24
  • Relixo
    #1
    Csak ezt az évet nézve eddig sok játékot kezdtem el és hagytam abba kb 1-2 óra játék után mert semmi értelmük nem volt,nem kötött le abszolút nem volt sztori bennük amire kíváncsi lehettem volna,hogy na mi lesz,merre halad... eredetiségről meg aztán pláne nem beszélhettünk ezeknél a játékoknál.
    Ezzel szemben ez egy szuper játék, igazi élmény volt végre egy ilyennel játszani! Az atmoszférája egyedi, kellően nyomott és őrült ahol kell ugyanakkor nem szürreális és elvont hanem pont a határon van,hogy élvezetes maradjon. A vikinges téma nekem nagyon bejött a "narrátor" történet mesélés is ami kiegészíti a játékot ahogy haladunk előre.
    A Kezelőfelület és irányíthatósággal pedig semmi gondom nem volt! Tökéletesre sikerült ellentétben pl. a Nier:Automata játékkal ahol annyira buta konzolos átirat irányítás volt,hogy emiatt én nem is vittem végig azt a játékot.(amúgy jó volt és érdekes az is,de az irányítással azt totál hazavágták,gamepad nélkül egy szenvedés ezért is mondom rá konzolos szutyok)
    Szóval irányítás jó ebben, nagyon hamar ráérezhető és a "rejtvények" is azért kitalálhatóak pár perc gondolkodás után simán. Nem tudom miért kapott csak 3 csillagot. Én ajánlom mindenkinek akik belefáradtak a mai semmit mondó játékokba és valami különlegeset/értelmeset keresnek! Nálam legutóbb a SOMA volt ilyen hatású játék mint ez. Köszönet érte a Ninja Theory-nak !
  • macleody
    #2
    "...mindehhez olyan optimalizálást sikerült párosítaniuk, ami manapság a párját ritkítja"
    Igen, ez tisztán látszik a rendszerkövetelményen. WTF?
  • IMYke2.0.0.0
    #3
    STEAM-ről kopizom:

    "SYSTEM REQUIREMENTS

    MINIMUM:
    OS: Windows 7, 8, 10
    Processor: Intel i5 3570K / AMD FX-8350
    Memory: 8 GB RAM
    Graphics: GTX 770 with 2GB VRAM / Radeon R9 280X 3GB
    DirectX: Version 11
    Storage: 30 GB available space
    Additional Notes: Minimum spec screen resolution: 1280x720"

    Ez komoly gép?
  • Szenszelx
    #4
    Nem nagy a gépigénye, nézd meg a grafikát, lehetőleg mozgás közben. Én az államat keresgéltem a földön, többször is a game során. És full grafikán futott a nem túl gamer laptopomon gond nélkül, szóval igen, nagyon jól optimalizált.
  • Andriska86
    #5
    Sziasztok!

    Készül a magyarítás a játékhoz, terveim szerint szeptember 1-én már tölthetitek is, én inkább arra a hétvégére ajánlom :)

    Addig is egy rövid kedvcsináló (a szöveg nem végleges):


    Utoljára szerkesztette: Andriska86, 2017.08.20. 11:58:16
  • Tinman #6
    Köszi szépen, nagyon várjuk!
  • Dollface
    #7
    "Bár döntéseink miatt a Hellblade: Senua’s Sacrifice legalább egy újrajátszást mindenképpen megérdemel" - Hol is kellet dönteni a játékban?
  • molnibalage83
    #8
  • takysoft
    #9
    "erőteljesen kontrollerhez lett igazítva"
    Pff, játszd kontrollerrel....
    2017 van, szojunk már hozzá, de hogy egy controller is deafult eszköz a gamer PC mellé...
  • molnibalage83
    #10

    Soha az életben eszembe nem jutna kontrollerrel játaszni PC-n. A TR egyik részénél, de semmilyen TPS játéknál...

    Ha valaha lesz PS4-em első dolgom lesz bill + egér működőképessé tenni, mert akar a tököm kontrollerrel szenvedni.

