238
Kinek mi a véleménye az összeesküvés-elméletekről?
  • craze
    #1
    Sziasztok!

    Egy közvéleménykutatást végzek egyetemi szakdolgozatomhoz. A témám az összeesküvés-elméletek megítélése Magyarországon (+ egy kis személyiségteszt). A kitöltés 7-8 percet vesz igénybe. Nagyon sokat segítenétek vele + egy érdekes téma lehet mindenki számára.

    Link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe-cUlo2VjRO9XEZnC2JUsu8-f-4gxHl7k6nmXC_oj2WgZgjQ/viewform?usp=sf_link
  • zserni
    #2
    Segítségként elárulhatom, hogy a témában Magyarország a legtájékozatlanabb, ha nem is a Világon, de Európában biztosan
  • Tinman #3
    Szia!

    Hová kell ennyi pszichológus? De most komolyan. Ismerősi körben is, tehetséges, jó tanuló, intelligens emberek garmadája tanul pszichológusnak egy olyan országban, ahol az embereknek a megélhetés is gond, nem, hogy egy modern kori társalkodónőre költsenek.

    Nem lehetne, hogy elvégzitek ezt a kamu szart és utána tanultok valami használható szakmát? Pl.: építészmérnök, gépészmérnök, villamosmérnök, ne adja ég programozó, vagy orvos.
  • zserni
    #5
    Hihetetlen magazint csak ti olvastok otthon (már aki) én nem ! Ti Pataky féléken szórakoztok, én meg Andrew Bartzis-t nézek/olvasok (és hasonlókat)
  • Irasidus
    #6
    " ahol az embereknek a megélhetés is gond, nem, hogy egy modern kori társalkodónőre költsenek."

    Talán azért vannak megélhetési gondjaik, mert nem tanultak tovább! Ugye? ;) A modern kori társadalom alapja - azaz tudás alapú társadalomnak a tanulás, viszont jellemező a tanulatlan néprétegre - ebbe beleértve téged is, hogy olyanról alkot képet, és fikázza, amiről a leghalványabb lila gőze sincs. Lásd példának okáért a pszichológia. és "társalkodó nő" sokatmondó párhuzamodat. Az, hogy számodra nem hasznos, az nem azt jelenti, hogy valóban haszontalan valami (csak hát ugye az egó... amit te nem tudsz, az nincs is, ugye? ez világosan tetten érhető nálad. Hoppá ez is pszichológia). Mindenképpen többet kellene tudnod a pszichológiáról, és arról, hogy hány helyen van nélkülözhetetlenül szükség a pszichológiára, már azon túl, hogy a pszichológia alapkutatás is egyben, és kutatja a psziché működését is. De hát, aki nem tud semmit... Azért kíváncsi lennék, hogy a te nagyszerűen megtervezett, diktatórikus, társadalmad hány nap alatt dőlne be, az ilyen zseniális, "minek az, ne is legyen" dolgoktól.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.10.04. 15:35:05
  • Irasidus
    #7
    Andrew Bartzis - és ezt az embert hallgatni (meg hasonlókat) jobb? Színvonala ugyanaz mint a hihetetlen magazinoknak.
  • Xsillione #8
    Azért a kérdések egy része vicces:
    A horrorfilmesnél az opciók: Gyüjteményem vann belőle, néhe borzongok, nem nézek. A kedvelem őket mert jót lehet rajta nevetni opció hova lett?

    vagy a háborús részvétel: a háborúkat emberek egy kis csoportja dönti el, ezeket hívjuk állma és kormányfőknek, diktátoroknak és hasonlóknak. Nagyon kevés háború volt és van, amit a lakosság jelentős vagy többségi része akart volna.

