82
Dragon Age 4
  • Daermon
    #1
    Mivel még nem volt topicja gondoltam megnyitom.
    Egyenlőre infó szinte semmi, de készül.
  • j0nNyKa
    #2
    egyenlőre a sorozatgyilkos darabol

    szerk1: amúgy várós, első része az örök kedvenc játékom

    szerk2: kis adalékinfó hozzá:

    Utoljára szerkesztette: j0nNyKa, 2019.03.28. 19:15:47
  • Daermon
    #3
    Friss Kotaku PLETYKA a fejlesztésről
  • Although
    #4
    Semmi meglepő nincs benne. Ezt jelenti a nagy cégek zömmel, a kreativitás halála. A piac egyáltalán nem tökéletes ahogy azt a liberális világszemlélet hirdeti. Csak éppen nincs jobb jelenleg.
    Jó olvasni, pont olyan szar cég az EA mint gondoltam. Nagybetűs nyugaton sem minden tökéletes :)
    Valószínű a DA4 is egy pénznyelő lesz, majd mint az Anthem. Hacsak addigra ez a multijáték biznisz ki nem fullad. Kicsi az esély rá. :)
  • lwb
    #5
    Ez összecseng azzal, amit már az Anthemes cikkben is sejtettek, több ez mint pletyka. Ráadásul a Joplin alaptörténete egy évekkel ezelőtti korai koncepció leaket is megerősít. Ezt most mind lesöpörték és jön a "jó öreg" game as a service DA4, amit az EA annnyira imád.

    Egy rakás szar lesz, ez a jóslatom. Tessék majd idézni ezt, ha kijön kb 3-4 év múlva, nextgenre nyilván. Az egyetlen pozitívuma az lehet, ha ez végre megöli a Bioware-t és az EA végre elkezdhet csak sport, multi meg mobiljátékokat csinálni, amit amúgy is szeretnének. Őszintébb lenne.
  • Darkman86
    #6
    Úúú... de jó lesz majd a játék 25%-át megkapni megjelenéskor. Ja nem :D. Az Anthemnél is végül csak azoknak lett igaza akik azt mondták, hogy ez így kaka lesz,de eső után köpönyeg, még egyszer nem hagyom hogy bepalizzon az EA/BIO páros.
  • Daermon
    #7
    Az a baj a Joplin nekem már túl jól hangzott, ahhoz, hogy igaz legyen. De franc tudja. Úgy se tudjuk meg mi az igaz.
  • lwb
    #8
    Azt tudni kell, hogy az csak preproduction volt, tehát tervezőasztal, de még semmi sem volt kész, lefejlesztett formában. Egyébként a mostani, Morrison sincs. Nyilván lettek volna kompromisszumok az elképzelésekhez képest, de az alapkoncepció jónak tűnt. Kisebb világ, mint DAI (kevésbé mmo-s), fókuszált történet, nagyobb reaktivitás, érdekes, idegen világ (Tevinter Imperium). Közelebb lett volna a DAO-hoz, mint a DAI-hez és az jó.

    Nyilván nem maradhatott így. Hogyan adnak el loot boxokat meg skineket amúgy?
  • Morinad
    #9
    A liberális világszemlélet nem hirdeti, hogy a piac tökéletes. Ezt a liberális piacgazdasági elmélet tételezi fel, mint kiindulópont.

    A piac nem tökéletes, hanem önszabályozó.

    A liberális politikusok zöme jelenleg pont azokkal a közgazdászokkal ért egyet, akik szerint a pusztán piaci alapú szervezés nem jó, mert az "ingyenes" szolgáltatások (gyereknevelés, oktatás, törődés, stb) nem kapnak helyet benne, és nem tudnak érvényesülni.

