8
  • muerte2
    #1
    Nincs mas valasztasuk, mert vagy 10 evvel van a halozati technologia elmaradva.
    Internet szolgaltatas teren nemetorszag katasztrofalis
  • T_I
    #2
    Újpesten a T-Com (nem tudom, most is ez-e a neve) két panel lakást is ismertem, ahol az összes emeletre felvitték az üvegszálas kábelt, sőt az egyik lakásban a számítógépnél végződik az üvegszál. Nyilván előrelátásból tették mindezt
  • cateran
    #3
    UK-nal nem lehet szarabb....vagy ha igen, inkabb nem is akarom tudni....:D
  • jkedzs
    #4
    aki elsőként építi ki az üvegszálat, azé a terület. mivel a sebesség kb mindenre elég. nem tud majd ráígérni a konkurencia.
    illetve ha még nem is elég a sebesség, akkor csak a végpontokat kell lecserélni, a kábel bírja.
  • kvp
    #5
    Uvegszalbol is van olyan hogy keves, amikor csak egy szalat huznak ki egy nagyobb teruletre es daisy chain-ben vannak ra felfuzve a hazak. Ott a ping lesz szep nagy es nehezen javithato. De az sem nyero ha egy szalnyi gerincre fut ossze tobb uvegszal, mert egy ido utan azt is tul lehet terhelni. Valodi csillagpontos uveget meg sok helyen nem huznak, pedig az lenne a tenyleg jo megoldas. (valodi csillagpont = uveg minden hazbol a helyi kozpontig)
  • asgh
    #6
    Reméljük az üvegszálas technológia kikerül a "mezei halandóknak megfizethetetlen" kategóriából, ha tömegesen kezd el a háztartások szintjén terjedni.

    Amúgy a vectoring-al sem lenne különösebb baj, cégeknél sem szokás az üvegszálat minden user gépéig kihúzni, csak - ismervén a szolgáltatók hozzáállását - ahelyett, hogy mondjuk a társasházig húznák az üveget és onnantól rézkábeleznének, már a lakótelep bejáratánál rézre váltanának.
    Így egyszerűbb: ha a lakásig kell mennie az üvegnek, akkor nincs vita, hogy mit tekintenek végpontnak.
  • csicso82
    #7
    Több embertől is hallottam, hogy nagyon gyenge a német internetszolgáltatás, a torrentet pedig figyelik tehát azt csak VPN-nel lehet csinálni.

    BÁR ha jobban belegondolok MAGÁN embernek 1 gépre letöltési sebességnek: 50-100Mbit feltöltési sebességnek 20-30Mbit szerintem elegendő, hiszen ez nagyjából mindenre elegendő ezzel akár egy Netflix is át tud menni. Ennél nagyobb szávszél OTTHONRA csak akkor kell ha sokan vannak azon a végponton vagy izomból torrenteznek és kell a le/feltöltési sávszélesség.
  • csicso82
    #8
    Az mennyire rossz? 2 dolog kivételével: streaming, torrent mindenre alkalmas?