23
  • Ender Wiggin #1
    Közben vagy 20 ezer aláíró követeli az HBO-tól egy petícióban, hogy e két pancser helyett normális írókkal forgassák újra a GoT 8. szezont... :-D
  • sepsi0514
    #2
    Az a 20 ezer most épp 236 ezren áll :D
  • Voltan
    #3
    Annak ellenére, hogy nem vagyok valami nagy konteó hívő, egyre inkább felmerül bennem a gyanú, hogy ezt a dizni direkt csinálja. Szándékosan megy a nimbusz és mítoszrombolás a Star Warsszal kapcsolatban. Hogy miért, azt pontosan nem értem, de ennyi, és ilyen nagy balfaszságot véletlenül nem lehet csinálni. Bármilyen épeszű alkotó, vagy kiadó visítva menekülne az ilyen szerzők elől, vagy azonnal kirúgná őket egy ilyen borzalmas fiaskó után, mint a GoT mostani évada. A dizni meg vigyorogva felveszi őket...
  • wraithLord
    #4
    Eddig is ők csinálták a GoT-ot. Nem hiszem, hogy érdemes felróni nekik, hogy nem tudtak mit kezdeni Martin sztorivezetésével. Kb. senki nem tudott volna.
    A 7. szezon is szar volt, várható volt, hogy ez is az lesz. Jól meg van csinálva, de szar. Ez van. Ennek Martin az oka. Benioff és Weiss jól tud filmre (sorozatra) vinni regényt, de írni nem tudnak. Legalábbis Martin helyett nem.
  • dyra
    #5
    Háát az SW-n már nincs mit elcseszni. Ott lényegében szabad a pálya, keresztbe sz*rtak már az összes korábbi történetnek. Esetleg majd annyi, hogy itt is feltűnik az éjkirály meg egy két sárkány.
  • Nos
    #6
    Szerintem a 7. évad elég összeszedett volt, ahhoz képest, hogy már nem GGM, nekem tetszett. De itt a 8. évadban tényleg nem nagyon tudtak mit kezdeni a történettel. Ahhoz képest, hogy az egész GoT sorozat már a legelejétől kezdve a másokkal való konfliktus felé vezetett és évadokon keresztül nagyon sok dolog kapcsolódott hozzá, apró utalásoktól kezdve direkt mozzanatokig, elég gyorsan befejezték. Szinte semmi nem derült ki a másokról, egy rész alatt le lettek tudva. A legutóbbi rész pedig annyira logikátlan, önellentmondásos hülyeség volt. Látványos, persze, csak a 7 éven keresztül épülő karaktereknek legalább a felénél erőltetettnek éreztem azt, amit épp csináltak.

    Remélem GGM lassan előjön valamivel, ezt az évadot meg felfogom annak, hogy Arya rosszat álmodott, és épp ezt.

    Star Wars: azért arra kiváncsi vagyok, hogy elértük-e már a szinvonal alját, szomorú ami történt a sagaval. Nem csak a történeteket, de szerintem a loret is nagyon rossz irányba vitték el. Ez már lassan nem egy sci-fi kaland, hanem fantasy kardozós varázslókkal minden sarokban. Az önelletmondásokról nem is beszélve.
    Utoljára szerkesztette: Nos, 2019.05.16. 15:06:10
  • BaliBoy
    #7
    Biztos le fogják újra forgatni... :DDD

    Egyébként ennek a hírnek még örülni is tudtam addig amíg el nem kezdődött ez a "szenzációs" 8. évad.

    Bár hozzáteszem, nem fognak kilógni a sorból. Rian Johnson az a faszfej, pontosan ugyanígy b@szta szét a SW-t, mint ahogy Beniof meg Weis a Trónok harcát. Az 5. részről kapásból a Last Jedi jutott az eszembe. Ugyanazokat a faszságokat csinálták a két filmben!
  • Ender Wiggin #8
    398 ezer... :-)
  • Ender Wiggin #9
    Nyilván nem. Epizódonként 10 milliót nem fognak mégegyszer elkölteni (meg igazából a feltevés a nevetséges, mert ilyen alapon minden filmet újra lehetne forgatni, amiben nem teszik a cselekmény). De tegyük fel, hogy a rossz kritika mellé kapnak annyi újraforgatós szavazatot, amennyi a rész hivatalos nézettsége. Az azért kemény lenne.
    Talán Martin okul ebből és más fog írni a könyveiben, mint amit a sorozat elbaltázott.

    De láttam egy jó SW mémet a GoT alapján - az első Csillagok Háborúja részben (a régi elsőben) 3PO azt mondja: "Princess Leia has gone mad. Let's kill her."
  • BaliBoy
    #10
    Hát talán annyi értelme lesz, hogy ha elég sokan aláírják és megfelelően nagy közutálatnak fognak örvendeni, akkor talán a dizni is eláll az alkalmazásuktól.

