148
Chernobylite - túlélőhorror a Zónában
  • grebber
    #1
    Chernobylite - túlélőhorror a Zónában

    A The Farm 51 csapata orvosolja S.T.A.L.K.E.R.-hiányodat. A lengyel fejlesztő bejelentette a Chernobylite-ot, amely az 1986-os atomkatasztrófa helyszínére, a Zónába kalauzolja a játékosokat egy hamisítatlan túlélőhorror keretein belül.
    A Get Even fejlesztője egy Csernobilban játszódó túlélőhorrort készíti. A srácok egy Facebook-posztban jelentették be a Chernobylite-ot, amelyben felkeressük a nukleáris katasztrófa helyszínét, a híres Zónát. Igen, pont, mint a S.T.A.L.K.E.R.-sorozatban.

    A játék "összeesküvésről, horrorról, túlélésről, szerelemről és megszállottságról" szól majd. A fejlesztés során a csapat rengeteg időt töltött Csernobil környékén, a gazdag játékvilág elkészítéséhez fejlett 3D-scanning technológiát használtak fel. Mindehhez az Unreal Engine 4 asszisztál majd, inspirációul pedig rengeteg fotót lőttek az igazi Zónáról.

    A S.T.A.L.K.E.R.-hez hasonlóan itt is szabadon felfedezhetjük a Zóna "szép és borzasztóan pontos" rekreációját, ahol még stalkerekkel is összefuthatunk - igen, felfegyverkezett szerencsevadászokkal, akik élnek és portyáznak. Furcsa és veszélyes lények ellen harcolunk majd, melyek nem feltétlenül mutánsok, hiszen a szörnyek egy alternatív univerzumból származnak. A kaland során felszerelést craftolhatunk maguknak, miközben szűkös erőforrásokkal gazdálkodunk.
    Egy furcsa, természetfeletti történetet göngyölíthetünk fel, ami szépen végigvezet minket a pusztán, és a gazzal benőtt városi környezetben. Hősünk a 4-es reaktor katasztrófája idején egy fiatal fizikus volt, ám az incidens közepén barátnője eltűnt. Most, három évtizeddel később visszatérünk a Zónába, hogy valamilyen észszerű magyarázatot találjunk a múlt eseményeire.
    Egyelőre a PC-s verzió kapott megerősítést további platformok és megjelenési dátum még nem ismert.

    Teaser Trailer



    Info: Gamekapocs
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2019.02.08. 20:07:09
  • KiruHoshino
    #2
    Előzetes alapján tetszik. De nem szabad bedőlni a mézesmadzagnak :)
  • ntex
    #3
    Na erre kíváncsi leszek. S.T.A.L.K.E.R. 2. -t még be sem jelentették de máris kap konkurenciát :D Remélem hamarosan lesznek részletek a játékról, nem is értem miért vártak eddig egy hasonlóval.
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2019.02.13. 01:01:27
  • grebber
    #4
    A STALKER 2-vel az a baj mint sok más "kúlt" játékkal ,hogy kb senkiháziak kezében vannak a játék jogai és lószart se tudnak meg akarnak vele kezdeni.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2019.02.13. 08:49:30
  • lammaer
    #5
    Ha valami nem létezik hogy lehetne konkurenciája? :D

    Lengyelek jó dolgokat szoktak összekalapálni, remélhetőleg ez is sikeres cucc lesz. Sajnos az oroszokkal az a baj hogy remek ötleteik vannak, de a kivitelezés sokszor hagy kivánni valót maga után.
  • Andule
    #6
    kivancsi leszek ebbol mit hoznak ki mert erdekes lehet.

    amugy tavaly konkretan csendben bejelentettek a Stalker 2-t 2021-re de en is a hiszem ha latom allasponton vagyok azzal kapcsolatban. (plusz ha meg meg is csinaljak akkor is alapbol szkeptkius vagyok h mit hoznak ki belole hisz tudjuk h az eredeti fejlesztok mennyire szetszorodtak ill, h a vegesztori nem volt epp balhektol mentes)
  • ozimak
    #7
    Nem néz ki rosszul, de ha elmennek a zombi shooter vagy a Resident Evil/Silent Hill irányba, akkor ennek nem sok köze lesz a Stalker-hez. Azt a hangulatot nehéz lesz elérni :) Mindenesetre jól néz ki, ígéretes!
  • Gibor
    #8
    Túlélő horror, illetve a trailer alapján ez egyértelműen egy silent hill féle horror játék lesz. Stalker-hez semmi köze nem lesz a helyszínt leszámítva.
  • grebber
    #9
    A The Farm 51 csapata a fellőtte a játék adatlapjára a rendszerkövetelményeket, amelyek teljesen korrektnek mondhatók.

    Minimális rendszerkövetelmények

    Operációs rendszer: Windows 7 SP1 (x64)
    Processzor: Intel Core i5-2500K
    Memória: 8 GB RAM
    Videokártya: Geforce GTX 770 vagy AMD Radeon HD 7870
    DirectX 11
    Széles sávú internetkapcsolat
    Merevlemez: 45 GB szabad hely


    Ajánlott rendszerkövetelmények

    Operációs rendszer: Windows 7 SP1 (x64), Windows 8 (x64), Windows 10 (x64)
    Processzor: Intel Core i7-4790K
    Memória: 16 GB RAM
    Videokártya: Geforce GTX 970 vagy AMD Radeon R9 290
    DirectX 12
  • grebber
    #10
    Chernobylite: Making of 2 - The Silent Rooms

  • grebber
    #11
  • grebber
    #12
  • grebber
    #13
    Elindult a Chernobylite Kickstarter-kampánya

