41
  • Kelta
    #1
    hát ez még messze van a bevethető változattól
    és mire elkészül 10 évvel le lesz maradva USA technikától..
  • ostoros
    #2
    Ha ez ilyen egyszerű lenne... De majd Molni elmagyarázza mindjárt.
    Utoljára szerkesztette: ostoros, 2017.05.07. 20:15:17
  • Myers
    #3
    Ahhoz képest, hogy ha full saját maguktól kellett volna a repülőiket kitalálniuk, Mao féle tervgazdasággal még egy mig29-es szintjén sem lennének. Mivel sikerül mindent összelopkodniuk, meghekkelniük, ehhez képest ha csak 10 évre vannak az USA-tól, az nagyon jó.
  • NEXUS6
    #4
    Ezzel az új vezérsíkkal jobban néz ki, meg valszeg jobbak a repülő tulajdonságai is, bár valszeg a lopaxó képességén ront (hátulról biztos).

    A kínaiak meg évezredeken keresztül köszönik, de a világ vezető hatalma voltak, a Római Birodalom halálában is jelentős szerepet játszott a feléjük történő arany kiáramlás, mert így kevesebb légiót tudtak felállítani, akik nem tudták megállítani a migráncsokat.

    Szóval azért nem kell abba a hibába esni, hogy mindent másolásnak tartunk, mint pár évtizede a japánok esetében is sztereotípia volt. Jelenleg több iparágban már vezetők között vannak, a repülőgépeik tekintetében 1-2 technológiában valszeg megelőzik már az oroszokat, a hajtóművekre még csak most feküdtek rá, de egy évtizeden belül az is meg lesz. Az amcsik megelőzéses még odébb van valszeg, de nekik mások a prioritásaik, a nukleáris és hagyományos katonai potenciál, csak az informatikai/információs után következik!
  • molnibalage83
    #5
    Inkább 20.
  • Cat #6
    "A kínaiak meg évezredeken keresztül köszönik, de a világ vezető hatalma voltak"
    Sose voltak azok. Lenyomták őket a mongolok, a japánok, az angolok, és eleve olyan, hogy egységes Kína a legutóbbi időkig nem is létezett.
  • Whysper
    #7
    Kit érdekel. honan szedik most tényleg. Ha a helikoptert maguktól kellett volna kitalálniuk az amcsiknak akkor még nem lenne!! Mégsem így lett szóval no para!! Szóval szerintem így nagoyn jól lehet fejlődni ,hogy ,ha X elkezd fejleszteni valamit és átveszi Y-tól a má rbevált dolgokat , akkor mé ghozzá tehet olyat amitől több lesz az a dolog!! Nekem ez fejlődés jelent! Emberiség szempontjából elvileg államoknak sem kellen elennie stb, hanem van a Ember aki feltalált egy gépet majd tökéletesítette a másik ember!!!


    Én szerintem eléggé ügyesek a kínaik. ól csinálják minden téren a fejlődést és msot nem jöehtünk a szegénységekkel ,mert szerintem lakosság arányosan Mo.-ban is van annyi % szegény és nagyon lemaradott lakos mint Kinai létszámhoz képest arányaiban a szegény.


    Utoljára szerkesztette: Whysper, 2017.05.08. 11:54:48
  • NEXUS6
    #8
    Hol vannak a mongolok, az angolok, a japánok, ha lenyomták őket? Kína meg mindíg is ott volt, és ma is ott van. Igen voltak egységes, meg széttagolt időszakok, meg amikor meghódították őket, majd az új uralkodó ház átvette a kínai szokásokat. De amikor valaki egységesíteni akarta az országot, akkor tudta, hogy mit akar egységesíteni. Kb, mint ahogy Európát is.

    Szal amit írtál nem igaz, régebben is voltak egységes időszakok, max más határokkal.
  • Ender Wiggin #9
    Kína kb. a puskapor óta semmit nem pattintott saját kútfőből... És röhejes bizonyítéka annak, hogy másolni sem könnyű. Az sem megy nekik.
  • Irasidus
    #10
    Hát persze, mivel általában egy ember szokott kitapintani valamit a fejéből, nem egy ország. innováció, Nobel-díjasok, tudomány és technologia, jelentős kínai tudósók listája
  • Sequoyah
    #11
    Ha 10 evvel ezelott elkeszult volna is 10 evvel le lenne maradva az USA technikatol.
    A kovetkezo evtizedekben biztosan kozelebb kerulnek persze USA-hoz, de a Kinai kultura jelenlegi formaja nem igazan tamogatja az innovaciot, szoval tovabbi valtozasokat kene eszkozolniuk, hogy valoban elre torhessenek.
  • ostoros
    #12
    Ez marhaság.
  • ostoros
    #13
    Bocs, hogy közbekotty, de az USA technikája is tízéves. Ugyanis addig tart míg egy fejlesztés rendszerbe áll. Legalább.
  • fonak
    #14
    Ezzel már közelebb vannak az USA-hoz, mint bárki.
  • molnibalage83
    #15
    Nagyon nem igaz. Hajtómű fejlesztés terén kevéssé ismert, de az F119/F135 színvonalához az európai EJ200 (EF Ty) erőforrása van a legközelebb. Kína a 40 éves AL-31-gyel is szenved. Jenki szemmel nézve a FADEC-es F100-PW-220 sem mégy meg nekik, nemhogy a -229 vagy GE F110...

