19
  • takysoft
    #1
    RIP GitHub :'(

    Amit a Skype-pal csináltak, az után nem várok soka ettől sem :(
  • kvp
    #2
    Sajnos innentol tenyleg inkabb vallalati lesz, ami az open source-os project-ek elszivargasat jelenti. A skype helyett is jott 1001 masik es ha anno nem vagja tonkre a microsoft, akkor most nem lenne ennyifele alternativ megoldas.
  • Jim Morrison
    #3
    állítólag külön fog működni a github, csak integrálnak pár ms terméket bele (gondolom azure, ms fiók bejelentkezés, ilyenek), így annyira nem kell majd félni tőle. Arról is volt szó, hogy megemelik az ingyenes privát repok számát.
  • Tikal #4
    Mi lett a Skype-pal?
  • Tikal #5
    A Github anyagilag bajban volt, most vagy ők veszik meg vagy a Google... Gondolom egy IBM, Oracle felvásárlásnak még ennyire se örült volna senki.
  • TokraFan
    #6
    Na, ennek is annyi...
    Azért a tulajdonosok is elmennek a p*csába. Egy ekkora értékű platformra nyilván lett volna jobb vevő is, nem tudom miért pont a tetves MS-nek kellett átadni, akitől sok jót nem lehet várni. Szép lassan bedarálják az egészet maguk alá, kis változtatás az ÁSZF-en, és már övék is minden innovatív ötlet, amit oda valaki feltölt. Nem örülök ennek, de jól ismerve ezt a közösséget, most tömegesen fogják elhagyni a Github-ot...Szerencsére van más hasonló platform, ahová át lehet költözni. Át is fognak.
  • Sir Cryalot
    #7
    Van ám bájvigyor túltengés a Nadella matinékon :D

    Aki ebből az alapító csákóból kinézte hogy nem nárcisztikus az is nagy tehetségű fejlesztő lehet :D.
  • M2 #8
    GitHub fiók törölve.
  • jkedzs
    #9
    húzzunk innen!

    az ms minden korszakának volt egy-egy az IT-ra és a szabadságra nagyon veszélyes húzása. emlékezzünk csak a Flash helyére betörni akaró Silverlight-ra, ami teljesen inkompatibilis volt mindennel, csak arra szolgált, hogy az ms a technológia elterjesztésével elérje azt, hogy tőle függjön az internetes tartalom nagy része (pont miután elkezdtünk megszabadulni a Flash-től).
    monopolizálás, a szabad és nyitott közösségek elpusztítása a cél. D:



    Utoljára szerkesztette: jkedzs, 2018.06.05. 20:08:19
  • Tikal #10
    Adták volna a Google-nek, hogy aztán minden repo megtekintés után kapjam a célzott hirdetéseket :D
  • mrzed001
    #11
    Órákon át lehetne sorolni, hogy mi lett a skype-al.
    Egy jól működő rendszerből sikerült egy használhatatlan f.st csinálniuk.
    Ha nem vetted volna észre, a skype programban külön gomb van ami böngészőben nyitja a "miért is áll a skype" lapot. Ott van, hogy most 2 napja üzenetet nem lehet küldeni, hívások nem indulnak 3 napja.
    Nem vicc, én is így találtam meg a progiba, hogy nem ment 2 napja és végignyomogattam a menüt.

    És akkor jöhet a melankolikus zene, és a visszaemlékezések, hogy miért is volt jobb régen a skype:
    - online: ahogy váltottad, változott mindenkinél állapotod. Most van hogy tudom már 4 órája le lett állítva a laptop, és még mindig online, vagy nincs a gépnél állapotban van.
    (extraként: régen az illető IP címét is kiírta)
    - chat: még a régi win mobil 5.0-5.5-ös telón is 2mp-en belül érkeztek az üzenetek. Ma droid és win változatnál is megesik, hogy 10 perc után érkezik meg egy. Nem épp live chat ...
    - chat2: régen közvetlen kommunikáció volt a kliensek között, titkosított. Ma minden megy MS szerverre (talán ezért is olyan lassú néha). Biztonság, magánszféra? NULLA.
    - chat3: kép küldésnél droidon lerontja azt (win is). Külön trükkökkel lehet képet eredeti méretben átküldeni. Why? Mert eltárolják, és drága a hely.
    - SkypeTV: Volt, ment LG és Samu tévéken is. Fasza, ésszerű volt. Gyártók csináltak direkt kamerás TV-ket, vették is userek. Aztán MS fogta és letiltatta, frissítéssel töröltette minden TV-ről a skype-ot (amelyiken volt, onnan is).

    ... nem sorolnám tovább.
    Szóval tényleg vicc, hogy a régi ami még XP és Winmobile5.5 és 6 alatt futott jobb és stabilabb volt, mint a giga memóriás droid-W10 páros.

    Ezek alapján én is temetem a GitHub-ot.
  • Tikal #12
    Nem vettem észre mivel nem használom már vagy 5-6 éve, ezért kérdeztem :)
  • dyra
    #13
    na akkor ennyit a github-ról. Megyek át a gitlabra.
  • Major
    #14
    Biztos valami régi motoros lehetsz, hogy ha a Skype-ot siratod.
  • Major
    #15
    Egyértelmű, hogy az MS a te privád kódjaid miatt vásárolta meg a GitHubot.
  • Macropus Rufus
    #16
    Azért ilyenkor mindíg érdekel az, hogy egy profit orientált cég, miért fektet vagyonokat egy non profit cégbe. Ami ráadásúl nyílt kódokat fejleszt, amiből szintén nincsen zsé...
    Ennek így első ránézésre nincs értelme. Ha csak az nem, hogy (amit már lent említettek), a ászf-ben benne lesz egy sor, hogy a feltőtött kódik az MS szellemi tulajdonát képezik. Ebből viszont már lehet zsét termelni.
  • mrzed001
    #17
    Ahhoz képest, hogy 2005-től dumcsiztunk a végtelen határok topicban ... na ja, öreg motoros vagyok :D

    Amúgy pont a SkypeTV megszüntetése ami hatalmas pofon volt MS-től.
    Azóta sincs egyetlen normális progi sem az okos tv-kre. Nincs alternatíva. Nincs konkurencia.
    Akkor miért tették ezt a teljesen illogikus lépést ???

    Mára van egy néha működő TellyBeam, és ennyi.
  • dyra
    #18
    Nem! Csak amihez hozzányúl sz*rrá változik. Nem várom meg.
    Utoljára szerkesztette: dyra, 2018.06.06. 11:48:32
  • Tikal #19
    A GitHub mióta non profit szervezet? A céges ügyfelekből élnek mint Netflix, Apple, Twitter, Spotify stb. Mellesleg az utóbbi években a Microsoft volt a legnagyobb hozzájáruló, lenyomva pl a Google-t is. A GitHub meg nem fejleszt semmit, max a saját kódját ami nem open-source...

    Gondolom majd valamelyik céges jogász észreveszi ha megváltozik az ÁSZF, és akkor majd a nagy cégek mind otthagyják :)