198
The Next Evolution of Battle Royale
  • TomStorm
    #1
    Üdv!
    Mai napon megjelent az EA és Respawn játéka az Apex Legends Battle Royal.
    Ingyenesen játszható!



    Utoljára szerkesztette: TomStorm, 2019.02.05. 13:25:16
  • TomStorm
    #2
    Hivatalos oldal
  • Kadarhun
    #3
    Hello! Nekem nem akar elindulni sehogysem.....olvastam hogy másnak is van vele gondja.
  • Kadarhun
    #4
    game security violation (#0000000D) lighting Service.exe erre hivatkozik.....
  • TomStorm
    #5
    Mirage-t meg Caustic-ot venni kell.
  • TomStorm
    #6
    Persze nem muszáj mert egyelőre elég kiismerni az adott Class-okat is:)
  • TomStorm
    #7
    Havernak se indul.Hibaüzenet nélkül lép ki.
    Lehet van egy gépigény ami alatt nem fog futni.
    i3 a minimum meg FX és 6GB Ram.
  • Árnyvadász
    #8
    Lehet az Overwatch mellett ez lesz a másik többjátékos elfoglaltságom. Az általam eddig kipróbált BR játékok közül eddig ez a legszimpatikusabb és ebben látom azt is, hogy hosszú távra meg tudjon fogni, le tudjon kötni. Hiába a Respawn ért ahhoz amit csinál. Nagy szerencse, hogy ők csinálják az új Star Wars játékot, ami remélem fel fog nőni a régiekhez, mint a Dark Forces és a többi.

    Magáról a játékról: A kasztokat tanulni kell, a pályát is. Ehhez kell idő, a tegnapi 2 óra nagyjából arra volt elég, hogy 2 osztályt, a két gyógyítót, ha így vesszük ki tudtam ismerni. Az egyik kedvenc momentumom a játék alatt az volt, mikor kiugrottunk a repülőből, majd egy még mindig igen magasan repülő szállító járműre huppantunk le és összeszedtük a cuccokat, majd kémleltük az alattunk lévő mélységet, aztán leugrottunk és folytattuk a tipikus BR túlélést. Bár maga a műfaj szerintem mindenkinek ismerős, de itt azért van pár igen hasznos újítás. Pingelés, halott csapattárs újraélesztése konzolnál, ha megszereztük a csomagjából a kártyáját, csapattárs visszahozása a meccsbe mikor megsérült és fekszik, automatikus együttmozgás a leugráskor és persze a kasztok, amiknek különböző képességeik vannak. Egy passzív és két aktív, amiből az egyik szuper képesség. Ez úgy töltődik fel, mint az Overwatch-ban, aztán bármikor bevethető.

    És az Overwatch-ra hajaz az is, hogy szintlépésenként kapunk egy ládát, amiben 3 véletlenszerű cucc van. Teljesség nélkül csak pár példa: Lehet fegyver skin, kill utáni beszólás, banner háttér meg egyéb.

    Újdonság az is, mikor meccs elején az előző meccs legjobb emberét kiemeli a program és megmutatja melyik csapatban van és ő lesz az adott meccs bajnoka, akit érdemes legyőzni. Azt 2 óra alatt már nem tudtam leszűrni, jár e valami ezért, de biztosan van valami. A karakterek maguktól tesznek megjegyzéseket és lehet ugyanezt manuálisan is, ami mikrofon, barátok nélküli játszás esetén kurva jó. Például F gombra mondod a többieknek, hogy hol az ellenfél. Odaviszed a célkereszted, nyomsz F betűt és a csapattársaid tudják merre kell figyelni. Ugyanez igaz a cuccokra, amiket be kell gyűjteni, időnként ezek nagy tárolókba vannak (több, 3-4 db) rakva. Ez is egy külön gombra van rakva. Ez a pingelés tulajdonképpen: ránézel a célkereszttel egy tárgyra (fegyver, lőszer, fejvédő, bármi) majd nyomod a gombot és a többiek mind hallják mi van lehelyezve és még azt is bemondja a hang, hogy hányas szintű. Így minden infót tudni fognak és eldöntik érdemes e érte menni.

    Ugyanez igaz az irányokra is. Amikor egy csapattárs úgy gondolja ideje menni, mert be kéne érni a körbe, akkor az mozgási irányát szintén pingelheti és térképen is, meg a képernyőn is látszani fog merre indul. Ez egy nagyon jó kis kommunikatív rendszer, ami idegenek közt is kellő összhangot tud teremteni.

    A pálya egyébként remekül meg van csinálva, kellően nagy és a kinézetre sem lehet panasz. Egyelőre csak olyan játék van amiben 3 csapattárs küzd a többi hármas csoport ellen és így összesen 60 ember vagyis 20 csapat esik egymásnak a harctéren. A kasztoknak hála lehet variálni hogyan hozzuk ki legtöbbet a csapatból és legyenek jól szinkronban az embereink. Ha egy meccsnek vége van, akkor elég gyorsan lehet találni újat, nem igazán kell fél percnél többet várni arra, hogy újra elkezdhess egy kört és talán nyerj/nyerjetek. :)
  • Maala
    #9
    +500 xp, ha megolod a championt.

