9
  • kvp
    #1
    Szerencsere meg jopar orszagban letezik a fair use kategoriaja, viszont a fotokat tenyleg el kellene latni egyertelmu szerzoi jogi marker-ekkel (pl. jpeg comment mezoben). Ilyen pelda a Creative Commons fele rendszer, ami megadja, hogy pl. nem kereskedelmi celra ingyenes, csak meg kell jelolni a szerzot es nem modosithato a licensz. (CC-BY-NC-SA) Ezt igazabol szinte semmibe nem kerulne berakni a megosztott fotokba. (a Facebook egyebkent egyertelmubb, amit oda feltoltunk, annak a jogai atkerulnek hozzajuk es ok donthetnek tovabb rola, ezert is tilos olyan kepet felrakni, aminek a jogarol nem tud lemondani a feltolto, mert eleve nem az ove)
  • barret
    #2
    Hmmm lefényképezek valamit,és az mégsem az én tulajdonom? Ez érdekes felfogás...
    Lassan már képeket is tilos lesz még nézegetni is?
  • Csaba161
    #3
    Szerencsére Magyarországon a törvény szerint fel lehet használni (tudományos) dolgozatban mindenféle szankció nélkül még jogdíjköteles képeket is, ha a forrást megjelölik, nálunk tehát nem állna meg a bíróság előtt egy ilyen marhaság...
  • Tikal #4
    Szerintem tegyünk különbséget egy iskolai dolgozat és egy tudományos dolgozat között...
  • Tikal #5
    De a tiéd. Viszont ha lemondasz róla akkor már nem a tiéd . Márpedig a Facebook úgy döntött, hogy ezt elvárja tőled, ha az ő szolgáltatását akarod használni :) Dönthetsz úgy hogy neked ez nem tetszik és akkor tiéd marad a kép, és feltöltöd máshova.
  • morguldae
    #6
    Ha valamit nem akarsz a nagyközösség elé tárni ne tedd fel az internetre okoska! Ha meg hagytad, hogy felkerüljön akkor mi a fenét akarsz még. Ami valahol a netre kerül, ahhoz mindenki szabadon hozzáférhet. Elküldeném az ilyen lenyúlni akaró köcsögöt a fenébe. Az ilyen köcsögök miatt ilyen fos a világ akik igyekeznek mindenkit beperelgetni. Rohadna meg az ilyen!
  • Cat #7
    "nálunk tehát nem állna meg a bíróság előtt egy ilyen marhaság..."

    Az EU bíróságának ítéletei kötelezik a magyar bírákat is.

  • ostoros
    #8
    Mióta?
  • Ellaberin
    #9
    Nem tudom, hogy ez mennyire vonatkozik ránk. Viszont akkor mehetnek a levesbe az olyan kamu, hazudozó oldalak, újságok amik keresztbe-kasul használnak fel máshol, másra készített fotókat.

    Ez a fészbúkos megoldás, hogy te lemondasz mindenféle jogodról, ha felteszel valamilyen képet is megérne egy próbapert. Persze lehet csűrni-csavarni, de minimum etikátlan. Igaz nem kell akkor használni...csak lassan megkerülhetetlen ez a kutyaütő banda. Nekem azért eddig még sikerült :P