    De a játékok nem emiatt lesznek egyre szarabbak, hanem azért mert a játékipar elsősorban pénztermelő vállalkozásokból áll, azaz azt csinálják, amire nagy a kereslet. És bizony a mély és szofisztikált történetekre sokkal kevesebb a kereslet, mint az egyszerű csimbummra, lévén az emberiség nagy része de facto hülye.Az internet és a globális piac egyszerűen felgyorsította ezt a tendenciát. (nem csak a játékiparban)
    Utoljára szerkesztette: Morinad, 2019.04.10. 08:27:54
  • j0nNyKa
    #10
    ezt a temat itt most le is zartuk, tovabbiakban probaljatok ki hogy a dragon age 4rol lesz szo
  • grebber
    #11
    Hülye szerintem erős...inkább türelmetlen. A jelenlegi game piac a türelmetlenekre épül ez főleg mobilon látszik meg ahol egyetlen egy pár megás f2p game termel annyit hogy le se lehet írni. A legtöbb ember csak játszani akar és nem akarja hogy meggátolják menet közben így ha ki van írva hogy várja 1 órát a fejlesztésre már veszi is hozzá a kristályt amivel egyből kész lesz...Ugyan ez van pc-n is kevesen fognak multizni 50 órát meg fejlesztgetni hogy meglegyen a "csúcs fegyver vagy ruha szett" nem 0. percbe nyomnak a buy gombra..
    Én is single párti vagyok és gyűlölök mindent ami multi de pár év és tényleg nem lesz értelmes single player game :(
    Mondjuk ennek örülnék mert 2000 játékkal elvagyok még 10 életet is..
  • lwb
    #12
    "a mély és szofisztikált történetekre sokkal kevesebb a kereslet, mint az egyszerű csimbummra"

    Ez nem ilyen egyszerű. Ha megnézed a tavalyi eladási listákat, akkor az első helyeken mély és szofisztikált történetekkel rendelkező (elsősorban) single player játékok állnak. Pl. RDR2, Spiderman, God of War.
    A pénzt a csimbumm játékok azzal hozzák be, hogy ott nem az eladási ár számít, sok közülük ingyenes, mint az Apex pl. Hanem a mikrotranzakciók. Abból jön be a nagy lé. Azért fókuszál erre az EA is, meg más AAA kiadók is.

    Ezt üzletileg értem, de mint fogyasztó, engem ezek a játékok nem érdekelnek, ezért nyilván háborgok miattuk. Ahogy nézem a DA4 is ebbe az irányba tart, ezért a lenti véleményem.
  • Darkman86
    #13
    Azt még tegyük hozzá, hogy a "nagy influencerek" is hozzátesznek ahhoz, hogy éppen mivel menő játszani(főleg a fiatalabb generációknál). Pl. a Moba vagy éppen a Battle Royal elsősorban ezért lett népszerű. Mindkettőnél volt 1-2 cím ami a streamerek és videósok miatt nagyon népszerű lett, majd a legtöbb kiadó szintén ráugrottak, hogy egy szeletet akarnak a tortából. Látni, hogy csak morzsák jutottak nekik.
  • molnibalage83
    #14
    Én azt nem értem eleve, hogy miért várják eleve messiásként a DA4-et, amikor az értékelések és kommentek alapján az DAO volt ikon, a 2-résszel már beleálltak a földbe. A 3. rész szép volt, de két szék közt a pad alá esett és hol grindölős MMO szerűség, hol meg akció RPG, de inkább Dio2 szint vagy alatta levő hack and slash...

    Az, hogy piaci siker volt, annak semmi köze a minőséghez. Mert a kettő nem korrelál, lásd CoD széria. Amíg a szarra is van vevő...
  • Darkman86
    #15
    Azért még egy leheletnyi remény még van bennem, hátha végül összeszedik magukat és ha nem is DA1, de legalább egy DA3 szintű negyedik részt kapunk majd egyszer valamikor.
  • j0nNyKa
    #16
    da3 szintet azer csak megutik, kerdes hogy az a szint mire eleg.. :)
    da1et vegigtoltam vagy 5x, masodik reszt 3x, harmadiknak probaltam nekiesni masodjara is, eselytelen volt, nem elveztem, nyuglodtem
    vegulis ha 1 elvezheto vegigjatszast ki lehet preselni belole, en mar boldog vagyok
  • PiszkosFred
    #17
    > Én azt nem értem eleve, hogy miért várják eleve messiásként a DA4-et,

    Ratapintottal a lenyegre. Foleg, hogy ugyanazon emberek akik mar hangzatos szavakkal eltemettek a ceget a ME3 endingnel, az Andromedanal, az Anthemnel, stb. :) Hiaba minden, a gamer memoriaja kb. mint az aranyhale.
  • molnibalage83
    #18
    A DAO ultimate editin megvan évek óta, mert óccó volt, de amit halottam a 2. és 3. részről nem mertem elkezdeni, mert az első rész után érdekelne sanszosan a történet folytatása is, csak ha ócska a játék, akkor az inkább már szenvedés lenne...

