374
Pathfinder Kingmaker
  • sárkánylovag
    #1
    Megjelent a Owlcat Games Pathfinder Kingmaker nevú játéka.

    Az idei év legerősebb RPG kasztrendszerével. Megállítható időalapú harcokkal.
    Klasszikus fantasy, amit a Baldur's Gate és a Fallout 1-2 ihletett.
    Utoljára szerkesztette: sárkánylovag, 2018.09.26. 21:00:46
  • Montanosz
    #2
    remek kis játék
  • molnibalage83
    #3
    Ööö, ez nem valami akció RPG? Én eddig úgy tudtam.
  • lwb
    #4
    Nem. Inkább hasonlít a NWN-ra, csak nem multi. A Pathfinder rendszerében, 3.5 DnD rendszer, memorizálás stb. Plusz később királyság-menedzsment. Ruszkik csinálták, de Chris Avellone írta a sztorit, szóval a fene se tudja.
  • sárkánylovag
    #5
    A talán valaha látott legjobb karaktergenerálással rendelkezik.
    Csak varázslóból ezek vannak: 3 varázslókaszt Magus Sorcerer, Wizard azokon belül alkaszt vagy négy (tehát eddig 12 féle) vagy 20 féle vérvonal 20 féle idézhető állat az egész elképesztő ! A wizardnál Te válogatod össze a varázslatokat.
    Sikerült az élőholt Inkvizítoromat lemérgeznem health potionnal :D Háromszor itattam meg , mindig 1 ép re gyógyul fel csata után mivel élőholt:)
    Így lehet gyógyítani.:



    Utoljára szerkesztette: sárkánylovag, 2018.09.27. 15:14:52
  • molnibalage83
    #6
    Ez jól hangzik, csak semmi értelme szerintem, mert inkább erőforrás pazarlás és valódi difi nincs is, amennyit láttam az elmúlt 20+ év CRPG-iből.

    Egy RPG lényege a történet, nem fogja senki (?) 40-szer átpörgetni a játékot másik kasztért. Mivel kockáztatni nem mer az emberek többsége, ezért én pl. választanék egy átlagos valamit és csá. Nálam ez egyáltalán nem faktor.

    A Gothic minden részének röhejes volt az egész rendszere, kaszt kb. nem volt. Ennek elennére kitoltam az összes vonalat és még azon felül is végigtoltam legalább egyszer a II--őt és III-at is.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.09.27. 15:24:13
  • sárkánylovag
    #7
    Igen többszöri végigjátszást nem érinti előnyösen, de ha azt veszem és egyelőre nem tudom csak "veszem" hogy a D&D rendszer nagyon részletes és ezek tényleg 100 körül fejleszthető nagyon eltérő lények (nem mondom hogy élőlények mert ez sem igaz :) ) akkor ennyiféle eltérő ellenfél jöhet veled szembe amikkel más más taktikát kell majd alkalmaznod.
    Tehát a harcok mélysége lehet olyan ami hosszútávra leköt... aztán ki tudja.
    Itt gyorsan egy Inkviizítor egy sorcerer és egy cuki bárd csatlakozik hozzád tehát őket szerintem nem vagy ugyanolyan képzésűt nem érdemes felvenni, de a másik 97et igen
    Egy RPGben véleményem szerint pont a mélysége ami odaragaszt és ott tart ez van olyan mély első látásra mint a Wizardry sorozat volt.
  • PetruZ
    #8
    A "Kingmaker" a Pathfinder asztali szerepjáték egyik (konkrétan a hatodik az eddigi 22-ből) ún. adventure path-ja volt, ami igen szép sikereket ért el azzal, hogy a hagyományos 1-20. szintre elég kalandot nyújtó hat füzetben egy komplett régió-menedzsment minijáték is fontos szerepet kapott (ami aztán egy külön kiadványban kibővítésre is került). A cím is innen származik: a karakterek egy szétszabdalt, viszályokkal terhes területen kell kihasítsanak maguknak egy királyságot és azt meg is kell tartaniuk.
  • molnibalage83
    #9
    Én alapvetően máshogy nézem. Fizikai képtelenség ennyit értelmesen balanszolni. A kevesebb néha több.
  • Maala
    #10
    A DND már balanszolta, a készítőknek csak implementálni kellett a játékba a dolgokat.
  • Xsillione #11
    DND és balance, LOL.
  • PetruZ
    #12
    Nem D&D (vagyis WotC), inkább Paizo és az általuk összerakott 3.75. :) De valóban nem túl kiegyensúlyozott.
  • sárkánylovag
    #13
    Jó visszaszívom indítsatok olyan karaktert amit akartok mert változik a csapat.
    Tényleg kezd látszani a társasjátékos alap amit írtok hogy területeket kell visszafoglalni.
    A térképen való mászkálás tényleg nagyon társasjátékos érzésű és még a táborozást is managerkedni kell na az pl nagyon tetszik: ossz be 4 embert 6 feladatra :) és vállald a kockázatait a döntésednek.
    Nem szabadon mozogsz hanem mint az a dwarfos RPG játék tavaly csomópontok vannak. Az az óriásos harc nagyon epikus de a küldetéseket nem teljesen értem még.
    Van egy küldetésem hogy szerezzek meg egy eljegyzési gyűrűt mert a rablók ellopták , de honnan is ?
    A térkép nem ír rablókat csak választható utak vannak... Ha ezt valaki elmagyarázná megköszönném .
    Nem kell it kiegyensúlyozni semmit, mindenkit meg kell ölni vagy megölnek :))))
    Utoljára szerkesztette: sárkánylovag, 2018.09.27. 20:46:10
  • sárkánylovag
    #14

