30
  • M2 #1
    A telefonok hogyan stagnálnak?
    A cikk többi része is nagyjából ennyire összeszedett.
  • Fefy
    #2
    Vicces ezt kérdezni egy olyan helyen, ahol a hírek írói még a nicknevüket sem vállalják...
  • Tinman #3
    Értelmes ember nem vesz Apple telefont, ez ilyen egyszerű. Száni árazás, értékelhetetlen ár/teljesítmény arány, zárt rendszer, 1 év gar, minden fizetős, kamu sznobéria, frissítésekkel egyre lassabbá váló telefonok, gyalázatos akksi idők.

    A bégető birkasereg persze láthatóan lassan, de egyre inkább ráébred a fentiekre és belátja, hogy töredék árért jobb készülékeket kap rothadó alma nélkül, az Applenek szépen lassan leáldozik.

    Érdekes látni, ahogy az fiatal "Z" generáció már mennyivel okosabb, értelmesebb és tudatosabban dönt. Konkrétan ismerősi körben alig-alig találok már olyat, aki Apple telefonra vágyna. Jó ideje rájöttek, hogy túlárazott marhaságoknak felesleges bedőlni. Tarol náluk pl. a Huawei, Samsung, Xiaomi...
  • Bruce_Willis
    #4
    Csak egy idióta tesz ilyen kijelentést.
  • M2 #5
    Androidnáci
    Modernkori szemléltetőeszköz, hogy a mai emberek is kicsit jobban megértsék Hitler birodalmának az alapjait. Viccesek amúgy, persze csak a mai korban, régen, mikor emberéletek múltak ilyen sötéteken, na az nem volt vicces. Ezért intő jel is egyben: a sötétség ma is létezik!
  • monk00
    #6
    Látszik hogy apple termék hosszú távon még nem volt a kezedben. Az ios 100 szor biztonságosabb mint bármelyik más rendszer.

    "frissítésekkel egyre lassabbá váló telefonok" Pont hogy fordítva igaz.

    "Tarol náluk pl. a Huawei, Samsung, Xiaomi" Komolyan? :) 99%-uk visszatér az ioshoz, mert rájön hogy hosszútávon ez kapja meg azokat a frissítéseket amiken keresztül még 10 év múlva is használható lesz a készülék. Ezt melyik márka mondhatja még el magáról? Egyik sem!

    "Applenek szépen lassan leáldozik" Addig álljál féllábon míg ez megtörténik :)
  • Mentol
    #7
    Nekem konkrétan csak néhány percig volt a kezemben apple termék, de elég is volt. Lehet, hogy százszor biztonságosabb, de pont ezt sz@rom le (soha nem volt biztonsági problémám).
    Ki az, aki 10 év után ugyanazt a telefont használja? (persze, az a béna, aki anno vagyonokért megvette...) Én nem vagyok mai gyerek, de azt látom, hogy az egy évnél régebbi kütyüket simán lecserélik a fiatalok, mert már nem trendi.
  • esztyopa
    #8
    "Csak egy idióta tesz ilyen kijelentést"

    Mi van? A diódák is tesznek már kijelentéseket?
    Fantasztikus ! /Vagy/
    Utoljára szerkesztette: esztyopa, 2019.05.24. 09:17:00
  • molnibalage83
    #9
    Jó sok érvet látok itten. Ja, nem...
    Soha nem volt almás termékem és nem is lesz. Hasonló paraméterekkel sokkal univerzálisabb termék töredék áron elérhető.
  • ugh
    #10
    Használtál már 10 éves telefont?
    Amúgy 10 év alatt simán bemattul a plexi és addigra túl leszel 5 aksicserén is.
    És kb. semmi nem fog működni. De lesz egy telefonod amit túlárazva megvettél majd túlárazott alkatrészekkel javítottál.
    Agyfasz amit írtál.
  • M2 #11
    "Ki az, aki 10 év után ugyanazt a telefont használja?"