    AESA radar sehol, japán AESA radar 2000 óta van szériagépken...

    Soroljam még az eltéréseket? Egy stealth sárkány önmagában az kevés...
  • molnibalage83
    #16
    Tévedés. Az F-22 és F-35 erőforrásának alapja a '80-as évek végén létezett sőt, változtathatú kétáramúság YF-120-at is belepakolták az YF-22/23-ben, de olyan szinten overkill és drága volt kockázatokkal terhelve minimális harcásztai előnyökért, amik inkább elméletileg, hogy azóta sem merült fel olyan hajtómű iránti igény.

    Na, ennak a hajtóműnek a közelében lesz majd a PAK-FA új hajtóműve, ami talán ideén először lesz gépbe építve. 30 évvel kb. az YF-120 és F119 proto után....
  • ostoros
    #17
    Tehát egyet értesz velem, hogy az amerikai technika is tíz éves legalább.
  • molnibalage83
    #18
    Én azt szűrtem le a reakcióból, hogy te legfeljebbet akartál írni. A szomorú igazság az, hogy az USA területtől függően gyakorlati alkalmazásban 10-20 évvel jár a világ előtt.
  • ostoros
    #19
    Szövegértelmezés. Ne gyárts szalmabábokat. Egy büdös szót nem szóltam arról, ki jár ki előtt. Arról beszéltem, hogy a legújabb megszerzett technika rendszeresítése legalább tíz év.
    Mindenkinek, az USA-nak is.
  • Sequoyah
    #20
    Igen, ezzel alatamasztod azt amit irtunk. A Kinai technologia nem hogy a mai USA technologiahoz kepest, de meg a legalabb evtizedes koru USA technologiahoz kepest is le van maradva.
  • ostoros
    #21
    Hát ha te mondod, akkor elhiszem. De jó lehet ipari kémnek lenni, ti mindent tudtok, mindenkinek a technológiájáról.
  • Sequoyah
    #22
    Ne nekem hidd el, hanem a szakertoknek:)
    Persze lehet a csodakban is hinni, csak altalaban nem kifizetodo. Persze nem zero az eselye, hogy Kina a semmibol egy csodagepet epitett es senki sem tud rola -amit latunk az pedig csak figyelemeltereles- csak nem valoszinu.
    .
    De ha van barmi a hivatalosan elfogadottnak ellentmondo informaciod, akkor szivesen hallgatom.
  • ostoros
    #23
    Én nem szoktam szakértőkkel beszélgetni, amit a sajtó közöl, azt meg nem lehet komolyan venni. Különösen ilyen fontos témában nem... :(
  • molnibalage83
    #24
    Az ember, ha a legkorszerűbb vadűszgépébe is 40 éves hajtóművet épít be, akkor annak komoly oka van. Az, hogy ennyire képes. Had ne soroljam fel a problémákat és költségeket, amik áthajtóművezéssel járnak...
  • ostoros
    #25
    Negyven éves? Nem túloztál egy hangyányit?
  • Irasidus
    #26
    Ezt minden ilyen témában elmondod, és csak a vita kedvéért kérdezem, ezeket az információkat honnan tudod? Mert tudomásom szerint a haditechnika hadiitoknak számít, Kína esetében még erősebben. Tehát te nem tudhatod elvileg... Meg azt is vedd figyelembe, hogy a dezinformáció, meg az egymás lejáratás minden országban elég erős katonai propaganda része, tehát amit a neten olvasol, hallasz, még ha nagyon jól is hangzik, nem biztos, hogy igaz.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2017.05.11. 12:54:29
  • molnibalage83
    #27
    A hajtómű mérte és lamella kialakításon látszik még az is, hogy orosz AL-31 vagy a kínai WS hazai változat van-e beleépítve. A fotók meg fent vannak a neten...

    A HTKA-n Allesmor Obranna hajtóműves kommentjeid olvasgassad. Szakmájából kifolyólag eszméletlenül toppon van a hajtóművek terén.