    Thorin tett fel egy videót Magyarul a karaktergenerálásról aki még nem játszotta és bele akar nézni annak ide teszem:

  • sárkánylovag
    #15
    Ha esetleg valaki játssza rajtam kívül eltudná mondani miért ennyire nehéz ez a játék ?
    Az első küldetéseket sem tudom megoldani amiket adnak amióta kijöttem a Nagy térképen barangolni.
    Azt értem hogy ez egy Hardcore RPG és nagyon vágnom kellene minden emberem minden képességét, de mintha nem adna rá esélyt hogy betanuljak.
    Normálba kezdtem el de a kis pókrajt nem tudtam megölni a pókbarlangban, jó savas üvegcsékkelet vásárolva valahogy megoldottam mert bár reális hogy se pallossal se számszeríjjal ne találjak el aprócska pókok százait de hogy az embereimből szinte senki nem tudja megsebezni se az necces.
    Gondoltam egyedi, de úgy tűnik nem mert a vadkan az erdőbe egy vadkan ami szintén az első küldik egyike szintén átmegy a csapaton.
    Lementem délre mert ott mutat egy utat, bementem egy patkánybarlangba hát 15 ös ACjük van a patkányoknak és tűzlabdákat lövöldöz valaki hátulról. Értem hogy realitás meg Pathfinder a játék neve de elmondaná valaki merre érdemes menni ? Mert olyan érzésem van valamit én szúrok el, vagy ez pokolian nehéz normál fokozatban. és ez a 90 nap amit adtak hogy foglaljam vissza a birodalmat ez mi ? most tartok a 72-dik napon ( visszaszámol) hiszen Healer nélkül sokat kell táborozni. meg alig pár varázslatom van naponta...és kettes szintű vagyok. Végig úgy érzem mintha egy 2 es leveles csapattal harcolnék 10 es szintú lények ellen mert rossz részére tévedtem a térképnek.
    Se a szintjüket se az életpontjukat nem látom az ellenségnek, jó lenne valami szintjelző egy dungeonba. Azon filózom újrakezdem easy-n akármennyire is a gyerekeknek fentartottnak érzem az easy-t de nem tettek gyógyítót a csapatba, ez a bárd meg elég bénán és keveset gyógyítgat ahhoz képest mennyire erős ellenfelek jönnek egyből.
    Ha esetleg valaki játssza a játékot a nehézségi szintről írjon már...
    Utoljára szerkesztette: sárkánylovag, 2018.09.30. 11:12:08
  • b-type
    #16
    Nem tartok még ott, de eddig kifejezetten érdekes élmény, az kissé felcseszett hogy megorroltak rám a karakterek, ki az a bolond aki egy támadás alatt lévő szituban nem markolja fel azt az aranyat? ..
    A táborozás az zsír, Realms of Arcania, vagy Expeditions utánérzés. Jelenleg még itt vagyok, az első éjszaka/tábor.
    De eddig nagyon pozitív élmény
  • CrashBoostZoom
    #17
    Ki az a bolond aki ládákból lopkod miközben " egy támadás alatt lévő szituban" van? :D
    Utoljára szerkesztette: CrashBoostZoom, 2018.09.30. 15:36:07
  • b-type
    #18
    ..minden crpg játékos :D
    ..de most hagytam volna ott a zsiványoknak? ..és különben is, el sem költöttem, szal én csak vigyáztam rá :))
  • CrashBoostZoom
    #19
