50
Brit sci-fi jellegű sorozat immár a Netflix-en.
  • Kongy
    #1


    Nem akartam elhinni, hogy ennyire nem ismeri senki ezt a sorozatot. Minden rész egy külön történetet mesél el, tanulságosak, reflektálnak korunk társadalmára, helyenként kifordítják a meglévő trendeket. Szerintem zseniális, és helyenként meghökkentő a sorozat. A színészekre sem lehet panasz, pedig legtöbbjük nem ismert.

  • Kongy
    #2
    Magyar nyelvű ismertető.
  • darkSectorxxx #4
    Most én láttam a 2 ezelőtti évadot, én a 3.-hoz várom a feliratokat! :)
  • Kongy
    #5
    3. évadból eddig 4 részt néztem meg, de mind brutál jó volt. Még emelték a lécet, pedig az előző évadok se voltak gyengék.
  • darkSectorxxx #6
    Én is nézném már.
  • Probatbicol
    #7
    Megnéztem én is egy részt, mondjuk utólag vettem észre, hogy a Netflix valamiért a 3. évad 1. részét hozta előre, úgyhogy azt láttam (a rating-es). Hát ez mocsok jó volt :)). És technikailag is nagyon jól volt kivitelezve a közeljövő. A tiniknek ezt kötelezően levetíteném oztályfőnöki órán.
  • Kongy
    #8
    Egyébként én is, mert nagyon tanulságos. :) Nem függnek össze a részek, szóval akár sztori összefoglaló alapján is ki lehet választani melyik érdekel.
  • sz4bolcs
    #9
    Atyaúristen. Ez a sorozat 5 éve elkészült, és ennyire nem ismert, miközben mindenki a szutyok X-aktákat várta? A második rész konkrétan remekmű.
    Utoljára szerkesztette: sz4bolcs, 2016.11.12. 00:20:59
  • Kongy
    #10
    Engem is nagyon meglepett, hogy kevesen ismerik... : / Bezzeg a Walking Dead-et mindenki nézi.
    Utoljára szerkesztette: Kongy, 2016.11.12. 11:31:35
  • darkSectorxxx #11
    Van 1-5 felirat, ha lesz 6. szóljon valaki kérem alaássan. Köszönöm! :)

    Black Mirror S03 felirat 1-5-ig
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2016.11.12. 20:07:24
  • sz4bolcs
    #12
    2/1-et én arra futtattam volna ki, hogy a csaj fizessen pénzt, ha tovább szeretné használni a programot. Mennyire sátáni lett volna.. :)
  • sz4bolcs
    #13
    Én még mindig tátom a szám, nem tudom elég lassan nézni a részeket... Minden egyes rész klasszikus sci-fi a legmagasabb kidolgozásban.

    A walking dead pedig egy szutyok..
  • Kongy
    #14
    Maximálisan egyetértek.
  • Tikal #15
    Talán azért, mert az egy rendes sorozat, ez meg egy mini sorozat... első két évad összesen nem volt annyi epizod mint egy TWD fél évad, de így öt év alatt már majdnem kijött egy TWD évadnyi epizód. :) Almát körtével...
  • darkSectorxxx #16
    Kinek mi, nem kell szeretni, viszont ez valós dolgokat dolgoz fel, valós problémákat vetít ki kicsit jövőszerűen.

    A WD egy sima zombis film.
  • darkSectorxxx #17
    Ezt nem mennyiségre mérik.
  • Tikal #18
    Éppen ezért nincs értelme összehasonlítani őket.
  • darkSectorxxx #19
    De van. Max relatív.
    Én hasonlítok meg te is ha válogatsz a sorok közt. :)

    Persze nem egymás másolatai, de akkor mind2 nekem nem tetsző lenne, csak annyi hogy a BM-nak van egy érdekes mélyebb rétege, egy tanulsága, mondanivalója.
    Nem csak a WD nem ilyen, hanem szinte alig létezik 1-2 sorozat hasonló, van, csak kevés.
  • sz4bolcs
    #20
    Igazad van, a WD-t jogosabb lenne a Barátok közttel, vagy Éjjel nappal Budapesttel összevetni..
  • darkSectorxxx #21
    Ennyire azért nem, de az semmiben nem több sor mint egy bármilyen más népszerű, ott sincsen mély vetület benne, a BM meg konkrétan erre épül.
    Egy WD vagy Breking vagy hasonló, érdekesek, tény hogy jók, bár én egyiket sme nézem, csak más ismerőseim szeretik, de amúgy ennyi, nem állsz fel úgy utána, hogy, bameg télleg, hová tart a világ, elgondolkodsz kicsit.

