegesít. Ettöl függetlenül jó lett a multi sztem, a játék már kb. 2 hónapja elö lett rendelve nálam, szóval lesz még itt banzáj. :)
    Ezután a béta után jön nálam a Planet Zoo bétája, majd okt. 4-én a Ghost Recon Breakpoint, utána COD, majd Planet Zoo és november elején a nagyágyú, az új Star Wars Fallen Order. :) Jó lesz ez az évvége.
  • Árnyvadász
    #22
    Nekem nem okozott problémát. A társak/ellenfél felett lévő nevek/színek miatt teljesen beazonosítható ki van veled és ki ellened. Mindegy mennyire sötét helyen volt e. Például a barlangos pálya belső részei az tipikusan ilyen helyszín. Fényerőhöz nem nyúltam hozzá.

    hawkie22: NVG vagyis night vision goggles néven futott még szombaton ez a játékmód. Aztán nem láttam többet. Itt az volt a különleges, hogy nincs iron sight, helyette lézerfény adja az irányzékot, ahova lősz és így azért nehezebb célozni. No meg este van és mindent abba a tipikus zöldes fényben látsz, kisebb látómezővel.

    Tegnap megjött a Realism játékmód is, de ez nem a hardcore megfelelője. A sebzés nem változik ugyanis, HUD viszont nincs. Hétvégén sikerült eljutni a lvl30-as szintre (maximálisan elérhető itt a béta alatt). Nagyon jó volt, bár ez még egy igen korai verzió (0.1xxx) és bőséggel volt benne hiba.

    Amiket észrevettem: Cyber Attack játékban a bomba hatástalanításánál nem csinált semmit a program F gomb megnyomására. Időnként, bár ritkán egyszerűen eltűntek a fegyverek a kezemből, még ütni sem tudtam.

    Legidegesítőbb viszont nem ez volt. Sok meccs elkezdődik úgy, hogy kevesebb a létszáma az egyik csapatnak. Vagy épp meccs közben alakul így, de a kilépő játékosok helyére nem érkezik be újabb. Van amikor igen, de az esetek többségében hátrányba van az a csapat ahol kevesebb az ember. Ezzel gyakorlatilag szinte biztosan veszt az a csapat aki létszám mínuszba kerül. Persze lehet ez is hiba volt.

    Amúgy konzolosok (xbox, ps4) és pc-sek is teljesen jól megvoltak, én legalábbis nem éreztem se előnyt, se hátrányt, ha vegyes felállású csapattal mentem. Hátrány akkor ért, ha a pingem felment 100 fölé, de ez is elég ritka volt, de ha volt, akkor 10-ből 9-szer biztosan leszedett az ellenfél. Így ezekből a meccsekből kiléptem.

    A Ground War is igen jó móka. Ez szinte egy az egyben BF, csak itt valamelyest lineárisabban vannak a pontok elhelyezve. Viszont ez már megköveteli az erősebb processzort, itt már voltak zavarok az erőben nálam. (i5 haswell nem volt elég ide.) De lehet betudható még a korai változatnak, bár nem hiszem.

    A lényeg: Biztos vétel. Nagyon jó COD lett. Méltó a nagy elődökhöz. Szombat, vasárnap amennyi időt rá tudtam szánni azt beletettem. Nem bántam meg. Szerintem ma már lejár a béta, mire hazaérek, de a hétvégére "kikodoztam" magamat. :)
  • grebber
    #23
    Csak DirectX 12-t fog támogatni az új Call of Duty
  • hawkie22
    #24
    Tény és való, jó móka volt. Az utolsó multi, amivel játszottam, a BF3, illetve a COD WWII volt, de egyik se fogott meg nagyon. Ezt viszont nagyon élveztem. Csütörtök este, szombat és vasárnap éjjel nyüstöltem, végül lvl13 lett a vége, sajna nem jutott annyi idöm rá, mint szerettem volna, de nem bántam meg a pre-ordert.
    De egy pici optimalizálás még ráfér. :)
  • Árnyvadász
    #25
    Tegnap még egy fél órát tudtam vele én is nyomatni. Optimalizálással egyetértek. Ezen még van mit csiszolni, de ez még tényleg egy kezdeti változat. Viszont Ground War módban is rendesen futott (én azt hittem kevés a cpu), csak pár grafikai beállítást alacsonyabbra kellett venni. Azt már tudjuk a multi jó, gondolom a SP is hozza a szokásost (IW csinálja, így valószínűleg rendben lesz), RTX-es dolgokra is kíváncsi leszek, mennyire lesz jelen.