    Na de a viccet félretéve. Sejthető volt, hogy ha egy szimpla láda miatt dialógus van akkor annak bizony következményei lesznek. És ez igaz az egész játékra. Szóval csak ésszel a lopkodással. Én otthagytam mert az nem lett volna a karakteremhez ha kiveszem ami ott van.
  • CrashBoostZoom
    #20
    Másoknak is volt problémájuk azokkal. Nem rég jött a patch ahol változtattak a kezdeti harcok nehézségein.
  • sárkánylovag
    #21
    Most elolvastam kínomba a patch notes-t
    1.01 Oleg's Trading Post: nem látszanak az olajcsapdák...hát bizony nem :)
    alapszinten már adnak a pókbarlanghoz
    Bokken warns about quest difficulty and gives 6 flasks of Alchemist's Fire.
    The special tutorial message is added about dealing with spider swarm.
    Ház bizony engem senki sem figyelmeztetett és nem kaptam 6 flaskát szinte csak savas bombaüveggel vagy tüzes bomba üveggel lehet megölni a kis pókokat csak éppen ezt az apró dolgot senki nem mondta :)
    Úgy tűnik a játék a D&D 3.0val nagyon arra épít kinek milyen ellenállása van, figyelni kell mi sikerült és a sikertelen támadásoknál váltani kell másra, tehát ilyen megfigyelés alapon működik a történet mert infó van a lényekről ugyan az enciklopédiában csak szinte üres

    Naponta adtak ki hozzá egy patcht : 1.01 1.02 1.03 A kastélyba elvileg le van csökkentve a harc erőssége hogy betanulj.
    Tehát aki hardot indított ott kipróbálta áá jól van ez.. az nagyon meg fog lepődni amikor menni fog az első komoly csatákra a térképen...
    Ígérnek egy nagyobb patchet is csak hétvégén pihentek picit.
    Én azt javaslom 1.03 alatt ne játssza senki. de maga a játék elképesztően jó, a vizes pályák meg gyönyörűek !
    Utoljára szerkesztette: sárkánylovag, 2018.09.30. 18:20:19
  • Xsillione #22
    Nem mondom, hogy könnyű, mert nem az, főleg, ha nem tudod mikor mi vár rád. Ez persze részben a játékrendszer alapvető hibája, első pár szinten nincs hp-d, egy nagyobb támadás kiüt vagy megöl (d8-s kard vs 20 hp-s harcos vagy 10 hp-s varázsló), ráadásul a varázslat slotok még nagyon kevesek (3. szint nagyot dob minden varázshasználó kasztnak a második szintú spellekkel.) A pókos meg simán koncepciós hiba, nincs x felszerelésed akkor nem tudod megoldani mert csak.
  • Cassell
    #23
    Azt a barlangi pókos részt nyilván mákkal, de pont lehoztam mindenféle flaska nélkül két fáklyával, még csak utána beszéltem Olegnél a quest adóval... viszont Elk templenél az a brutál maci simán lepofoz főleg, hogy csak 3-an vagyunk a barbár csajt hagytam menjen rabszolgának nagyon ajánlgatta magát majd megnézem ott mit tudok esetleg kezdeni, oké nemzetközi fórumokon azt írják simán elég a 90 nap de csak ott lebeg, hogy nem tudok mindig campelni, meg ide-oda utazgatni.
  • Shiwo
    #24
    "Inkább hasonlít a NWN-ra, csak nem multi"

    a NWN a Neverwinter Nights.. lehetett ugyan multiba tolni, de alapvetően volt egyjátékos kampánya..

