6
  • subotal
    #1
    Nem értem miért épp most lett ebből hír, minden portálon, amikor évek óta vannak kisebb- nagyobb lyukak szinte minden keréken. De jól bírja az a lényeg.
  • Caro
    #2
    Mondjuk azért annyira nem bíztató szerintem. Ennyi év alatt, ilyen kis távolságon ennyire károsodtak a kerekek.
    Az Apollo küldetések végén használt holdjáró sokkal nagyobb távolságokat tett meg, pár óra alatt, rajta két emberrel, mégis bírta a strapát.
    OK, itt valószínű hosszabb távú öregedésről van szó, de egy ritka CO2 légkörben?
  • Irasidus
    #3
    Az Apolló küldetéseknél egészen más kereket használtak, más paraméterekkel és más üzemidővel. A kerék szón kívül semmi közük egymáshoz. Nem a légkör miatt megy tönkre a kerék, hanem a tömegcsökkentés érdekében ezen is spóroltak, és úgy látszik gyengébbre sikerült, és egyszerűen elhasználódott a köveken, mert annyira vékony, és már így is a tervezett üzemidőn túl van.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2017.03.24. 15:46:49
  • MZperX75
    #4
    Eredeti küldetés ,ha jól emlékszem 90nap volt,nem 5 év.....ahhoz képest szerintem ez tök jó.
  • ostoros
    #5
    Kíváncsi vagyok, hány évig fogja bírni. Én tizenkettőre tippelek. :)
  • Mhari
    #6
    Mit nem értesz? (subotal)

    Arról nem lehet ekkora cikket írni, h "UFO"-val fogott kezet a Curiosity, vagy h Juno szobrot találtak a Marson!
    Most ez esedékes, h kopnak a kerekek. :-)