    Vagy a földönkívüli kapcsolatfelvétel bizonyítékai hozzáférhgetettlenek: valóban, a nem létező bizonyítékhoz nem tudok hozzáférni:)

    Vagy a vagyonos családok döntése: valóban befolyásolják a világot (ha nem tennék, akkor idióták volnának), ám ennek mi köze az összeesküvés-elméletekhez?
  • zserni
    #10
    Akinek fingja sincs az egészhez, annak persze, hogy ugyan az. Csak azt nem értem, hogy ha nem is akarjátok megérteni az egészet, akkor minek foglalkoztok vele ??!
  • zserni
    #11
    igaz Tomika
  • Irasidus
    #12
    Attól, hogy a másikat azzal vádolod, hogy semmit sem tud, még nem lesz igazad. Ez szimpla sárdobálás. Szóval, éppen azért foglalkozunk vele, mert nagyon is értjük, hogy mi a probléma. Viszont, jó kérdés, hogy miért nem arról beszélsz, hogy szerinted ez-vagy-az azért igaz, mert... hanem arról, hogy szerinted ki, mit nem tud. Nagyszerű politikus lennél, azzal, hogy szépen a probléma helyett, a másik személyéről beszélsz, és próbálod lejáratni. Tényleg ez lenne az a félőbb értelem, amit te képviselsz velünk szemben? Ennyire futja csak, sározni?
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.10.04. 18:42:32
  • zserni
    #14
    "éppen azért foglalkozunk vele, mert nagyon is értjük, hogy mi a probléma" akkor elárulhatnád nekünk is.

    vagy talán ennyire egyszerű lenne az egész ? : " Amúgy meg vedd észre , hogy pont az a célja ennek az egésznek, hogy megfelelő alanyokat gyűjtsenek egy ilyen szűréshez." #9

  • Tinman #15
    Igazából azért vannak gondjai, mert nem pár 100 km-re balra született. Odakint u.e., sőt kevesebb melóval megkeresi a "buta" melós is vastagon azt a pénzt, amivel anyagi téren minden oké az életében. Idehaza meg mélytorok. Ennek pedig lófax köze nincs ehhez az áltudományhoz.

    Cseppet se zavarjon, hogy talán többet tanultam pszichológiát a fősulin, mint te. Az a vicc, hogy irritálóan jó is voltam belőle, de minél jobban megismertem, annál inkább be kellett lássam, hogy egyelőre ez még egy komolytalan tudomány. Az egyszerű emberek feltérképezésére tessék-lássék mód alkalmas, de a kicsit tanultabb réteg - nem rólad van szó nyugi - esetében már beletörik a bicska. Aztán amikor már semmit nem tudnak kezdeni a helyzettel, mert kifogytak a buta, átlátszó tesztjeikből, akkor tolnak egy nyilat a pszichiáter felé, aki felírhatja helyettük a Xanaxot. That's all folks.

    Pszichiáterre, pszichológusra a gyenge lélekkel/szellemmel ellátott embereknek van szüksége... ja nem nekik se. A legtöbbjük simán helyrehozható egy pozitív környezetváltozással, stabilabb háttérrel, jobb szociális kapcsolatokkal, vagy egyszerűen egy hobbival, sporttal. Give 'em a goal...

    Az van, hogy nettó bölcsésznek elmenni, már nagyon ciki, így a vergődő, semmi gyakorlati(!) dologban nem jó, de amúgy intelligens fiatal elmegy pszichológiát tanulni ahelyett, hogy hasznos tagja lenne a társadalomnak... legalább azzal is megy az idő, lehet lehúzni a szülőket évekig, meg késleltetni az leválási folyamatot. Aztán elvégzi, kijön az oskolából', majd vagy elmegy külföldre, ahol a jómódú, de magányos idióták lelki szemetese lesz, vagy idehaza annyi haszna lesz, mint egy szórólapozónak az aluljáróban. Ez a "piac" itthon már rég telítve van velük.