    A ME1-2-3-at is ezért nem mertem elkezdeni sem, mert annak lezárását is elhordták mindennek. Na, nem mintha lenne rá időm...
  • Daermon
    #19
    9 DAO (2 achi nincs kész, Darkspawn dlc-ből, mert az nem érdekelt annyira), 2 DA2, 3 DAI (lesz egy 4. is, amint kész a magyarítás) végigjátszás után mondom: álom a DAO szint, minumum a DAI, de jobb lenne fölé menni :)
  • molnibalage83
    #20
    9...? Az igen.

    Nekem a Gothic II + NoTR volt összesen 4 vagy talán 5, de ez kb. 2 éves átfogásban volt.

    A Gothic III alap kiadás egyszer és még kétszer a CP 1.74 táján, de ezek között is évek voltak.

    Azóta csak a Witcher szériánál volt az, hogy a 2. és 3. rész esetén kettőre volt időm. A 2. rész rövid volt amúgy is, a W3 az, ami hosszú.

    A FO NV tetszik, de nem hinném, hogy lesz akár részleges újrázás, mert akkor DAO vagy FO3 vagy a 15 éve a listámon levő BG széria kéne, hogy jöjjön.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.04.10. 09:38:38
  • Daermon
    #21
    Witcherrel ezt übereltem picit :)
    Tegyük hozzá, hogy ezeket mind megjelenéstől játszottam és sem anno, sem most nem jön évente annyi új cím számomra, hogy ne legyen mondjuk időm évente egyezer kitolni pár régi kedvencet. Baldur’s Gate 1-2nek van nagyon magas száma nálam.
  • j0nNyKa
    #22
    icewind dale? neverwinter nightsok?
  • Daermon
    #23
    Párszor azok is megvoltam. Olyan 2-3 az IWD 1-2.
    Az NWN nekem anno csalódás volt a BG-k után, így pl az csak 2 (1 régi, 1 EE), az NWN2 meg konkrétan 3, azt pont tavaly pörgettem ki újra.
    Még a KotOR 1-2 áll 3-3on, és régiek közül még a Jade Empire szégyen szemre 1. De gépen fent a SE, úgyhogy valamikor azt is újra tolom majd :)
  • j0nNyKa
    #24
    ja hat igen a kotor is szamtalanszor vegigjatszos, mindket resze
    a jade empire volt az amit akartam szeretni es sose ment, nem tudom megfogalmazni miert
    ja es divinity original sinek?
  • Daermon
    #25
    Na igen a Divinity OS-t félbe hagytam. Egyszerűen annyira vontatott nekem a harcrendszere, hogy beleuntam. :/ A 2-t még meg se vettem (majd egy -60-70% azért behúzom, hátha egyszer megjön a kedv). Pedig álltalában nincs bajom a körökre osztottsággal, de itt nem jött be.
    Ellenben a Pillars of Eterniy 1-2 nekem az egyik kedvenceim lettek (5 és 3, de ha kint a magyaritás az 1-hez, jön a 6. végigpörgetés)
    Én amit többször megpróbáltam az a Skyrim, de egyszerűen nem szeretem :D Nem tartom jónak. De nem vagyunk egyformák :)
  • molnibalage83
    #26
    A durva az, hogy az NWN első részét kb. 5-ször kezdtem el, de vinyó, rendszer vagy bármi más miatt asszem soha nem játszottam végig. A 4. fejezetig egyszer eljutottam, de a végére már nem is emlékszem. Emiatt csak az első két fejezetre emlékszem nagyon, de a végén már csak arra, hogy volt valami időutazás és legyőzhetetlen gólemekbe hiba elrejtése és valami fa ültetés. Hogy mi lett Aribeth-tel és a többiekkel nem tudom. Már arra sem emlékszem, hogy Luskanban mit kerestem és után mi volt. A HoU-t meg kétszer is kitoltam, de a másik kiegjét egyszer sem. Inkább a Tortured Hearts első részét csináltam meg. A másodikra ott sem volt már időm soha. Mai napig ott pihen a HDD-n.
  • lwb
    #27
    DA 2-3 nem folytatja az első részt, hivatkozik itt-ott rá, de teljesen önálló történetek, önálló szereplőkkel. Szerintem a DA2-t azért próbáld meg, sokat szidták és okkal, de vannak benne jó ötletek még ha az egész játék nagyon igénytelen is (csomó minden újrahasznosítanak benne pl.). Egy végigjátszást megér, nekem változott róla a megjelenés óta a véleményem, pozitív irányba. A DAI-t szerintem ki lehet hagyni nyugodtan.
  • molnibalage83
    #28
    Okas. Köszi.
  • Daermon
    #29
    Igen mindegyik DA rész külön álló. Viszont kihagyni kár lenne az Inquisitont. Szerintem bőven jobb, mint a 2, és ugye a sztori épít is annak egy részére.
  • molnibalage83
    #30


