11
  • ZilogR
    #11
    Namost mi van ezzel a felfogadott két hackerrel, hogy hekkeljék meg a valóságot?!

    Ha nem sikerül nekik, hogyan készítenek olyan jelentést, ami hihető? Vajon nem voltak elég okosak? A szimuláció készítői vajon engednek olyan AI-t létrejönni, ami felismeri, hogy szimulációban él és kívülre is tud kerülni a szimulált környezetből?! Lehet éppen ez a cél, mert ők maguk is ezen agyalnak és tudni akarják, hogyan tud létrejönni egy olyan AI, ami kiismeri a kiskapukat.



    Vagy: Rájönnek, hogy IGEN és elmennek átvenni a pénzt:


    Fiatal Hekker: - Te, nem is tudtam, hogy a TESLA vezér egy spiné...
    Öreg Hekker: - ... :)
    Fiatal Hekker: - Bakker és ekkora mellekkel?
    Öreg Hekker: - ... :))
    Fiatal Hekker: - Óóó, te, mocsok, az a kis script, ugye?!?
    Öreg Hekker: - ... csak várj egy kicsit!

    TESLA Spiné: - Uraim, ha jól tudom, egyikőjük most ünnepli a szülinapját! (Hosszan szemez az Fiatal Hekkerrel, majd megnyalja tűzvörösre rúzsozott ajkát.) Hogy szeretnéd, kicsim, mellbe vagy szájba?!?
    Fiatal Hekker: - :-o
    Öreg Hekker: - :)

    Flash, agyhalál, kocsonyássá hajszolt lábak, izzadtság, zihálás

    Öreg Hekker: - És az igazi meglepi csak most jön... :D
    TESLA Spiné: - Áhh, uraim, igen... Elírtam a szerződésben: nem 30 millió, hanem 30 milliárd, nem is értem, hogy történhetett meg...
    Öreg Hekker: - :DDD - boldog szülinapot, tesó!
    Fiatal Hekker: - :'-) Köszi, bratyó...!
    Öreg Hekker: - Ja és ez aprópénz lesz ahhoz képest, amit ebben a rendszerben az örök életünkkel a sok nyomingertől beszedünk - ha ők is örökké akarnának élni, nameg azoktól, akik el akarnak valakit tenni láb alól...
    Fiatal Hekker: - ...De más is rájöhet arra, amire mi...
    Öreg Hekker: - Ne izgulj, ők már nem részei a világnak!
  • Tetsuo
    #10
    Nocsak: Mi történt veled? Felébredtél?
  • end3
    #9
    Maciej Ceglowski sztem. VÉLEMÉNYÉVEL PISZOKUL BETALÁLT, csak a világméretű, általános cégvezetői hülyeség "kikiáltását", ki kellene terjeszteni a politikára, a brüsszeli vizfejre is. Ott sem európai, földi létünk valóságos problémái képezik a gondolkozás alapját.

    A pénz mindenhatósága, és a jelmondat: "Mivel megtehetem, meg is teszem.." - Jó lenne a XXI. században végre korlátok közé szorítani az emberi hülyeséget.
  • ZilogR
    #8
    Ugyan, csak viccelek - Cook kapitány...

    Mellesleg valóban elkeserítő: fizikai értéket nem teremtő szolgáltatások uralják emberek milliárdjainak napjait. Egy informatikai termék olyan, mint egy fodrász vagy műkörmös munkája - ha jön az árvíz, éhes vagy szomjas vagy, vakarhatod a seggedet a legszebb felmatricázott körmeiddel, akárcsak azzal az alkalmazással, ami megmutatja, milyen lenne, ha virágba borulna a sivatag. Ettől az ott élők még nem isznak meg naponta két liter tiszta vizet.

    A felhasználói adatokkal üzletelnek - olyan ez, mintha az utcán talált szeméttel és csikkekkel üzletelnének. Az emberek jártukban-keltükben elhagynak információ morzsákat magukról, ők pedig azzal keresnek súlyos pénzeket, hogy az így hátrahagyott szemetet kiguberálják, abból kinyerik az információt és eladják náluk butább, de pénzzel rendelkező más cégeknek.

    Ez pontosan olyan tevékenység, mint az a csikkszedő, aki a maradék dohányt kikaparja a csikkekből, újracsomagolja és eladja az utcasarkon.
  • Laza
    #7
    "BTW: milyen térítők? Hit?"

    OMG ... a szélességi körök általános iskolai anyag ... pont hiányoztál? :D
  • ZilogR
    #6
    Ja, igen-igen, azt nem részleteztem, h ez nekem volt gyerekkori gondolatom - szóval ha ők azt akarják megvalósítani, akkor nekem ez lenne az.

    BTW: milyen térítők? Hit?
  • wkm
    #5
    Off

    Afrika közepén van bőven víz. A térítők környékén vannak a sivatagok. ;)

    On
  • ZilogR
    #4
    Igen érdekes látni, hogy az ostobaság, mint betegség, ugyanúgy nem válogat, mint a rák - és egyik sem gyógyítható.

    Ezek az emberek egyek a sokból, akik kitűntek a többiek közül és sok-sok embert tudtak meggyőzni arról, hogy amivel foglalkoznak, azzal nekik is érdemes - de saját korlátaikat ők sem tudják átlépni. A gondolataik korlátja, mint egy árnyék, ott fekszik előttük - és soha nem fognak átlépni fölötte.

    Ha ennyi pénzem lenne én nem is görcsölnék ezen - de én legalább vizet vezetnék Afrika közepére...!
  • Archenemy
    #3
    Mond érdekes dolgokat.
  • tom_pika
    #2
    A fáraók annyiban különböztek a mai gazdagoktól, hogy kevesebb ember felett volt hatalmuk.
  • Cat #1
    A csávó az IT-szektorral van tisztában, de a probléma nagyobb ennél, habár ott a leglátványosabb, miszerint alig néhány tucat ember kezében van több száz milliárd dolláros vagyon, amihez még hozzájön az általuk vezetett vagy részvényekkel befolyásolt társaságok piaci hatalma. És most lehet gyíkemberezni, de valóban ők vezetik a világot, értve ez alatt hogy piaci haszont figyelmen kivül hagyva meghatároznak kutatási irányokat, és az általuk birtokolt közösségi médiacégeken és a reklámok elosztásával befolyásolni tudják a közvéleményt is.