    A diktatórikus társadalom tévképzetét, amit idetosztál kezeltesd ki valamelyik kézilányoddal... vagy pattints rá egy Xanaxot.
  • Irasidus
    #16
    Nézd, lehet, hogy a haverjaid beveszik ezt a süket szöveget, hogy te mekkora májer vagy, de azért van aki nem totál idióta, és látszik ha kilóg a lóláb. Te úgy tanultál pszichológiát ahogy én. Amúgy milyen rosszindulatú ember vagy te, hogy beteg emberektől elvennéd a kezelést, ha lenne rá lehetőséged? "Gyenge lélekkel"? Ja, a bipoláris depresszió, skizofrénia, paranoia, disszociatív személyiségzavar, az autizmus, szoció- és pszichopátia, demencia, de sorolhatnám még napestig - ez szerinted mind-mid gyenge lélek...? Aha, és ezt komolyan el is hiszed, vagy csak nem gondoltad végig mit mondasz? Mert ha ez előbbi, akkor nagyon rád férne akkor valami terápia, ha ezeket mind-mind gyenge léleknek és áltudománynak titulálod, és még empátia hiányról is tanúskodik, hogy ezektől az emberektől simán elvennéd a kezelést.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.10.04. 21:11:26
  • zserni
    #17
    Na, látod ? Mindig itt kötsz ki. Ezért nem érdekel (nem érdekelhet) téged a valós összeesküvés.
  • Irasidus
    #18
    Hol kötök ki? Elfelejtetted elárulni mire gondolsz! Jut eszembe, van neked érdemi válaszod is, valmi hozzáfűzni valód a témához, mint a többieknek, vagy csak személyeskedsz továbbra is? Semmi gond, van aki csak erre képes, ha vitára kerül a sor, csak érdekel, hogy ennyit tudsz csak?
  • zserni
    #19
    " van neked érdemi válaszod is, valmi hozzáfűzni valód a témához, mint a többieknek, " ravasz

    ha érdekekne, elolvashatnád az NWO - n a 10 év alatti hsz. eimet..
  • Tinman #21
    Az, hogy te nem jártál olyan felsőoktatási intézménybe, ahol még egy mérnöknek is tanítanak pszichot, az max saját szegénységi bizonyítványod.

    Azok az emberek nem betegek, csak magányosak, vagy céltalan az életük, ez meg a modern társadalmi berendezkedés sajátossága, hogy a közösségi oldalon 1200 ismerősöd van, a való életben meg dupla nulla ember, akire tényleg számíthatsz.

    Oké elhiszem, te tényleg nem tanultál 1 percet se pszichológiát. Az autizmust idetolni nem kicsit volt kemény, ahogy a demencia se piskóta... ezekkel a pszichológus semmit nem tud kezdeni, max kimondja, hogy "Hát a csirkecsontok amiket szétszórtam a kövön, meg a tegnapi macska vére, azt mutassák', hogy ótista' vagy nem, csak lehet, hogy egy erősen introvertált személyiség, vagy savant, vagy aspergeres, vagy csak simán viselkedészavaros. Igazából a tököm se tudja, hogy mi... hát tudom én? A tudományomnak még csak tisztességes múltja sincs, egy vicc az egész, Freud-al meg a többi elcseszett haszontalannal együtt. 10.000 Ft lesz, számla nincs."

    Kezelésről beszélsz, ne röhögtess. Nincs ezeknek a kezébe semmi olyan beszélgetéseken kívül, amit egy valódi társ, vagy barát is képes megadni, ja meg az átverhető tesztjeik, amit egy értelmesebb elme röhögve kijátszik, ha akar. Ha az nincs az előbb említett társ/barát, akkor jönnek képbe ezek a húgyos bohócok, akik még egy nyomorult antidepresszánst se írhatnak fel, mert ahhoz már pszichiáternek kellett volna tanulni. Ez utóbbi is remek üzlet. Zsákszem lehet felírni a szerencsétleneknek, a könnyű drogokat. Lényeg, hogy elnyomja őket, bele a semmibe, aminek a végén a totális leépülés, meg a halál van. Ez a jelenlegi formájában, nem csak áltudomány, de közveszélyes. Persze a társadalomnak ez jó, hiszen "hivatalosan" le lehet nyomni bárkit úgy a víz alá, hogy az többet onnan fel nem jön.

    Azért az is érdekes - ha már pszicho -, hogy a legelső hsz-emben egy tudományt ekézek, erre te jössz és holt ismeretlenül, kapásból személyeskedéssel nyitsz. Na ezt elemezd ki magadban Jung.
  • Irasidus
    #22
    "ha érdekekne, elolvashatnád az NWO - n a 10 év alatti hsz. eimet.. "

    Tehát itt nincs érdemi mondanivalód. Értjük.
  • Irasidus
    #23
    Tehát azért nem jártam felsőoktatási intézményben, mert a mérnököknek is tartanak pszichológiát. Csak halkan megjegyezném, olyan hogy mérnök szak nincs, és abból, hogy azt írod mérnök, a f@sz se tudja, hogy te most építészmérnökre gondolsz, vagy informatikai mérnökre, esetleg egészségügyi mérnökre, vagy logisztikai mérnöki és még sorolhatnám. De te jártál felsőoktatási intézménybe. Mesélj még, kérlek, mert se a szókincsed, se a felmutatott tudásod nem üti meg a mércét. Mint írtam, lehet, hogy ezt valaki beveszi, de az nem én vagyok.

