33
1515841868.png
  • Szabi #1


    DAKAR rally is known as the biggest cross-country rally, and BIGMOON in order to simulate, decided to create one of the biggest Open Worlds ever made in a racing simulation. DAKAR 18 is focused on the realism and promises stunning visuals, which faithfully represent vehicles and pilot of the DAKAR 2018 rally.

    The game includes the major official Dakar manufacture teams, vehicles and pilots, the 5 racing class categories (Cars, Bikes, Trucks, Quads and SxS), and much more. In addition, the game will feature a single player, online and offline multiplayer experience.
    Utoljára szerkesztette: SZABl, 2018.01.13. 12:03:51
  • grebber
    #2
    Hivatalos Dakar-játék készül a Deep Silvernél
  • Szabi #4
    reddit-en egy srác összeszedett néhány infót
  • bulba
    #5
    Már épp akartam kérdezni, hogy nem lesz ez egy kicsit unalmas? A tévében oké hogy a sok versenyző többórás autózásából összeszednek néhány percnyi érdekes anyagot, de ha nekem kéne ennyit viszonylag monoton helyeken menni az már unalmas lenne. Ez alapján úgy tűnik itt nem a vezetési tudáson / élményen lesz a lényeg hanem tényleg azon, hogy tudj jól navigálni
    Utoljára szerkesztette: bulba, 2018.01.14. 15:52:22
  • Szabi #6
    érdekesen hangzik, hogy kiszállhatsz a járgányból szerelgetni, meg hogy valószínűleg lehet egy autóban többel ülni, kíváncsi vagyok, hogy mit hoznak ki belőle :D
  • tonio2006
    #7
    Miért ne számítana a vezetési tudás? Ezt nem igazán értem. Azért azokon a rossz terepeken ahol nincs mondjuk út és nem tudod hirtelen merre fordulj azért haladni is kell. Persze a navigáció nem a rallyban megszokott, de a tereprallynak nem is az a lényege.
  • bulba
    #8
    Nem azt mondtam, hogy nem számít, hanem hogy nem az az elsődleges. Egy átlag autóverseny-játékban kb az a legfontosabb (a siker alapja) hogy:
    -egy kanyar előtt a megfelelő távolsággal (különben feleslegesen lassú leszel vagy kicsúszol) és megfelelő erővel (különben blokkol a kerék, vagy nem lassulsz hatékonyan) fékezz,
    -a kanyarban a megfelelő íven és sebességgel haladj át,
    -megfelelő erősséggel gyorsíts ki a kanyar után

    Mivel a játékban a szakaszok többségén nincs konkrét út, ezért ennek itt kisebb a jelentősége. Nyilván lesznek erdei szakaszok és hegyi utak -ezért is fogalmaztam óvatosan. Amíg nem derül ki több konkrétum addig minden ilyesmi inkább csak spekuláció és találgatás.
  • wollnerd #9
    Na ez érdekesnek hangzik! Kár hogy nem biztos a VR mód... Szívesen nyomnám ezt is PS4-en, Thrustmaster T300RS GT Edition-nel és PSVR-rel is. :D
  • TomStorm
    #10
    Na ez igen!Engem ezzel a játékkal megvettek előre!:)
  • bmwcrash
    #11
    Átlagos autóversenyen igen, de a Dakar nem egy átlagos autóverseny.
    Meg akkor elméletileg az is monoton/unalmas amikor 2-4-6 vagy adott esetben 8-12-24 órás verseny van egy adott pályán. Ahhoz képest meg igen népszerű a formátum.
    Inkább legyenek ilyen hosszú szakaszok, mint a pár km-es vackok amikor a rally játékokba szoktak lenni.
    Utoljára szerkesztette: bmwcrash, 2018.01.15. 19:06:48
  • PeeTeR
    #12
    "they have gotten some very experienced pilots to help"

    igen ez sebastian loeb rally -nal is kurva sokat segitett :DSADSASDADSDAS a sirva rohogos kategoriat surolta az a fostalicska pixelhalmaz amit osszebasztak jateknak nevezve.