    El is lehet ám azt adni. Aztán megint. Aztán megint. Új dolgot mondtam?
    Érted. Nem megy egyből a szeméthalomra, hanem több tulaj évekig használja. Nem egyszerre, hanem egymás után.
    Így minden tulajnak anyiba volt a telefonja, mint a vételi és eladási ár különbözete.
  • M2 #12
    Köszi, a "bemattul a plexi" részen jót nevettem! :-)
  • M2 #13
    Értelmes ember miért jár be egy másik cég cikkeihez beírni, hogy neki olyan nincsen? Ezt soha nem értettem.

    Nekem is be kellene írnom minden Huawei, Xiaomi, LG, HTC, Sony... cikkhez, hogy nincs olyanom?
    Mikor szűnt meg a józan ész?
  • Tinman #14
    A nejemnek sajnos az van még mindig. Gyűlöli.

    Volt egy elbaxott pillanat az életemben, amikor azt képzeltem, hogy egy nőnek jót teszek azzal, ha iPhone-t telefont veszek. Soha akkora lebaszásban nem volt részem, de csitítgattam azzal, hogy ez majd Apple, ez majd megmutatja baze. Megmutatta. 1 év 2 hónap és rommá van lassulva, hiába volt teljes factory default. Elvittem szervizbe, mert pár hónappal később DURVÁN kezdett el merülgetni. Alaplapcsere kéne. Ja, de azt ezek a retkek nem vállalták, javasolták, hogy vegyünk újat. ROFL.

    iPad meg kb. 3 éve volt közös tulajdonban 2 hónapig, majd úgy baxtuk ki a házból, hogy a lába se érte földet, most egy droid tablet van helyette, kb. 2 éves, elképesztő mit kibír, pedig rengeteget nyúzza.
  • Tinman #15
    Egy ilyet, meg egy applebuzi.
  • Tinman #16
    Egyetértek.

    Az Apple tényleg olyan, mint valami master race tévképzetes féreg náci bagázs. Mintha csak ők léteznének, mint tökéletes és tiszta faj. Undorító!
  • dyra
    #17
    Nem a víz a hülye ha a kacsa nem tud úszni.
  • BruceZ
    #18
    Nem értem azokat akik egy kalap alá vesznek minden Apple terméket. Mutasson valaki nekem méretben megfelelő telefont SE-hez. Vagy élő zenéléshez andoidos tabletet...(2014-es air 2 mai napig tökéletes) - és sorolhatnám.
    A cikk meg nem arról szól hogy szarok e az Apple termékek, hanem hogy csökken a növekedés, az én olvasatomban.
  • Merces2
    #19
    Csökken mert már nem trendi dolog almás fossal mászkálni (szerintem semmi köze a józan észhez a csökkenésnek csak az almások nem tettek le semmi újat az asztalra mióta a hufnágel jobsot elvitte a rák), a célközönség most starbucks caffekban valósitja meg a nagy kommunista álmot, nem érnek rá ilyen komformista maszlagra, apple helyett eladták nekik hogy forradalmárok. :)
  • Tinman #20
    Az Apple termékekkel az a legnagyobb baj, hogy u.a. az alkatrészekből, rakásnyi kínai beszállítótól, u.a. a gyártósoron készül, ahol a Huawei, Samsung, Xiaomi és társai, de mégis úgy van beállítva, mintha a szent grált vinnéd haza. 1 év garral. Lol.

    Na de miért csökkenek az eladások? Mert egyre több ember jön rá, hogy át van verve... vesz valamit ami véletlenül sem nevezhető elit terméknek. Ez nem egy Bentley, Porsche, Rolex. Aztán ezek a megvilágosodott arcok kifarolnak az alma mögül és vesznek droidos telefont. Telítve van a piac baromi jó droidos telókkal, olyan flagship típusokkal, hogy azájfón' tehcnoban csak sokadiknak tűnik a sorban.

