63
Sekiro: Shadows Die Twice

Összevont topik a játékosok fórumában
  • Ulthanito
    #1
    Bloodborne-platinások és Dark Souls-betyárok, Nioh-terminátorok és From-függők!

    Jöjjön, aminek jönnie kell, hisz az árnyékok is kétszer halnak. :-D
  • LBandi77
    #2
    1 fegyver hiányzik a BB. Platinához .Jöhetek?
  • PeeTeR
    #3
    rajta vagyok ezerrel
  • Seth
    #4
    NEM!!!! :)
  • LBandi77
    #5
    Ok.azért köszi,léptem.
  • Mr_no_NaMe
    #6
    Tök jól elfelejtettem ezt a játékot, de ma 15 darab hirdetést kaptam róla. A fasz kivan, azt hittem már megjelent, erre nézem, hogy csak március vége... gyökér fasz marketing ez...
  • MerlinW
    #7
  • AntiHero
    #8
    Olvashatók itt a cikkeket. Tökre elmegy a kedvem a jàtéktol.

    Nektek tetszik, hogy csak 1 fegyverünk lesz?

  • AntiHero
    #9
    Telefon automata javítàs rulz...
  • Ulthanito
    #10
    Nos, fél három óta tolom a játékot, most hagytam abba, azaz négy órát jásztottam vele.

    Kezdem azzal, hogy még bossal, olyan igazi, hosszú HP-s nem találkoztam. Nagyon vegyesek az érzéseim, ez fényévekre van a Bloodborne-feelingtől. A játék sokkal inkább DaS, mint BB, visszaköszönnek hangok, fontok a sorozatból.

    A látványvilág nagyon vegyes. A játék eleje meglehetősen ronda, meg is ijedtem, hogy így marad, aztán a következő pályákon már szebb az összkép. Gyönyörűnek semmiképp nem nevezném, nagyon inkonzisztens a grafika, van olyan terület, ami konkrétan DaS2 színvonal látványban. :(

    A játékmenet nagyon egyedi, a harcrendszer ugyan faék egyszerűségű (csak R1 van), azonban az ellenfelek kiszámíthatatlansága miatt könnyű halni. Az első egy órában összesen háromszor-négyszer haltam meg. Itemek vannak, visszaköszön egy Estus shard-szerű fejlesztési rendszer. Meglepő módon van benne resurrection is.

    Frame pacinges problémát nem annyira éreztem Pro-n, jobban fut, mint a BB, de szerintem a HDR konkrétan semmit nem tesz hozzá a játékhoz. A minibossok kemények, de tanulhatók, mivel eleinte kevés a "vial", könnyű elhullani náluk. Van benne grappling hook, hát, ez nekem nagyon nem tetszik, tiszta Assassin's Creed.

    Szerintem összességében könnyebb, mint a BB, aki a Nioht végigtolta, annak szerintem még könnyebb lesz, egyelőre nem tapasztaltam azt a brutális nehézséget.

    Az összkép minőségi, hangulatos, de ebből nem lesz olyan kultjáték, mint a BB vagy a DaS, az egészen biztos. Coop, online lehetőség nincs benne, itt mindenki magára van hagyva.

    Csalódásnak semmiképp nem az, de talán méginkább rétegjáték lesz, mint a BB. Igazából vagy bejön majd valakinek, vagy nem, attól függ, kinél milyen húrt pendít meg.

    A menüje szép, letisztult, olvasható betűméretekkel. A hangok és a zene helyén van, átvezető videóval eddig csak a játék elején találkoztam. Már körülbelül az ötödik pályán vagyok, de hol a viharban vannak az igazi bossok?

    A From tényleg mert változtatni, a nagy kérdés, hogy jól jár-e vele.

    Toljátok!
  • MerlinW
    #11
    "Meglepő módon van benne resurrection is."
    Lásd a játék címét "Shadows die twice" :)

    4 óra után ne vonj le semmit, kb a "tutorial" vége fele járhatsz :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2019.03.22. 14:24:49
  • Voltan
    #12
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Furamódon az ogre viszonylag könnyen lement - megvolt a lángszóró - viszont utána a szamuráj tábornok, a kurvannyát, na az szopat rendesen, pedig egy ilyet már ki kellett nyírni...

    Mocsok szemét egy játék...
  • MerlinW
    #13
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én most csináltam ki a kígyót végre:)

    Ogre-t meg tudod csáklyázni mikor lehajol, 2 ütés majd hátrálsz és ezt ismétled. Néha megfújod kis tűzzel, ha van. Illetve provokáld ki a vetődéseket, hátrálj és csapkodd amíg fekszik. Lényeg - az egész játék folyamán - a balansz, ne legyél mohó, és ne is húzd az időt:)

    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2019.03.22. 22:01:49
  • Ulthanito
    #14
    A mostani helyemrol azt mondom, ogre az egyik legkonnyebb miniboss.
  • Ulthanito
    #15
    Tegnap beletoltam még 8 órát, kezd szépen kinyílni a játék. Egyre több item van, egyre több mindenre kell figyelni, s egyre nehezebbek a bossok.

    Volt egy lándzsás miniboss, nála konkrétan vagy másfél órát szívtam, mire kitaláltam, hogy hogy tudom leverni, és akkor sem face to face fight volt a célravezető.

