78
Atom - posztapokaliptikus rpg
  • Montanosz
    #1
    Wasteland, Fallout nyomdokain...



    HOMEPAGE




    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2018.07.28. 07:56:53
  • Montanosz
    #2
    Nem lineáris: ATOM nyitott világú szerepjáték! Nincsenek mesterséges határok az ATOM világában. Nincsenek "szükséges karakterek" a játékban. Mindenki meghalhat!

    Karakterek: A játékban több mint 300 karakter lesz. Mindegyikük egyedülálló személyiséggel, portrékkal és párbeszédekkel!

    Küldetések: Számos mellék küldetés, rejtett, kalandszerű rejtvények és titkok. Még a legkisebb feladatok is vezethetnek egy nagy és bonyolult mellékküldetéshez. És persze, mint minden igazi RPG-ben, mindig több mód van arra, hogy megoldjunk egy küldetést.
    Stb...
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2018.07.28. 08:02:23
  • Mr_no_NaMe
    #3
    Ez ugye nem körökre osztott?
  • grebber
    #4
    A lenti videóban látott pókok ellen harc alapján de sajnos az :( Pedig már kezdtem örülni
  • JonasSandor
    #5
    Körökre osztottat szeretem.
  • Mr_no_NaMe
    #6
    Basszus tényleg. Na mind1, pedig épp kezdett tetszeni... Viszont látásra :)
  • GeryD1
    #7
    Üdv.
    Én is kipróbáltam a játékot és nekem bejön. Én is jobban szeretem az ilyen játékoknál a körökre osztást. Kicsit olyan, mint a Jagged Alliance 2.
    Olyannyira megtetszett, hogy elkezdtem hobbi szinten fordítani a játék párbeszédeit és már most látom, hogy az angol itt se 100%-os és több helyen el van írva, rontva. A menü, az intro, az első párbeszéd az útonállókkal és a Kapuőrrel való kommunikálást és néhány tárgy leírását lefordítottam. Ahogy olvastam a Steam-en, nem szándékoznak odaadni a fájlokat fordításra senkinek sem. Így nem lesz hivatalos fordítás.
  • JonasSandor
    #8
    Holnapután jelenik meg a játék.
  • JonasSandor
    #9
    Éjfélkor aktiválják?
  • JonasSandor
    #10
    Most aktiválták lehet tolni a gamet.
  • JonasSandor
    #11
    Hogy kell ezzel harcolni és mért nincsen hangjuk illetve életerejük az ellenfeleknek?
  • stalker001
    #12
    Mekkora hülyeség hogy random dobja be azt hogy épp megtámadnak vagy egy karavánnal találkozok, plusz ez hogy fegyverem sincs de harc közben az emberek 2 golyóval kinyírnak.... no comment. :D
  • JonasSandor
    #13
    Nekem semmim sincs és csata után nem lehet feléleszteni az emberemet, 1 patkánnyal bír el csak.
  • bgtm
    #14
    Lassan kell haladni, sokszor visszatölteni, egy idő után könnyebb lesz...
    Mostanra sikerült beszervezni még két embert + 1 kutyát, így lényegesen könnyebbek a csaták.
  • chris0000
    #15
    hi.
    unity assetes,jól látom...a fordíthatóság miatt kérdezem?könnyű vissza rakni a fileokat a játékba,nem fagy ha belepiszkálnak?
    biztos egy tonna szöveg van benne...:)
    én is most kezdtem bele...wasteland 2őt anno végig toltam...fordítgattam magamnak én is a játékot anno,h párbeszédes...
    ez is tetszik...vártam már egy ilyen játékra...
    írták steamen is,h az angolon is lehetne még mit csiszolni meg,h kéne egy profi "writer" aki
    átnézné az egészet...thx.üdv.
    Utoljára szerkesztette: chris0000, 2018.12.27. 16:11:24
  • JonasSandor
    #16
    Igen azt észrevettem hogy kezdéskor harcolt sok csapattagom de kinyírták mindet.
  • torma1
    #17
    Érdemes pickpocketre gyúrni. Én gyakorlatilag mindenkit meglopok.
    Szinte nem is kell pénz, de csomó dolgokhoz utazás stb kell. Na meg ha lopsz kapsz XP-t. A városban a fegyver árust 3-as szinten megloptam. Szinte minden fegyver van nála. Nehéz géppuska, mesterlövész puska stb. Lőszer is nagyon sok. Asszem 3-4 naponta tölti vissza a készletet. Pár hus, keksz kell csak hozzá. Ha nem akarsz tökölni, ments előtte és töltsd vissza ha nem tetszik az áru.
    Pénz, lőszert, gyógyszert érdemes lopni, gyűjteni. Páncél elég kevés van. Azok sem nagy számok. Nagyon jó játék, csak szerintem kevés a fegyver, páncél. A ruhát sem lehet cserélni. Csak sapkák, maszkok, stb vannak de kabát, nadrág nincs. Ugyan úgy nézel ki végig. A hátizsák nagyon jó ötlet. A súly viszont nagyon kevés amit vihetünk. Autót lehet szerezni,venni, csak nem nagyon találok hozzá fuelt.
    A perkek is egész ötletesek. Nagyon sok jó ötlet van benne, de néha kevés. A hajat, arcot nem lehet választani pl. Utazás nagyon lassu. Harc néha kemény, de a visszatöltés nagyon segít.
  • broman191
    #18
    Így egy végigjátszás után nem is tudom hogy miféle arany szövege lehet az eredeti orosznak, mivel bizonyos színesebb NPC-k állítólagosan felemás módon angolra fordított szövegétől is majd' lefordul az ember a székéről... :)) A dialógusok során előforduló zárójelezett helyzetleírások, gondolatok kidolgozottsága is gyakran a Harebrained Schemes-féle Shadowrun-okat juttatta az eszembe és azokra szerintem nem túlzás irodalmi igényességűként utalni. Maguk a karakterek is hihetőek, átélhetőek, meggyőzőek. Első projektes rookie fejlesztőktől mindez kiemelkedő munka. Kár hogy a játék megannyi felemásra sikeredett pontja beárnyékolja...

