16
  • Angel5
    #1
    a feka párduc egy vicc kész röhej hogy ez bármilyen jelölést kapott meg nyert is
  • zetortraktor
    #2
    Abszolút várható volt, hogy míg sokan a képregényfilmek hanyagolása miatt anyázták az Oscart az elmúlt években, addig most, hogy egyet jelölnek, rögtön a másik tábor kezd el háborogni. Szóval ez teljesen érthető.

    Mint ahogy az is, hogy sokan a Roma, a Bohém, meg a Zöld könyv meg az Alelnök ,meg a féltucatodik Csillag születik-remake miatt fognak elégedetlenkedni. A különbség az, hogy most nem nagyon fognak tudni mire mutogatni, hogy valami legalább nagyon megérdemelte. Majd jövőre job lesz a felhozatal, és nem hagyják ki az igazán jól sikerült filmeket.
  • Ender Wiggin #3
    Glenn Close 7-edszer vagy 8-adszor szívta meg?
  • Mosdatlanfalusi
    #4
    Pont, hogy a képregény rajongók a legmorcosabbak, mert szerintük a tavalyi Marvel felhozatal leggyengébb darabja volt a BP.
  • Sequoyah
    #5
    Azert morognak, mert ha mar kepregenyfilmet jelolnek, akkor jeloljek az ev legjobbjat. A Black Panther pedig sem a nezok, sem a kritikusok szerint nem volt a legjobb.
  • TokraFan
    #6
    A szövegértés ismét nem megy egyeseknek.
    Jelezném, hogy a BP nem a "legjobb film" kategóriában nyert, hanem a Legjobb látvány/jelmeztervezés, illetve fimzene díját vitte el! Egy retek sz*r fimnél is alakulhat úgy, hogy egy szakmai kategóriában adott évben nem volt jobb alkotás! Jelen esetben, nyilván attól, hogy a BP egy nyilvánvalóan gyenge film, a látványvilágát megalkotók még megérdemelten nyertek!

    Ezek speciális szakmai díjak, ahol nem magát a filmet díjazzák ezekben a kategóriákban!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.02.25. 17:06:21
  • Sequoyah
    #8
    Szoval te nem szereted a filmeket, ezert mas se szeresse...
  • ostoros
    #9
    Tényleg ezt írta?
  • TokraFan
    #10
    Természetesen nem ezt írta, de a szövegértelmezés képességének hiánya nagy probléma ma magyarországon...!
  • kalapos01
    #11
    Ebben a kommentben az a legérdekesebb, hogy a filmeket nézni kell ahhoz, hogy tudd, hogy unalmasak. Tehát vagy mégis nézed őket, vagy nem tudod, hogy unalmasak. Számomra például a GTA halálunalmas. Nem is tudom, hogy mit lehet rajta élvezni. Oké, sosem játszottam vele, de ettől még mindenki tudja, hogy van alapom ezt mondani, nem?:)

    A legviccesebb pedig az, hogy az NFL-t hozod fel ellenpéldának, ami aztán végképp unalmas lehet egy átlagembernek. 40 másodperc készülődés, 3 másodperc akció. Ez 10-szer, majd 3 perc reklám. Egy 3 órás közvetítésben az akció 35 perc. Mondom ezt úgy, hogy én is NFL-t néznék egy film helyett, naná.
  • kalapos01
    #12
    Én ezt készséggel elhiszem neked, mint ahogy azt is, hogy sokak szerint meg a legjobb volt (azt mindenki látta, hogy a kritikusok. bár mindegyik Marvel-cuccért oda voltak, ezt szerették legjobban) - mindenki mást keresett és látott benne, más alapján ítélte meg.
  • kalapos01
    #13
    "A szövegértés ismét nem megy egyeseknek. Jelezném, hogy a BP nem a "legjobb film" kategóriában nyert,"

    és most keresem a kommentet, hogy ki írt vagy utalt olyasmire, hogy a BP a legjobb film kategóriában nyert. Hogy egy klasszikust idézzek, "A szövegértés ismét nem megy egyeseknek.".

