14
  • Eriongtk
    #1
    "hátrányosan érintené a fogyasztókat" --- Én pedig csak azért nem adok minden SG.hu hozzászólónak 1 millió forintot, mert nem tenne jót az egészségüket, és én csak azt akarom megóvni.

    "A Telenor abban bízik, hogy mielőtt végleges döntés születne ebben a kérdésben, a jogalkotók figyelembe veszik a szolgáltatók véleményét."

    Igen, igy el tudom képzelni: Hé, mi lenne ha 1 év helyett inkább 3 év lenne? Az előfizetők SOKKAL jobban járnának vele! Tuti. Csak előnyére válna a fogyasztóknak! *wink wink nudge nudge*


    Kicsit más, de elgondolkodtatok, hogy miért ilyen rohadt drága az SMS? Hány bájt lehet az elküldött adat?

    ► 140 bájt max egy SMS.
    ► 1 megabyte = 1048576 bájt
    ► 1048576 / 140 = 7489.82 SMS = 1Mb

    7489.82 * 32 Ft (ettől lehet olcsóbb, drágább, próbáltam kb közép árral számolni)

    picivel több mint 239000 Ft.../ Mbyte ....
    15 Ft / SMS csomag esetén is több mint 110000 Ft


    wtf.

  • Tikal #2
    rohadék rabló banda

    Svédeknél, Dánoknál egy átlag csomag így néz ki: 12óra beszélgetés, ingyen sms/mms, 20GB net mindez kibaszott 5000 forintért, és fél év után ott hagyhatod a társaságot ha vettél náluk telefont, ami fél év után független lesz automatikusan.. természetesen ha részletre vetted a telót, akkor azt fizeted tovább, de a csomagod megváltoztathatod.
  • lammaer
    #3
    Végre valami értelmes megnyilvánulás Kósától...
  • Eriongtk
    #4
    Londonban is, 23 GBP-t / 8500 Ft-ot fizettem 6 gigás 4G, korlátlak hívás, korlátlan SMS - mindenhova.belföldön (vezetékes, más szolgáltató) Egyedül külföld volt durva áron (de arra meg tudtam használni a 4G-t vagy wifit, hogy mégis ingyen legyen).
  • Voltan
    #5
    Nevetséges mind a hozzáállásuk, mind az áraik, szánalom, ami itthon telekommunikáció szinten megy. Ideje kicsit megszorongatni őket, hogy legalább közelítsünk a nyugati szinthez
  • ostoros
    #6
    Na, és mi volt, amikor különadót kaptak nálunk a telekom cégek? Az összes vérliberális ott üvöltött, hogy "szegény" multik elmennek.
    Az ilyenek bárcsak elmennének.
  • ostoros
    #7
    Közben eszembe jutott a régi reklám: "a duma 20, az sms 18"
    Olyan 15 éve, az akkori árak mellett, még a forint is többet ért, és már akkor ilyen árakkal raboltak ki minket. Piaci verseny a seggem. Kartelltevékenység.
  • coyote55
    #8
    Nekem a másodperc alapú számlázás jutott eszembe.
    Az "élvonal" - fiatalok kedvéért: Pannon GSM - hónapokig tartó reklámhadjárattal bizonygatta, hogy náluk igaz az a mondás, hogy " Amennyit beszélsz, annyit fizetsz!"
    Aztán egyik napról a másikra megszűnt a másodperc alapú számlázás. Ahogy kiderültek az új tarifák adatai, azzal a lendülettel vettem búcsút az "élvonaltól", és számhordozással mentem új szolgáltatóhoz.
  • Zoliz
    #9
    PONTOSAN. Igy működik a piacgazdaság.

    Először fogyasztókat gyüjtesz, aztán ha van már elég akkor hasraütésszerúen -hozzátenném hazug indokokkal - árat emelsz és jöhet az Audi,BMW és luxusnyaralás.

    Itt egy friss minden Budapest által ismert példa:
    https://www.agrarszektor.hu/elemiszerpiac/25_szazalekkal_dragult_a_pizza_a_nepszeru_szeletbarokban.7511.html
  • ostoros
    #12
    Tökéletesen igazad van. Tüntetést erre valószínűleg nem lesznek képesek szervezni. De fogadok, hogy van sok aki majd megpróbálja megmagyarázni, hogy jaj, nem szabad ártani a multiknak, mert.... Vagy nem jó az állami beavatkozás mert...stb.
    Utoljára szerkesztette: ostoros, 2017.05.17. 14:45:03
  • Cognitius
    #13
    Ész nélkül adóztatni tényleg nem jó, ahogy az ész nélküli állami beavatkozás sem jó.
    Mindkettőnél érdemes valamilyen mértéket megtartani, hogy ne legyen olyan következménye, ami az ország számára káros.
  • ostoros
    #14
    Igen, csak az a baj, hogy az, hogy mi a helyes mérték, azt bizonyos üzleti körök, akiknek komoly haszna van a jelenlegi szabályozásmentes helyzetből akarják megmondani.