    A '90-es években játszottam hébe-hóba konzolon. Utáltam a kontrollert. Mi előnyjt ad a bill + egérhez képest...?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.08.20. 17:50:23
  • Fbn Lx
    #11
    kontroller, mint default eszköz pc-n?!
    ez olyan felvetés, mintha a hosszú lépcsősor előtt állva ép lábakkal rendelkező embernek a tolószékes közlekedést ajánlanád...

    a kontollerhez való optimalizálás azért is para, mert általában (mindig) azt jelenti, hogy a menürendszer kezelése háromszoros bonyolultságú, mert jól funkcionáló egeres tabváltások helyett egyesével pöccintgethető menürendszert kapunk
    ez pl. egy komolyabb karakterlappal meg journal-rendszerrel rendelkező rpg-nél kifejezetten fájdalmas
    Utoljára szerkesztette: Fbn Lx, 2017.08.20. 18:30:03
  • Ender Wiggin #12
    egy nagy büdös l...szt. el kell fogadni, hogy konzol és PC irányítás más. ha egy fejlesztő nem foglalkozik azzal, hogy átportoláskor alkalmazkodjon, akkor kuka. (egyébként a legtöbb konzolról átportolt sikerjáték nagyon gyenge PC-s szemmel).
  • Ender Wiggin #13
    a játékról csak annyit, hogy 16 éves blade of darkness jobb és a korszak szintjéhez mérten grafikailag forradalmibb ennél. és ott van harcrendszer tutorial és a puzzle-ok is érthetőek egyből.
  • yesname #14
    Pfff...
  • yesname #15
    Pffff.
  • yesname #16
    Pffff.
  • molnibalage83
    #17
    Kifinomult érvrendszered van. Oh, wait...
    Nem...
  • IMYke2.0.0.0
    #18
    Okos.
    Csak a lényegről maradtál le: a Hellblade nem akar hack'n'slash-action-RPG lenni...
    Súgok: a narratívára összpontosíts... (már ha megvetted, és nem vaktölténnyel puffogtatsz, érvek nélkül)
  • Ender Wiggin #19
    Bocs, de nem kell megvenni. A youtube tele van játszásvidókkal. Oké, ha a "hiper-szuper" narratívát leszámítom, számomra nem tűnik többnek (és főleg öngólt lőttél, mert ennek a játéknak is "action-adventure hack and slash video game" a kategóriája - ha már puffogtatásnál tartunk). Amikor megláttam, egyből a BoD-re asszociáltam.
  • Szenszelx
    #20
    "a hiper-szuper narratívát leszámítom" ??
    A narratíva a lényege ennek a játéknak, a harc másodlagos, azt a vég nélküli küzdelmet reprezentálja amit egy mentàlisan sérült embernek kell átélnie naponta.
    Javaslom a feature film megnézését, érdemes.
  • ugh
    #21
    "
    Grafika: A Hellblade: Senua’s Sacrifice alighanem az eddigi legszebb alkotás lett, amit Unreal Engine 4-gyel alkottak. A programozók olyan elképesztő munkát végeztek, ..."
    Na persze.
    A scannelt karakternek, a tonna jol kidolgozott grafikai kontentnek es az effekteknek ehhez semmi koze.
    Csak a programozokon mult. Ja

    Pont nem mert nem sajat engine szal. pont nem foleg rajtuk.

    Moron...

    Utoljára szerkesztette: ugh, 2017.08.27. 21:25:30
  • JaSoN HuNTeR #22


    36 perc játék.
  • bdzsana
    #23
    Az egy dolog, hogy nem saját engine. Tök jó a kész enginekben, hogy pillanatok alatt gyönyörű dolgokat lehet bennük csinálni programozó nélkül, csak aztán azt veszed észre, hogy gyök kettő fps-el megy. Nyilván hülyeség volt csak őket kiemelni, de azért benne van a kezük bőven.
  • bunny
    #24
    túlpontoztátok a kezelhetőséget. Az első bossfight-ig még elviseltem, de ott úgy felba**ott agyilag, hogy alt-f4, uninstall, még a mentéseket is töröltem, nehogy meggondoljam magam. Kicseszett szar a kezelhetősége, ez az igazság.

    Emelett egy idő után monotonná is vált, keresd a szimbólumot játék egyszer-kétszer érdekes, X-edik alkalommal unalmas, ahogy a fuss a legrövidebb úton a tűz elől is.

    Viszont a grafika az fantasztikus, a suttogás is hangulatos, egy kicsit értelmesebb harcrendszerrel és komolyabb fejtörőkkel az év játéka is lehetne, így csak egy keserves csalódás.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2018.01.20. 15:14:28