    Ahogy az összeget nézem lazán meglesz a pénz
  • grebber
    #14
  • molnibalage83
    #15
    Most kalapoznak, amikor idén akarják kiadni? Mondjuk úgy, hogy ez nálam nem jó jel...
  • grebber
    #16
    A kickstarter sosem arról szólt, hogy az ott kért összeg fedezi a játék költségeit. Ez csak egy "kirakat", ahol részben fel lehet mérni mennyire lett szerethető, mennyi ember érdeklődését keltette fel,és nem mellesleg pár dbot má előre eladnak.. (+ keresnek vele.. Mert egy köszit is lehet kapni a pénzért..)
    Sokszor jön úgy játék, hogy elhasalt a gyűjtés.
    Én a gameplay alapján nagyon szeretném, ha idén nem jönne,mert kurvaszar még. Inkább dolgozzák agyon de legyen tisztességes és sikeres ami akár folytatást is eredményezhet.
  • molnibalage83
    #17
    Mi alapján gondolod, hogy rossz a játékmenet? Én arra várok, hogy végre legyen olyan játék, ahol a craftolásnak valóban értelme van és nem csak dísz.
  • molnibalage83
    #18
    A demo az hol és kinek elérhető?
  • grebber
    #19
    Szerintem senkinek.. Amúgy 2020at célozzák meg.
    "The team is aiming for a 2020 release on both PC and consoles. "
  • lammaer
    #20
    Hát, én többre becsülöm ha valaki úgy kickstarterez hogy látszik is hogy csinált már valamit szemben azzal aki pár ötletetl meg concept arttal próbál meg pénzt szerezni...
  • molnibalage83
    #21
    Ez logikailag nem kapcsolódik ahhoz, amit mondtam. De, ha jövőre akarják kiadni, akkor tárgytalan.
  • grebber
    #22
    Chernobylite Kickstarter Video

  • grebber
    #23
    AMA (Ask Me Anything) on Discord - we've answered players questions Brutál sok kérdés (és persze válasz) van akit érdekel és tud angolul csemegézhet. Közben már $ 83,220 szóval pár napon belül meglesz a 100k
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2019.04.17. 23:58:55
  • grebber
    #24
    Chernobylite Pre-Alpha Kickstarter Demo Gameplay

  • Torzonborz
    #25
    Meglett a kitűzött 100k-s cél és még van 20 nap.
  • grebber
    #26
    Igen és új célok jelentek meg!(A nyelvi az elég tré hogy azért pénzt kérnek amit a rajongók csinálnának)

  • molnibalage83
    #27
    Ezt az English subtitle részt nem értem. Eredetileg nem lett volna vagy mi...?
  • grebber
    #28
    Mivel már a demó is angol volt kétlem ,hogy ne lett volna benne alapból :)

    (Így belegondolva, arra kíváncsi lennék ha a Stalker 2-re szerveznének kickstartert a fejlesztők mennyi zsetont dobna össze a nép..Simán feltolnám legalább lehetne előre hájpoltatni + jönne a pénz )
  • molnibalage83
    #29
    Háááááááááááááááát...

    Én imádom az ilyen jellegű játékot, de ahogy kitolták a STALKER-t és még a modjai is mekkora balaszolatlan vackok tőlem egy centet sem kapnának előre.
  • grebber
    #30
    Elvileg UE4-el hegesztik majd. A stalkerek kokány fos engine-re épültek nem csoda hogy nem volt hozzá érdemleges modrengeteg. Amik vannak azok is 786 patch után is bugosak (nem játszhatatlanok meg a megvalósítás parádés de az engine ótvar és kb mindent elront)Én nagyon várom mit raknak majd össze ,de még nagyon messze van.

    Ennél viszont örülnék ha kitolnák mindenki számára a demót.. de ahogy nézem csak a backerek kapják majd meg :(
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2019.04.21. 10:30:31
  • molnibalage83
    #31
    A LA-át próbáltam. Az első pár óra után olyan fos lett, hogy azt senkinek sem ajánlanám. Remélem, hogy a UE4-gyel jó lesz. De akkor az ember elgondolkodik, hogy mi lesz a 2. rész. Remake? Vagy folytatják az első rész végét? Hogyan? Melyik befejezést?
  • lostprophet
    #32
    A héten még én is backelni fogom KS-en, nem maradhatok ki belőle :D
  • molnibalage83
    #33
    Még mindig idén akarják kiadni?
  • grebber
    #34
    Most nézem csak ellőttek egy új kérdezz feleleket

    Q: Is the game going to be Epic Games Exclusive?
    A: Only if other platforms like Steam, GOG and so on will be nuked and disappear from the planet Earth.


  • Torzonborz
    #35
  • grebber
    #36
    Átvittem a 180K-t is

    The big news! Now free Steam key of our previous work - Chernobyl VR Project virtual documentary - for every backer who pledged or will pledge Chernobylite with $15 and more. (If you've already pledged for limited Chernobyl VR Project edition, you'll get some additional cool physical rewards.) The Chernobyl VR Project works with and without the VR devices.

    Ez elég rendes dolog volt tőlük! Eddig nem is tudtam ,hogy lehet tolni VR nélkül is. Így ebben az esetben ment is a wishlistemre
  • lostprophet
    #37
    Early Access idén, év vége felé, teljes verzió pedig jövő év végén (legalábbis ezt írta nekem a fejlesztő).
  • Torzonborz
    #38
    Na ez is megvan: Successfully raised $206,671 with 3,350 backers
  • Torzonborz
    #39
    Backerek meg is kapták a beígért demo accest (steamen). \0/ 30 gb :D
  • grebber
    #40
    Bízom benne, hogy a YT tele lesz majd walktrough videókkal