78
Quake Champions
  • Sheltem
    #1
    Ideje topicot nyitni a játéknak szerintem, ugyanis lehet jelentkezni mostmár a zárt bétára ami a következő hetekben indul.
    Gameplay video:

    Jelentkezés a bétára:
    Beta Signup
    Ezzel kapcsolatos -szintén gameplay- trailer:

    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2017.03.08. 07:25:30
  • bundaskenyerrrr
    #2
    Hát ez nem olyan játék lesz, mint amire számítottam. Overwatch utánzat.. Semmi köze a Quake-hez.
    UT után ebbe a Quake-be is csalódni kell. Ráadásul csak 5v5 lesz benne elvileg. Duel nélkül..
    Szerintem kudarc lesz ez a játék. Rossz irányba indultak el a fejlesztők. Kár érte.

    Videó
  • bundaskenyerrrr
    #3
    Lesz benne duel is. Guide
    És van itt egy pár perces videó, de a minősége elég rossz: Videó
  • Sheltem
    #4
    Lesz benne duel és a karakterenkénti 1db "speckó" tulajdonság kikapcsolható szerver szinten -> verseny ready a cucc.
    Én mindenképpen ki fogom próbálni(ha kapok béta hozzáférést).
  • bundaskenyerrrr
    #5
    Blood Covenant Arena
  • undY1ng #6
    this new wolfenstein is going to suck."
    kicks ass

    "this new doom is going to suck."
    kicks even more ass

    "this new quake is going to suck...."