    Szerencsére ha az első pár órás patkánybox meg -rúgdosás, szurkálás, sűrűn célzós ritkán találós lövöldözés - már ha van mivel és mit kilőni - nem tántorítja el az elszánt játékost, akkor a sorozatos megpróbáltatások után a játék szinte mindenféle szempontból már csak relatív boldogságot fog okozni...az első órák alapján annyira vegyesfelvágott az összkép, hogy nehéz eldönteni szeressem-e vagy utáljam az egészet. A világ és a karakterek erős pontot jelentenek, a fősztorival érdemben nem jutunk még sehová, a kezdő szakaszban mintha nem is létezne. A harcos gameplay inkább enyhén fájdalmas mint szórakzotató, de csak lesz majd jobb is...és lesz is. Sok-sok óra után, komplett sz4rtengereken átúszva, természetes pókerarccal, úgy oroszosan. Aki kitartó és megcsinálja, már-már félúton lehet a sikeres orosz állampolgárság felé... Nem állítom hogy amolyan Dark Souls-szintű önostorozó gameplay lehetett az elérni kívánt user experience, de a kötetlenségre alapozva a végeredményt tekintve legalább félúton ott van... Célszerű lett volna mihamarabb csapatot építeni és ellensúlyozni az egyetlen gyenge karakterünket minél több, de legalább egy gyenge emberrel, ami végeredményben már relatíve erős felellás lehetett volna, de nem, azt a potenciális kezdeti társ nyomorék kutyát is random encounterré kellett tenni, ami nálam nemhogy az első kiritikus órák alatt, de 50+ óra játék után sem jött elő...például a Fallout 4-ben mennyi idő is eljutni Dogmeat-ig? Lajhárként is összejön az első órában? Valahogy úgy... Élvezhető a harc az elejétől? Fogjuk rá...az Atomhoz képest mindenképp.