    Azért, mert számodra felfoghatatlan, hogy lehet dolgokat tudni, nem kell az álszkeptikust játszani.
  • Irasidus
    #28
    Értem, csak két problémám van, egy, hogy a legújabbak fejlesztések 100% hogy nincsenek fent a neten, egyetlen ország részéről sem, tehát maximum azt látod amit láttatni akarnak. Tehát, hogy hol tartanak, azt nem tudhatod. Igaz?

    Másrészt, attól, hogy valami annak látszik, még nem biztos, hogy az is, legalábbis lamellákból megmondani, hogy mi van benne, elég meredek. Mert mi van, ha teszem azt egy korszerűsített, modernizált változatú motort? Ebből én messzemenő következtetés nem vonnék le, főleg nem kommentek alapján. Én óvatosabban fogalmaznék, hiszen kiderült már, hogy a 80-as években milyen technika létezett, amiről addig halvány fogalmunk se volt... Ugye.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2017.05.11. 13:11:25
  • Irasidus
    #29
    Utánanéztem, de az Allesmor Obranna egy álnév. Sajnos régi hibád, hogy az internetes komentekből tájékozódsz. Ha valaki elég jól összeszedetten ír, rengeteg szakszóval megtűzdelve, akkor téged megvesz kilóra. Ami nem éppen a tájékozottá tesz valakit, hanem éppen ellenkezőleg!
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2017.05.11. 13:23:38
  • Irasidus
    #30
    "Persze nem zero az eselye, hogy Kina a semmibol egy csodagepet epitett es senki sem tud rola -amit latunk az pedig csak figyelemeltereles- csak nem valoszinu."

    Semmiből? Kutatás és fejlesztés Kínában azért nem létezik, mert szerinted nincs rá pénze, vagy mert a kínai mérnökök -> rasszista érv <- valamilyen ismeretlen okból nem képesek erre? Bizonyíték erre az internetes fotók, és noname fórumozók, akik megmondják a tutit! Meg különben is, köztudomású, hogy a hadseregek annyira nyíltan működnek, hogy nincsenek semmiféle hadtitkok, dezinformációk, kémkedések, no és titkos fejlesztések sincsenek, sőt soha nem is volt ilyen (kivéve a nácikat, de ők már nem léteznek). Ebben a világban tiszta mindenki mint a patyolat, és persze főleg a hadseregek, no, meg Kína, aki a legendásan nem titkolózik, hanem mindent nyíltan feltesz az internetre... Nagyszerű korban élek én, köszönöm, hogy felnyitottad a szememet! Ezentúl mindent elhiszek, amit az internetes fotókról mondott lajcsi22 és skyking41, aki megmondta, hogy ő repülőmérnök, és lamellákból tudja, hogy hol tart a kínai hadi fejlesztése...
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2017.05.11. 14:14:06
  • molnibalage83
    #31
    Te most megint fullba tolod a kretént. Ez nickneve, személyesen ismerem a tagot.

    Tudod mit, szarok a hülye balfasz fejedre, higyjél amiben akarsz. Nem értem, hogy a magadfajta balfaszokat minek próbálom felvilágítani, amikor prekoncepcióid vannak...
  • Sequoyah
    #32
    Nem hiszunk a csodakban, ennyi. A tortenelemben nagyon keves pelda van arra (lehet 0, mert egy se jut eszembe), hogy egy technologiailag latvanyosan lemaradoban levo hatalom a semmibol hirtelen egy olyan dolgot huz elo, amivel lekorozi az eddigi vezeto allamokat. A hasonloknak mindig is voltak jol lathato jelei.
    Persze valoszinuleg minden hatalomnak vannak olyan fejlesztesei, amik egy lepessel a publikus elott jarnak. De ez az eroviszonyokon nem valtoztat, maximum hosszu tavon, sok, jol lathato lepesben.

    Tul sok filmet neztek, ahol az egyik fel vesztesre all, de aztan a titkos csodafegyverrel meglep mindenkit, es legyozi az erosebb ellenfelet. Sajnos a tortenelemben erre valos peldak nem nagyon vannak..

    Az pedig a konkret esetben nem rasszizmus, hogy sem a kinai kultura, sem a gazdasagi kornyezet nem tamogatja az innovaciot, hanem teny. Ha eltoltesz par evet koztuk munkakornyezetben, akkor te is rajossz.

