3
  • ostoros
    #1
    Vagyis akkor mostantól majd a biztosítóknak meg lesznek az egészségügyi adataim, ha esetleg biztosítást akarnék kötni mondjuk a németeknél, már látják, hogy nekem mondjuk emelt díjat kell fizetnem, a kórtörténetem alapján. Köszönjük, EU!
  • Omega
    #2
    Már nálunk is tud mindent az összes orvos, mikor, hol jártál, milyen vizsgálaton, mi lett az eredménye, azzal nincs is bajom mikor az orvos keresgél utánam, csak azon szoktam morfondírozni közben, hogy mire fogják még felhasználni ezt csodálatos adatbázist a közeljövőben, amibe nem egyeztem bele, és nem beszélnek is róla.
  • mrzed001
    #3
    Egy banki átutaláshoz is kettős azonosítás kell ... szóval miért nem lehet így bevezetni ezt is ?
    Orvos kikéri kartonod, kapsz róla SMS-t egy kóddal ... és ha megadod neki meg tudja nyitni, és belenézhet.

    De a legviccesebb, hogy nem is igazán karton van. Felsorolva az allergiáidat, meg minden, tényszerűen.

    Hanem a vizsgálatok vannak, azok eredményei. A konklúzió meg hiányzik.
    Arra meg aligha van ideje egy ismeretlen orvosnak, hogy valakinek a 40 éven át gyűlt teljes vizsgálati anyagát átnyálazza, hogy akkor egyikben ott egy allergia teszt penicillinre.

    Szóval ésszel lenne értelme. Így, kukkolni hogy kinek írtak fel szifiliszre gyógyszert hogy le lehessen járatni ... nem épp nyerő.