    Elvileg selling point a nonlinearitás *wow*, általános szabadosság, de nem ártott volna ha legalább addig fogták volna a játékos kezét a fősztorival, amíg egy tisztességes fejlettségi szintre ér és akkor elengedni kalandozni a nagyvilágba. Addig is saját felelősségre le lehetett volna térni az élvezettel járható útról, előrelátható gyakran savescumolós szívás terhe mellett. Jól kitaposott lineáris főszál és megfelelően behatárolt, tervezett fejlettségi szinthez mért kihívások hiányában marad a szenvedve fejlődgetés és kitartás a "majd egyszer odab4szok, meglátjátok" vízió mentén. No de arra a szintre eljutni csupán a főszálra koncentrálva lehetetlen. Nem lesz sem elegendő pénz, sem megfelelő felszerelés. Kész vicc hogy miféle gyenge, harc közben be-beakadó rozsdás fegyvereket lehet találni a végigjátszás helyszínein...ó, plusz pikantéria hogy még nagyrészt azokat is csak megfelelő lockpicking skill birtokában lehet elérni. Minőségi fegyvereket venni aranyáras dolog, érdemi mennyiségű pénz megszerzéséhez rengeteg lootolt hullán kell átgázolni, majd számos kispénzű random encounter kereskedőnél kell elboltolni a hullarabolt itemeket. A városokban kevés az igazán pénzes kereskedő, vicces hogy még az ex-katona fegyverkereskedőnek sincs érdemi vagyona, pedig aranyáras minőségi fegyvereket kínál...van benne egyfajta irónia, hogy a játékoshoz hasonlóan valószínűleg mindenki más aki besétál a boltjába csak legyinthet az áraira majd kisétál, kiállítási darab nála gyakorlatilag minden a rabló árai miatt...de hát ilyen a monopol helyzet, realisztikusnak mondható. Szóval marad a szívva lootolás, valahogy átvészelt jól megválogatott random encounter harcokkal. Amint legalább egy társat sikerül beszervezni, viselhetőbbé válik a dolog. Kettő jól felszerelttel már viszonylag fun, de az előfeltétele miatt az már viszonylag late game...hárommal valószínűleg többnyire uralni is lehetne a harctereket, de 50+ órával nem jött össze... Élvezhetőbb játék lehetett volna alapvetően csapatos shooterként, kidolgozottabb taktikai lehetőségekkel, fedezék rendszerrel mint a Wasteland 2. Plusz irányítható csapattársakkal, mert vicces nézni amikor az emberem AKMS-sel burst móddal lő egy tőle fél méterre lévő patkányra. Főleg ha egy előző keményebb harc után elfelejtettem kitáraztatni vele a drága AP töltényeket, akkor különösen költséges patkányozni... Rossz belegondolni hogy az említett kb. 15000 rubelt érő fegyverem sem lenne meg - no meg armorok - ha good guyként a speech-emmel oldom meg azt a bizonyos 12 milliomodik side questet...amely olyan szintű minőségi lootot jelent harcolva, hogy az ilyesmi tartalom a főszálhoz illő küldetés lett volna. Mondjuk egy jól felszerelt rabló bandát elföldelni gyakorlatilag ajándék a világnak, harcos lezárással igazán win-win a sztori...kivétel számukra, de hát elfogadták a kockázatot.

