8
  • dzsagon
    #1
    Már minden idióta megvette magának.
  • RelakS
    #2
    Aki meg folyton cserélgeti, hogy legyen mivel villogni, arra szerintem rájött a csuklás a mostani csúcstelefon áraktól
  • csicso82
    #3
    Nincs érdemi fejlesztés ami esetleg érdemi az pedig csillagászati áron van.
  • Bruce_Willis
    #4
    Szegény gyártók, mindjárt elmorzsolok egy könnycseppet értük...
    Ha nem évente, kétévente akarnák az embereket lenyúlni hatalmas összegekkel, és 4-5 évre terveznék az avulást, akkor nem koppannának ekkorát.
    Mondjuk az apple készülékei kibírják addig ha a rendszer nem kényszeríti az embert frissítésre.
    Aztán mindenki maga dönti el hogy jó-e neki a 4-5 éves technológia vagy mindig ki van éhezve a legújabbra.
    Utoljára szerkesztette: Bruce_Willis, 2019.05.05. 10:27:01
  • Munkas
    #5
    Ugyanaz a sztori mint a PCk esetén. A hardver fejlődése elérte azt a szintet, ahol már minimális a javulás. Ma már egy jobb 5 éves telón ugyanúgy fut minden, mint a mai példányokon. A kamerák is gyakorlatilag ugyanolyan jó képeket csinálnak. A kijelzők és érzékelők ugyanazt tudják.
    Persze lehet magyarázni, hogy 100k helyett 200k pontot mutat az antutu, meg F2, helyett F1,8 az optika, meg a super amoled 5%-al kevesebbet fogyaszt stb. De a gyakorlatban az emberek 90% úgyse veszi észre a különbséget.
    Ráadásul a vezető gyártók távolkeletiek. Ők meg hiába szorgosak és hatékonyak, kreativitás híján csak egymást másolják. Minden telefon ugyanúgy néz ki. Minden évben mindegyik ugyanazt találja ki: 4 éve több kamera, 3 éve legyen a hátlap is üvegből, 2 éve noch, tavaly noch helyett felugrós szelfi kamera.
    És akinek nem teszik a távol keleti giccs ízléshez igazított elöl-hátul üveg vékony, csúszós, de nagy üveggyöngynek tűnő telefon akkor, nincs más, várni kell. Hátha jövőre mondjuk a nagyobb akku, és sérülésállóbb kivitel lesz a trendi.
  • leeloodallas
    #6
    Bármilyen preferencia híján, egyszerűen a tapasztalatokra támaszkodva veszünk készüléket 3-4 éve, és "véletlenül" a használatban lévő 4 mobil eszközből 3 Huawei.

    Az okostelefonok előtti időkben Nokia-fan voltam, más készüléket nem is nagyon volt értelme megvenni, annyival jobbak voltak a finn cuccok.

    Mára sajnos az van, hogy mindenféle rajongás nélkül, pusztán racionális érvek alapján a Huawei a legjobb választás.

    Megfizethető, strapabíró telefont kell gyártani. Ennyi a trükkjük.
  • Munkas
    #7
    Ez inkább csak marketing. A Huawei erre nagyon ráfeküdt, ezért népszerű. Különösen, hogy a kisebb pénzű és árérzékenyebb rétegeket célozza meg, akik hajlandók kompromisszumokat vállani. Az én környezetemben 4 eszközből 3 nem Huawei (kb. 2 Samu, 1 Apple, 1 Huawei és 1 Egyéb).
    Mondjuk nekem épp egy Mate 9 van, amit 3 éve még nagyon ajánlgattak a teszt oldalak, de azóta csalódtam a márkában. Ugyanennyi pénzért kaptam volna ugyanolyan műszaki tartalmat más gyártótól is, amivel hardveresen is kevesebb baj lett volna (2 kijelző, 1 akku és 1 hátlap csere volt eddig az állítólagos csúcsmodellnél) és a rendszer sem adatkopásra lenne optimalizálva, ráadásul EMUI folytonos állítgatást és rátanulást igényel (ha nem csak Facebook és YouTube terminálnak használja az ember, hanem dolgozik is rajta).
    Nokia tényleg jó volt hajdan. Bár hazai népszerűségben akkor is benne volt a komáromi Nokia gyár, ahogy autóból is mindenki Suzukit vett akkoriban az esztergomi gyártás miatt. Valamint hajdan még nem volt közös oprendszer, mint most az Android, így aki nem akart új rendszert megtanulni, az márkahű maradt. Ezért a századvégi pár kitérő után (Sony, Ericsson) jött az 5110, és utána 10 évig tényleg csak különböző Nokiák. Az utolsóhoz még internet előfizetést is vettem :)
  • Zoliz
    #8
    4 db véletlen eszközből 3 db Samsung és nem Huawei!