9
  • Cefet
    #1
    "az érintett terület pedig akár több száz kilométeres is lehet."
    Szerintem meg nem lehet. Legfeljebb több száz négyzetkilométeres lehet...
  • ZSORRO
    #2
    Azért az sem egy gyenge kijelentés, hogy a baleset esélye minimális, de a fél bolygónkon bárhol becsapódhat!
    Miért nem lövik szét, mikor már belépett a légkörbe?
    Értem én, hogy macerás, de ha fent szétlövik, akkor tuti minden darabja elég, így pedig megy majd a találgatás kit is üt agyon!
    A több száz négyzetkilométernyi terület akkor lesz érdekes, ha egy-két nagyobb város pont beleesik, nem tudom hogyan oldják meg, hogy ne legyen több 1000 halott...
  • gaszton421
    #3
    Úgyhogy abból a 9 tonnából ugyan marad valamennyi de maximum néhány kilós darabok érhetik el a földfelszínt, A Skylab több mint 75 tonna volt de abból sem maradt darabok max tömege sem volt több mint 100 kg körüli, szóval valószínűtlen hogy több ezer fős áldozatokkal kelljen számolni, a második világháborúban ugyancsak igyekeztek de átlagosan 3 tonna bomba kellett egy halálesethez illetőleg japánban kb. kb 1 tonna / haláleset, pedig ott nem véletlenszerűen dobálták hanem célzottan a városokra.
  • codaco
    #4
    A max. néhány kilós fémdarab is nagyot tud ütni. És még forró is lesz.
  • gforce9
    #5
    Elolvastad amit írt?
  • codaco
    #6
    "de maximum néhány kilós darabok érhetik el a földfelszínt"
  • gforce9
    #7
    Összevetette, hogy 3 tonna célzott robbanóanyag ledobására volt szükség 1 ember halálához. Ez se nem 3 tonna, se nem robbanóanyag, se nem célzott. Ha a lakásod területére esne le, akkor is 1:500 hoz kb az esély, hogy elkerül téged. Marhakicsi az esélye, hogy eltalál bárkit is. Ha város területénesik le, max anyagi kár keletkezik, de még annak az esélye is nagyon nagyon kicsi. Ennél sokkal nagyobb esély van arra, hogy egy lakótelepen egy ablakból kidobott tárgy agyonüt.
    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2018.03.19. 17:29:35
  • gaszton421
    #8
    Ez igaz, de ehhez el kell találnia, de ha el is talál valakit biztos nem fog több ezer áldozattal járni mint ahogy abban a hozzászólásban írták amire reagáltam.
  • molnibalage83
    #9
    Mivel és hogyan kéne szétlőni...? Várom ennek kifejtését.