    A játék számos kőbe vésett dizájn döntése miatt inkább csak elméletileg lehet szó a bármilyen élhető karakter buildről. Ahogyan rengeteg játékban, itt is bull$hit. Ebben az esetben még akár négyzetre is lehet emelni. A minél békésebb út járásához szükséges a magas speech skill és personality tulajdonság- milyen meglepő... Az állítólagos "szerteágazó módon megoldható" küldetések sokszor egyetlen adott szintű skill használatához kötött elágazáshoz futnak ki és ha a nonlinearitás jegyében odaérve éppen nincs elég elosztható skill pontunk, el lehet tolni a biciklit és visszatérni órákkal később. A másik lehetőség egy konkrét esetet elidézve egy békés parasztcsalád legyilkolása, mert x speech nélkül nincs más út a kívánt kritikus információ megszerzéséhez... Lockpick nélkül rengeteg lootolható itemtől - így pénztől - esünk el, bizonyos ajtók feltörése a fősztori során is szükséges. A pénz pedig egy újabb megkerülhetetlen erőforrás, amellyel egyszerűen rendelkeznünk kell a fősztori előre lendítéséhez. Majd' s3ggre ültem amikor egy hajós kapitány bedobta hogy 7000 rubelért szívesen elvisz a Dead Citybe...ami speech után "csak" 5000. Nagyszerű. Pár órával azután, hogy végre összeraktam egyetlen ezrest, hogy beengedjen a városba a korrupt őr. Van még egy másik 5 ezres utazás ami lealkudható 3500-ra, arra már meg sem rezzen az ember arca...további itt-ott alkalomszerűen lelejmolt ezresekre főleg. A mondhatni saját Red Fighter településünk fejlesztésére - ami szerencsére opcionális - pedig önmagában elkölthető vagy 20 ezer rubel...vicces hogy vidéken lehet egy ráncfelvarrt településünk, bunkerünk, ami a városban egy minőségi AK + pár tár AP töltény ára. :D Vissza a skillekhez. A tech is fontos, a fősztori során meglátogatott régi ruszki bunkerekben található számítógép rendszerek kezelését nem érti a karink bizonyos szint alatt. Alapvető fősztori háttér infók maradhatnak ki miatta többször is. Elég is megállni ezen a ponton, mivel mindez már annyi skill pontot emészt fel, hogy a harcos skillekre alig jut egy kevés. A főkarimnak egy Quality Zip Gunja volt a végjáték előttig, harcos skilleket és erős fegyvereket a 2 csapattársam kapott, én csak támogatóként voltam jelen a harcokban. Mondjuk sok értelme nincs is másra költeni az esetükben, mert számos interakciónál, dialógusoknál kifejezetten csak a főkari tulajdonságait és skilljeit képes figyelembe venni a játék jelenleg (v1.05). Lockpickinghez és ehhez-ahhoz néha lehet a segítségüket kérni, ellenben máskor amikor például strength kellene és valamelyikük rendelkezik vele, nincs lehetőség rá...a Wasteland 2 rendszere lényegesen jobb volt ebben a tekintetben (is). A nagyritkán megtörténő szintlépéskor a skill pontok mellé kapunk egy ability pontot is, amelyet annyifelé lehet elosztani, hogy a teljes játék során meglépett viszonylag kevés szint hiányában az ability tree túlnyomó része a credits lepörgésekor is kitöltetlen marad majd...ebből a szemnpontból a játék első harmadában kellett volna level 12-ig eljutni, nem a játék végére. Sokkal kevesebb XP kellene a szintlépésekhez, hogy használható legyen...és ez még csak a "normál" nehézségi szint, az "expert" ennél is kevesebb XP-t ígér. Rossz vicc. A "survival" permadeath-jéhez meg szavakat is nehéz találni a fentiekben vázolt gameplay dizájnnal...nehéz felfogni hogyan gondolhatták, amikor a rendszeres savescumming normál nehézségen is visszatérő szükségszerű core gameplay elem. :)

    Egy szó mint száz, akad a kákán csomó rengeteg, nem kell túlzottan keresgélni a nem túl előnyös dizájn döntéseket, de a fejlesztők mentségére szóljon, hogy minden frissítéssel egy fokkal élvezhetőbb a játék és akit úgy általában képes beszippantani egy kis poszt-apokaliptikus világ, itt sem lesz másképp... :)
  • broman191
    #19
    Szóval lopjunk el mindent ami mozdítható, ha nem kapnak rajta akkor jók vagyunk. Ha "leseperjük a padlást" és az elvtárs nem veszi észre, akkor nincs semmi gond...sanyarú az élet, ne is mondja, előfordul. Töltse meg újra kedves elvtárs, ne panaszkodjon, inkább dolgozzon! (Jövünk máskor is!) Keserédes hogy a komcsi ruszki settingben még egészen komolyan is vehető. Azt hiszem ez is egyfajta értelmezése a nonlineáris 'boldogul mindenki ahogy tud' gameplay-nek... :D
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2018.12.27. 19:37:29
  • Montanosz
    #20
    köszi a sok tippet :-D
  • torma1
    #21
    Amúgy a társakat nagyon hamar meg lehet találni. Egyik a városban ahová visz a küldetés ott báros kint a falon kívül. A másik ott van ahol a bázisunk lesz majd. Rögtön lesz 2 emberünk. Kell egy normálisabb fegyver hozzá, de megoldható. A random támadásokat meg sok mentéssel,visszatöltéssel ki lehet védeni. A városi fegyver árust meg ki kell fosztani sok töltéssel igaz. Akkor lesz jo fegyver is. Én legnehezebb fokozaton nyomom, de szerintem egyedül is könnyű. Így hogy megvannak a jó fegyverek már szinte az elején. De már az első településen is szét lehet lopni magad. 2-3k-val lehet eljönni onnan 1 hét után. 12h után újra töltik a készleteket a kereskedők. Megint lopni, enni 12h-t várni és ezt ismételni.
  • GeryD1
    #22
    Üdv.

