8
  • 1519
    #1
    Hihetelen, hogy igazából a Microsoft a mai napig totálisan uralja a világot, mégpedig a Windows-tól függetlenül: az Microsoft Office mindenkit függőségben tart a mai napig.
    A Mac felhasználók legnagyobb része is a Mac Office-t használja KOMPATIBILITÁSI OKOKBÓL.
    Voltak próbálkozások, de egyiknek sem sikerült kiütni a Microsoft Office-t, és úgy tűnik nem is fogja. ( A UNIX-ot használók - szerintem- a két nagyhoz képest (Microsoft, Apple) szinte elhanyagolható tábora nem tudom mit használ, de szerintem ezen szempontok ott is érvényesülnek.)
  • Timbu
    #2
    Az IT ipar jóval túlmutat a szövegszerkesztők piacán, ahol van egy Google nevű cég is...
    Ez az állítás max. 15 éve lett volna igaz.
  • mariakandras
    #3
    Openoffice-t hasznal, ami szinte tokugyagyanaz, mint a windows-os. :)
  • Ender Wiggin #4
    Az Open koppintották ugyan az MS Office-ról, de közel sem annyira jó. Egy pozitívuma van, hogy ingyenes.
  • tom_pika
    #5
    Gyanítom, hogy a felhasználók 95%-ának bőven elég lenne az Open Office funkcionalitása is.
  • Fefy
    #6
    Még lehet, hogy alá is becsülted a 95%-ot.

    A legnagyobb baj viszont a kompatibilitással van az 5% és a 95%-nyi felhasználói tábor között.
    Nem tudom láttál-e már grafikonokkal intenzíven telepakolt excel táblát OO alatt, esetleg agyonkorrektúrázott, képekkel és mindenféle vacak formázásokkal ellátott word doksit szintén OO alatt.

    Az embernek még az étvágya is elmegy a konverzió láttán.
    Továbbá a VBA makrókat még sem említettem, ami OO, illetve LO alatt egyáltalán nincs.
  • M2 #7
    Nem. Első látásra hozza ugyan az elvártakat, de amint komolyabb munkára használná az ember, egyből összemérhetetlen lesz az MS szoftvereivel. Valamiért nem képesek száz százalékban ugyanazt lefejleszteni, amit az MS Office nyújt.
  • Sir Cryalot
    #8
    Kópé a kópénak nem vájja ki...

    Mr. misztikus mojo-maestro SJ cultmaster app-pápa hibátlanul illeszkedik abba a sorba ami Satya Nadellával és az "emocionális intelligenciával" tetőzött be a microsoftnál.