    Szóval akár van értelme, akár nincs, én is aláírtam. (ha másért nem, akkor visszajelzésként) :)

    Egyébként már 430e-nél jár. 1-2 óra és meglesz a fél millió.
    Utoljára szerkesztette: BaliBoy, 2019.05.16. 17:29:58
  • BaliBoy
    #11
    Amúgy ugyebár nagyban megy a találgatás, hogy ki(k) éli túl a karakterek közül, de lassan inkább az a kérdés, hogy az írók megérik-e az utolsó epizódot! :DD
  • sárkánylovag
    #12
    Ezek ketten kontárok hol kell szavazni ?
  • BaliBoy
    #13
    Szavazás
  • Ender Wiggin #14
    Az a vicc, hogy éppen a nézők által csúnya visszajelzéseket kapott kontárt váltották le velük az SW-trilógiára. Erre mondják, hogy szart fosra cserélni...
  • Shiwo
    #15
    ha látja a Disney, hogy a GoT kapcsán milyen negatív hullám indult meg az írok felé, simán elképzelhető, hogy lecserélik őket is..
  • zetortraktor
    #16
    Egy stúdió a saját sírját ásná meg, ha egy durcás kisebbségre hallgatna, akiktől elvették a játékát, és emiatt csapkodnak jobbra-balra. Szép kis precedens lenne, hiszen azzal csak erősítene egy bizonyos, érzékenykedő réteget.

    Meg aztán sok évnyi pozitív hullám sokkal többet nyom a latban, mint másfél hónapnyi negatív. Arról nem is beszélve, hogy ha valaki csinált egy szar filmet/sorozatot, akkor utána simán tud egy zseniálisat. És ez fordítva is igaz.
  • BaliBoy
    #17
    Kisebbség?? Ezt nem tudom honnan veszed.. szerintem elég megnézni bármely értékelési oldalon az epizódok értékelését.

    IMDB pl.:

    801 - 8.1 (83 596)
    802 - 8.4 (79 629)
    803 - 8.0 (155 060)
    804 - 6.1 (104 181)
    805 - 6.7 (116 370)

    Ez bizony a többség véleménye!
    A szavazás is lassan 1 millió aláírónál jár.
    Személyes környezetemben (ami persze nem mérvadó) még olyan személy is ki van akadva, akit egyébként annyira nem is érdekel a sorozat!

    Abban viszont sajnos igazad van, hogy a Disneyt valószínűleg nem fogja meghatni.
  • zetortraktor
    #18
    wow. azt hittem, hogy valami 2-3 pontos az epizód, de akkor 116 ezer ember szerint kifejezetten jó, kerekítve 7/10-es.

    viszont a többi..., te most pont az igazamat bizonyítod:

    "805 - 6.7 (116 370) - Ez bizony a többség véleménye!"

    csak amerikában 12 millióan látták élőben a tévében részt, még kétszer ugyanennyian streman a részt, világszerte talán még ugyanennyien legálisan, és sokan illegálisan. legyen csak 50 millió a nézettség.

    és...
    te...
    száztizenhatezer
    ember...
    elég...
    pozitív...
    véleményét
    hozod...
    fel?

    Ez nem pont a kisebbség? Vagy az Alkonyzónába tévedtem?

    (És most direkt nem hozom fel azt, hogy aki imádta a részt, vagy csak simán tetszett neki, az nem a mellét fogja verni, nem fog sipákolni meg 1/10-ezni. Mindig az elégedetlenek a zajosak. A többiek csendben és szimpatikusan örülnek. De egyébként még ők is a kisebbség. A többség azokból áll, akik számára a sorozat nem létezik a heti x perces játékidőn kívül. Megnézik, és megy tovább az életük, nem foglalkoznak ilyesmivel, inkább fontosabb dolgok járnak a fejükben.)
    Utoljára szerkesztette: zetortraktor, 2019.05.17. 18:40:31
  • BaliBoy
    #19
    Nem érsz annyit, hogy fáradjak vele... igazad van!!!
  • bmw
    #20
    disney mar ugysem tudja jobban elbaszni az sw-t....tehat nem sokat szamit ez a ket majom....
  • Ender Wiggin #21
    a rottenen 50% alatt, a metán 3.0 az utolsó epizód. nyilván a kritikák alapján nem lehet sosem abszolút többségről beszélni, maximum a szavazni hajlandók közötti többségről. fene egye meg, miért is nem teszik kötelezővé mindenkinek a szavazást... :-D
    de azért az tényleg ciki, hogy a szerzőpáros könyvek nélküli saját ötletei teljes csődöt mondtak. ebből is látszik, hogy adaptációt írni sokkal könnyebb, mint saját kútfőből dolgozni.
  • scagnetti
    #22
    Azt azért vegyük már figyelembe, hogy ez a két ember elsősorban nem a szkriptért volt felelős, hanem a megvalósításért. Abban pedig nagyon jók!
    Az hogy ennyire szar lett a GOT utolsó évada, nem őket minősíti, hanem az írót (G. Martint amiért még mindig nem tudta befejezni a könyveket), meg az HBO-t amiért mindenáron le akarta tudni a finálét.
    Ez az aláírásgyűjtés max hisztinek jó, de semmit nem fognak vele elérni, ergo nem hülye az HBO, hogy elköltött több tízmilló dollár után még egyszer ennyit belefektessen egy részben átírt évadzáró szezonra.
  • Ender Wiggin #23
    A 73 epizódból 51-et ők írtak (beleértve az elképesztően szar utolsó négyet) a könyvből dolgozva. Már hogyne lettek volna felelősek a szkriptért. Nem Martin írta a végét (már a hetedik szezon vége felé sem a könyv volt a forrás), és nehogy már az ő hibája legyen, hogy két totál analfabéta képtelen volt kezdeni valamit a felépített karakterekkel. Az HBO meg 10 epizódot kért, és a két baromarc ragaszkodott a 6-hoz. Úgyhogy látod, abból amit írtl kb. semmi sem állja meg a helyét... :-D