    Sikeresen kiszedtem és vissza is raktam a fájlokat, nem fagyott. 3 fájlban vannak a szövegek. 33ezer sor az egyikben, a másik kettőben csak 3-3 ezer. Sajnos nem egyszerűsítenek, pl hogy Rendben, azt minden sorban le kell fordítani. Egyelőre abbahagytam, mert nincs időm vele foglalkozni és a sok Patch miatt is. Valahol a 7.5-öst frissítettem legutóbb, most nem tudom, hol jár a játék.
  • broman191
    #23
    Ha vannak jó fegyverek, még mindig elég nagy tökönszúrás tud lenni a sokszor átgondolatlan strength követelmény. Az egész listát átnézve össze-vissza logika szerint osztották ki, sokszor a fegyver súlyának semmi köze hozzá... Pisztolyoknál 1.7 kg-os Pipe revolver str 3, Desert Eagle str 5. A náluk könnyebb Skorpion SMG str 6. A legérthetetlenebb mégis hogy a Dinamite stick miért igényel 8 AP-t (az átlag karinak csak 7 van) max. 20 dmg mellé...közben a majdnem dupla annyit sebző F1 gránát 4 AP... ^^ No és a számszeríj ugyan miért van thrown kategóriában? Ami slusszpoén hogy akármilyen egyszálbelű karink van, rengeteg ability pont elosztása után eljuthatunk a fegyverek str követelményét teljesen kiütő képességig... Túl sok vodkát fogyaszthattak a fejlesztés alatt... :D

    #20: Nincs mit, majd csak akad még...
  • torma1
    #24
    Egyet értek. :D. Valóban vannak értelmetlen dolgok na. :D Asszem van egy képesség ami az erő követelményt semmisé teszi. Meg gondolom jönnek a pachek hozzá.
  • broman191
    #25
    64 óra után megjelent a kutyás random encounter, az ideális esethez képest csak vagy 60 órát késett, yay...vicces hogy hirtelen lett elég survival pontom (36), mivel emlékezetem szerint soha nem tettem rá egyet sem. :D Előtte pár órával megjelent Alexander is néhány Red Fighter fejlesztés után, így most elvileg teljes a jelenleg elérhető good guy csapat. Peregonban felbukkant a csak rossz karival felszedhető gót csaj is, de a stílusa miatt nem bánom különösebben hogy elküldött.