    "Oké elhiszem, te tényleg nem tanultál 1 percet se pszichológiát. Az autizmust idetolni nem kicsit volt kemény, ahogy a demencia se piskóta... ezekkel a pszichológus semmit nem tud kezdeni, max kimondja"

    Jógyerek, te azt írtad "Pszichiáterre, pszichológusra a gyenge lélekkel/szellemmel ellátott embereknek van szüksége". Azt értem, hogy szerinted nem tud vele mit kezdeni, mert fogalmad sincs, hogy milyen kezelésben részesülnek, és miért van szükség rá, továbbá nem érted az akut, krónikus és gyógyíthatatlan betegség között a különbséget. Számodra csak az a kezelés, ahol meggyógyul valaki. Értjük. Szegény cukorbetegek...
  • molnibalage83
    #24
    NWO topikot érvként emlegetni bármilyen téren a nettó kreténség vegytiszta jele.
  • zserni
    #25
    Nincs. A topik nyitónak lehetett volna, ha valóban a topik címe érdekelte volna.
    Persze neked van mondanivalód, mint mindenütt..
  • Irasidus
    #26
    Látom folytatod a sárdobálást. Tényleg csak ennyire futja tőled, személyeskedésre? Lehet fel kellene keresned egy pszichológust, mert ez így nem egészséges, hogy mindenkit bántasz aki nem tetszik neked... Tényleg gondolkozz el, hogy ez normális-e amit művelsz, van egy téma, és bevallottan nincs közölnivalód, de azért írsz, de amiről meg írsz, az semmi más, mint mások baszogatása, lejáratása, sértegetése, mindenféle érdemi mondanivaló nélkül. Ez szerinted normális? Én befejeztem veled, mert ennek nincs értelme.
  • Irasidus
    #28
    Akkor te sem láttál még közepes, vagy súlyos skizofréniában szenvedőt, aki gyógyszer nélkül a mindennap életet is képtelen elvégezni. És hiába próbálsz meg hatni rá szép szavakkal, nem fog kigyógyulni ebből. Tudom, mert van egy barátom aki ebben szenved, és tudom milyen gyógyszer nélkül. Ezért ez a "hiszem ha látom" óvódás duma, lehet, hogy azokat meggyőzi, akiknek fogalma sincs miről van szó, de azért nem mindenki teljesen hülye, és van aki tényleg találkozott az elme betegségivel. És sokkal súlyosabb a helyzeted, ha neked valóban tanították, és ennek ellenére sem fogtad fel miről is van szó tulajdonképpen. A te eseted nem egyedülálló, vannak orvosok akik homepátitát tanulnak, egyetemen(!), ami annyira ellentmond a józan észnek, hogy nem hiszi el az ember, hogy egy bizonyos intelligencia fölött valaki, hogy lehet ilyen ostoba. De lehet. Te sem hallottál még a neurotranszmitterekről, és arról, hogy az agy biokémiája felborulhat?És ez csak egy dolog a számtalanból. Ugyanígy a tudatlanságod bizonyítéka, hogy a pszichológiát per pszichiátriát az újságban, neten található pszichológusokkal azonosítod. Mintha valaki az orvoslást a neten hirdető árjuvédikus - orvosit - végzett egyénnel azonosítaná. A pszichológia, pszichiátria egy tudomány, és nem csak az a feladata, hogy betegeken segítsen, hanem az is, hogy feltárja a psziché működését. Ezt meg onnan tudom, hogy van egy pszichológus barátom, akik nem foglakozik betegekkel, csak is egészségesekkel, és az elme működését kutatja. Senkitől nem kér egy kanyit sem, sőt ő fizet, hogy részt vegyél a kísérleteiben (hú veszélyes szó, kísérlet, biztos frankestein jut eszedbe).
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.10.24. 09:22:45
  • Irasidus
    #31
    Látom érvek helyett, személyeskedsz. Írtál nekem, 14:43 egy csodálatos üzentet, miszerint "homokos vagy és apád szokta a szádba verni a gecijét te kis buzernyák ", persze utána egy percre múlva kihátrálsz, hogy nem is nekem írtad. Kicsit sem átlátszó, persze nem nekem írtad,LOL. Ez emlékeztet arra szövegre, hogy "semmilyen felelősséget nem vállalunk". Hát persze, ártatlan barátom, ezt nem nekem szántad. Viszont, teljesen mindegy kinek szántad, a lényeg, hogy a szóhasználatod mutatja az értelmi, és érzelmi színvonaladat (vagy inkább az állapotodat? utalva a saját megjegyzésedre(--->). Egy ilyen után higgyem el, hogy te felsőoktatási intézménybe jártál, és természettudományos végzettséged van? Ne röhögtess... Ám nem csodálom a kirohanásod azok után, hogy azt írod: (--->) "Én jártam pszichiáterhez és pszichológushoz is. ... A pszichiáter felírt antidepresszánst, szedtem kemény 1 hónapig, tényleg drog, csak elnyom, eldobtam a picsába" - És véleményed szerint te meggyógyultál? Aha, én pár perc olvasás után másképpen látom, azért van még problémád rendesen...