    Reszemrol Lifelinel tolom meg jo par szintig, azert a kiesmerwshez kell vagy 15 szint sztem.

    Egyetlen hibaja, hogy ebben is sok a haszontalan fos fegyver, akarcsak a tobbi BRben. Es te nyilvan ezekre esel ra, mig az ellen a jokra. ;) Aztan lootolhatod a hullajatol ammo nelkul. :(
  • Maala
    #10
    Kiismereshez, yeah mobil szerkesztes!
  • Árnyvadász
    #11
    A fegyverekkel nekem is akadt bajom. Összesen 6 osztály, kategória van, de ezekből jó ha a fele ami igazán jól használható. Köszi az infót champion-ra!

    Legalább ezt is tudom. Egyébként a többi BR játékban nem szerettem azt, mikor lóhalálában kellett futni a körbe, vagy imádkozni, legyen autó és azzal beviharzani. Itt nem éreztem ezt a fajta kényszert, mert a kötélpályákon, a meredek terepeken gyorsan csúszva közlekedve is egész barátian lehetett haladni. Arról nem beszélve, ha 200 métert zuhantam lefelé és leértem, semmi bajom nem lett, szóval tényleg gyorsan lehet mozogni. Statisztikailag 10-12 meccset játszhattam le tegnap és egyszer sem fordult elő, hogy körön kívül maradtam/maradtunk volna. Pedig egyik alkalommal simán a pálya másik végéről kellett átmenni és mögöttünk már mozgott a burok. Így sem volt probléma. A robot, egyik gyógyító kaszt pedig a távcsöveknél vagy messzelátópontoknál be tudja mérni a következő kör helyét, így előre tudtuk hova kell majd mozogni.
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2019.02.06. 11:00:54
  • Running
    #12
    Tegnap néztem Viss stream-jét, Doc-al és egy másik sráccal csapatták. Végre egy BR játék ami jópofa, nem gagyi, tele van jó ötletekkel. Nagy gratula nekik, remélem bejön a számításuk.
  • Terawatt
    #13
    Air dropból lehet egy olyan snipert szerezni, ami akkorát szól, hogy a jó öreg Gusztáv lövése eltörpül mellette.

    Eddig nagyon is tetszik a játék. Tanulni kell, hogy hogy tartsd magad tovább életben, mert ha nem vigyázol akkor szerintem még a többi BRnál is gyorsabb a "time to kill"
  • Árnyvadász
    #14
    Tegnap meglett az első win. A csapatunk egyik fragképesebb tagja shotival, ide oda ugrálva végül leszedte az ellent. Én és a csapatársam 10 másodperccel előtte haltunk meg. Két oldalról is jött az áldás, nem igazán volt esély. Következő meccsre széles vigyorral azt hittem champion leszek, de ez nem így működik. Az lesz, aki valójában befejezte a játékot, vagyis övé volt az utolsó kill. Volt egy másik jó dolog is. Harmadik lettem úgy, hogy rögtön a meccs elején elvesztettem a két társam. Egyedül bujkálgattam, meghúztam magam a körök szélein. Aztán mikor jött a végjáték és maradt három csapat, akkor az egyik csapatból sikerült 1 db embert leszedni, de többre nem futotta, mert a másik két csapatban mindhárom ember élt még, kivéve az egyiket akit lelőttem.

    Eléggé nyílt terepen volt a kör és próbáltam füstgránáttal lezárni a látómezőt, de így sajnos tudták merről jövök. Mindegy, amúgy sem lett volna esélyem egyedül semmire, de legalább a harmadik hely az jó érzéssel töltött el, így magányosan. :D
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2019.02.07. 10:06:34
  • TomStorm
    #15
    Hát nekem nagy meglepetés lett ez a játék.Nagyon tetszik!
    Random csapattal megyek így lvl 9 vagyok és csak 3-4 kill:D
    De most kezdem már ismerni!
  • Maala
    #16
    Oh, így már értem. Mert Championság +500 xp a következő körödben a Championnak is, meg ugye a 900 XP a winért a csapatnak előző kör végén. Kösz. :-)
  • TomStorm
    #17
    Be kell vezetni a 15 perces büntetést kilépkedőknek!
    Írok is nekik
  • Árnyvadász
    #18
    Jelenleg én is random csapattal tolom. Nagyjából hasonló stattal, mint neked és szinten, pár killel esetleg többel, de kasztonként azt külön veszi. Tanuló fázis ez még csak, de jó kis játék ez. PUBG-ben mennyiszer basztam fel magam, mikor kiszedtek alig pár perces játékmenet után vagy mikor úgy hittem jól állok mindennel és most majd megmutatom. :D

    Itt meg nem érdekel. Szerintem ez a 3 emberes csapatosdi nagyon jól működik. Egyedül (ha lenne ilyen mód is) uncsi lenne a játék. Ezt azért is mondom, mert mikor egyedül mászkáltam (ja van, hogy kilépnek és ezt tényleg büntetni kéne) az már nem volt olyan fun.