    A felszerelésem is javult, lootoltam egy side questes elit raider bandától egy RPK-74-et, ami crit nélkül betaláló sorozatlövéssel sebez kb. 90-100-at. Egy random encounter karavánnál felbukkant a ritka Remington sniper is (kegyetlen magas, akár 190 critical dmg, a one shot kill behúzható egy gyengébb találattal is, bullsh1t a 13-34 dmg stat többek között ennél is), 9k rubelért, ami a városi ex-katona boltjához képest szinte dömpingárnak számított, így nem hagyhattam ki. A 9-ből 6k-t fedeztem raider loottal, így pénzben csak 3k tényleg cukorár volt érte. Majd lehet hogy el is adom Krazban annak a szerencsétlennek poénból gombokért - persze savescumolva - csak megnézni hogy milyen áron adná vissza, úgy hogy még meg sem melegedett a kezében...20k legalább borítékolható, mert régebben egy RPK-74-et is majdnem 25k-s árcédulával...állított ki. Erős kifejezés lenne hogy ő árul... :D Bár így mindenféle Red Fighter upgrade, bestbuy karavános költekezés után is van még kb. 30k vagyonom, meg rengeteg Red Fighterben tárolt eladatlan lootom. Szóval a játék felemás gazdasági környezetében is lehet érvényesülni lopás nélkül, de tény hogy rengeteg időt emészt fel és minél népesebb, erősebb csapattal kell mászkálni... Most már elég op a banda, előnyös harci környezetben egy kis szerencsével elég könnyű érvényesülni. Már amikor az előnytelenül helyezkedő, felelőtlenül lövöldöző csapattársak nem egymást sebesítik meg súlyosan, vagy akár ölik meg az ellen helyett...gyakran ezért lehet savescumolni, mert az utolsó "almost dead" raidernél a csapattárs lecritical headshotolja az előtte lévő másikat a harc zárása helyett...és ugyanebben a játékban permadeath mint opció. Ilyen MI mellett, manuális csapatos harc nélkül? Nigga plz... :D

    Az alapvető gameplay dizájnról alkotott véleményem ennyi idő után is áll, ez a szélsőséges randomság inkább rontja az élményt, mint erősíti. Addigra jutok arra az élvezhető, ütőképes csapatos harcos szintre, amely ideális esetben mondjuk a játék felét jelentené, amikorra olyan szinten elfogyott a felfedezhető tartalom, hogy szinte a csontot szopogatom. A játékot később felfedezők érdekében remélem, hogy a majdani frissítésekkel mélyen benyúlnak a motorháztető alá, megoldják hogy a hangsúlyos főszál során az adott kihívás szinthez mérten minél jobb felszerelésekhez lehessen jutni a rusty szemeteken túl és szkriptelnek minőségi ezt-azt a szemüket kiveri jellegű nyitott szekrényekbe, hogy ne legyen szívás az átlag player élménye... Például a Bethesda dizájnját is ekézik sokan ilyen-olyan szempontból, de mondjuk a Fallout 4 tekintetében az Atomot érintő problémák többsége nem létezik. Adott a viszonylag gyors szintezés, a játékmenetet könnyítő, színesítő képességek fokozatos megszerzése, a világ különböző területeinek érezhető elkülönítése kihívási szint szerint, fegyver-armor leveled list stb. Értem én hogy ez a játék próbál a klasszikus Fallout élményre hajazni, csak annak a gameplay dizájnnak a kellemetlenebb pontjain mára többek között Brian Fargo-ék is határozottan túlléptek a Wasteland 2-vel, a pozitív pontjaira pedig még tettek pár lapáttal. Közben az Atom Team 20 évvel ezelőtti pattintott kőkorszaki gameplay dizájn elveket favorizál.

    Képek, nem különösebben spoiler, csak 'betárcsázós net' esetére:


    Utoljára szerkesztette: broman191, 2018.12.29. 18:39:39
  • chris0000
    #26
    hi.ment pm!
  • broman191
    #27
    Megérkezett az 1.06-os frissítés, nagyon motivált figurák hogy még ilyenkor is dolgoznak... :)
  • invyzZybl
    #28
    Mennyi pickpocket érték kell hogy a városi fegyveres boltost meg lehessen lopni?
  • broman191
    #29
    Csak próbaképpen emelgettem a pickpocket szintemet és az 50-75-100 sorra sikeretlen volt, majd level 125 után elcsentem tőle sikeresen 1-1 jobb fegyvert, de akkor sem garantált a sorozatos siker...gondolom ez is elég erősen %-os esély függő, így a savescumolás ennél is játszik. Bár nyilvánvalóan nem ér annyit az egész. Az alap pickpocket szint kb. 30, egy elég intelligens kari pedig kap pl. 21 pontot szintlépésenként. A játék befejezhető kb. level 15 körül mindenféle sidequest teljesítésével. Szóval a játék során összesen megszerzett skill pontjaid harmadát arra költenéd el, hogy szerezz pár erős fegyvert és töltényt. Használni nem fogod tudni őket, mert harci skillekre nem marad pont. A különösen hasznos, szükséges speech-lockpick-tech hármas is többnyire használhatatlan szintű lesz, mivel arra sem marad. A mellékes, de mégis hasznos barter, survival, first aid és egyebek főleg elfelejthetőek.
    Egy fokkal rögösebb út, de jobb megoldás a zsoldosként farmolgatás. Ha sikerült bejutni KRZ belvárosába, érdemes a helyi yard főnökkel beszélni - a fegyverboltos és a pályatöltés közötti épületben, a leghátsó sarokban ül az asztalnál - hogy adjon melót (random gen, a végtelenségig ismételhető), aztán lehet járkálni a világban banditákra vadászni. Igaz a jutalomi plafon fejenként - mivel bizonyítékként levágott fejeket adsz át neki, így szó szerint - csak 500 rubel lesz, de 3-5 banditányi loot eladásából általában megkereshető mellékesként több ezres. Ajánlott akkor belefogni, amikor már legalább hárman vagytok, használható fegyverekkel, minél mélyebb táskákkal, hogy mindig legyen hely a lootnak.
    A másik visszatérő meló egy bizonyos sidequest után a Peregon és KRZ között haladó karavánok védelmezése, azzal is lehet párszáz rubelt keresni, plusz ugye a mellékes loot. Ez általában könnyű pénz, mivel van egy rakás hivatásos karaván őr is melletted, akiket hagyhatsz..."érvényesülni". Azaz elvérezni, hogy aztán őket is lootold. Időnként akadnak minőségi cuccaik. Az őket támadó banditáknak ellenben ritkán. Kivétel a legelső sidequestes különleges esetben - ami kivételesen nem könnyű, de ha megnyered, akkor az egész játékodat megalapoztad a felszereléseikkel. Ha meg gazember karid van, akkor egyenesen lőheted a karavánt védelmezőket is...ahogyan a random karavánokat is amelyekkel találkozol. A random karaván őrök alkalmanként rendelkeznek AKMS-sel, AVS-sel, Dragunovval, no meg vagy 35-40 HP-val egyenként, szóval egy tisztességes csapatnak nem lehetnek érdemi ellenfelek, megfelelő helyről indítva a harcot, lehetőleg távolsági fegyverrel. Az utóbbi morálisan problémás módszert persze nem próbáltam soha, már szükségem sincs rá. Tele vagyok a legjobb armorokkal, fegyverekkel és még van is mellé egy rakás lootom Red Fighterben, plusz 160 ezer körüli rubelem, amelyet nem nagy művelet megemelni alkalmanként még pár tizessel...főleg így a legutóbbi patch után, amivel egészen gyakoriak lettek a minőségi RPD-s és SMG-s banditák. Az RPD bármelyik random karavánnál eladható önmagában 6 ezer rubel környékén - már ha képesek megfizetni csak pénzzel, ami ritkán fordul elő.
  • torma1
    #30
    Kb 100-as már elég. Sokszor kell vissza tölteni, de simán megéri. 100-110-nél nem kell nagyobb a skillre. Azzal kis idő és mindenkit meglophatsz. Nem kell mindent ellopni. Csak amit szeretnél.
  • bgtm
    #31
    Vannak vicces dolgok benn. Valaki beszél egy szörnyvadászról, aki 2db AK-val a hátán mászkál, egy ezüst szörnyek ellen, és egy acél-fa emberek ellen...
    Autót hol/hogyan lehet szerezni?
  • torma1
    #32
    A roncstelep mellet lehet szerezni. Látszik a térképen is. Kell hozzá dizel, de alig találni.
  • broman191
    #33
    A legújabb patch után lehet kérni üzemanyagot a teherautós karavánoktól egészen olcsón.
  • invyzZybl
    #34
    Köszi az infokat a legtöbbjén már túl vagyok/megcsináltam már mire ezeket a sorokat írom.
    A végén szopódok a mushroom cult alatti bunkerben és mivel nem vagyunk haverok velük (és meg sem csináltam a questjeiket, pontosabban elkergettem a hittérítő kis csoportot így nem igazán kamálnak) így a lift előtt álló rengeteg őrön kb sokadig nekifutásra sem sikerült még átjutnom. =/
  • invyzZybl
    #35
    Ja personalityvel elintéztem :)
  • Stonee
    #36
    1.0 alapverzióval játszom, 15. szintű most a fő karakterem. rájöttem (kiszenvedtem) mindenre, de azt nem vágom, hogy ha az NPC társaknak adok stimuláns-t miért nem használják a harcban !? ez nagyon megnehezítni a csatákat, annak ellenére,hogy írányíthatóak az NPC-k.