    Visszatérve az érveid hihetetlen intellektusára, összefoglalnám, ha nem haragszol:

    - jártam pszichiáterhez és pszichológushoz is
    - többi szakorvos is a pszichiátriát gyerekcipőben járó tudományágnak tartja
    - orvosi végzettségű pszichiáter szidja a bölcsész pszichológust és kb sarlatánnak tartja a "tudományát", nem egzakt áltudománynak

    Ha nem érted, hogy ezek az anekdotázások, vagyis, hogy "rajtad nem segített, hogy az orvos mit mondott neked, stb", miért nem ütik meg még csak a józan paraszti ész érvelési szintjét sem, nemhogy egy felsőoktatási intézménybe járt, elvileg tudományos vitára képes, és retorikát értő ember szintjét sem, akkor talán kár beszélgetned. Ez semmi több, mint érzelmi kirohanás, anekdotázás, érvelés mindenféle alátámasztás nélkül. Mert tudod, én erre csak annyit mondok, hogy én látom, hogy másokon segített, hogy az orvosok éppen az ellenkezőjét mondják, ésastöbbi. És ennyi elég lenne érvnek? Nyilván nem. Akkor talán szedd össze magad, vagy felejtsd el a vitát.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.10.24. 20:36:42
  • Mr_no_NaMe
    #32
    az nehéz és túl nagy kihívás a büfészakosoknak. Meg aztán számot kell vetni a jövőddel mielőtt mérnöknek mész (azért mész mérnöknek, hogy hasznos dolgot csinálj amit a világon bárhol kamatoztathatsz és kurva sokat keressél vele), de ahhoz pedig alapvető intelligencia szükséges. Bocsi topiknyitó, nem személyeskedem :(

    Nekem is az aranyos, de nagyon bamba arcú, butácska, de valahogy mindig osztályelső lánykák jutnak eszembe azokról akik pszichológusnak vagy más büfészakosnak tanulnak :/
  • ManoNegra
    #33
    Bizonyára így van, hogy az esetek többségében az ember bekerül egy hullámvölgybe, és abból lehetséges kilábalni önerőből is, de ez közel sem igaz minden esetben. Sajnos a közeli ismerettségemben is történt tragédia, egy bipoláris zavarral küzdő ember lett öngyilkos.
  • maki85
    #34
    Akkor ezekhez a picológusokhoz mit szóltok???:)))

    A cikk írója még lovat is tol az emberi butaság alá :((((

    "A parapszichológiába vetett hit egyre erősíti a tudományágban dolgozókat, a para-hívők pedig szentül hiszik, ha a parapszichológia teret tudna nyerni, végre bebizonyosodna, hogy a transzcendentális világ nem csupán mese."