    Az egyik multis pályán (Hackney Yard), volt egy hatalmas ventilátor a sínek, csillék mellett és fény is jött át rajta. Nem igazán volt keresni valója ott, de biztosra veszem az RTX miatt rakták be, hogy lehessen demózni. Mögüle fény szóródott ki, miközben a lapátok mozogtak. Bár nyilván a kampányban lesz több szerepe a fényszórásnak. Grafikailag a multis rész is rendben volt részemről, bár ez a TXXA x2 beállítás szétmossa a képet. Régebbi COD részekbe is ezt erőltették, nekem nem szimpi.
  • undY1ng #26
    Visszaolvasva a kommenteket, csak engem zavar, hogy ebben a bánatos Battle.net launcherben lesz az egész? Jó az ott a blizz-es játékoknak, de egy ilyet miért nem lehetne egy steam-en? Szerintem sokunknak már elege van ebből az 500 fajta launcheres dolgokból.

    Béta kellemes csalódás, jól is futott, de igen, kell az az optimalizálás, persze erre van az OBT.
    Még a végén lehet, hogy beruházok rá... Csak sajnos azután jelenik meg az új Doom, az meg stfuandtakemymoney. :(
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2019.09.24. 12:58:34
  • grebber
    #27
    Mert kell nekik a zseton. Így 100%-ban minden az övék lesz. Steamen az utolsó pár részből alig ment el a konzoloshoz képest.
  • NeoMaN
    #28
    RTX-hez kapott kód eladó, csak RTX kártyával aktiválható. 13K


  • grebber
    #29
    Official Call of Duty®: Modern Warfare® – Story Trailer



    Szokásos COD pörgés De kár ,hogy kb sose játszhatok vele :(
  • hawkie22
    #30
    Jaja, mondták is, hogy a béta direkt le lett picit butítva, hogy mindenki ki tudja próbálni, a grafikán csiszolnak még kicsit, meg az egészet optimalizálják, mire kijön a game.
    A sztori trailer nagyon bejött. :) Várós a játék, de nagyon.
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2019.09.25. 00:07:08
  • undY1ng #31
    Remélem cdkeys-en fent lesz olcsóbbért.
  • Árnyvadász
    #32
    Gépeden elfutna, cdkeys-en meg beszerzed olcsóbban. Miután végeztél vele, eladod a battle.net-es fiókod és problem solved.
    (Bundle-ban nyilván sose lesz. Olcsóbb is max 5 év múlva, de akkor sem 5 euró. Emiatt értem az aggályod, de ne add fel.)

    Szerintem így multi, meg a kampány bemutatója alapján esélyes, hogy a király visszatért és ismét elfoglalja a trónját. Nagyjából erre mondtam volna 10 évvel ezelőtt, hogy BF kuka. :)

  • grebber
    #33
    Ha veszek egy játékot azt azért teszem mert kell nekem. Nem azért ,hogy eladjam. Az maradjon meg a konzolosoknak.
    Sajnos kimarad ahogy az előző része is pedig annak is jó volt a kampánya. Kár hogy az activison kezébe van ez a frencsájz. Sosem lesz olcsó :(
  • undY1ng #34
    Én se venném meg 60 ojróért (főleg amilyen jó most az ára..... :D). Cdkeys-en lesd majd meg.
  • grebber
    #35
    Nem költök többet egy játékra 5 eurónál csak ha végveszély van. Pl sajnos ami most volt a forza motorsport 6 esetében ,hogy leszedték a storeból. Mintha a lábamat vágták volna le 11.3 eurot adtam ki érte
  • hawkie22
    #36
    Nem adsz ki 5€-nál többet játékra? Akkor elég kevés játékkal játszhatsz vagy nagyon késn jutsz csak hozzá.
  • grebber
    #37
    Tudok várni , türelmes ember vagyok
  • MoRT2195
    #38
    Hatalmas CoD rajongó voltam, de ez a rajongás az első Black Ops-ig tartott, ott még nagyon élveztem a multit, de az utána lévő részekbe már csak pár órát öltem bele, annyira unalmasak voltak. A BO4-ből 1-2 videó elég volt bőven. Most kiadták a legújabb előzeteshez a videót... hát enyhén szólva nevetséges. Ez mi? Ezt CoD néven eladni... Megosztom, nézzétek, katasztrofális. :D



    Hosszú évek után viszont végre egy jó CoD jön újra, elő lesz rendelve tuti nemsokára. Most csak azért nincs, mert PC-re nem lehet még dobozasan előrendelni. Érdekes, pedig már csak 1 hóbap van a megjelenésig. Na de mind1, max akkor majd digitálisan veszem meg.
  • undY1ng #39
    Nekem kifejezetten tetszett az elmúlt részek hulladékai közül a BO4. Bár inkább a BR miatt, de a szokásos cod multis hangulat is megvolt számomra.
    Bár ez tényleg nevetséges... :D
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2019.09.27. 13:54:52
  • MoRT2195
    #40
    Én nem szeretem a BR játékokat. Kipróbáltam a bétában a 32v32 ground wart, de nekem az se tetszett. Ezért nem jött be sose annyira a Battlefield, szinte mindig close quarters módban játszottam, ott kevesebben voltak és kisebb pályákon. :D Mind1, ez most az én CoD-om lesz az tuti, bétára nagyon rákattantam, rég voltam már ennyire oda egy CoD-ért. :)