    a szimplán Neverwinter nevű játék, nah az multi.. de ha már hasonlítani akarjuk, akkor Baldur's Gate, Icewind Dale, Planescape Torment a régi nagy nevek közül, az újabbak közül Tyranny, Pillars of Eternity..

    hogy most mennyire D&D vagy nem .. az alapjai azok.. a 3. kiadás mellé a D&D jogaival rendelkező Wizards kiadott egy Open Game License (OGL) -t, amivel hivatalosan lehetett módosítani, felhasználni a rendszerüket, cserébe pár lógót meg szabályt kellett betartani.. ezzel meg is ágyaztak a saját konkurenciájuknak.. többek közt a Pathfinder elnevezésű variánsnak.. a játék utóbbira épül.. alapjaiban valóban D&D, de gyanítom a kiadó szája habzik minden kommentnél, ami simán ledéendézi a rendszerüket (:

    hogy mennyire nehéz vagy nem nehéz.. számos RPG-re jellemző, hogy alacsony szinten elég halálékonyak a karakterek, vigyázni kell rájuk, taktikázni.. kihasználni a varázslatokat, a képességeket.. nem egy ész nélküli hack'n'slash, ahol megyek és bedarálok mindent.. eleve ha mondjuk van egy 18-as AC-d, ami nagynak számít (eleinte legalábbis), a disznónak meg egy +3 támadása (ami mondjuk egy nagyon alap), akkor is 15 feletti "dobással" eltalál, lényegébe 25% eséllyel.. szóval minden negyedik talál.. egy kevés HP-s karaktert így hamar letudnak..

    sok pici ellenfél ellen nem árt mondjuk területre ható varázslatot használni.. persze arra is figyelni kell, hogy limitált a varázslatok száma, főleg eleinte, így nem ész nélkül előre elpuffogni mindent, csak amikor az ember (törpe, elf, stb) pengéje hasztalan...

    és bizony ahogy a normál szerepjátékban sem tudod, hogy az adott lény mennyire veszélyes, mennyi életereje maradt, itt sem látod.. ez egy ilyen játék (:

    "ki az a bolond aki egy támadás alatt lévő szituban nem markolja fel azt az aranyat? "
    a törvényes és a jó jellemű karakterek ..

    a medve meg nem játék (: kifejezetten veszélyes állat, és én csak örülök, ha mezei kezdő karakterek nem tucatszám öldösik, hanem reálisan életveszélyben vannak vele szemben..