    Értitek?------TUDOMÁNYÁG !!!!!
    Utoljára szerkesztette: maki85, 2018.10.26. 20:46:01
  • Irasidus
    #35
    Kezdjük távolról. A pszichológia az elme működésével foglakozik. Most amikor ezt a tudományágat ócsároljátok, semmibe veszitek tulajdonképpen az pszichében nem hisztek, vagy abban, hogy ennek műsödését lehet tanulmányozni és, hogy a műsödéséről konkrét dolgokat lehet megtudni? Vagy abban nem hisztek - hogy vannak a pszichének - az egotól független - működési zavarai, betegségei? Mert úgy látom, van akit soha nem súlyozott ilyen betegség, az azért nem hiszi el, aki meg volt kezelés alatt és nem gyógyult meg az meg azért nem hiszi el... Konkrét dolgok ugyanis nem hangoztak el, sem tőled, sem mástól.

    Egy kérdés, csak úgy a levegőbe, reklámot láttál már? Ugye fogalmad sincs miért kérdezem...
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.10.28. 13:59:48
  • Irasidus
    #36
    Van egy olyan kategória, amit proto-tudománynak hívnak. Ami azt jelenti, hogy ugyanúgy használja a tudományos módszert a megfigyeléshez, kísérleteihez, viszont még egyetlen megfigyelése, kísérlete sem volt döntő eredmény. Ilyen a parapszchiolgiai is, vagy a kevésbé ismert memetika. A parapszichológia az elmúlt 60 éve alatt nem sikerült perdöntő bizonyítékot hoznia, csak statisztikai hibák sokaságát, mint például a fiókhatás. Hogy van-e értelme, ilyen kutasotokat folytatni, mindenki döntse el maga. Viszont ennek semmi köze a valódi pszichológiához, mivel semmiféle pszichológiai elméletből nem következik ez, és nem is használja a kutatási során a pszichológiai elméleteket, tényeket. Ráadásul nem csak pszichológusuk művelik, nem is szükséges hozzá pszichológiai előképzettség. A cikk tényleg hülyeség, egyetértek.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.10.28. 14:11:40
  • maki85
    #37
    Akkor ezek szerint Isten létével, vagy nem létével foglalkozó emberek is bizonyos értelemben tudósok??
    S ha igen, akkor ha én a télapó létezését kutatom, én is tudós vagyok??

    Persze ide nem értendőek a hitvilággal foglalkozó emberkék, akik valóban lehetnek tudósok.
  • hiper fizikus
    #38
    Sziasztok !
    Ne csak vitázatok, hanem olvasatok is utána !
    WP hu vallástudomány
    WP hu Összehasonlító vallástudomány
    WP hu Vallás
    WP hu Keresztény Tudomány (vallás)

    Utoljára szerkesztette: hiper fizikus, 2018.10.28. 15:31:47
  • Irasidus
    #39
    Ez a kérdés, vallásfilozófia területére esik, és amennyiben az istenérvek és istenbizonyítékok megalkotását, elemzését, a teológia és a filozófia, a hit és az értelem közötti viszony természetének tisztázását érted, akkor igen, tudomány! A télapó kérdésével a kúltúratropoligia és néprajt foglakozik. Nem az a kérdés, hogy mit vizsgál a tudomány - mert mindent - a kérdés az, hogy, hogyan, milyen módszerekkel. Ezen áll vagy bukik, hogy tudományról beszélünk, használja a tudományos módszert vagy sem.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.10.28. 15:33:34
  • hiper fizikus
    #40
    Szia !
    WP hu Tudományos módszer
  • Irasidus
    #41
    Tudom, ismerem a wikipédát és googlét. Köszönöm. De miért nekem linkeled?
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.10.28. 15:35:55
  • hiper fizikus
    #42
    Ez a link nem is neked szól, hanem azoknak akik nem tudják vagy bizonytalankodnak a Tudományos módszert illetően ! Csak azért van neked linkelve, mert a hsz.-odhoz kapcsolódik . Nem neked, hanem a hsz.-odhoz linkeltem.
    Utoljára szerkesztette: hiper fizikus, 2018.10.28. 15:39:24
  • Mr_no_NaMe
    #43
    Lehessen tanulni, nincs ezzel semmi baj, de ne lehessen már csak úgy érettségi után eldzsalni az egyetemre, hogy én most pszichológus leszek. Legyen valami korlát, mert ennyi pszichológus nem kell. Van értelme, de legyen beszűkítve a pálya, és csak a legjobbak és a legfanatikusabbak maradhassanak akiknek ez az életük. Megélhetési "szakember" sehová sem kell. Mindent lehet jól, és rosszul is csinálni, ezt például nagyon könnyű lehet szarul és nagyon-nagyon nehéz lehet jól csinálni.