    Véleményem szerint azért várjuk ki a végét.. :)
  • undY1ng #7
    Quake Champions - Burial Chamber Arena Trailer
  • undY1ng #8
    Elvileg még a héten jön a CBT!
  • frango
    #9
    Arról tudni valamit, hogy a béta az csak meghívásos alapon fog menni vagy be is fizetheti magát az ember?
  • undY1ng #10
    Beta signup Itt ha regisztráltál, akkor nagy eséllyel bejuthatsz!
    Szerintem nincs ilyen fizetős opció mint anno a wolf-nál pl.
  • frango
    #11
    Óóó, persze. Amint fellőtték egyből regisztráltam. Nem igazán vagyok szerencsés az ilyen sorsolásokon, azért reménykedem az elővételben. Így is, úgy is megvenném úgyhogy nem osztana, szorozna. :)
    Kíváncsi vagyok, mennyire lesz más, mint a ql. Nem bánnám, ha kicsit újra kéne tanulni a dolgokat, hogy 10+ éve folyamatosan játszók ne legyenek akkora előnyben. Valamelyik nap feltettem a ql-t és annyira nem mennek a jumpok se, hogy nagyon. :( Az ilyen BF-ek meg CS-k totál elnoobosítottak. -.-
  • undY1ng #12
    Tavaly lanon játszottam Q3 Arena-val és igen elszoktam a gyorsaságától én is, de kb. félóra után már majdhogynem úgy toltam mint anno.
    Hamar bele lehet jönni szerintem! :)
  • frango
    #13
    Konfigolásról mondtak már valamit? Mennyire lehet majd belenyúlni a cfgbe? Scriptek?
  • undY1ng #14
    Ez Quake! RAW Gameplay
  • frango
    #15
    Az ám! Már vagy 10* megnéztem ezt a videót. :D Egész jók a hangok, de azért még van mit csiszolni rajtuk. Most először lehet érezni azt, hogy tényleg egy arénában megy a hentelés. Jó az atmoszféra. Érdemes megnézni a nevet, hogy ki is játszik ezen a videón. Nem egy nyeretlen kezdő. :)))
    Áá... iszonyat tetszik. Rengeteg órát fogok ezzel játszani. :)
  • Sheltem
    #16
    Negatívság on:
    Értem én, hogy minden játékot egyszerűsíteni kell, mert butul az emberiség és a mai "fiatalok" (büszkén írom ki magam így 40 magasságában) szellemi szintje átlagban(tisztelet a kivételnek!) kevésbé "rugalmas"(így kevésbé bántó ugye?) mint ezelőtt de, hogy már egy Quake játékban is azt látom, hogy az itemeknél(Powerup pl) csíkocskák jelzik, hogy mikor fog Spawnolni....világos..nehogymár a hülegyerek közben számolja is a quadot, mert még használná az agyának azt a részét is közben...
    Negatívság off.
    Jöhet a fejmosás leendő fanboyoktól készen állok
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2017.04.05. 10:17:23
  • undY1ng #17
    Ha nem írod észre sem veszem ezeket, mert én a gyorsaságra figyeltem, szóval számomra nem oszt vagy szoroz, hogy most az bent van, vagy nincs. Nekem bejövős mint "régi" (28) quake motoros. :)
  • Sheltem
    #18
    Eddig nekemis tetszett de f*sznak kell ilyen "könnyítést" berakni ....mindegy, remélhetőleg rcon szinten kikapcsolható lesz ez.
    Alapvetően nincsenek már nagy elvárásaim játékokkal kapcsolatban, kössön le, legyen számomra élvezetes nem keresem a hibáit.
    De ez egy Quake. Régi motoros vagy énis kb 8-10 évet játszottam -versenyszinten is- quake1 el és quake3 al(utóbbival országos 2. helyet is értem el f2fben), felb*sz ha valami buziság van benne ami nem oda illő és antiversenycucc.
    Vagy akkor ne hívják quakenek...de ismétlem magamat, reménykedem, hogy kikapcsolható lesz.
    Mert érted ilyen erővel a következőnél már aztis elnézzük majd 5-10 év múlva, ha dinamikus villogó "nyilak" jelzik majd a földön, hogy éppen merre menj az adott poweruphoz, neadjisten ellenfélhez? Nemár...
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2017.04.05. 11:23:48
  • undY1ng #19
    Értem értem, de tény, hogy egy agyhalott világ fele közeledünk, de akár meglehet kockáztatni azt is, hogy már abban vagyunk (de ez már egy másik téma).
    Azt írták, hogy ilyen feature ki lesz kapcsolható és majd élvezhetjük a Q3-as style-t!
  • frango
    #20
    Amúgy ez nem újdonság. QL-ben is benne van. Nem kell ezt túllihegni! :) Még a béta se kezdődött el és mire "megjelenik" a játék addig ezer meg ezer dolog fog változni. Kapcsolható lesz-e? Melyik módokban lehet? Scriptelni lehet-e a timert stb. Én örülnék, ha ez lenne a legnagyobb probléma a játékkal. :) Inkább a hitbox, netcode, fps, egér beállítások, személyre szabhatóság meg ilyesmik miatt aggódok. :)
  • frango
    #21
    Á, de király egy béta kódra kelni. :)))
  • __Jacek__
    #22
    Ugye:)))
  • undY1ng #23
    Nálam nincs szerencse. Sőt, a fő email címemre nem is jön aktiváló levél, csak egy másikra..... ez is érdekes.
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2017.04.06. 11:06:27
  • frango
    #24
    Nálam csak a gmailes fiókra jött aktiváló mail. A többire nem, de az nem gáz, mert aktiváció nélkül is regisztrálják a jelentkezést. :)
  • undY1ng #25
    Mind2 gmail-es ,de lehet hogy ezzel már régebben regisztráltam. Van még esély bejutni? Mai nap folyamán.
  • frango
    #26
    Szerintem erre a körre már kiküldték a kulcsokat. Mondjuk nem tudom, hogy feléjük a "soon" mit jelent általában. :)
    Nem tudom te, hogy csináltad a regisztrációt, de lehet van értelme különböző nemzetiséget megadni a regisztrációnál és olyan ip-vel jelentkezni. Én asszem egy francia és egy belga regre kaptam kulcsot. Persze lehet, hogy totál random és semmi értelme így csinálni. :)
    Én még arra lennék kíváncsi, hogy ezek a béták csak ilyen periódusokban fognak lezajlani? Én totál úgy gondoltam, hogyha egyszer bejutsz, akkor folyamat lehet majd játszani és csak mindig egyre több és több embert hívnak be. Kicsit most elszomorodtam, hogy csak a hétvégén mehet a banzáj. Jó lenne minél előbb, minél több tapasztalatot szerezni. Jó lenne versenyezni is majd néha. Mondjuk, akkor egy normális monitor se ártana...
    Doomnál volt béta? Ha igen, ott hogy ment?
  • undY1ng #27
    Hát akkor gg, valahogy sohasem volt szerencsém ezekkel a CBT cuccokkal. :)
  • frango
    #28
    Ne nagyon aggódj, mert sokat nem vesztettél! Szinte játszhatatlan az egész. Az se egyszerű feladat, hogy egyáltalán elinduljon a program. Aztán a játékban meg olyan lag van meg késések, hogy öröm nézni a teleportálásokat... Gondolom ez a bemutató kliens. Legalábbis remélem, mert ha itt tartanak, akkor ebből értelmes játék max. jövő év végére lehet. :)
  • undY1ng #29
    Szinte mindegyik CBT ilyen volt a játék történelem során, ez nem lep meg! :D De Azért ránéznék.. :(
  • __Jacek__
    #30
    Nekem nem fagyott meg, lag sem volt de valszeg itt vannak svedben a serverek.
    Egyebkent ez pont server teszt nem gameplay.
  • frango
    #31
    Lehet, hogy írták, én nem olvastam sehol, hogy ez stressz tesztnek volt betervezve. Gondolom az xp rendszer meg a statok miatt lagol meg akad, mint az állat. Folyamat szinkronizálnia kell és leterheli a szervert. Remélem, mert egy 10 fős szerver egy arena fps-ben nehogy már így lagoljon... Olyan 10 meccset játszottam le és ebből mind a 10 lagolt meg akadt mint az állat. De olyan szinten, hogy a fal mögött is majd 1mp-ig kapom a hitet. Strafe jumpolni is alig tudok, mert hozzávág a földhöz. RL-el mid airt még véletlen se tudok lőni.
    De rendes dedikált szerverek -amiket lehet bérelni és konfigolni- lesznek? Szerverkereső? Konzol?Spectator?Demo felvevő/lejátszó?
    Remélem nagy átalakuláson fog még átmenni, mert így ez eléggé gagyi f2p fps szagú. :)
  • undY1ng #32
    QC Ez az átszabhatóság végül is nem rossz, tetszik, hogy régi modelleket is lehet majd használni (nekem az új fegyverek kinézetre nem nagyon tetszenek, de ez legyen a legnagyobb baj).
  • __Jacek__
    #33
    Ha valakit érdekel, min nem mérvadó mivel vannak server oldalról döccenük még:))