    a "túl nehéz a játék normál fokozaton" dologba meg tán az is közre játszik, hogy manapság a játékok normál fokozata is könnyű, sehol nincs egy 15, 20 vagy pláne 25 évnél régebbi játékhoz képest .. aki nem bír vele, játssza könnyebb fokozaton..
  • sárkánylovag
    #25
    Mindamellett hogy egyetértek azzal amiket mondasz engedd meg hogy egy picit vitába is szálljak azokkal.
    Igen ez volt a NORMÁL az oldschool-ban,
    Ha vesszük a rég wizardry8, might magic8, Baldurs Gate1 játékokat ez igaz.
    Csak azok akik steamen megveszik erről nem értesülnek. Ha lenne egy Demó mint régen és ott nem tudom lenyomni a vaddisznót nektek már lehet medve (mert annyi módosítás van a verziószámokban hogy nem tudhatom), vagy csak véletlenül nyomom le a pókokat, csak előkészülettel nyomom le a rablórohamot és pl a beszélő farkasokat nem tudom lenyomni és emiatt a caotic good választ fel kell adnom és egy beleszarok Neutrál választ kell adnom akkor megértem hogy ez a régi Normál és jobban a célközönsége kezdi játszani. emiatt pedig nem lenne a megítélése vegyes egy amúgy még erősen Béta készültségben levő játéknak.
    És ebben nem az a baj hogy az emberek büszkék és ne tudnál EASY-be kapcsolni, hanem hogy egy egyébként is elhanyagolt műfaj kap egy pofont hogy így nem kérjük.
    Nem azt kérném hogy változtassa meg a műfaj szabályait, de egy ablakot a lény képével ÉP-jével oldalra betehetne amin látom hogy ha egy tűz alapú varázslattal meglövöm akkor az onnantól kijelzi "tűzre immunis". Ha snowballal meglövöm "hidegre immunis"...
    Nem az én memória- beli képességeimnek kellene meghatározni egy RPG-t hogy pl emlékszem e 25 csatával előbb hogy az a hegyimedve hidegre immunis e, hanem ugyanúgy mint az automata térképezés a PC mint kényelmi funkció oldja a fapados papír alapú jegyzetelést.
    Aki meg nem akarja nézni az ablakot mert annyira pro nem nézi...

    Utoljára szerkesztette: sárkánylovag, 2018.10.02. 10:34:26
  • Shiwo
    #26
    az tény, hogy a BG -ben mondjuk méltatlankodtak a karakterek, hogy a fegyverük hatástalan, ha olyan lényt ütöttek, amit nem sebez.. azt itt is meg lehetett volna oldani...

    de mondjuk a HP-t emlékeim szerint ott se mutatta.. max ha rávitted az egeret az ellenfélre, akkor kiírta, hogy "badly injured" és hasonlók..

    attól, hogy nem sebzed, még nem biztos, hogy immunis.. lehet, hogy csak resistance-e van, amit nem sikerült a sebzésnek meghaladnia (de mondjuk a köv lehet meghaladja..)

    hogy most steam-en, gog-on veszem meg vagy letöltöm, annak sok köze nincs a nehézséghez..

    ha most normálba nehéz a játék, akkor nem a játék a hülye, hanem én vagyok béna, és leveszem easy-re.. másnak meg még így is túl könnyű és beteszi hard-ba...

    ha előre tudom, hogy nem akarok kicsit se szívni, akkor meg eleve a lehető legkönyebb fokozatban kezdem..

    ha úgy is szív az ember, azon lehet méltatlankodni...

    amúgy a játék elég részletesen engedi állítgatni a főmenüben a nehézséget.. és ha megnézed, már ott is látszik, hogy nem lehet könnyű a játék, még normál fokozaton is csökkentett sebzések vannak..
  • Xsillione #27
    "bizony ahogy a normál szerepjátékban sem tudod, hogy az adott lény mennyire veszélyes, mennyi életereje maradt"

    Hja, tényleg nem látod, ha nem kérded a mesélőt, főleg amikor van épp a rendszerben egy kupac ismeret (lore) képzettség pont arra, hogy tudd mi micsoda és mire képes.
  • Running
    #28
    Tudom én vagyok a primkó, de lehet pont emiatt hanyagolom a játékot. Nekem ez a semmit nem látok, nem tudok téma, nem gyere be. Nem vagyok ennyire hc, időm sincs és energiám se fejben tartani.
  • CrashBoostZoom
    #29
    Én nem értem ezt a fennakadást emberek. Ez egy ilyen játék. A műfajből és a szabályrendszerből adódóan előre lehetett sejteni, hogy lesznek olyan monszták amik megfingatnak ha nem tudok hogyan kell ellenük menni.
  • Shiwo
    #30
    nem minden rendszerben van külön monster-lore.. ha van sem biztos, hogy megdobod a célszámot..