    a mutánsok roncstelepén találtam autót, amit tudok is használni, viszont benzines. ebből jóval kevesebb található a játékban. gázolajból már félretettem 52 litert. nem próbáltam még ki, de mi van akkor, ha pl Peregonban veszek egy 2. autót is?

    olvastam itt több hozzászólásban, hogy gond a pénz. én mondjuk alapjáraton kereskedőprogramot csinálok minden játékból, itt is összegyűlt 65000 rubel csak készpénzben a 15. szintre (és minden NPC-nél a legjobb elérhető páncél / sisak / fegyver van).
  • broman191
    #37
    1.0 utáni verzióval időnként használnak stimulánst a csapattársak.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A peregoni árus nem ad autót csak lenyúlja a pénzedet és etűnik.

    Az egyetlen használható autó a játékban jelenleg a roncstelepes Pobeda. Valamelyik újabb patch után tudsz kérni bele benzint viszonylag olcsón a teherautós karavánosoktól. Mondjuk sok értelme nincs a sok csapattársas lábbuszhoz képest. A pénz tényleg nem probléma egy pont után és a legutóbbi frissítések nyomán könnyebb is jobb felszereléshez (=pénzhez is) jutni. Én valahol 200 ezer felett járok, fullos a crew, szórom mindenre, de már nincs érdemi kontent a játékban...egyelőre. :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2019.01.08. 17:28:09
  • Stonee
    #38
    köszönöm az infókat. egy kérdés maradt: ha nincs több használható autó, akkor mire lehet használni a diesel üzemanyagot? (emiatt feltételeztem, hogy más autót / vagy teherautót is lehet szerezni a játékban.)
  • broman191
    #39
    Autózáshoz egyelőre nincs haszna a tudomásom szerint, csak bizonyos sidequestekben van jelen 'fetch itemként'. Gondolom a fejlesztés bizonyos szakaszában adta magát a dolog hogy ha már benzin, akkor legyen dízel is. A jelenlegi egyetlen használható autó Pobeda is csak a hivatalos megjelenés előtt pár hónappal került be a játékba. Nem kizárt hogy lesz valami dízel autó is egy későbbi tartalom frissítéssel. Jelenleg számos dizájn döntés menténi fícsör implementálása hiányos vagy felemás, pl. a lopakodás és a stealth kill nem létezik a harcoknál, semmiféle gyakorlati előnye nincs a ritka és aranyáras hangtompítós Vintorezeknek, a töltényük is ritka és drága, még az AP töltényük armor penetration értéke is gyengébb más nagyobb kaliberű olcsóbb és jobb tulajdonságú tölténynél. Night vision sisak is vásárolható 16 ezer rubelért, de különösebb használati előnye nincs, mivel az éjszakai célzási pontosság csökkenése eleve elhanyagolható mértékű...és az éjszakai harc is lényegében ugyanaz mint a nappali, lopakodási lehetőség híján. Kicsit kisebb az ellenfelek észlelési rádiusza harcon kívül, ennyi...amint a harc elindult lényegtelen. Az ability fában nézelődve például a kutyának vannak a többi társtól eltérő megszerezhető képességei, ha jól emlékszem akkor észrevétlen lopakodós kill esélyt adó is, de ezekkel a jelenleg érvényes toronymagas szintközi XP követelményekkel és a miatta ritkán járó ability pontokkal egy teljes végigjátszás végére sem érhetőek el...annyi kiaknázatlan potenciál van ebben a játékban, hogy szinte egy teljesen új cím lesz, ha mindenféle felemásságát javítják és még bővítik is. :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2019.01.08. 22:57:22
  • broman191
    #40
    Megjelent az 1.07 patch