    Tolom tovább.
  • Ulthanito
    #16
    Most a bika szopat, egyelore teljesen eselytelennek latom.
  • Seth
    #17
    En is szenvedtem kicsit landzsas bossal, amig ki nem fejlesztettem azt a skillt, amikor ralepunk a landzsa vegere. Onnan mar egyszeru volt, csak ki kellett varni, ha szur.
    Most egy masik, lila ruhas faszival szenvedek, az nehezebb, olyanokat rug mint egy lo :) Egy eldugott helyen van a langolo epuletes resz elott, be a vizbe es onnan egy titkos barlangon keresztul jutsz oda. Egy protezist oriz egy kis szentelynel. Azt ami a trailerben is van, hogy kodde valunk,aztan az ellen hata moge kerulunk
  • LBandi77
    #18
    Na végre 1 from jéték amit senki nem csinál meg rutinból.Ahogy olvasom mindenki szop.Jövő héten én is nekilendülök.
  • AntiHero
    #19
    Szóval 14 óra munka utàn, fàradtan, éjfélkor bele kezdtem.
    Ha nem kellene ma is dolgoznom..akkor most is ott ülnék előtte.

    Talàn 1 trailerrel ha làttam anno a jàtékbol.
    De nekem nagyon bejön eddig.

    Az baj, hogy az elejét konkrétan skipeltem? Mert megtalàltam úgy a tovàbb vezető utat, hogy a mini boss ott maradt.

    Vissza lehet majd menni?

    Amúgy a traninget érdemes tolni. Ott nagyon sok tàmadàst, kitérést belehet tanulni kockàzat nélkül.
  • Ulthanito
    #20
    Az a részeges szamuráj, nagyon jó, nagyon könnyen tanulható, viccess boss. :)
  • Ulthanito
    #21
    Ma délelőtti termésem (két bossfight)




    Azt kell, hogy mondjam, hogy kezd kinyílni a játék. Egyre több az item, és rájöttem, hogy én kurvára szeretem ezt a játékot. :) Nem szabad BB-t és DaS-t várni tőle, szerintem nagyon jót tett a From-nak, hogy mert nyitni más irányba.

    17 órám van benne, de elképesztő az az érzés, hogy amikor először azt érzed, hogy a büdös életben sem lesz meg egy boss, és valahogy csak levered a végén.

    Nagyon hangulatosak a helyszínek, a vizuális prezentáció (nem a grafika!) első osztály, szerintem Bandi, te imádni fogod ezt a játékot!

    És Mobynak is üzenem, hogy nyugodtan vegye meg, az első 1-2 óra csak a sokk, de után elképesztő világot tár a szemünk elé.
  • Seth
    #22
    Nem tűnt részegnek :)
  • AntiHero
    #23
    Unseed aid-ot amúgy elmagyaràznà valaki, hogy is működik?

    Nagyàbol vàgom. De vissza lehet azt àllítani? Vagy mindegy mennyi? Hogy működik ez?
  • Ulthanito
    #24
    Pedig a neve is az.
  • Ulthanito
    #25
    Minden egyes halállal csökken a százalékos esélye annak, hogy megkapd. Ha megkapod amikor meghalsz nem veszíted el a tapasztalati pontjaidat meg a pénzedet sem. Van item is hozza. Amennyiben mutatja is hogy hány százalék az esélye annak hogy megkapd. Minél több embertől ezt meg minél kevesebb halál annál nagyobb ez a százalékos esély.
  • Seth
    #26
    Nem egyrol beszelunk, ez nem a drunkard. Ez egy cingar alak, fenn all a teton, es ha a kozeleben vagy mindig eszrevesz
  • Seth
    #27
    Ez e :D

  • AntiHero
    #28
    Az életerő felett mi az a 2 "gömb" miket jelez?

    Azért kérdezgetek mert munka közben is a jàtékon jàr az agyam. :D
  • Seth
    #29
    A feltámadás ikonjai. Ebből az egyik automatikusan feltöltődik halál után vagy ha pihensz a szobornál. A második az az ellenfelek leölésével töltődik fel. Szóval lényegében 2x lehet feltámadni, de annyi megkötéssel, hogy az első elhasználása után van pár perc cooldown, szóval nem lehet spammelni
  • AntiHero
    #30
    Köszi az infót.
  • Ulthanito
    #31
    Nekem ez kimaradt, melyik palyan van?
  • Seth
    #32
    A 3 évvel ezelőtti helyszínen. A 3. checkpointnál (bambusz valami a neve), balra fel csákány, bele a vízbe, át a híd alatt, rögtön utána fel lehet egy ágra és ott csak követed az ösvényt, jobbra egy bambuszokkal elzárt barlang, szétvágod, bemész, ott fel lehet falról falra ugrálni, és ott van. Remélem érthető :D
  • n000rbi
    #33
    Jelentem a bika és a mami szopatnak, de majd adok én nekik később, higgadtan
  • Ulthanito
    #34
    Menni fog az, csak gyakorlás kérdése.

    A bikához kell a firec cracker prostatic tool, anélkül meg se próbáld!
  • Ulthanito
    #35
    Szemeim előtt van, köszi. Megnézem holnap, nekem ez kimaradt.
  • Ulthanito
    #36
    Darky: A resurrection feltámadást jelent angolul. Ha arra nyomsz, amire eddig, mindig meghalsz, és buksz egy folytatás lehetőséget.

    Ez a játék core mechanikája, fura, hogy pont ezt nem érted.
  • TDC Geronimo
    #37
    Anélkül ment le :p
  • n000rbi
    #38
    Az megvan, de továbbra is esélytelennek làtom :) Deflect hiába, kitérés néha összejön, de kb. fél perc alatt kicsinál.
  • n000rbi
    #39
    Hogy a faszomba?:D
  • Ulthanito
    #40
    Ha jól parryzik, akkor lemegy az úgy is, csak nehezebb.