    Maala: Nincs mit.
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2019.02.07. 19:20:17
  • TomStorm
    #19
    Ja tényleg külön jegyzi killt.
    Az úgy még érdekesebb főleg,hogy ha foglalt a "main" akkor tudjuk kezelni a többit is.
    BH és Wraith már megy de többit még ki se próbáltam.

    Holnap veszek apexet és feloldom Causticot meg Mirage-t!Bár sokat nem kell támogatni EA-t mégis megérdemlik!
  • TomStorm
    #20
    Ez a Steam link nem működik?Összekapcsolom de nem történik semmi
  • Maala
    #21
    Nekem úgy tűnik, hogy nem.
  • TomStorm
    #22
    Na lehet értem XP-t kapni:D
  • Terawatt
    #23
    Lirik-et néztem most - 9. győzelmük volt egymás után. 20 killel általában. Ezek a srácok mellett én egy nyugdíjas öregemberként játszom.
  • Maala
    #24
    Ezzel szemben itt ülünk mi, és be se tudunk lépni a játékba már 20 perce. :-D
  • TomStorm
    #25
    Hát sok Shooter-t kell tolni az biztos,hogy profi legyen bárki.
    És nagyon jól beállított egér,bill!

    Bár úgyis kikopnak a streamerek kis idő után játékokból,utána tied a pálya!:)

  • Magie
    #26
    Ha csapattársakat keresel nézz be hozzánk: https://discord.gg/3Ee4spM
    PC/Origin, Playstation, XBOX
  • TomStorm
    #27
    Ja tegnap megvettem Caustic-ot meg Mirage-t.
    Toxic-nál azonnal elkaptam a fonalat de ez a Mirage fin..m sincs mire jó:D
  • Maala
    #28
    Passzívja, hogy ha downolnak, akkor cloak-ot kapsz, és el tudsz kúszni, csak egy ilyen halvány kék cuccot lát belőled az ellen, persze hologramot ott hagysz a hullád helyén, ami látványosan lassan tűnik el, 1-2mp kell még ennyire az elején, hogy felfogja az ellen, hogy kijátszották...

    Aktív képességében otthagy egy hologramot, te meg elmész és megkerülöd az ellent mondjuk. Még nem láttam élőben használva ellenem, így nem tudom, hogy kap-e cloakot.

    Ultija meg lerak vagy 8-12 holot egy körbe, te meg cloakban elmész ahová akarsz, kb. mint Wraith aktív képessége, csak Mirage cloakját annál sokkal, de sokkal nehezebb észrevenni. :-)

    Nem sokat mentem vele, csak 2-3at, de őt vettem meg először, nem Causticot.
  • Morinad
    #29
    A játék nem rossz, de ez is tele van aim botterekkel. Vajon hány évtized kell a fejlesztőknek, mire ezt a problémát megoldják? Nekem minden aimbotos játék felejtős.
  • nordan
    #30
    most jövök egy játékból hátulról 273-at lőttem egy srácba/3 shoti lövés/ majd megforult és HS :D :D
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2019.02.12. 01:00:55
  • Sheltem
    #31
    Sziasztok!

    Új még nekem a Battle Royal módos játékstílus (egyedül a cs:go s Danger Zonet próbáltam de az nagyon tetszett).
    Kérdésem annyi, hogy úgy tudom a játék ingyenes, akkor mi az amire pénzt lehet költeni csak Skinek? (Magyarul arra irányul a kérdésem, hogy a játék ingyen teljesértékű és semmi előnyt nem hoz ha valaki fizet / előfizet , mint a cs:go nál? )

    Köszi
  • Jim Morrison
    #32
    Tegnap én is kipróbáltam, fasza kis játék lett. Továbbra se értem, hogy hogy lehet ez Source engine :D

    Fegyver stat táblázat
  • mucsácsó
    #33
    Szia!

    Nincs pay2win benne (szerencsére), szóval csak kozmetikai itemekre tudod költeni a kesst :)
  • nordan
    #34
    Shroud 195.000 viewer Twitchen LOL

    50K USD-s első APEX verseny állása

    jelenlegi állás


    Utoljára szerkesztette: nordan, 2019.02.13. 00:46:50
  • nordan
    #35
    650k ezer néző :D

    Fortnite 95k LUL
  • nordan
    #36
    ez a VSNZ amúgy az összes nagymenőre ráver még egy kört, iszonyat az a srác meg a Dizzy gyerek
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2019.02.13. 01:13:59
  • nordan
    #37
    aztaqrva
  • nordan
    #38
    Dizzy 100 kill.....utána a kövinek van 60...ki ez a srác? 4 napja 100 nézője volt most 12 ezer :D
  • Jim Morrison
    #39
    https://twitter.com/sprEEEzyOW/status/1097181801087463424
    sprEEEzy magyarokkal indul apex twitch rivalson
  • Morinad
    #40
    Valaki tudja mennyi idő a queue 3 fős csapatnál? Nekünk 20 perc alatt nem sikerült játékba kerülnünk.