    szerk.: láttam reklámokat és pontosan ezek miatt nem is nézek tévét. Háborgok a médián, és háborgok a tv műsoron is mert minden befolyásolni akar, rossz értékeket sugall. Ehhez nem kell pszichológus diploma, hogy megállapítsd, változtatni úgy sem tudsz rajta, annyit tehetsz, hogy nem figyelsz oda és nem hallod meg a hülyeséget.
    Utoljára szerkesztette: Mr_no_NaMe, 2018.10.29. 09:10:46
  • hiper fizikus
    #44
    Szia !
    Félig igazad van, de ez már nem a kommunizmus, hogy az állam bácsi ugráltassa a polgárokat ! Ha valakinek kedve van és bírja a pénztárcája, akkor csak hagy mennyen !!! Én a TV-vel úgy vagyok, hogy inkább internetezek helyete, és így mentesülök a TV hülye reklámjaitól !
  • Mr_no_NaMe
    #45
    Khm...nem igazán volt kommunizmus de ebbe most ne menjünk bele. Szocializmus volt a rendszer amire gondolsz.

    Amúgy nem kell ide "komcsi" diktatúra meg szélsőjobb, vagy királyság ahhoz, hogy belássuk pár dolgot szabályozni kell, mert irányítatlanul kihasználatlanok lesznek az erőforrások... ha meg kell húzni hányan járhatnak hát húzzák meg a határt, én emiatt senkire nem fogok haragudni. Kerüljenek be a legeslegjobbak.
  • Irasidus
    #46
    Tehát nem értetted meg miért írtam? Reklámpszichológia egy példa volt az alkalmazott pszichológiára, amikor nem arról van szó, hogy Te búd-bánatod elmeséled valakinek. De úgy látom egyetértesz azzal, hogy működik. Nem véletlen szakemberek csinálják, és szakemberekre van szükség. A pszichológiának sok ága van, ezek egyike a már említett alkalmazott pszichológia, amit a piac igényel. De ugyanígy említhettem volna még a gazdaságpszichológiát is, amit szintén cégek, és döntéshozók vesznek igénybe. És sorolhatnám még napestig a sort, és még nem végeznék! Ugyanis rengeteg szakma megköveteli, igényli pluszba, vagy egyszerűen csak előny, hogy legyen pszichológia diplomája is a munkalávalónak. De te eltiltanál embereket a tanulástól, valami ködös, és bizonyítatlan megfontolásból? Honnan veszed azt, hogy nincs szükség "ennyi" (mennyi?) pszichológusra Magyarországon? Mert nem reprezentatív felmérésből az biztos. Engem ez kijelentés (mert ennél nem több) emlékeztet a kormány propagandájára, hogy márpedig Magárországon sok a diplomás... Kis google, és tudod mit találtam, hogy hiány van ebből is, meg pszichiáterből is. Érdekes.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.10.29. 13:46:35
  • Irasidus
    #47
    Sikerült megragadnod a mondandó lényegét. Szerintem próbálkozz újra, mert az volt a lényeg, hogy Ma nem egy diktátor/diktatúra mondja meg, hogy ki, hova mehet, hanem a piac, és, hogy az ilyen "jobban tudom miből, mennyi kell" diktatúrák soha nem működtek. Amikor azt mondod, ne lehessen csak úgy tanulni - ami vicc, hogy a tudáshoz nem lehet hozzáférni - az ugyanezt jelenti. Még akkor sem mondhatnál ilyet, ha konkrét számok birtokában lennél, hogy miből mennyi kell, évekre előre... Talán halottal már a tervgazdálkodás csődjéről?