    Az osszeeskuveselmeletekben pedig nem hiszunk addig, amig semmifele valos erv nem tamasztja ala. Es ilyet nem hallottunk meg az adott temaban, ha tudsz valamit, akkor halljuk.
  • Irasidus
    #33
    Lol. Ilyen érvekkel nem lehet vitatkozni. Te trollkodsz, mint mindig.
  • Irasidus
    #34
    Nincs csoda, kutatás és fejlesztés van. A lemaradást meg miben, és hogy méred? Internetes fotók alapján, noname kommentelők válaszaiból? Ez így harmatgyenge. Abban viszont egyetértek, hogy az erőviszonyok nyilvánvalóan az USA felé dőlnek, ez nem is kérdés. Csak éppen nem ez volt az amit vitattam.

    "Az pedig a konkret esetben nem rasszizmus, hogy sem a kinai kultura, sem a gazdasagi kornyezet nem tamogatja az innovaciot, hanem teny. Ha eltoltesz par evet koztuk munkakornyezetben, akkor te is rajossz."

    Ez így önmagában egy kijelentés, ami egy pár éve köztudatba került "közhelyre" épül. Ennél a valóság akkor is árnyaltabb lenne, ha valóban ez lenne a legerősebb motivációja Kínának, vagy egy kínainak. Hiszen az emberek nem feketék vagy fehérek. De gondolj csak abba bele, hogy Kínába is eljutottak olyan "európai" dolgok, mint tudomány, mérnökség, egyetemek, kutatás és fejlesztés, és nem két éve, hanem már nagyon régen. Ez így skatulya, ami még úgy sem állja meg a helyét, ha megnézzük a Kínai állam mire mennyit költ. Tehát Kína vagyis a Kínai kormány támogatja... Szóval miről beszélünk?
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2017.05.11. 17:05:45
  • Sequoyah
    #35
    Az allami tervgazdasag soha sem volt olyan hatekony mint a piacgazdasag. Es lehet hogy Kina rengeteg penzt kolt a kutatasra, de ez felulrol vezerelten, tervgazdasag-modra megy, nincsen valodi verseny alatta.
    Szoval ez nem kozhely, hanem elegge megalapozott erv, hogy gazdasagi oldalrol ez nem olyan hatekony.
    Kulturalisan pedig elsosorban szemelyes velemenyekre tudok hivatkozni, ami tudom persze nem olyan eros. Egesz egyszeruen a kinaiak arra lettek nevelve, hogy utasitasokat kovessenek. Onallo problemamegoldasra nem alkalmasak. Es e nelkul az innovacio is nehezebb... Persze ez nem mindegyik kinaira ervenyes, de ez az altalanos gondolkozasmod, es ebbol egy eros tudos es/vagy mernokgeneraciot sokkal nehezebb kinevelni.
  • Irasidus
    #36
    Kína már régen nem tisztán tervgazdaság, keveréke a kapitalizmusnak. Informálódj. Lehet közhely helyett sztereotípiát kellet volna mondanom. Az, meg hogy mennyire felülről vezérelt szintén csak egy kijelentés, nem igazán tudom mit értesz ez alatt...

    "Persze ez nem mindegyik kinaira ervenyes"

    Ez az. De a felülővezéreltségben sem látom a másolási mániát. Szóval marad a sztereotípia.
  • Sequoyah
    #37
    Kevereke a kapitalizmusnak. Tehat meg mindig messze van a kapitalizmustol... A keverekke valasnak koszonheto az elmult evek fejlodese, de ez jelenti a fejlodes gatjat is aztan. Messzebb allnak az elerheto potencialtol mint a nyugati orszagok, ezert gyorsabban kozelednek fele, de maga a potencial alacsonyabb, mint nyugaton. Nem csak hogy ki fog igy fulladni hamarosan, de mar most latszanak ennek jelei.

    A felulrol vezereltseg alatt pedig azt ertem, hogy minden komolyabb befektetesben partutasitasra tortenik, nem feltetlenul valos igenyek es lehetosegek menten. Last a szellemvarosokat... Nincsen igazan innovacios szabadsag, se verseny.
    Persze nagyon jo, hogy partutasitasra tudomanyos kutatasok is tortennek, tehat viszonylag ertelmes partutasitasokat is latni, ezert is fejlodnek egesz jol egyelore.
  • Irasidus
    #38
    "Persze nagyon jo, hogy partutasitasra tudomanyos kutatasok is tortennek, tehat viszonylag ertelmes partutasitasokat is latni, ezert is fejlodnek egesz jol egyelore. "

    Ez a lényeg. Van nyugati értelembe vett kutatás és fejlesztés, tehát nem csak sztereotíp másolás. Ennyit akartam mondani. Köszönöm!
  • ostoros
    #39
    Ez, hogy a kapitalizmus a legjobb rendszer, erősen Pangloss mester szövegére emlékeztet engem
  • molnibalage83
    #40

    Meg itt.




    Majd ha legalább az első kép megnézéséig eljutsz...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.05.12. 15:57:40