    Nekem ez alapján az jött le, hogy összefüggő a történet és az első rész döntései még a 3. részben is megjelennek.
  • j0nNyKa
    #31
    az a resz mese habbal, iszonyat minimalis a rahatas, es teljesen rendben van az elore beepitett "tortenelem"

    1-2 szereplo persze visszakoszon, es az kurvanagy klimax tud lenni, emiatt erdemes vegigmenni a reszeken, beleertve a kiegeszitoket, mert pl az elso reszbol egy kiegeszitos karakter megy at a masodikba

    viszont az is van, hogy ahogy haladunk elore a jatekokban, egyre kevesbe karakteresek a companionok, igy egyre kevesbe utos, ha mondjuk megjelenik valamelyikuk egy kesobbi reszben

    mig az elso resz utan nem tudtam elkepzelni hogy mit csinaljak az eletemmel ogrhen meg morrigan nelkul, a masodik reszbol mar fel se tudnam sorolni a companionokat, a harmadikbol meg talan a felet... talan
  • Daermon
    #32
    Vannak visszakösző dolgok, szereplők. De ezek akkor a legjobbak, ha sorban játszod ki :)
    Viszont ugye a főszereplők mások, és a történet egybe van fűzve minimálisan egyikből a másikba, de ettől még jól elkülönülnek. Ezért hagyták el a számozást is.
    Persze, mint minden ilyen RPG-nél (pl Baldurs Gate, Witcherek, Mass Effectek): a legjobb sorban, figyelmesen kijátszani, mert az adja az igazi ízét :) (ráadásul TALÁN évvégén már a DAI is magyar lesz).
  • molnibalage83
    #33
    Okas, köszi. Akkor szerintem a következő gamme a DAO lesz. Csak azt nem tudom, hogy a nemrég jött nagy rajongói izével vagy sem.
    Erre gondolok. Mivel enélkül is ikon a játék nem vagyok benne biztos, hogy erre szükség van.
  • j0nNyKa
    #34
    beleolvasva a hivatalos leírásba, én nem hagynám ki, ahogy látom csak javít, egyébként nem babrál
    én ha most kezdenék bele, felraknám
    már csak emiatt is: Restored 18 interparty banters that previously would not play at all
    ezek... ezek zseniálisak
  • Daermon
    #35
    Én nekem alap verzió van fent mai napig, nem is tervezek modot vagy ilyesmit feltenni. De ez én vagyok :)

    Gondolkodtam, hogy kiket látnák szívesen egy-egy cameora vagy mellékküldetésben a korábbi részekből. Őket:
    - Pala (Shale)
    - Alistair
    - Sten
    - Cassandra
    - Hawke vagy Stroud
    - Varric
    - Merill
    - Velanna
    - Blackwall

    Tippre Morrigan és Solas úgy is bent lesz. Valamint remélem a Tevinteri terület igaz lesz, de meglátjuk.

  • Daermon
    #36
    Ja meg ideje lenne Weisshauptot is rendesen meglátogatni.
  • j0nNyKa
    #37
    solasról tudjuk hogy lesz
    ogrhent!!!!!!44444444
  • j0nNyKa
    #38
  • Daermon
    #39
    Oghrent nem hiszem, hogy látjuk már.
    Én az Origines main karim akarom vissza :D Mondjuk, mert megtalálta a fertőzés ellenszerét. Akkor lenne esélye Oghrennek is felbukkani.
  • j0nNyKa
    #40
    oo? fejtsd ki plz, tudtommal Oghrennek semmi baja, mint ahogy a fohosnek se?!