    és van, hogy a mesélő direkt módosít a szörnyön vagy valami síkfertőzött variánsot hoz..

    továbbá az sem garantált, hogy a karaktered a lore-ra pakolt pontot az egyéb jártasságok helyett..

    persze megoldható lenne a játékban, Divinity-ben is ott a Loremaster..

    de bárcsak ez lenne a játék legnagyobb hibája, és nem a bugok, lassú betöltés, stb..
  • b-type
    #31
    elég sok mindent egybegyúrtak a srácok, van ebben a játékban minden. Egyelőre elég feszülősek a csaták (rabszolgavadászok, troll), törtet játszom még holnapig akkor lesz elérhető nekem az explorer edition.
    Egy driádba beletört a bicskánk.
    Még a BG szaladgálás a szörnyekkel is visszaköszönt :)), irgalmatlan árrés van, de az tetszik hogy nem kell hörcsög módban nyomni, alig van valaminek értéke...így nem fáj ha buffolok.
  • b-type
    #32
    Na átköltöztem a legalizált változatra :)
    Asszem a BG-ben is a tab emelte ki a cuccokat a térképen, az működik itt is. Még csak most megyek a malacért:

  • sárkánylovag
    #33
    Varázslót amúgy nem csatlakozik a játékosokhoz ?Vagy pap mert nagyon keveslem a gyógyítások számát is.
  • Xsillione #34
    Ha a gonosz oldalon voltál az elején, akkor az elf veled megy (meg a törpe is asszem a gonosz partit választja), a törpe az sima pap, az elf szintén tud gyógyítani (inkvizitor). Egy ponton a másik oldal (nálam a jók, Linzi meg a harcos) is összeszedhető, felteszem ha másik döntést hoztad az elején, akkor is felszedheted a Tartucioval menteket. Varázslót még nem láttam (és tolvajt sem), így ha ezzekkel akarsz játszani, akkor bizony azt magadnak kell választanod. Persze ez erősen megnehezíti a palotabeli harcot, és később sem feltétlen hasznos egy második szintú varázsló, harmadiktól is erősen korlátos, bár legalább van már pár értelmes varázslata.
  • Aragorn10
    #35
    Fognak csatlakozni hozzád varázslók is, már az elején. A "Technic league"- nél ha megmented őket mindjárt, két fajta is lesz. Egy elf lány ,meg egy ork férfi. Ha meg megcsinálod az első főküldit, és lesz saját városod kapsz majd papot is. De ha nagyon akarod szintlépésnél, csinálhatsz multikasztot is valamelyik jobban tetsző karakternél.
    Utoljára szerkesztette: Aragorn10, 2018.10.06. 16:30:36
  • Xsillione #36
    Megmenteni azokat, akik az egyik partitagot akartak rabszolgának? Hmm, kétségeim vannak...
  • Aragorn10
    #37
    Nem őket kell megmenteni bocs :) :) A rabszolgákat kell tőlük :) Közöttük lesznek azok akiket írtam.
    Utoljára szerkesztette: Aragorn10, 2018.10.06. 18:50:19
  • Tibbbor
    #38
    Így igaz, én is velük kalandoztam egy jó ideig. Az ork fickó elég kellemes magic armorokat tud felpakolni a harcosokra, a leányzó pedig hasznos buffokat képes megtanulni(én leginkább az Enlarge person-t ill. a megnövelt Endurance-t és Strenght-et használtam). Csak a főküldi után cseréltem le a férfit a papra, mert nekem is hiányzott egy gyógyító.
    Valami nem világos: A Spellbook-ban sötétebb sávval ábrázolt varázslatokat miért nem tudja memorizálni a karakterem?
  • Xsillione #39
    Ráadásul a csaj mivel tolvaj/varázsló, szépen tolja a ranged sneak attackokat a varázslatokkal, meglepően durva amikor kiugrik a sima méreg varázslatból (lvl 0) a 10+ sebzés.
  • Tibbbor
    #40
    Valaki összefutott már a War Whisp-ekkel? Én 6-os szinten találkoztam velük, de lenyomtak, mint a bélyeget. A Protection from Electricity védelmemet szétkapták, mint Floki a lábtörlőt és egyszerűen alig tudom megütni őket, csupa Miss-em van. Egy fickó Challenge módban simán leverte őket, de szerintem már lev.9-es csapattal és ő meg is tudja őket ütni. Mi a titok nyitja?