    QuakeChampions FULL LOW - Avg: 160.425 - Min: 57 - Max: 298

    QuakeChampions ULTRA - Avg: 147.743 - Min: 108 - Max: 198
  • TVelvet
    #34
    Nagyon gyors a game, valakit eltalálni egyszerűen tehetség kell komolyan. o.O
  • frango
    #35
    Quake az ilyen. :) Most tényleg nem egyszerű lőni, mert lagol és akad a játék. Plusz natív 60hz-es monitorral még nehezebb, merthogy azt se lehet állítani. 4:3 felbontással viszont szerintem jobb lőni. Valahogy természetesebb.

    Nekem a Q4 totál kimaradt, de a favorit nálam Slash. Nagyon király az a crouch sliding. Tök jó lenne, ha lehetne majd úgy beállítani szervert, hogy a skilleket kilőni, viszont a passzívokat bennthagyni. :)
  • TVelvet
    #36
    Valami egyébként itt a netkóddal tuti van, mert van hogy a lighting gunnal 2 sec alatt meghal valaki, van hogy 5-6 secig kell lőni. Sima quake live-al egyszerűbb volt valahogy.
  • undY1ng #37
    Lesz még CBT? :/
  • frango
    #38
    Gondolom majd a mostani cbt adatok alapján fognak optimalizálni. Én is úgy felidegesítem magam néha, hogy ennyire s*ar nem lehetek. Rail Gunnal azért QL-ban inkább eltalálom az enemyt, mint nem és itt van vagy 15%-os accom vele...LG-vel ugyan ez. Rl-ről meg ne is beszéljünk...1-2* volt már olyan kör, amikor pár percig jó volt és akkor tényleg gyönyörűen beadott szinte mindent. LG-vel is csak úgy patogtak a számok. De, ahogy nézem valakinek meg adja rendesen. Szóval gondolom függ ez attól is, hogy melyik országból játszik az ember és milyen nettel. Amikor minden ki lesz javítva és szép simán fog menni a játék-hasonlóan a ql-hoz- akkor fas*a lesz ez! :)
    Persze sok apróság van, amit még bele kell rakni(Az összes effektet is kikapcsolhatóvá kéne tenni, mert az kriminális, hogy a sok vacaktól lofa*zt nem látni.), de gondolom előbb-utóbb meg lesz minden.
  • frango
    #39
    Na meg is jött a válasz. Április 13. :)
    Amúgy kiderült, hogy miért van az, hogy sokszor nem adja. Nem véletlen voltak sokan Nyx-szel. El van cseszve. Gondolom a hitbox.
  • undY1ng #40
    Gondolom nem kell még1x regisztrálni.