    Na és az Apple notik? Azok aztán... jah, azok aztán főleg felejtősek. Túlmelegedő, önmagát ezért szépen alul hajtó divatcikkek, melyek dugig vannak MÁS gyártók alkatrészeivel. Persze az egyszerű lelkek csak azt látják, hogy a drogos ribanc Lindsay Lohan ezzel selfie-zik, akkor nekik is kell, mert önálló gondolatuk sincs, csak influenza szintű inlfuenszereket képesek követni.
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2019.05.24. 16:23:46
  • Bruce_Willis
    #21
    Ja, mert szerinted megérdemel egy ilyen ember érveket aki ilyen kijelentést tesz? Az ilyenekkel felesleges szóba állni.

    Az ismerőseim, barátaim között van bőven almás is droidos is, de egyszer nem hülyéztem le egyiküket sem mert google kémprogramját használja. Tanult értelmiségiek.
    Aki ilyen hülye hogy egy szaros telefon alapján mond véleményt valakiről, azzal nekem nincs miről beszélnem, valószínű az életben sem lennénk haverok, elmennék mellette. Aki szerint csak sznobságból veszik az emberek az apple cuccokat, az úgysem tudna felfogni egyetlen érvet sem, ő csak egy logót lát amit gyűlöl, azt hiszi státusszimbólum, pedig nem.
    Ugyanakkor már nem egy cikknél leíratm a véleményemet, úgy hogy pont leszarom. Ő ennyit érdemelt.
    Utoljára szerkesztette: Bruce_Willis, 2019.05.24. 19:05:12
  • Bruce_Willis
    #22
    Legújabb apple cikk...
  • ostoros
    #23
    "értelmiségi"
    A mérnök mérnöknek hívja magát, az orvos orvosnak, a jogász pedig jogásznak. Értelmiséginek a bölcsész hívja magát.
  • M2 #24
    Aztán ha vegyesen vannak, akkor te hogy hívod, talán mérnjogorvok?
    facepalm
  • Bruce_Willis
    #25
    Ebbe tudott belekötni. Holnap majd a helyesírásba fog. ;)
  • ostoros
    #26
    Csak jelezni próbáltam, hogy ez a komcsi műkategória egy faszság. Csak az olyan hozzád hasonlók, akik soha nem oldottak meg még semmiféle gyakorlati problémát, azok hívják magukat értelmiséginek.
    Ne sértegesd a többieket, azzal, hogy leértelmiségized őket.
  • BruceZ
    #27
    Látod, megint kiemeltél pár valóban státuszimbólumként működő Apple terméket és rávetíted az összesre. Hidd el, vannak olyan tevékenységek, amire ár/érték arányban és/vagy ökoszisztéma és/vagy fejlesztett szoftverek miatt, még mindig apple terméket érdemes használni.
    No meg választhattam a Nokia telefonom után Apple SE vagy Sony Compact... hát az előbbit választottam, szerintem jól ;)
  • M2 #28
    Meg van sok tucat olyan dolog, amit az Apple rendszereiben készen kapsz, Androidon meg agyalhatsz, hogy most az adataiddal fizess vagy a pénzeddel. Meg agyalhatsz, hogy mennyire bízz meg a Chiungchangdoi nevű cégben, mondjuk a bankszámláddal kapcsolatban.

    Androidon ráadásul egy dolog még mindig nincs rendesen: kereső. Ami vicces.
  • Robertoo88
    #29
    Valaki használta már egyébként itthon az Apple Pay-t? Jól működik? Még mindig csak OTP?
  • M2 #30
    Használtam, működik teljesen jól. Apple Watch-csal is, ami azért jó, mert úgy az igazán kényelmes, telefont se kell előtúrni.

    Jelenleg csak OTP, pár hét és Erste, nyár végén CIB, október KH. Amikről hallani pletykákat.