    "Egy retek sz*r fimnél is alakulhat úgy, hogy egy szakmai kategóriában adott évben nem volt jobb alkotás! "

    Igen. És tudod, hogy ilyenkor mi szokott lenni az Oscaron? Hogy a retekszar filmet nem jelölik. Hanem minden kategóriában ugyanabból a 10 filmből választanak jelöltet - kivéve pár technikai. Vagy gondolod, hogy pont a legjobb filmes jelölteknél volt épp a legjobb vágás? És nem valami esélytelennél? Az Oscaron nagyon ritka (bár előfordul), hogy egy retekszar film esetében elismerik, hogy annak egyetlen aspektusa kiemelkedő volt. Inkább, ha valami tíz jelölést kap, akkor megdobják a tizenegyedikkel is, mert kéznél van a címe.

    Azon most lépjünk túl, hogy mint írtam, és a BP egy csomó embernek nagyon bejött (nyugi, értem, hogy neked nem, ha láttam volna, én sem hiszem, hogy szerettem volna, mint ahogy a többi ilyen vackot sem), de nézd meg milyen díjakat nyert. Göransson kurva jó, de a First Man zenéje ellen elég necces volt a sikere - igaz, utóbbit nem is jelölték talán. Persze, szubjektív a dolog, de a BP jelmezei?? Komolyan? Ez nem mennyiségi díj.
  • ostoros
    #14
    Igen, szerintem is. Pont azért kérdeztem, hogy minek értelmezed félre?
  • NEXUS6
    #15
    A fekapárduccal nem az a gond, hogy rossz film lenne. Gyak egy képregényfilmszerkesztővel készült tucattermék, amivel mondjuk manapság már elég jó anyagokat összehoznak futószalagon. Eddig OK.
    A fő gond az hogy ez a film NEM a feketékről, az afrikai és az afroamerikai kultúráról szól, hanem ez egy selejtes közhelygyüjtemény ahol a feketék nem úgy élnek és viselkednek, ahogy az belőlük, mint emberből fakad, hanem ezerrel megy a niggerkedés, gettóskodás.

    A titkos királyság csúcsemberei Amerikába mennek és mit csinálnak? Gyak lemásolják Eddie Murphi vígjátékát és mennek a gettóba gengszterkedni! Nem elmennek egy 5 csillagos hotelbe és üzletemberekkel tárgyalnak egy medence mellett koktélokat szürcsölgetve. Nem, ők fegyvernepperkednek egy lepukkant környéken. Gratula, Martin Luther King forog a sírjába!!! Ezért érdemes volt harcolnia, hogy a feketéket végre emberszámba vegyék a fehérek. Ide jutottunk, az a fekete kultúra, hogy legalább a filmen elfogadjuk a devianciát, a bűnöző életmódot. Csakhogy ezt frankón nem ők választották, hanem a hátrányos helyzetük kényszeríti azokra, akik képtelenek ebből a szituból kitörni!
    Ez egy szégyen!

    Aztána királyukat is hogy választják? Tán ki a legjobb vezető, ki hoz jó döntéseket? Áááá. Akkor ki nyert valami hatalmas háborút? Hülyevagy! Neeem, hanem egy sztenderd faszméregetős utcaibunyóban. Ja szép jelmezes amazonok között persze. Ezért jött az Oszkár. LOL

    Az a gáz, hogy ezek után A zöld könyv alkotói, hasonló, de komolyan megfogalmazott mondanivalóval csak szégyenkezve úgy tesznek, mintha ott se lennének.
    Utoljára szerkesztette: NEXUS6, 2019.02.27. 17:44:44
  • ostoros
    #16
    +1
    Eleve egy übermodern királyság, de közben törzsi társadalmi szokások vannak...
    Pontosan ahogy mondtad, egy közhelygyűjtemény a fekákról.