    de ez dakar ez sokkal jobb lesz mert itt ket segitseg van

    yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

    NE KURJAK EL PLZ
  • Szabi #13
    nekem ez a rész a kedvencem, sajnos nem bírom röhögés nélkül végig olvasni.. :-/

    "Simulation focussed, everything we’ve heard so far has been indicating that it will be a full on simulator, which they are aiming for in terms of physics and everything else. They call it a “true simulation game” “Expect a simulation and not an easy one at that “
  • Tikal #14
    megsózzák egy kis GTA-val és jó lesz :D
  • MerlinW
    #15
    Autóverseny != autósverseny:)
  • Palinko
    #16
    Nem mert akkor Mad Maxként adnák ki és nem Dakarként :D
  • PeeTeR
    #17
    lasd "the crew" :)
  • Szabi #18
  • Szabi #19
  • Szabi #20



    Utoljára szerkesztette: SZABl, 2018.02.06. 21:25:51
  • Szabi #21
  • bmwcrash
    #22
  • grebber
    #23
    Szeptemberben érkezik a Dakar 18
  • grebber
    #24
    Kicsit csúszik a Dakar 18

    "A játék eredetileg szeptember 11-én jelent volna meg, de a Deep Silver és a Bigmoon Entertainment most kiadott sajtólevele szerint ez kicsit megváltozott, és szeptember 28-án debütál a játék, PC mellett PlayStation 4-en és Xbox One-on."
  • TomStorm
    #25
    Nagyon kevés a belső nézetes videó.
    Néha egy-egy jelenet.
    Erről kellene infó.Ezek az emberek akik tesztelik,bemutatják mi a francért külső nézetből irányítják??
  • grebber
    #26
    Én se tolnám belső nézetből. Nem azért modelleznek le frankón egy autót hogy egy szaros kormányt nézzenek
  • macleody
    #27
    Mert a látvány jobban érdekli őket, meg könnyebb irányítani. Miért, ma láttam egy videót az Assetto Corsa Competizionéról teszt címen, kontrollerrel hátulról tologatta a Lambót. Egyébként megjelent a játék, senki nem vette meg?
  • JoopZzz
    #28
    Sziasztok:) Véleményem szerint,azért vannak zavaró dolgok,amik remélem idővel rendbejönnek.A háttér nálam átlátszó,meg a motorhang tititi tititi hangok nem kellenének bele,valami normális!Meg szerintem eléggé gyengék a gépek nem,úgy értem LE-re gondoltam,mert a grafika az MB1(Y)
  • Haulin
    #29
    El lehet vele lenni, de sok javítani való van benne.
    G29-es kormánnyal próbáltam ki. Kapásból nekem a játékban csak 90°ot fordul a kormány, míg a valóságban 2x annyit. Nem lehetett beállítani normálisan.
    Grafika mintha nem volna olyan szuper, mint a képeken. (Lehet nálam van a hiba)
    Változó időjárással nem találkoztam.
    Fura az egész beállíthatòsága.
    Kiszállásnak max annyi értelme van, hogy kiékeld a kerekeket, egy gombnyomásra behozza a javítò menüt.
    Hozzá teszem, lehet csak nálam hibádzik valami, nem eredetin tettem a próbát. (Árhoz képest túl rizikós volna)
  • JoopZzz
    #30
    https://abload.de/img/ggggqcyj.png
    Nálam így jó:)
  • sertrex
    #31
    Van valakinek ötlete, hogy a Fanatec CSR kormányt, hogyan lehet életre kelteni ebben a játékban?
  • JoopZzz
    #32
    Valakit érdekel még ez a játék?:D Valami jó kis DLc hozzá?Hahó!!!Van itt valaki?:DDDD
  • Timbu
    #33
    Dakar Desert Rally