    Persze nekem annyira nem meglepő ezek a feldolgozások, eddig is átláttam az egészet, mert én ilyen közösségi szarellenes vagyok, csak ha muszáj. De ja érdekes.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2016.11.14. 10:54:56
  • sz4bolcs
    #22
    A WD-ben benne volt a lehetőség erre a mélyebb rétegre, én a 2. évadig vártam rá, akkor jöttem rá, hogy ebben nem lesz több.
  • darkSectorxxx #23
    Ja azt nem tudom.
    űDe én nem a mély érzelmekre gondolok, zombik soha nem lesznek a földön, a technika pl az viszont lehet, és az emberek valós viselkedése benne van a sorozatban, ugyaqnaz megy manapság a való életben, csak ott átvetítik a jövőre.

    Most is.

    Ha valakinek a szava netn pl mérvadó, akkor hogy ítéled meg?
    Szavazatok, like-ok stb alapján, kis magyar kevés like-os, kis feliratkozós médiák, youtube-ereket meg szarba se veszik.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2016.11.14. 10:57:38
  • Kongy
    #24
    Na igen, azokhoz képest valóban minőségi alkotás a TWD :D

    Én még a 2. évadot is kajáltam anno a WD-ből, aztán a 3.-nál kezdett felnyílni a szemem, hogy igazából azt a látszatot keltik, hogy haladnak előre, de közben folyton ugyanaz történik újra meg újra.... A zombik, meg a zombi fenyegetés meg annyira elkorcsosult, hogy már inkább irritáló, mint ijesztő.
    Utoljára szerkesztette: Kongy, 2016.11.14. 10:58:03
  • sz4bolcs
    #25
    WD-ben több pszichológia, szociálpszichológia jelentette volna a mélyebb réteget, amikből csak baromira felszínes, és elnagyolt részeket kaptunk. Legalábbis én végig így éreztem, amikor néztem.
  • darkSectorxxx #26
    Ja értem, ez mégis más, a BM nem egyénekről szól. Nem ritka beteg állatokról, hanem MINDENKIT érintő dolgokról van szó.
  • Tikal #27
    Kurvára az mivel a két sorozat célja is más, és nem is ugyanannak a rétegnek szól, és ugye műfajában is eltér, a BM olyan mintha rövidfilmeket néznél, mert ugye még a szereplők is mindig mások...
  • darkSectorxxx #28
    Más ez miatt van eltérés, ettől jobb a BM.
  • fonak
    #29
  • Kongy
    #30
    Facebookon teaselik az új évad első epizódját. :) Már nem kell rá sokat várni.
  • darkSectorxxx #31
    YES!
  • Kongy
    #32
    Dec.29-én jön az új évad
  • darkSectorxxx #33
  • Kongy
    #34
    Na pörög az új évad? :) Eddig 3 részt néztem meg belőle, a 3. elég gyengécske lett, de az első 2 egész korrekt volt. Kíváncsi vagyok a maradék 3-ra :)
  • darkSectorxxx #35
    Találtatok feliratot? Mert én csak az 5. részhez... :)
  • stargatelost
    #36
    Jah, angol mindhez van Egyébként készülnek, asszem projektben, és azért az 5.-hez jött először, mert abban alig van beszéd :D Türelem :)
  • darkSectorxxx #37
    :)
  • Anonymusxx
    #38
    Szerintetek lesz szinkron a 3., 4. évadokhoz?
  • Kongy
    #39
    Itthon annyira nem népszerű a sorozat, így nem vennék rá mérget.
  • sz4bolcs
    #40
    Most nézem a 4. évadot.
    Brilliáns...
  • molnibalage83
    #41
    Én a 3. utolsó részénél járok. A san junipero rész nagyon, de nagyon meglepett.